Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Екологічна проблема виростає в проблему перетворення стихійного впливу людей на природу, в свідомо, цілеспрямовано, планомірно розвиваючу взаємодію з нею. Така взаємодія може бути здійснена при наявності в кожній людині достатнього  рівня екологічної культури, екологічної свідомості, формування яких починається з раннього дитинства і продовжується все життя.

Сучасна молодь вступає в епоху не лише бурхливого розвитку науки та техніки, але й негативних наслідків науково-технічної революції і демографічного вибуху. Дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, накопичення величезних об’ємів відходів людської діяльності при одночасному виснаженні майже всіх видів природних ресурсів призвели до розвитку екологічної кризи. Людству потрібна нова філософія життя, висока екологічна культура і свідомість. Сьогодні в усіх розвинених країнах світу екологічна культура стає невід’ємною частиною функціональної грамотності населення.  

На сьогодні екологічне виховання молоді є великою проблемою так як, в більшості, молодь не хоче замислюватись над проблемами екології, природи та біосфери в цілому. Наша молодь, нажаль, цікавиться зовсім іншим: новітніми технологіями. А наша екологія зараз знаходиться в стані катастрофи, і тому в першу чергу потрібно молодь направляти на збереження природи, природних ресурсів, екологічного стану Землі. Адже молодь це наше майбутнє, їм жити на цій планеті і слідкувати за її екологічним станом, і тому в першу чергу їх потрібно виховати екологічно свідомими.

Екологічна освіта(презентація)

Флешмоб до Всесвітнього  дня захисту тварин

4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.

  В освітньому закладівсі бажаючі мали змогу взяти участь у флешмобі «Наші брати менші» ; у створенні фотогалереї та  зробити селфі  із своїми домашніми улюбленцями, закликаючи таким чином суспільство піклуватись про тих, кого приручили.

Мета заходу — підвищення у суспільстві рівня етичного та гуманного ставлення до тварин, запобігання випадків жорстокого поводження з тваринами.

16 вересня – Міжнародний день захисту озонового шару

16 вересня весь світ відзначає День захисту озонового шару, що є додатковим приводом звернути увагу громадськості до проблеми руйнування озону та зміни клімату.

В рамках відзначення  Міжнародного дня охорони озонового шару   для здобувачів освіти була проведена тематична акція « Дій за озон». В рамках акції учасникам  представлено тематичний фільм, листівки та плакат, на якому всі бажаючі могли написати свої думки з приводу важливого на сьогодні питання « Чому ми повинні охороняти озоновий шар?» ; проведено урок –  презентація  «Щит  планети  Земля».

22 квітня – Всесвітній День Землі

Нехай земля квітує всюди –

природу збережімо люди»

Онлайн – івент «День Землі. Живи, Земле!»

Саме сьогодні люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи.

Цей день направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів Землі.

Земля – наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов’язані: як ми до неї ставимось – так і вона до нас.

День Землі нагадує усім, що дії кожної людини можуть багато змінити, що коли мешканці одного міста подбають, аби природа навкруги була здорова, повітря і вода чисті, живі організми процвітали, то кількість світових проблем зменшиться.

Щоб привернути увагу учнів до проблем довкілля, розширити їхні знання про екологію, показати шляхи покращення стану навколишнього середовища, формувати дбайливе, чуйне ставлення до природи, її багатств, розвивати естетичні смаки викладачем біології і екології було проведено онлайн – івент «День Землі. Живи, Земле!»

Здобувачі освіти груп №10; №20 прийняли активну участь в даному заході та поділилися думками « Що я можу зробити для планети Земля?»

Бережімо нашу Землю! Всю­ди, на кожному кроці, всі разом і кожний окремо! Адже завтрашній день Землі буде таким, яким ми його зробимо сьогодні!

Не будьте байдужими до природи! Пам’ятайте: нас багато, а Земля одна.

3 березня – Всесвітній день дикої природи

3 березня 2021 року Світова спільнота  відзначає Всесвітній день дикої природи. Свято прийняте у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Саме ця дата пов’язана з подією 1973 року, коли у Вашингтоні була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITEС). У 1999 році до Конвенції долучилась Україна.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи : « Ліси та засоби існування: підтримка людей та збереження планети».

До Всесвітнього Дня дикої природи  для здобувачів освіти групи  №10 було проведено  екологічний урок  з  теми: «Дивосвіт природи. Від деревця до лісу».

Девіз уроку: Багато лісу — не губи!

Мало лісу — бережи! Нема лісу — посади!

Мета уроку:  підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв’язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад.

Тому кожному потрібно пам’ятати, що дика природа  це невід’ємна частина нашої планети, а захищати тварин та рослин   завдання кожного.

Викладач біології і екології  Н. Куницька.

2 лютого – Всесвітній день водно– болотних угідь

Усе життя на нашій планеті залежить від води. Від джерела до моря і через нескінченний цикл кругообігу вода з’єднує усі куточки планети Земля. Водно-болотні угіддя займають ключові позиції у цьому взаємозв’язку і їх раціональне використання має важливе значення для сталого управління водними ресурсами.                                             

З метою формування екологічної свідомості  молоді, усвідомлення важливості та необхідності охорони природних ресурсів рідного краю в освітньому закладі ДНЗ «Сквирське ВПУ» під девізом: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього»  з 01 лютого по 05 лютого були проведені тематичні заходи:

  • лекція з елементами бесіди на тему: «Чому водно-болотне угіддя є важливим джерелом засобів для існування»; – бесіда «Цікаві факти про водно-болотні угіддя»; – вікторина «Пізнаємо водно-болотні угіддя» ;
  • перегляд презентації, відеороликів про водно-болотні угіддя.
    Всі заходи були проведені з метою розуміння здобувачами освіти необхідності підтримання стабільного стану місцевих водно-болотних угідь. А головна ідея їх проведення – активно пропагувати збереження водно-болотних рослин і тварин своєї місцевості та у заклику – «Не нашкодь!» Викладач біології і екології Н.Куницька

Тематична акція до Міжнародного дня охорони озонового шару

З нагоди святкування Міжнародного дня охорони озонового шару  – 16 вересня 2020 року,  для здобувачів освіти була проведена тематична акція. В рамках акції учасникам  представлено тематичний фільм, листівки та плакат, на якому всі бажаючі могли написати свої думки з приводу важливого на сьогодні питання « Чому ми повинні охороняти озоновий шар?»

4 жовтня – Всесвітній День захисту тварин

                                                                                                                                        Ми відповідаємо за тих, кого приручили

А. де Сент-Екзюпері

           Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

З нагоди  відзначення Всесвітнього Дня тварин  не залишилось осторонь  і  ДНЗ «Сквирське ВПУ».                                                  

Проведено  масово-виховні заходи до Дня захисту тварин:

  • калейдоскоп – еконовин « Цікаве про тварин »;
  • вікторина  « Мандрівка у світ тварин»; «  Географічне визначення»;
  • година екологічної інформації «Світ тварин повинен жити»;
  • здобувачі освіти переглянули фільм «Один рік із життя тварин».                     

 Також  учні мали змогу розповісти про свого домашнього улюбленця, тпрезентувати  малюнки та зробити селфі.

Тож бережіть тварин нашої планети і захищайте своїх домашніх улюбленців!

                            Викладач біології  і екології  Куницька Н.А.