Борітеся поборете Вам Бог помагає!

День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам’ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні!!!
9 березня, виповнюється 210 років від дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка. До його творів зверталося кілька поколінь композиторів – вони стали піснями й романсами, симфонічними поемами, операми й балетами.
На твори із Кобзаря звертають увагу й сучасні українські композитори і виконавці. Пророчі рядки великого Кобзаря також припали до душі здобувачів освіти та надихнули на творчість .

 

 

 

“Секрети написання реферату без помилок”

З метою формвання уміння самостійно працювати з книгою та знаходити потрібну інформацію бібліотекаркою Діаною Вдовенко було проведено бібліотечний урок “Самостійна робота з книгою” та “Секрети написання реферату без помилок” із здобувачами освіти 1курсу. Книга-це початок розвитку всього, що може нести знання! Читайте та збагачуйтесь!

 

 

 

 

ЧИТАЄМО В ГОЛОС.

 

 

 

Директор
Діана Вдовенко здобувачіосвіти
Деньчитання вголос
Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве і доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос.
Бібліотекаркою Діаною Вдовенко разом із здобувачами освіти 1 курсу було проведено ЧИТАЄМО В ГОЛОС.
Майже два роки тому життя українців та усього світу раптово змінилось.Це роки важкої боротьби, розлук та втрат, але також рішучості, стійкості та віри в ПЕРЕМОГУ!
Літературний контекст також змінився тому тематика читання вголос підібрана до подій сьогодення.

 

 

 

“Теплі історії “

Бібліотекарем Діаною Вдовенко було проведено бібліо – чаювання «Теплі історії “. Поговорили про те, як відшукати світло в найтемнішу пору й не втратити віру в те, що обов’язково настане «після». Здобувачі освіти зачитали теплі історії ,які надихають. Найбільш вразила Магдаленюк Діана,яка чуттєво передала емоції зачитаної історії. Наш народ — невичерпне джерело сили та натхнення.
Наша найпотужніша зброя — це людяність і доброта. У великих вчинках, у маленьких справах, у добрих намірах. Саме з них і складається справжня Україна.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://youtu.be/pZG1scCpGxQ

 

 

 

 

 

Книжково – ілюстрована виставка

Книжково – ілюстрована виставка “Україна – територія Гідності та Свободи”
Історія України – історія боротьби.
Сьогодні день Гідності та Свободи- день першої перемоги у сьогоднішній війні.
Бібліотекарем освітнього закладу було проведено годину патріотичності “Україна – країна нескорених” на якому здобувачі освіти мали можливість переглянути відеозвернення Президента України,більш детально дізнатися про історію боротьби українців,ознайомитися з вставкою ”Україна-територія Гідності і Свободи”, а також виготовили паперових янголів до акції ”Янголи пам’яті”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотека – це той храм,

де завжди народжується і зберігається духовність.

 Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали

 «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

Невід’ємною складовою освітянського та інформаційного простору є бібліотеки, які накопичують, зберігають і поширюють знання, що зафіксовані у друкованих та електронних носіях інформації. Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість і зміст навчально-виховної роботи. Книга – це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця,творча думка і презентація ідей. Бібліотека – ланка навчально-виховного процесуу освітньому закладі, яка здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально – виховного процесу, як в урочний, так і в позаурочний час.

Головною метою діяльності бібліотеки є: популяризація книг серед здобувачів освіти, формування їх світогляду, допомога в задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів. Сьогодення надиктовує нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування.

Серед них – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги здобувачам освіти і викладачам в оволодінні основами наук і організації навчально-виховного процесу.

 Основні функції бібліотеки:

 – освітня;

 – інформаційна;

 – культурна.

Бібліотека поряд з іншими джерелами впливу на формування особистості сприяє вихованню в здобувачів освіти почуття патріотизму і любові до рідного краю, народних традицій. У сучасних умовах основними завданнями бібліотеки освітнього закладу є не тільки бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямків навчально-виховного процесу у засвоєнні навчальної програми, а і виховання в здобувачів освіти інформаційної культури – сталого прагнення до пошуку інформації, свідомого добору джерел та навичок їх систематизації і особистої оцінки.

    Наш освітній заклад готує кваліфікованих спеціалістів для сільського господарства, а саме: трактористів-машиністів, електрогазозварників, слюсарів з ремонту автомобілів та кухар;офіціант. Бібліотека нашого освітнього закладу сформована відповідно до профілю закладу.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 67 тисяч примірників, поряд із спеціальною літературою на полицях видання по різних галузях знань, підручники по загальноосвітніх предметах. У книжному фонді багато художньої літератури (класиків української та зарубіжної літератури).

Інтерактивна бібліотека ДНЗ «Сквирське ВПУ» розташована на другому поверсі навчального корпусу освітнього закладу, є читальний зал на 20 місць, в якому знаходиться мультимедійна дошка з проектором та сучасні комп’ютери з вільним доступом до мережі Інтернет, принтер, сканер та документ камера. В інтерактивній бібліотеці є зона відпочинку із зручними пуфами, де користувачі в розкутій обстановці  можуть шукати потрібну інформацію.

    В гуртожитку на п’ятому поверсі розташоване книгосховище, де також є читальний зал, що допомагає здобувачам освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ», які проживають в гуртожитку краще підготовитись до самостійного опрацювання інформації.
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 12:00 год. до 21:00 год.

Користування книгами безкоштовне. Книжковий фонд бібліотеки складає 67 тис. екземплярів. З них фонд  загальноосвітніх підручників –12400 шт., підручників професійно-технічного циклу – 7490 шт., художньої літератури –46106 шт. Протягом останніх років фонд поповнився новими підручниками як по загальноосвітніх предметах так і по спеціальних дисциплінах для професій, які здобувають в освітньому закладі.

Бібліотекар – Вдовенко Діана Олександрівна

Контактний телефон +380967288589

Бібліотекар, Вдовенко Діана Олександрівна, у своїй роботі користується правилами користування бібліотекою, методичними рекомендаціями щодо організації популяризації книжкового фонду та документів в бібліотеці. Складаючи річний план своєї роботи, бібліотекар визначає види, форми тематику та кількість заходів, які можуть проводитись безпосередньо в бібліотеці, а саме: тематичні виставки, бібліографічні огляди, лекції, бесіди, перегляд відеофільмів.

Графік роботи бібліотекаря ДНЗ “Сквирське ВПУ”


Посадова інструкція бібліотекаря

Правила користування бібліотекою ДНЗ “Сквирське ВПУ”


Положення про бібліотеку ДНЗ “Сквирське ВПУ”

Перспективний план роботи бібліотеки ДНЗ “Сквирське ВПУ” на 2023-2024 н.р.


Паспорт бібліотеки ДНЗ “Сквирське ВПУ”

Надходження підручників для 11 класу

Протокол педагогічної ради про вибір підручників 2023

Застосування мультимедійних засобів на заняттях дозволяє підвищити не тільки інтерес до майбутньої спеціальності, але і успішність по даній дисципліні. Навчальні комп’ютерні програми і електронні підручники дають можливість кожному здобувачу освіти незалежно від рівня його підготовки брати активну участь у освітньому процесі, індивідуалізувати свій процес навчання, здійснювати самоконтроль. Бути не пасивним спостерігачем, а активно одержувати знання і оцінювати свої можливості.

Електронний підручник має сучасний дизайн і відповідає ергономічним вимогам до комп’ютерних засобів навчання. Перше, це можливість включати в них сучасні (у тому числі мультимедійні) способи подання інформації, у вигляді навчальних програм, що використовують у тому числі засоби анімації. Друге, можливість включати інтерактивні засоби контролю знань для перевірки, у тому числі і для самоперевірки, і третє, при сьогоднішньому складному стані з підручниками, електронну версію легко “скинути” на диск або флешку і користуватися ним на домашньому комп’ютері.

Електронна бібліотека

Моменти з життя бібліотеки

Година спілкування- реквієм “Чорнобиль – довгий слід трагедії”

26 квітня 2023 року минають 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Аварія стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Вона забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
Бібліотекаркою освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено годину спілкування- реквієм “Чорнобиль – довгий слід трагедії” та облаштовано виставку- нагадування “Гірка вода твоя, зірка полин”.

Тиха акція “Ангели пам’яті”

Дев’ять років тому, 20 лютого 2014 року, в Україні відбулися жахливі та кровопролитні події – початок розстрілу учасників Революції Гідності на вулиці Інститутській у Києві. Загиблих у ті дні ми тепер називаємо Героями Небесної Сотні.
Відтоді щороку на знак пам’яті за душами підступно вбитих беззбройних людей, що вийшли на мирну акцію протесту у центрі столиці України, відбувається всесвітня тиха акція «Ангели пам’яті».
Заступником директора з виховної роботи Діаною Вдовенко було проведено тиху акцію “Ангели пам’яті” під гаслом ” Небесна сотня – перші герої російсько – української війни”.
Також було облаштовано виставку ” На варті наших душ Небесна Сотня”.

Книжкова виставка “У мові рідній – і минуле, й майбуття, у ній народу суть,його життя”

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.Пильно й ненастанно…
Максим Рильський
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко з нагоди Міжнародного Дня рідної мови було оформлено книжкову виставку “У мові рідній – і минуле, й майбуття, у ній народу суть,його життя”.

Голосні читання “Нас єднає Шевченкове слово”

9 березня минає 209 років від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, графіка, етнографа та громадського діяча Тараса Шевченка. Для багатьох поколінь українців він є символом свободи та незалежності, а його творчість зараз, у часи нападу країни-агресора рф на Україну, стає як ніколи актуальною.
Бібліотекаркою освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено голосні читання “Нас єднає Шевченкове слово”.
Здобувачами освіти першого курсу було продекламовано вірші поета, які надихають на рух вперед та є пророчими у цей нелегкий час.
Зануритися у творчий шлях поета,прозаїка, мислителя, живописця, графіка, етнографа та громадського діяча можна було у книжково – поетичній композиції “Тарас Шевченко – поет та пророк українського народу”.

День єднання

16 лютого українці вдруге в історії відзначають День єднання. Назва цього свята говорить сама за себе.
Свято показало, що українці сильні у єднанні, ми пишаємося своєю нацією та хочемо жити у мирі.
В умовах війни, обстрілів, блекаутів та щоденних трагедій День єднання набув особливого змісту. Це чергова нагода нагадати світу, що ми боремося і будемо боротися за свободу та щасливе майбутнє.
В цей день можна згадати про народні традиції, надягти вишиванку чи прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку.
Бібліотекарем Діаною Вдовенко було проведено майстер-клас плетіння патріотичних браслетів-оберегів, наших прадавніх символів-захисників.До Дня єднання бібліотека підготувала ілюстровану виставку «День Єднання».
Всі ми віримо та докладемо максимум зусиль, щоб у 2024 році святкувати День єднання у переможному мирі!!!

Бібліотечний урок “Самостійна робота з книгою”

Книга – це найкращий співбесідник, вчитель того, хто бажає і вміє її читати. Уміння працювати з книгою, культура читання, прагнення до неї тісно пов’язані з розвитком людини.
В рамках місячника методичної роботи бібліотекарем Діаною Вдовенко для здобувачів освіти 1 курсу було проведено бібліотечний урок “Самостійна робота з книгою” . Мета заходу: навчити здобувачів освіти користуватися літературою та знаходити потрібний матеріал.
У процесі самостійної роботи здійснюється самоосвіта , яка сприяє поглибленню, розширенню і більш міцному засвоєнню знань. Основним засобом самоосвіти є самостійне вивчення та опрацювання наукової,науково-популярної, навчальної, художньої та іншої літератури.

Всесвітній день читання вголос

https://www.youtube.com/watch?v=KGUq7Ztjp9E

Щорічно ,у першу середу лютого ,світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос.
В рамках місячника методичної роботи, бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко, було проведено захід #Читаємовголос .Для святкування достатньо обрати цікаву книжку чи твір й знайти слухачів. Сьогодні ,в умовах війни, для читання вголос обрали твори про переживання та емоції нашого сьогодення.

Година-реквієм “Схилімо голови в скорботі”

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933років і масових штучних голодів 1921 -1923 і 1946-1947 років.
Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців.
Бібліотекарем Діаною Вдовенко була проведена година-реквієм “Схилімо голови в скорботі” та облаштована виставка- нагадування “Минуле стукає в наші серця”.

7 грудня – Всесвітній день української хустки

7 грудня – Всесвітній день української хустки. Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хусткою українка покриває голову, але у неї завжди відкрите обличчя. Це свідчить про велике волелюбство українок.
До цієї дати в бібліотеці розквітла дивовижними квітами та веселковими барвами виставка-інсталяція «Ой, хустина хустиночка!” організована бібліотекарем Діаною Вдовенко.

Інформаційна година “Ми щит і меч твій,Україно”

6 грудня в Україні відзначають важливе свято ‒ День Збройних сил України. В умовах реалій сучасної російсько-української війни як ніколи важливо висловлювати шану, повагу та підтримку українським військовим, які силою своєї відваги тримають на плечах мирне небо над нашими головами.
З нагоди Дня Збройних сил України бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко проведено інформаційну годину “Ми щит і меч твій,Україно”.Здобувачі освіти мали змогу ознайомитись з віхами історії української армії.Також всі вільно могли ознайомитись з ілюстрованою виставкою “Ми щит і меч твій,Україно”

Книжкова виставка «Життя у слові…»

6 грудня 2021 року бібліотекарем Діаною Вдовенко організовано книжкову виставку «Життя у слові…», приурочена 90-літтю з Дня народження відомого українського письменника Григора Тютюнника.

Година пам’яті “Немає права на забуття”

У нашому календарі є не мало дат,які нагадують нам про ті далекі роки.Кожне наше місто чи містечко мають пам’ять про війну.
28 жовтня 2021 року відзначається 77-ма річниця вигнання нацистських окупантів з України.
Бібліотекарем Діаною Вдовенко було проведено годину пам’яті “Немає права на забуття” вшанувавши величний подвиг визволителів української землі. На жаль,зараз ми зіткнулись з новою трагічною реальністю.Вже тривалий час українцям доводиться збройно захищати свою країну – тривають бої, гинуть співвітчизники, наші патріоти…
Щиро дякуємо усім ветеранам Другої світової війни та сучасним героям за самовідданість і любов до Батьківщини!

Інформаційна година “Хай живе козацька воля. Хай живе козацький дух”

14 жовтня відзначаються одразу три свята:Свято Покрови Божої Матері,День українського козацтва та День захисників та захисниць України.
З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю покровителькою.Образ козака – це звитяжний воїн, захисник Вітчизни,що боронить віру,гідність та звичаї українського народу.
У час гібридних загроз, триваючої війни Росії проти України,жінки на рівні з чоловіками, ціною власного життя і здоров’я щодня доводять свою відданість та незламність у боротьбі за перемогу для миру.
12.10.2021 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено інформаційну годину “Хай живе козацька воля.Хай живе козацький дух” інформація про козаків та про сьогоднішніх захисників та захисниць нашої держави.Під час заходу була проведена вікторина на кращого знавця з історії українського козацтва,культури та побуту козаків.
Всі вільно могли ознайомитись з організованою книжковою виставкою “Війську козацькому -слава!”

Всеукраїнський день бібліотек

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам’ять і мудрість народу.
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко була влаштована інтернет-мандрівка кращими бібліотеками світу “Бібліотек@- світ нових можливостей”.
Бібліотека- простір для навчання упродовж життя, простір для цікавих подій та зустрічей, простір для натхнення, простір для спілкування.

Бібліороздуми “Паперова чи електронна книга? Що краще?”

Що краще паперова чи електронна книга? Таким питанням розпочались бібліороздуми організовані бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко.
18 вересня- Міжнародний день читання електронних книг.Давайте уявимо невелике змагання між паперовою та електронною книгами. Хто переможе?
Учасниками бібліороздумів було встановлено, що і eBook і в паперової книги є як плюси так і мінуси, звичайно, що молоде покоління надає перевагу електронним книгам. Також учасникам роздумів було запропоновано прослухати варіант книги – аудіокниги.
Та головне! Не важливо, що у вас в руках – електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань. Куди важливіше відповідь на питання – читати чи не читати?
Дійсно, з якого б ви носія не отримували інформацію, в будь-якому випадку, ви її отримуєте. Але чи так важливо читати? Користь читання книг вже доведена вченими!

“Рокам ніколи пам’яті не стерти”

9 травня пам’ятний день започаткований задля вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено патріотичну годину «Пам’ятаємо – Перемагаємо!» та облаштована книжкова виставка – пам’ять “Рокам ніколи пам’яті не стерти”.
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв,які захистили нас в ХХ-му сторіччі,добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні вже в наш час,всіх, хто загинув у боротьбі захищаючи рідну землю.Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну!

“Єднаймо душі словом Кобзаря”

9 березня 2021 року виповнилося 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.
З нагоди визначної дати, бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко, було проведено голосні читання “Єднаймо душі словом Кобзаря”, де всі присутні мали змогу насолодитися красою Шевченкового слова та вільно ознайомитись з представленою книжково-поетичною композицією “Всесвіт Тараса Шевченка”.
Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним даром, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка живопис став потребою, вираженням його творчого духу.В інтерактивній читальні була облаштована виставка фото-вернісаж “Кольоровий Кобзар Тараса Шевченка”.
І насправді, Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. Всього 47 років прожив Тарас Григорович Шевченко. Серед них 24 перебував у кріпацтві, 10 — на засланнях, практично всі інші — під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

Мовно-літературний мозковий штурм квест-гра “Українська – це модно!”

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції Юнеско з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. 22 лютого 2021 року в освітньому закладі, з нагоди визначного свята для всіх українців, було проведено мовно-літературний мозковий штурм квест-гра “Українська – це модно!”. В ході заходу здобувачі освіти мали змогу проявити кмітливість та ерудованість в знанні української мови.
Бібліотекарем Діаною Вдовенко було оформлено книжково-ілюстровану виставку “Збережемо наш скарб – рідну мову”.
Захід відбувсь під керівництвом Діани Вдовенко та викладача української мови Олени Маличенко.
Українська – це модно!!!

Патріотична година “Зима, що нас змінила”

“Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає,плачуть небеса-
Героїв Україна пам’ятає.”


Цей тиждень є особливим для нашої країни, адже ми згадуємо героїчну та, водночас, сумну сторінку історії становлення нашої держави. В ці дні відбувалися найбільші розстріли під час Революції гідності. Ключовими днями пам’яті є четвер, п’ятниця, субота та неділя.
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено патріотичну годину “Зима,що нас змінила” та була облаштована виставка- репортаж “Лицарі небесної сотні”.
Вічна слава Героям! І повага кожному, хто боровся і бореться за гідність і майбутнє України.

Бібліотечний урок “Основні елементи книги”

09.02.2021 бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено бібліотечний урок “Основні елементи книги”, мета якого – формувати знання про структуру книжки, елементів з яких вона складається, а також навчитися визначати зміст та призначення книжки за допомогою довідкового апарату книги.

Відкритий захід “Конкурс читців до Всесвітнього Дня читання вголос”

Вже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Це свято 2010 року започаткував міжнародний освітній проект «LitWorld».
Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку чи історію на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн і ми не могли залишитись осторонь?. Цьогоріч Всесвітній день читання вголос припадає на 1- ше лютого.
2 лютого 2021 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено відкритий захід “Конкурс читців до Всесвітнього Дня читання вголос”.
Всі присутні мали змогу насолодитися цікавими, повчальними притчами.”Як стати сильним та непереможним” у виконанні Чуяна Владислава учня групи 29, з притчі “Не все одразу” у виконанні Загороднюка Олександра учня групи 10,всі присутні дійшли висновку, що потрібно реально оцінювати ситуацію та приймати раціональні рішення.У виконанні Капліної Ольги, учениці першого курсу, прозвучала притча “Минуле,сучасне, майбутнє”, Рижук Анна прочитала для всіх притчу Василя Сухомлинського “Бо я людина”, Карпенюк Ілона прочитала притчу “Про передчасні висновки” з якої всі дійшли висновку, що потрібно мати свою думку та не робити передчасні висновки. Руденко Марина прочитала притчу для справжніх майстрів своєї справи “Вартість удару молотком”.
Мовчання – це золото, а промовчати в потрібний момент – це мудрість! підтвердила притча”Про мовчання” у виконанні Місько Тамари учениці групи 28. А як розділити порівну дізнались з притчі “Як розділити порівну?” у виконанні Данилюк Анастасії учениці групи 29. Захарова Марія виконала для всіх повчальну притчу “Сокіл та Ворон”. І на завершення читань вголос всі присутні прослухали притчу “Щоб ти став кращим” у виконанні Татарченко Олени, учениці групи 28.
Ми живемо в сучасному світі в добу технологій, коли книгам та читанню приділяється зовсім мало уваги, та пам’ятайте, що читаючи більше книжок, отримуєш шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких навіть не здогадувались.

Захід “Герої Крут – ” перші кіборги””

29 січня в історії України посідає чільне місце, Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

   28 січня 2021 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено захід “Герої Крут – ” перші кіборги”” в ході заходу всі присутні могли ознайомитись з книжковою виставкою “Крути -символ українського відродження”.

“Теплі історії до чашки чаю”

Новий рік з дитинства асоціюється у нас яскравими та веселими, теплими фільмами та історіями.

   17 грудня 2020 року бібліотекарем Діаною Вдовенко було проведено відкритий захід бібліо – чаювання “Теплі історії до чашки чаю”.”Бо взимку, ти знаєш, дуже особливе тепло. Воно пахне любов’ю і затишком. І казкою. Зимовою казкою”…

    Поринути у теплу і затишну атмосферу заходу допомогли маленькі історії авторки Надійки Гербіш. Історії про почуття і настрої, сумніви і рішення, далеку дорогу і затишний дім, солодкий шоколад та чай.

   Всі, навіть найдрібніші, приємності, які ми робимо комусь, не забуваються….А особливо у ці святкові дні, даруйте часточку тепла своїм рідним.

Виставка-персоналія “Лаври і терни Михайла Старицького”

У ці святкові дні є ще одна видатна дата 14 грудня минуло 180 років від дня народження видатного  письменника,театрального та культурного діяча,одного із корифеїв українського побутового театру Михайла Старицького.

Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано виставку- персоналію з нагоди дня народження видатного письменника “Лаври та терни Михайла Старицького”.

Шануймо та пишаймось великими українцями!

Виставка  “Чарівний світ Катерини Білокур”

7 грудня – день народження відомої української художниці Катерини Білокур. Вона є представницею так званого “наївного мистецтва”,роботами якої захоплювався сам Пабло Пікассо.

  Коли дивишся на  картини Білокур, то розумієш, тут все є — і жіноче щастя, і все те, що вона не відчула у реальному житті.

  З нагоди 120-річчя української художниці бібліотекарем освітнього  закладу Діаною Вдовенко було організовано ілюстровану виставку “Чарівний світ Катерини Білокур”.

   Шануймо та пишаймося великими українцями!

Народознавча виставка “Народний символ України – хустка”

Українки повертаються до прадавніх трендів! Все частіше можна побачити модниць,одягнених у колоритні хустки. Хустка давно перестала бути пережитком минувшини і аксесуаром бабусиних скринь. Сьогодні це модний аксесуар.

    Якими ж були хустки в давнину?Яке вони мають значення в житті українського жіноцтва?

  Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано народознавчу виставку “Народний символ України – хустка”, де всі могли ознайомитись з  цікавими виданнями, присвяченими історії та традиціям української хустки.

 Виставка – застереження   ” Не дай СНІДу шанс!”

Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я. І, щоб бути здоровим потрібно його берегти. Щодня, щохвилини, особливо  1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  ми повинні пам’ятати, що життя – найцінніше, що є в людини.

    1 грудня 2020 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано виставку – застереження   ” Не дай СНІДу шанс!”

“ Година -реквієм “Дзвони -33-го” та виставка -нагадування “Український народ: випробування голодом””

Щороку в останню суботу листопада вся Україна вшановує День пам’яті жертв голодоморів, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. У ці скорботні дні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть.

    З метою вшанування загиблих від  геноциду українського народу бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено годину – реквієм “Дзвони 33-го”.

  Під час заходу було продемонстровано уривок документального фільму про жахливі часи голоду. Ученицею першого курсу Наталією Храпак було продекламовано вірш “Хай відповість мені Москва” Любові Сердунич.

   Оформлено виставку – нагадування “Український народ: випробування голодом”.

   Всі присутні вшанували жертв геноциду хвилиною мовчання.

Нехай пам’ять про них єднає нас.

Слава Україні !

Захід до Дня захисника України «Хай живе козацька воля. Хай живе козацький дух!»  та книжкова виставка «Війську козацькому – СЛАВА!»

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. День захисника України в наші суворі дні – особливо шанований. І те, що це свято випадає на Покрову – безумовно, одухотворяє його сенс і боротьбу нації за свою свободу. А нашим воїнам, які щодня захищають землю від агресивного сусіда, Покрова дарує надію і заступництво.

    13.10.2020 бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено захід до Дня захисника України «Хай живе козацька воля. Хай живе козацький дух!» здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з інформацією про козаків та про сьогоднішніх захисників нашої держави. Також всі бажаючі мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Війську козацькому – СЛАВА!» 

      Низький уклін захисникам за стійкість і самопожертву.

      Слава Україні!

Інтернет мандрівка «Бібліотек@ – світ нових можливостей»

    Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня. Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для користувачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.

    30 вересня 2020 року в інтерактивній читальні освітнього закладу під керівництвом бібліотекаря Діани Вдовенко відбулась Інтернет мандрівка «Бібліотек@ – світ нових можливостей», де присутні мали можливість ознайомитись з найбільшими бібліотеками світу та дізнатись багато цікавих фактів про бібліотеки та їхні можливості.

Виставка – ювілей «Драматургія любові і добра»

    29 вересня 2020 року виповнюється 175 років від  дня народження Івана Карповича Карпенка –Карого. В історію національного театру й українського письменства Карпенко – Карий увійшов як талановитий актор, батько української комедії та української трагедії, митець, велич творчого доробку якого досі викликає щире захоплення.

    Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко до річниці українського драматурга було організовано виставку – ювілей «Драматургія любові і добра».

«Незабутній Шевченко»

«Живе Кобзар у пам’яті народу,

Живуть його слова, і мрії,і думки.

Хоч зазнавав великі перешкоди,

Та спадщина його сягла віків»

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.

«Жінки в історії України»

Так уже повелося, що історія пам’ятає справи тільки «чоловічі», бо вони впадають в око. Помітні ті вчинки, які відчутно змінюють світ. Наприклад, війна, адже воюють чоловіки. А жіноча участь у війні – це лікування поранених, приготування їжі, ремонтування одягу для бійців – уся ця праця непомітна. Хоча без жіночої підтримки жоден чоловік не зміг би воювати.

Та попри все це, в історії України є немало видатних жінок, які були не  лише хорошими матерями та господинями, а й робили великі справи.

05.03.2020 р.  бібліотекарем  освітнього закладу Діаною Олександрівною Вдовенко до жіночого свята було підготована ілюстрована виставка «Жінки в історії України», а також до уваги здобувачів освіти , було зачитано ліричні вірші про жінку.

«У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

20 лютого найстрашніша та  найтрагічніша  ніч – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше. Саме в ці дні на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Під час кривавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло близько сотні людей.

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні  20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Олександрівною Вдовенко, була проведена патріотична година «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» та оформлена виставка – репортаж «Мамо, не плач, повернусь весною» ,яка містить світлини Героїв Небесної Сотні та підбірку газетних статей «Вони загинули за Україну».

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної сотні» у наших серцях…

Бібліотечний урок «Основні елементи книги»

Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Батьки читають діткам казки, вірші, оповідання, коли вони зовсім маленькі. Згадайте свої перші улюблені книжечки, які роздивлялися, щось згадуючи, уявляючи, фантазуючи. А коли вивчили літери, самі стали читачами.

Кожен багато разів тримав у руках книжку, але мало хто замислювався над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібен той чи інший її елемент і як, узявши книгу до рук, ще не знаючи її змісту, не прочитавши ані сторінки, можна визначити, для кого вона призначена, хто її автор, з якого міста і в якому році вона прийшла до вас, хто малював ілюстрації, з яких окремих віршів, оповідань, казок вона складається… Тільки грамотний читач, погортавши книжку, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати.

12.02.2020 р.  в освітньому закладі бібліотекарем Діаною Олександрівною Вдовенко було проведено бібліотечний урок «Основні елементи книги». Здобувачі освіти ознайомились з елементами книги, навчились визначати, для чого призначений той чи інший елемент, навчились визначати її читацьке призначення.

В кінці заходу присутнім була запропонована літературна вікторина «Чарівний світ казки» , учасникам потрібно було намалювати героя казки, а присутнім по малюнку вгадати назву казки. Всі отримали велику кількість позитивних емоцій.

Бук – слем «Молоде покоління обирає книгу»

Бук – слем – змагання серед читачів з майстерності презентації прочитаних книг.16 січня 2020року бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною було проведено бук – слем «Молоде покоління обирає книгу». Учні влаштували змагання за кращу рекламу з прочитаної книги.

Учасники обрали для бук-слему книжки Люко Дашвар, Олени Печорної, Стівена Кінга,Любка Дереша та Хуліо Наваро. За підсумками глядацьких оцінок, найкращою книжкою було визнано «Мати все» Люко Дашвар.

По завершенню заходу присутні мали можливість взяти книги, які були представлені.

Книжково-ілюстративна виставка

«Дивосвіт різдвяних свят»

«Хай Ангел торкнеться вас ніжно крилом!
Зігріє вам серце Різдвяним теплом!
Хай радість, кохання наповнить ваш дім!
Оселиться щастя та спокій у нім!»

В народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». Підготовка й прихід новоріччя давно перейшло в обрядові дійства: гостинці від Миколая Угодника, ворожіння на Андріївських вечорницях, водіння Маланки та постановка вертепу, колядки, щедрівки, дитячі та дорослі забави…

Починається зимовий цикл свят 4 грудня з Введення до храму Пресвятої Богородиці Діви Марії або Третьої Пречистої, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік.

Найбільш відомі та улюблені дітьми свята – Миколая, Новий рік, Різдво. Всі вони дуже багаті на традиції, у цей час діти та дорослі обмінюються подарунками, щедрують, колядують, ходять до храму, святять воду та багато чого іншого. Кожне з них має свою символіку й атрибутику.

В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» було підготовлено тематичну книжково-ілюстративну виставку «Дивосвіт різдвяних свят», яка ознайомить користувачів з історією та традиціями зимових свят; різдвяно-новорічною обрядовістю українців; колядками та щедрівками з різних регіонів України.

Організація  та оформлення книжкової –  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.

«Селфі з книжковою інсталяцією»

Читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить а, отже, розвивається та йде вперед. Та перш за все варто створити МОДУ НА ЧИТАННЯ, щоб книга і ті, хто її читає вважалися кращими, щоб це було престижно у суспільстві.

У ці святкові передноворічні дні в бібліотеці освітнього закладу стартувала акція «Селфі з ялинкою із книг».

Організація книжкової інсталяції відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.

«Сторінками улюблених книг за чашкою чаю»

Читання книги – це справжнє таїнство. Так приємно вмоститись на канапі з чашкою чаю, загорнувшись у ковдру, і читати книжку.

І в ці святкові дні є ще одна маленька дата «День чаю». 12.12.2019 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід «Сторінками улюблених книг за чашкою чаю». Всіх присутніх частували запашним чаєм та солодощами та головним смаколиком вечора звісно була медова Калита. Захід відбувся під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.

Година – реквієм «Великий голод: Україна пам’ятає – світ визнає»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

25.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулась година – реквієм «Великий голод: Україна пам’ятає – світ визнає» здобувачам освіти нагадали, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших   – Голодомор . Молодь дізналась про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули  відео – спогад  «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Бібліотекар звернула увагу присутніх  на книжкову виставку – факт  «І пам’яті свіча не згасне».

Захід відбувся під керівництвом бібліотекаря Діани Олександрівни Вдовенко.

ТОК- ринг «Веселкова наша мова»

до Дня української писемності та мови

Українська мова-наш скарб , без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 07.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня української пиписемності та мови було оформлено книжкову виставку «Мово моя,душа голосна України». Та було проведено ТОК- ринг «Веселкова наша мова», де здобувачі освіти мали змогу позмагатись у знанні афоризмів української мови та слів,які мало вживаються в сучасній українській мові. Також було проведено конкурс скоромовок – спотиканок «Хто зможе повторити?»

Українська мова-наш скарб , без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 07.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня української пиписемності та мови було оформлено книжкову виставку «Мово моя,душа голосна України». Та було проведено ТОК- ринг «Веселкова наша мова», де здобувачі освіти мали змогу позмагатись у знанні афоризмів української мови та слів,які мало вживаються в сучасній українській мові. Також було проведено конкурс скоромовок – спотиканок «Хто зможе повторити?»

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Д.О.

Історичний репортаж «Україна – то козацька слава» та  виставка – дискусія «Лицарі українських степів», журнально – книжкова експозиція«Неоголошена війна триває».

15.10.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» бібліотекарем Вдовенко Д.О учням було запропоновано перегляд історичного репортажу «Україна – то козацька слава». Всі присутні вільно могли ознайомитись з виставкою – дискусією «Лицарі українських степів» та з журнально – книжковою експозицією «Неоголошена війна триває».

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня  – найчитальніший день року, адже з 1998 року затверджений,  як Всеукраїнський день бібліотек!

30.09.2019 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ» мали можливість «помандрувати» найбільшими бібліотеками світу під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.