Протидія насильству та булінгу

До Міжнародного дня боротьби з насильством і булінгом у закладі освіти було проведено інформаційне заняття на тему: “Попередимо булінг разом!”

Подаруй дитині радість

20 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день дитини. Цей день покликаний нагадати нам, дорослим, про відповідальність за благополуччя та щастя дітей. Психологічна служба провела акцію “Подаруй дитині радість” для здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб, підготувавши для них солодкі подарунки.

 

“Цигарка-ворог”

 Метою популяризації здорового способу життя, відмови від тютюнопаління, до Міжнародного дня відмови від куріння психологічною службою було організовано і проведено соціально-профілактичну акцію «Обміняй цигарку на цукерку».
У ході акції було проведено обмін цигарок на цукерки, розроблені буклети про шкідливість тютюнопаління, у групах проведені інформаційні бесіди “Цигарка-ворог”.

Протидія насильству та булінгу

До Міжнародного дня боротьби з насильством і булінгом у закладі освіти було проведено інформаційне заняття на тему: “Попередимо булінг разом!”

 

Штаб профілактики

Відбулося засідання ради профілактики правопорушень для здобувачів освіти.
У ході засідання проведені профілактичні бесіди зі здобувачами освіти, які потребують корекційної роботи.

 

Вирішуємо конфлікти
З метою ознайомлення учасників з поняттям «Конфлікт», сприянню формування позитивного ставлення до людей та вмінню раціонально і послідовно діяти в конфліктних ситуаціях  практичним психологом Ольгою СІКОРСЬКОЮ було проведено тренінгове заняття на тему: « Вирішуємо конфлікти продуктивно» на якому здобувачі освіти першого курсу мали можливість навчитися вирішувати конфлікти без застосування фізичної сили та допоміжних, небезпечних засобів.

 

ТРИ КРОКИ ДЛЯ ВАШОЇ ОБІЗНАННОСТІ ТА БЕЗПЕКИ

ТОРГІВЛЯ  ЛЮДЬМИ 

Психологічна служба діє

Профілактика самогубств

З метою профілактики самогубств та станів, що його провокують  практичним психологом Ольгою СІКОРСЬКОЮ було проведено тренінгове заняття для здобувачів освіти першого курсу на тему: ”Подарунок, що не має ціни”.

Ментальне здоров’я

З метою підтримки ментального здоров’я у здобувачів освіти, формування ціннісного ставлення до свого здоров’я, мотивації до збереження психічного здоров’я, як необхідної складової життєдіяльності успішної людини практичним психологом Ольгою СІКОРСЬКОЮ було проведено заняття ментального здоров’я «Ти як?»

«Місяця обізнаності про ментальне здоров’я».

У закладі освіти практичним_психологом Ольгою СІКОРСЬКОЮ було проведено серію з п’яти уроків з питань психічного здоров’я в межах «Місяця обізнаності про ментальне здоров’я».
Ментальне здоров’я – це не лише відсутність розладів, а й внутрішні ресурси для того, аби активно жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, пам’ятаючи й про себе. Важливо піклуватися про нього щоденно, щоб на запитання «Ти як?» можна було впевнено відповісти «У мене все ок!»

Сексуальне насильство

Сексуальне насильство – це і примусове роздягання, домагання та погрози зґвалтуванням, примус спостерігати за насильством щодо інших людей і загалом будь-які дії сексуального характеру.
Сексуальне насильство під час війни – воєнний злочин без строку давності. Йдеться не лише про зґвалтування.
За даними офісу Генерального прокурора, від початку повномасштабної війни в Україні зафіксували 175 фактів сексуального насильства окупантами. Вочевидь, відомо далеко не про всі випадки, адже частина постраждалих – не заявляє про пережите. Утім, звернутись по допомогу ніколи не пізно.
Про алгоритм дій при загрозі сексуального насилля та обізнаності про воєнні злочини ворогом практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено лекцію з здобувачами освіти першого курсу на тему: «Запобігання та протидія сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією російської федерації на території України»

 

 

https://docs.google.com/presentation/d/1-8HKKu2l4egtrkNs0adiJoGWKbXJcA4v8FdYi5QU_qA/edit?usp=drive_link

”Ти мені подобаєшся’

Акція ти мені_подобаєшся

І ось настав час підбиття підсумків розіграшу сюрприз-боксу до акції ”Ти мені подобаєшся’‘ з нагоди Дня закоханих. Перше місце , з кількістю 215 лайків під відео, виборола здобувачка освіти Анна ЖОСАН групи 21.
ПРИВІТАЙТЕ ПЕРЕМОЖНИЦЮ!

 

“Як вдало пройти співбесіду”

Співбесіда на роботу – відповідальна подія для всіх, тому до неї варто ретельно готуватися. Згідно плану роботи Центру кар’єри, практичний психолог Ольга Сікорська провела тренінг на тему ”Як вдало пройти співбесіду” . Розповіла, які види і методи співбесід бувають, їх переваги і особливості, приклади базових запитань та інші деталі, які слід тримати у фокусі, а також спробували відтворити приклад співбесіди з здобувачами освіти.

 

Релаксація

Коли говорять про релаксацію чомусь згадують лише медитацію та йогу, яка взагалі не для всіх. Тому практичний психолог Ольга_Сікорська розповіла, що ще можна зробити, щоб покращити свій стан і розслабитися.
Вміння розслабитися надає змогу швидко зменшити кількість гормону кортизолу в організмі й тим самим нейтралізує шкідливий вплив стресу на мозок та весь організм в цілому.

Релаксація – це процес зняття психічної та фізичної (м’язової) напруги за допомогою різних психологічних методик, фізичних вправ та іноді з використанням лікарських засобів.

Психологічна релаксація – техніки, найчастіше медитативні та проєктивні, спрямовані на зниження стресу, тривоги, паніки та досягнення нейтрального психічного стану.

Фізична релаксація – техніки, спрямовані на розслаблення “м’язового корсета” (вправи Вільгельма Райху), зняття м’язових затисків та покращення життєвих показників (нормалізація тиску та пульсу, вирівнювання дихання тощо).
Здобувачі освіти мали змогу зануритись у релаксуючу мелодію, розслабитись, виконали цікаву вправу для відновлення ,а також пройшли цікавий тест ”Куб у пустелі

Правова абетка

До Міжнародного дня прав людини проведено бесіду про загальні права людини, які подібні до часу, вони однакові для багатих і бідних, старих і малих. Вони пропонують нам повагу і вимагають поваги до інших. Хто гарантує їх дотримання? І що ви знаєте про них?
Переглянуто відеоролик на тему: “Історія права людини” та здобувачам освіти було запропоновано перевірити свої знання за допомогою гри.

https://learningapps.org/view22663294

ВІЛ-інфекція

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції) ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю хворого.
На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу.
Про це, та багато іншого соціальний педагог Аліна Братківська розповіла для попередження ВІЛ/СНІДУ

психологічна_служба_діє   Аліна_Братківська   здобувачі_освіти   ВІЛ/СНІД

“Щедрий вівторок”

В межах міжнародного благодійного руху “Щедрий вівторок” соціальним педагогом проведено із здобувачами освіти заняття на тему “З добром у серці, з Україною в душі”- про успішних українських підприємців-меценатів в історії, які зробили вагомий внесок у збереження та розбудову української держави.

День відмови від куріння

День відмови від куріння, або NoSmokingDay.

Соціальним педагогом Аліною Братківською було проведено із здобувачами освіти профілактичну бесіду, щодо негативного та згубного впливу тютюну на здоров’я.

Тему: «Безбар’єрність»

Чимало років безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття ширше і стосується, без перебільшення, кожного.
Безбар’єрність – це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей, зокрема й тих, хто відчуває на собі тиск та обмеження, стигматизацію, дискримінацію тощо.
Для кращого розуміння, що таке безбар’єрність #практичним_психологом Ольгою СІКОРСЬКОЮ було проведено заняття на тему: «Безбар’єрність» для здобувачів освіти третього курсу.

Психологічна служба ДНЗ “Сквирське ВПУ” здійснює свою діяльність щодо забезпечення психологічного та соціального супроводу освітньо-виховного процесу учнівської молоді.

Основною метою діяльності Служби нашого навчального закладу є психологічне забезпечення освітньо-виховного процесу, розвиток і формування зрілої професійно-орієнтованої особистості учня за умови збереження психологічного здоров’я всіх учасників освітньо-виховного процесу засобами практичної психології і соціальної педагогіки.

Практичний психолог– це спеціаліст, який надає кваліфіковану підтримку і допомогу людям, які її потребують та має спеціальну психологічну освіту. Людина цієї професії працює з психікою людини, з її «душею».

Практичний психолог освітнього закладу здійснює:

– психологічне забезпечення освітнього процесу;

– психологічний супровід психічного, розумового, соціального і фізичного розвитку здобувачів освіти;

– психологічну діагностику та аналіз динаміки психічного, розумового і соціального розвитку здобувачів освіти;

– психологічний супровід адаптації до умов освітнього процесу;

– створення сприятливого психологічного клімату в закладі освіти;

– реалізацію розвивальних, профілактичних, просвітницьких, корекційних програм з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей здобувачів освіти;

– консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, особистісного та професійного розвитку тощо;

– профілактику булінгу, девіантної та деліквентної поведінки, шкідливих звичок та інших негативних проявів  серед здобувачів освіти;

– профорієнтаційну роботу та  надання психологічної допомоги абітурієнтам.

Основними видами діяльності практичного психолога є:

    • психологічне просвітництво;

    • психологічна профілактика;

    • психологічне консультування;

    • психологічна діагностика, психологічна корекція;

    • організаційно-методична робота.

Практичний психолог Сікорська Ольга Сергіївна

Контактний телефон + 38986347026

On – line консультування. Задати питання практичному психологу та отримати відповідь можна також через електронну пошту lebedieva_olia@ukr.net


Графік роботи практичного психолога

Річний план роботи практичного психолога


Інформація для батьків

Інформація для здобувачів освіти


Інформація для педагогів

Соціальний педагог – це та людина в навчальному закладі, діяльність якого покликана об’єднати зусилля сім’ї, освітнього закладу, громадськості, для надання всебічної допомоги та підтримки в розвитку і вихованні здобувачів освіти. Діяльність соціального педагога передбачає взаємодію з здобувачами освіти, у процесі соціалізації яких виникають різного роду проблеми. Спілкування з такими дітьми вимагає особливого такту і професіоналізму. Успіх здобувача освіти в освітньому закладі, виховання соціально активної особистості, яка вміє приймати самостійні рішення – запорука успіху людини в житті.

Основні напрямки роботи соціального педагога:
1. Перевірка відвідування занять учнями.
2. Складання соціального паспорта сімей учнів.
3. Профілактичні бесіди з учнями, які знаходяться на посиленому психолого – педагогічному супроводі та їх батьками.
4. Участь в роботі Ради профілактики, адміністративних нарадах, семінари, педради і т.д.
5. Взаємодія з відповідними службами ( ЦСССДМ, ССД, ЮП).
6.Допомога у розвитку індивідуальних здібностей учнів.
7.Надання соціально – психологічної допомоги та підтримки учням, батькам.
8.Охорона і захист прав неповнолітніх.
9.Вивчення умов життя і розвитку дітей, планування та аналіз результативності соціально – педагогічної роботи.
10.Соціально – правова просвіта вчителів, учнів і їх батьків, профілактика конфліктів, правопорушень.
11.Проведення благодійних акцій, надання матеріальної, соціальної, педагогічної, консультативної допомоги сім’ям.
12.Виявлення і робота з неблагополучними сім’ями.
13. Вирішення проблем сирітства та опікунства.
14.Організація відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій у канікулярний період.

Соціальний педагог Братківська Аліна Леонідівна

Контактний телефон +380976829008

On-line консультування. Задати питання соціальному педагогу  та отримати відповідь можна також через електронну пошту bratkivska2611@ukr.net


Графік роботи соціального педагога

Річний план роботи соціального педагога


Поради батькам

Рекомендації педагогам


Інформація для учнів

Рекомендації батькам при перевірці мобільного пристрою дитини на предмет перебування в “групах смерті”

Соціальним педагогом Аліною Братківською зі здобувачами освіти проведено інформаційну бесіду та надані рекомендації по запобіганню та протидії насиллю щодо дитини

Онлайн-вебінар

Практичний психолог та медична сестра освітнього закладу прослухали онлайн-вебінар на тему :« Ментальне здоров’я дітей під час війни» та інформацію про флешмоб «Руханка сили» для підтримки ментального здоров’я дорослих та дітей, за участю відомої сімейної психологині Світлани Ройз, лідера Руху JuniorS Олександра Педана, генерального директорату шкільної освіти Ігоря Хворостяного.

Інструктивна нарада

Психологічна служба освітнього закладу була присутня онлайн на інструктивній нараді, на якій розповідалось про заповнення Google-таблиці про надання інформації стосовно навчання осіб з інвалідністю у закладах П(ПТ)О, надання освітніх та інших послуг ветеранам війни та їх дітям у закладах П(ПТ)О.

“Як пережити горе і втрату?”

У пригніченому стані важко відпустити втрату, особливо якщо почуття не прожиті. Не забороняйте собі сумувати, душевні рани не затягуються у такий спосіб. Що можна зробити? Відповіді на ці питання озвучила практичний психолог Ольга Сікорська здобувачам освіти першого курсу.
Заняття було побудовано з двох частин: спочатку була проведена бесіда на тему: “Як пережити горе і втрату?”, а потім, здобувачі освіти виконали техніку арт-терапії ”Нейрографіка” для зняття емоційної напруги.

Як пережити панічну атаку під час війни?

Під час війни дуже важливо знати чіткий алгоритм дій під час різних ситуацій. ”Як пережити горе і втрату?”, “Як пережити панічну атаку під час війни?”. Ці питання практичний психолог Ольга Сікорська детально розбирала з здобувачами освіти першого курсу.

Навчання протягом життя

З 01.07.2023 по 31.08.2023 року практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська стали учасницями «ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ», що проходила в рамках студентського стартап- проєкту «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти.
Зміст модулів: Модуль 1: «Реалії інформаційної війни в твоєму гаджеті» / Модуль 2: «Я і моя роль у медіавійні» / Модуль 3: « Фейки в суспільстві постправди» /Модуль 4: «Мова-ідентифікація нації: винищення, відродження, збереження, розквіт» / Модуль 5: «Арт-терапія для формування медіагігієни» / Модуль 6: «Розвінчування фейків, пропаганди та ворожих наративів в умовах інформаційної війни».
Загальна кількість годин: 150 годин, 5 ЕСТS-кредитів. 150 годин- це п’ятирічна норма в підвищенні кваліфікації !

Лікуємо себе самі

Практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено заняття з елементом тренінгу для позбавлення внутрішнього болю та переживань на тему « Лікуємо себе самі». На занятті здобувачі освіти на аркуші описували свій біль , після чого кожен спалив свої проблеми надворі.

Вебінар на тему: «Впровадження факультативних курсів для підвищення психологічної культури».

Практичний психолог та соціальний педагог освітнього закладу прослухали вебінар на тему: «Впровадження факультативних курсів для підвищення психологічної культури».

Куди звернутися по психологічну допомогу- перелік організацій

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну серйозно позначилось на психологічному стані українців та українок. Якщо ви відчуваєте наслідки війни на своєму психічному здоров’ї, вам може знадобитися допомога кваліфікованих фахівців. Чим раніше ви до них звернетеся, тим швидше зможете повернутися до якіснішого життя. Допомога спеціаліста потрібна, якщо тривалий час у вас панує поганий настрій, відсутнє бажання щось робити, ви постійно відчуваєте тривогу, багато хвилюєтеся або ж стосунки з близькими та друзями стали складними.
Безкоштовну та анонімну психологічну допомогу можна також отримати за гарячою лінією Міжнародної організації з міграції 0 800 211 444. Понад 30 психологів та психіатрів працюють на лінії з 10:00 – 20:00 без вихідних. Консультації доступні українською, англійською, арабською та бенгальською мовами.
Безкоштовна “гаряча лінія” київського контактного центру 15-51 підтримує людей, які переживають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). За цим номером дипломовані психологи допоможуть подолати стресові розлади, навчать, як упоратися з наслідками психологічної травми, адаптуватись після вимушеної зміни місця проживання, пережити втрату близької людини або родича, навчать навичкам подолання тривоги та розкажуть, як регулювати психологічний стан в умовах війни. Аби поспілкуватися з професійним психологом потрібно з 08:00 до 20:00 прослухати за номером 15-51 голосове меню та обрати номер “3” для з’єднання з психологом.
Фонд “Запорука” допомагає пережити будь-які травми. Лінію психологічної допомоги створили після початку повномасштабної війни. Консультації можуть бути як онлайн, так і офлайн. 0 800 4000 23 (з України), +38 (050) 493 03 07.
“Розкажи мені” на основі сучасних протоколів, науково-доведених досліджень створили бот “Друг” – він надає першу психологічну допомогу. Бот радить, як покращити своє самопочуття, з ким варто ділитися думками, пояснює базові психологічні терміни. Також у боті є можливість залишити заявку для отримання допомоги.
Національна гаряча лінія для дітей та молоді працює для людей будь-якого віку, де кожен може анонімно і конфіденційно отримати підтримку, проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними працівниками про порушення прав дитини. 0 800 500 225 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України та з мобільних телефонів усіх українських операторів безплатні) або 116 111 (безплатно з мобільних телефонів усіх українських операторів. Лінія цілодобова.
Центр здоров’я та розвитку “Коло сім’ї” допомагає людям від одного року життя. Психологи не працюють з психозами й шизофренією. Запис на консультацію у Львові +38 (098) 559 65 21 (з 10:00 до 17:00, субота та неділя вихідні).
Також психологічну допомогу військовим та їхнім близьким надають психологи в межах кампанії “Варто жити”.
Крім того, для самозарадності можна пройти онлайн-курси “Базова психологічна допомога в умовах війни”, “Знати, як допомогти” та виконати вправи й рекомендації в ілюстрованому керівництві Всесвітньої організації охорони здоров’я про важливі навички в періоди стресу.

Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

Практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції присвяченої 105-й річниці від дня народження В. Сухомлинського на тему: « Захист психічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах війни та повоєнного часу» та в II – ій Всеукраїнській студентській науково- практичній конференції на тему: «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця» де онлайн представили свої доповіді та тези, які були опубліковані у збірках.

Заняття з елементом тренінгу на тему: « Подарунок, що не має ціни»

З метою профілактики самогубства та станів, що його провокують (стрес, образа, кохання, депресія, вина та ін.) практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено заняття з елементом тренінгу на тему: « Подарунок, що не має ціни».

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

https://youtu.be/fPOBz1jiHhE

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має на меті допомогти українцям знайти внутрішнє джерело сили на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3
NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
Які можуть бути ознаки проблем з психічним здоров’ям?
• порушення сну: тривалий сон протягом доби або навпаки неможливість заснути
• порушення харчування: надмірне вживання їжі або відсутність бажання їсти
• уникнення спілкування з близькими
• повторювані прояви агресії у спілкуванні з рідними та друзями
• низький рівень енергії або її відсутність, відмова від звичних активностей
• відчуття апатії і неважливості всього
• безпричинні больові відчуття в тілі
• відчуття безпорадності чи безнадії
• понаднормове куріння, вживання алкоголю чи наркотиків
• відчуття незвичної розгубленості, забудькуватості, розлюченості, смутку, занепокоєння чи страху
• сильні перепади настрою
• нав’язливі негативні думки про те, щоб заподіяти шкоду собі чи іншим
• віра в речі, що не відповідають дійсності
• неможливість виконувати щоденні завдання, такі як

Як подбати про своє психічне здоров’я: 5 корисних звичок на кожний день
Піклуватись про своє психічне здоров’я так само важливо, як і про фізичне. Хороша новина: вони тісно пов’язані, тож фізичні вправи, сон та харчування мають позитивний ефект і для тіла, і для психіки. Дотримуйтесь цих корисних звичок, і ваше життя буде в гармонії.
Звичка перша: достатньо спати
Ось кілька порад, які зроблять ваш відпочинок вночі приємним і якісним:
• спіть 7-9 годин на добу в один і той же час;
• не намагайтесь відіспатись на вихідних: вчені довели, що спроби компенсувати дефіцит сну лише шкодять здоров’ю;
• якщо ви з ранку до вечора працюєте сидячи, ввечері виходьте на пробіжку або прогулянку;
• зменшіть кількість екранного часу перед сном. Для розваги або інтелектуальної активності краще обрати книгу;
• замініть каву або алкоголь перед сном на трав’яний чай.
Звичка друга: збалансовано харчуватися
Вчені відносно недавно почали досліджувати вплив харчування на психічне здоров’я і ось кілька рекомендацій, які існують на сьогодні:
• раціон харчування повинен задовольняти потреби організму в вітамінах, мінералах і калоріях;
• вживайте продукти з цільного зерна, рибу з омега-3 жирними кислотами (оселедець, скумбрія, лосось, сардина), горіхи, гарбузове та лляне насіння, чорниці, смородину, броколі, томати;
• зменшуйте вживання перероблених харчових продуктів: тих, що були законсервовані, термічно оброблені і підготовлені до тривалого зберігання перед споживанням. До них належать напівфабрикати, консерви, ковбаси, снеки, випічка;
• відмовтесь від цукру. Глюкоза потрібна для таких функцій мозку як мислення, пам’ять і навчання. Але в продуктах, які ми споживаємо щодня, міститься набагато більше цукру, ніж нам потрібно. Його надлишок приводить до поступового погіршення пам’яті та когнітивних функцій.
Звичка третя: бути фізично активними
Доведено, що люди, які регулярно виконують вправи, мають менший рівень стресу. Завдяки спорту загострюється пам’ять і концентрація, нормалізується вага тіла і покращуються самооцінка. І не лише завдяки спорту! Робота в саду, прибирання вдома або прогулянка з роботи додому працюють не гірше.
Звичка четверта: товаришувати
Якщо у вас є кілька друзів, з якими ви регулярно зустрічаєтесь і спілкуєтесь, ви вже робите своєму психічному здоров’ю величезну послугу. Якщо немає – час будувати такі стосунки. Мова не про те, щоб додати у друзі тисячу малознайомих людей у соцмережах. Будуйте відносини, в яких панують взаємна довіра й підтримка, де вас приймають за хороших і поганих обставин. Такі відносини дають відчуття щастя, призначення і впевненості – а це захисні вежі вашого психічного здоров’я.
Звичка п’ята: обирати змістовні справи
Пригадайте, коли ви із задоволенням прокидалися вранці — енергійні, в очікуванні чогось особливого. Це могла бути подорож в нові місця, концерт улюбленого артиста чи похід з друзями в кіно. Або пригадайте стан, коли заняття поглинало вас, ви були наче в потоці, не відчували ані втоми, ані плину часу. Наприклад, за читанням книги, малюванням або грою в футбол. Це і є ваші змістовні справи. Знаходьте в своєму житті час для себе і таких речей, особливо, коли відчуваєте, що через стрес, рутину або негативні думки світ довкола починає втрачати кольори.

Ментальне здоров’я

https://youtu.be/mTpCqpb5djU

Іноді життя випробовує нас так, що неможливо почуватися добре. У таких ситуаціях нормально тривожитися, боятися, не спати. Але з часом негативні емоції виснажують. Дуже важливо кожному піклуватися про своє ментальне здоров’я. Ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Електронна «Аптечка» швидкої психологічної допомоги , підкаже, як знаходити в собі
сили. Наче піт-стоп: дозаправився й поїхав далі. А коли попіклуєшся про себе,
не забудь показати ці вправи близьким. Те, що допомогло тобі, може допомогти
й іншим.
Якщо виникнуть труднощі з самодопомогою під час канікул, ви завжди можете звернутися до мене за підтримкою. Вправи, для підтримки ментального здоров’я ми можемо виконувати разом онлайн.

Аптечка швидкої психологічної допомоги

Круглий стіл ”ІНКЛЮЗІЯ В УКРАЇНІ У ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД: З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ЦИВІЛІЗАЦІЯ?”

Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.
Щоб підвищити обізнаність у сфері інклюзії практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська прийняли участь у роботі круглого столу ” ІНКЛЮЗІЯ В УКРАЇНІ У ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД: З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ЦИВІЛІЗАЦІЯ?”

Сертифікати

Наші досягнення

Навчання протягом життя – сучасний тренд! Психологічна служба нашого освітнього закладу не зупиняється на здобутих знаннях, а використрвує кожну можливість, для набуття нового досвіду! Практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська прийняли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції ” Захист психічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану” та у II-ій Всеукраїнський студентській науково – практичній конференції ” Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця”. Тези робіт були опубліковані у збірниках, а кожен учасник конференції отримав сертифікат. Навчаємось далі! Це модно!

Сертифікати

Тренінг для випускників

Влаштування на роботу – це зовсім не проста справа, а ще складніше влитися в новий колектив і закріпитися в ньому. Згідно з планом Центру професійної кар’єри Діаною Вдовенко, Ольгою Сікорською та Аліною Братківською було проведено тренінг для випускників на тему: «Вирішення можливих проблем на новому робочому місці». Здобувачі освіти дізналися про шляхи вирішення конфліктів, про основні помилки, які роблять люди, прийшовши на нову роботу та про те, як утриматись на посаді і досягти бажаного результату.

Круглий стіл «Інклюзія в Україні у повоєнний період: з чого починається цивілізація?»

Практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська стали учасниками круглого столу.
Наскільки успішно втілюємо інклюзію в Україні? Які труднощі виникають виникають при реалізації запланованого і на які очікуємо у повоєнний період? Які завдання потребують першочергового вирішення? Ці та інші актуальні питання було обговорено під час роботи круглого столу «Інклюзія в Україні у повоєнний період: з чого починається цивілізація?»

Інформаційне заняття на тему: «Навчання протягом життя – сучасний тренд».

Кожен, хто перестає навчатися, старіє,- не важливо, у 20 або 80 років, – а той, хто продовжує навчатися, залишається молодим. Найголовніше в житті – це підтримувати молодість мозку. Генрі Форд.
Згідно плану Ценру професійної кар’єри, для здобувачів освіти 3 курсу було проведено інформаційне заняття на тему: «Навчання протягом життя – сучасний тренд». Здобувачі освіти повинні пам’ятати, що вчитися можна не тільки для того, щоб отримувати відмінні оцінки або для того, щоб вторувати собі шлях по кар’єрних сходинках. Процес навчання протягом життя дійсно може бути захоплювальним просто сам по собі!

Вебінар на тему : «Кар’єрне консультування – шлях до успіху»

Практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська прослухали вебінар на тему : «Кар’єрне консультування – шлях до успіху» на платформі CareerHubгромадської організації «Центр «Розвиток КСВ», Програма Європейського Союзу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України.

Участь у Міжрегіональній конференції «Дистанційна освіта осіб з особливими освітніми потребами: відповідь на виклики воєнного часу»

Практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська прийняли участь у Міжрегіональній конференції «Дистанційна освіта осіб з особливими освітніми потребами: відповідь на виклики воєнного часу» з урахуванням безпекової ситуації під час війни.

«Захист психічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах війни та повоєнного часу»

Ольга Сікорська та Аліна Братківська прийняли участь у «Всеукраїнській науково практичній конференції «Захист психічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах війни та повоєнного часу». Виступили з доповідями на теми «Вплив воєнного часу на психологічний стан підлітків з особливими освітніми потребами», «Зв’язок між станом зайнятості ВПО та їхнім психічним здоров’ям»
Тези доповідей учасників будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції, а також всі, хто захищав роботи отримають сертифікат.

Заняття з елементом тренінгу на тему ”Розвиток комунікативних навичок”

З метою розширення розвитку навичок спілкування, креативності та швидкості мислення, вміння переконувати та подавати інформацію ; усвідомлення особистісних рис, що сприяють ефективному виступу та значення творчого підходу при співбесіді, практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено заняття з елементом тренінгу на тему ” Розвиток комунікативних навичок”

Метафоричні асоціативні карти

Метафоричні асоціативні карти призначені для роботи з підсвідомістю — для знаходження внутрішніх блоків, перешкод, страхів і для вирішення конфліктів, які вони створюють. При використанні метафоричних карт ми звертаємося до своєї підсвідомості, в якому, як ми знаємо, містяться відповіді на всі наші запитання. Адже джерелом всіх наших труднощів ми самі і є. Карти допомагають опрацьовувати всі моменти, які служать для нас причинами проблем, для цього існують різні техніки роботи з метафоричними картами. Також вони дозволяють знайти наші власні ресурси, які сприятимуть вирішенню що стоять перед нами завдань і досягнення цілей.
Практичний психолог Ольга Сікорська провела заняття із здобувачами освіти першого курсу із застосування метафоричних асоціативних карт, завдяки яким мали можливість фантазувати та попрацювати з власною підсвідомістю.

День добровольців

Щороку 14 грудня в Україні відзначають День добровольців. Свято засноване, щоб гідно вшанувати хоробрих чоловіків і жінок, які ризикують своїми життями заради нашої Батьківщини. На жаль, чимало добровольців з 2014 року загинуло за Україну. Особливо важливо пам’ятати про їхні подвиги під час повномасштабної війни в Україні. Практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено інформаційне заняття для здобувачів освіти першого курсу з нагоди Дня добровольця: “Чому не варто бути осторонь”.

РЕДАН

РЕДАН – це новий напрямок молодіжної субкультури, яка виступає за свободу вибору індивідуального стилю та засуджує насильство з боку” офників ”, скінхедів та інших подібних груп.
Шановні здобувачі освіти, Ви повинні розуміти, вже у своєму віці, що ворог хоче нашого знищення. Прошу Вас не налаштовуватись один проти одного, а навпаки – гуртуватись, заради наближення Перемоги, впевнена, що війна торкнулась негативно кожного будинку. Лишайтесь українцями заради батьків та своєї країни! Будьте добрими, адже зло притаманне росії!

Всеукраїнський вебінар

Практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська прослухали Всеукраїнський вебінар на тему : “Соціально-психологічна та емоційна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану”.

Безбар’єрність

Безбар’єрність – це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей, зокрема й тих, хто відчуває на собі тиск та обмеження, стигматизацію, дискримінацію тощо.
На думку Володимира Висоцького, експерта з архітектурної доступності та інклюзивних соціальних практик, безбар’єрність є основою правової держави, верховенства права та сталого розвитку міст і селищ.

“Бар’єрне середовище створює такі умови життя, в яких жодна людина незалежно від своєї статі, віку, фізичних можливостей чи стану здоров’я – не виявляється позбавленою багатьох можливостей для життя, для розвитку, освіти, роботи та взагалі для – щастя. І саме для того, щоб суспільство і люди могли відчувати себе щасливими та жити якісним життям в містах і селищах по всій Україні, необхідно створити єдину ідеологію принципову, яка б об’єднала всі ці зусилля в один великий порив, в одне велике національне зусилля з подолання бар’єрів”, -розповів Висоцький.

Вправа ”Лимон”

https://youtu.be/AsrZQL1PQDc

Вправа ” Лимон” дозволяє управляляти станом м’язового напруження. Наші здобувачі освіти вже зняли напругу, спробуйте і Ви!

Дівочим посиденькам-бути!

Дівочим посиденькам-бути! Із здобувачками освіти першого курсу було проведено заняття у новому форматі- ”базіканню” про речі, про які незручно, або соромно говорити з рідними. Чай, солодощі та гарний настрій перебували сьогодні з нами. Навчатися у нас завжди цікаво! Приєднуйся і ти!

“Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби”

Слухали виступи на стратегічній сесії на тему: “Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби” задля забезпечення ментального здоров’я учасників освітнього процесу у відповідь на виклики, які постали через військову агресію рф.

День закоханих

https://www.youtube.com/watch?v=toLuc_jxq38

Кажуть, краса може врятувати світ. Для кожного краса різна, але кохати-це чудово, це відчуття, яке описується поетами і художниками віками, але точного тлумачення цьому явищу нема і сьогодні. Любіть одне одного! Робіть компліменти! Насолоджуйтесь часом , проведеним разом! Із Днем закоханих Вас !

Інформаційна година на тему: “10 золотих правил безпеки в інтернеті”

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Проведено інформаційну годину на тему: “10 золотих правил безпеки в інтернеті”.

Соціальний педагог Аліна Братківська.

Тренінгове заняття на тему: «Як не стати жертвою торгівлі людьми»

Проведено елемент тренінгового заняття на тему: «Як не стати жертвою торгівлі людьми».
Метою заходу було інформування про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення здобувачами освіти гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Здобувачі освіти ознайомилися із інформаційними брошурами.

Заняття на тему “Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

Булінг-проблема, про яку варто не лише постійно говорити із здобувачами освіти, але і викорінювати, якщо він з’являється в освітньому закладі і за його межами. Практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено заняття на тему “Профілактика булінгу в учнівському середовищі”.

Заняття на тему “Успішні випускники та випускниці Державного навчального закладу “Сквирське вище професійне училище “

https://www.youtube.com/watch?v=L_VPlVysGsM

В рамках місячника методичної роботи, згідно плану роботи Центру Професійної Кар’єри, практичним психологом Ольгою Сікорською було проведено заняття на тему “Успішні випускники та випускниці Державного навчального закладу “Сквирське вище професійне училище “.
Здобувачі освіти дізналися про алгоритм досягнення, про перспективи навчання у освітньому закладі та можливості після його закінчення.
Дізналися про успіхи випускників попередніх років та мотивувалися їхнім шляхом.

Елемент тренінгового заняття на тему: «Як не стати жертвою торгівлі людьми»

Проведено елемент тренінгового заняття на тему: «Як не стати жертвою торгівлі людьми».
Метою заходу було інформування про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення здобувачами освіти гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Здобувачі освіти ознайомилися із інформаційними брошурами.

Коли, якщо не сьогодні?
Хто як не ти?

Коли, якщо не сьогодні?
Хто як не ти?
Саме з такими словами звернувся до здобувачів освіти Вадим Кожевний представник молодіжної ради Сквири.
Він розповів, що місто потребує змін, а для цього йому потрібні молоді, перспективні, наповнені ідеями люди. Вадим та здобувачі освіти обмінялися думками аналізували, вели дискусію. Бесіда була наповнена захоплюючою інформацією, після якої всі лишилися з мотивуючими емоціями.
Дякуємо, Вадиму, адже рух молоді дуже необхідний, бо молодь – це майбутнє.

Бесіда з поліцейськими в освітньому закладі

В освітньому закладі поліцейськими з ювінальної превенції Сквирського відділу поліції Наталія Чумак спільно з Інною Кононською проведено профілактичну лекцію.
Здобувачі освіти дізналися більше про адміністративні та кримінальні правопорушення, про права та обов’язки.

Вебінар в рамках Національної Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти

Змістовний, наповнений корисною інформацією вебінар, в рамках Національної Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, відвідала практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська. Під час вебінару, провів майстер-клас, відомий телевізійний ведучий та психолог Дмитро Корпачов.

Онлайн – семінар на тему ” Вплив війни на поведінку дитини”

Відбувся онлайн – семінар на тему ” Вплив війни на поведінку дитини”, в якому взяли участь соціальний педагог Аліна Братківська та практичний психолог Ольга Сікорська.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Інформацію підготувала соціальний педагог Аліна Братківська.

Профорієнтаційна робота у Сквирському академічному ліцеї “Перспектива”

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства.
Практичним психологом Ольгою Сікорською, соціальним педагогом Аліною Братківською, заступником директора з виховної роботи Діаною Вдовенко було проведено профорієнтаційну роботу у Сквирському академічному ліцеї “Перспектива”.

Міжнародний день відмови від куріння

До Міжнародного дня відмови від куріння пройшла акція «Міняй цигарку на цукерку» здобувачам освіти дали змогу обміняти цигарки на цукерки. Завдання полягало в тому, щоб діти більше ніколи не поверталися до шкідливих звичок, а обирали здоровий, активний, енергійний, бадьорий спосіб життя.
Проведено соціальним педагогом Аліною Братківською.

” Важливі навички в період стресу”

https://www.youtube.com/watch?v=BtzmPcqB3E4

Із здобувачами освіти старшої вікової категорії поспілкувалися психологи Польщі. Звучала дуже актуальна тема ” Важливі навички в період стресу”, також писали анкети, для виявлення психосоціального стану студента.

День толерантності

До Міжнародного дня толерантності, яке припадає на 16 листопада, було проведено вікторину з учнями першого курсу.
Міжнародний день толерантності – це чудовий привід нагадати людству про те, що таким явищам як насильство, неприйняття, релігійне переслідування не місце в сучасному світі. Кожен з нас повинен підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та миру.
Проведено соціальним педагогом Аліною Братківською.

Курси підвищення кваліфікації

З 16.11.2022 по 17.11.2022 рр. практичний психолог Ольга Сікорська та соціальний педагог Аліна Братківська пройшли короткострокові тематичні курси підвищення кваліфікації на тему: «Методики інклюзивного навчання здобувачів освіти із різними нозологіями».

Психологічний тренінг “Підвищення рівня самооцінки здобувачів освіти”

В рамках плану Центру професійної кар’єри, у групах першого курсу, було проведено психологічний тренінг “Підвищення рівня самооцінки здобувачів освіти”. Надзвичайно важливо розуміти, що від самооцінки особистості залежить як продуктивно проведений день, так отримання місця роботи і взагалі все життя. Працюйте над своєю самооцінкою щоденно! Удосконалюйтесь! Розвивайтесь! Адже, як бачите себе Ви самі, так Вас сприйматимуть інші!

Як впоратися з панічною атакою

Що провокує панічну атаку? Деякі фактори, які можуть змусити організм неадекватно активувати реакцію “бий або біжи”, включають:

хронічний (постійний) стрес – це змушує організм виробляти вищі, ніж зазвичай, рівні стресових хімічних речовин, як-от адреналін;
гострий стрес, наприклад, переживання травматичної події (панічна атака після смерті ближнього) може раптово наповнити організм великою кількістю хімічних речовин, що викликають стрес;
інтенсивні фізичні вправи — деякі люди можуть мати панічну атаку після спорту;
надмірне споживання кофеїну (панічні атаки після кави) – кофеїн у каві, чаї та інших напоях є сильним стимулятором;
хвороба, наприклад, панічна атака після ковіда;
раптова зміна обстановки, наприклад, вихід у переповнене, спекотне чи задушливе місце.

День захисників та захисниць України

https://www.youtube.com/watch?v=BtzmPcqB3E4

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.
Ознайомтеся із інформаційними буклетами “Пам’ятка як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми під час евакуації та перетину кордону”, “Виїжджаючи за кордон, подбай про власну безпеку!”, “Ознаки торгівлі людьми”.
Презентовано навчальний онлайн-квест з безпечного працевлаштування насамперед спрямований на розвиток критичного мислення у реальних життєвих ситуаціях. У ході квесту користувачі навчаються розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та відпрацьовують навички безпечного працевлаштування в ігровій формі Навчальний онлайн-квест можна знайти за посиланням: https://quest.stoptrafficking.org/start
Підготовлено соціальним педагогом Аліною Братківською.

Запобігання та протидії насиллю щодо дитини

Нажаль все частіше діти та підлітки потерпають від різних видів насильства. Дорослим слід розуміти, що такі дії не минають без наслідків, а дітям не слід мовчати. Адже від цього залежить моральне та фізичне здоров’я дитини.
Прошу ознайомитися із буклетами про види насильства; про заходи, які застосовуються до кривдника; види покарань; де і як отримати допомогу.

Заняття з елементом тренінгу на тему ”Я за мир у всьому світі!”

У групі 42 було проведено заняття з елементом тренінгу на тему ”Я за мир у всьому світі! ” Мета заняття: закріпити у здобувачів освіти понять ” дружба”, ” взаємоповага”, виховання доброзичливо го ставлення один до одного і до інших.
Підтверджуючи відданість України ідеалам миру та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН, згідно з Указом Президента України із 2002 року в Україні установлено День миру, який відзначається щорічно 21 вересня – у Міжнародний день миру.

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових на території України, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресорів.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

У День Миру бажаємо всім спокою, процвітання і багатства. Миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!

Інформаційне заняття ”Залежність від інтернету та ПК, критичне мислення під час занурення у віртуальне середовище”

Медіаграмотність під час війни дуже важлива, адже насправді важко відрізнити правду від фейку, важко фільтрувати інформацію, яка розповсюджується кожного дня і з шаленою швидкістю! Як же навчитися критично мислити перебуваючи в світі інтернету? У групах 40,41,12 було проведено інформаційне заняття ” Залежність від інтернету та ПК, критичне мислення під час занурення у віртуальне середовище”. Здобувачі освіти дізналися про шкоду довгого перебування в медіапросторі та про наслідки медіазалежності.

Повітряна тривога. Без паніки. Евакуюємося!

05.09.2022 року практичним психологом були проінформовані групи навчального закладу про перелік дій під час повітряної тривоги.
Якщо лунає повітряна тривога під час навчальних занять, які дії здобувачів освіти?
Отже, варто взяти з собою найнеобхідніші речі: документ, який засвідчує особу, телефон ,«Тривожну валізку» в яку входить печиво, вода, індивідуальні ліки, засоби гігієни і т.п. Обов’язково вдягнути верхній одяг.
Швидко та сконцентровано, під супроводом дорослого, покинути аудиторію та навчальний заклад .
На шляху до бомбосховища не розбігатися, а так само згуртовано рухатися до сховища.
У бомбосховищі зайняти комфортні місця і залишатися у них до повідомлення про відбій тривоги.
Якщо раптом хтось почав панікувати та відчуває страх, пам’ятайте, що Ви у безпеці. Поруч з Вами є дорослі, медична сестра та практичний психолог. Рекомендується: попити води, відволікти себе іграми на смартфоні, читанням книг, бесідою з однолітками.
Після відбою повітряної тривоги не поспішаючи покинути укриття.
Наголошую: не слід розбігатися! Всі повертаються до навчального закладу!
Якщо лунає повітряна тривога і Ви знаходитесь у гуртожитку, які Ваші дії?
Спочатку пролунає три довгі сигнали, після яких Вам слід швидко зреагувати! Так само, без паніки, під супроводом вахтера та вихователя спуститися в укриття та дочекатися відбою повітряної тривоги. Після її закінчення всім повернутися до своїх кімнат.
Дотримуйтесь цих рекомендацій і все буде Україна!

День прояву доброти

17 лютого щорічно відзначається міжнародне свято – День прояву доброти.
Мета заходу – залучення людей до добрих вчинків, благодійності, толерантності.
Соціальним педагогом Аліною Братківської було проведено інформаційну годину: “Якого кольору доброта?”. Під час заходу здобувачі освіти розмірковували на тему «Що таке доброта?», з’ясовували яка її цінність, але були одностайні відносно того, що найпростішим виявом доброти є ставлення до оточуючих. Мова йшла як про добре слово, просту і не дуже допомогу, підтримку, мотиваційні слова, милі бесіди і приємні зустрічі. Увага, щирість — чи не головні й обов’язкові риси цього дня.
Залишатися добрим – це не слабкість, це велика сила, яка допомагає вижити, залишитися людиною і зберегти в собі найкращі і потрібні якості свого характеру.

Всесвітній день доброти

https://www.youtube.com/watch?v=ir1ofVG4huE

До Дня спонтанного прояву доброти практичний психолог #Ольга Сікорська провела акцію ” Робимо добро разом”.

Поради практичного психолога Ольги Сікорської на всі випадки життя

https://www.youtube.com/watch?v=BtzmPcqB3E4

У нашому повсякденному житті арттерапія здатна зменшити стрес і допомогти справлятися з тривожністю, краще розуміти власні бажання та емоції, підвищити впевненість у собі. Особливо вона корисна, якщо хтось не може чітко формулювати свої почуття: дітям, людям із психологічними проблемами, а також тим, хто перебуває в ізоляції від суспільства.

Поради практичного психолога Ольги Сікорської на всі випадки життя

https://youtu.be/4237FC9-Aig

В той чи інший період життя, ми всі відчуваємо страх: коли безконтрольно калатає серце, пітніють долоні, не вистачає повітря, а у шлунку відчуваються спазми.

Страх має дуже реальний вплив на організм, а ці зазначені вище “ефекти” покликані захистити нас від небезпеки.

У повсякденному ж житті, невелика порція страху може бути корисною: вона тримає нас у напрузі та мотивує. Утім, коли страх і невпевненість “затуляють” здоровий глузд, ці нездорові розумові процеси можуть затьмарити розум і завадити реалізації поставленої мети. Крім того, постійне занепокоєння, невпевненість у собі та ірраціональний страх, можуть викликати безліч проблем зі здоров’ям: проблеми травної системи, головний біль, депресію, високий кров’яний тиск та серцево-судинні захворювання.

Снід – загроза людству

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД проведено інформаційно-просвітницькі заходи, година спілкування, перегляд тематичних соціальних відеороликів на тему: “Профілактика СНІДУ”, розповсюдження інформаційних буклетів.
Соціальний педагог Аліна Братківська ознайомила та розширила знання здобувачів освіти про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу.

Заняття з елементами тренінгу «Ризикована сексуальна поведінка молоді»

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом практичний психолог Марина Чайка із здобувачами освіти провела заняття з елементами тренінгу «Ризикована сексуальна поведінка молоді», де були розглянуті важливі питання теми, відбулося обговорення життєвих ситуацій. Також було розглянуто матеріал з проблеми ВІЛ-СНІДу, проаналізовано нові статистичні дані щодо його поширення у світі і в Україні та рекомендовано здобувачам освіти різноманітні стратегії сказати «НІ!» в загрозливих для життя і здоров’я ситуаціях.

Година психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”

До Європейського Дня боротьби проти торгівлі людьми практичним психологом Мариною Чайкою було проведено у групах 20, 21 та 11 години психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”. З метою ознайомлення здобувачів освіти з поняттями “торгівля людьми”, “об’єкти торгівлі людьми”, видами вербування, законодавчою базою щодо захисту людей у всьому світі та громадян України, зокрема від злочинних дій, пов’язаних з торгівлею людьми. Здобувачі освіти ознайомилися з інформаційними буклетами “Протидія торгівлі людьми” та переглянули фільм “Життя на продаж”. Завдяки відтворенню реальних подій, справжніх свідчень жертв цей фільм показав страшні подробиці торгівлі людьми та навчив їх як можна залишитись в безпеці подорожуючи або працевлаштовуючись за кордоном. Здобувачі освіти пересвідчились у важливості бути обачними у своєму майбутньому.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 О провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”. Метою якого було формувати осмислене розуміння цінності людського життя, його унікальності, сприяти розвитку прагнення пізнавати свою особистість, розвивати рефлексію, підтримувати внутрішній інтерес до себе, свого життя. Здобувачі освіти поділилися своїми думками про те, що для них є цінним в житті. Також звернули увагу на ті моменти, що приносять їм радість, щастя і задоволення та переглянули відеоролик “Цінність твого життя – в твоїх руках”.

Профілактично-просвітницький захід до Міжнародного дня відмови від куріння

19 листопада в освітньому закладі працівниками психологічної служби соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою було проведено профілактично-просвітницький захід присвячений Міжнародному дню відмови від куріння з метою профілактики тютюнопаління серед молоді та інформування здобувачів освіти про згубний вплив тютюну на здоров’я. Під час проведення заходу здобувачам освіти була надана інформація про тютюн та тютюнову залежність, наведені статистичні дані по Україні щодо наслідків шкідливої звички. Здобувачі освіти переглянули відеоролик «Таємниці їдкого диму», де висвітлено вплив нікотину на організм людини та мали змогу подумати і висловити свою точку зору щодо шкідливого впливу тютюну.

Здобувачі освіти виразили своє негативне ставлення до куріння у вигляді малюнків.

Приємно спостерігати, що велика кількість здобувачів освіти не лишилась осторонь та взяли активну участь у цьому заході.
Отже, ми проти куріння!
Під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Марини Чайки

Міжнародний день толерантності

16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності.
Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.
У групі 11 було проведено елемент тренінгового заняття на тему:” Назустріч толерантності” з метою формування в здобувачів освіти загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов.
Захід проведено працівниками психологічної служби соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Він був започаткований 2007 року з метою консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти з негативним феноменом – торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Адже від цього явища може постраждати будь-хто: незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Саме з нагоди цього дня, соціальний педагог Аліна Братківська провела інформаційно-просвітницьку бесіду “Захисти життя! Подбай про свою безпеку за кордоном”. В ході бесіди розповсюджувалися інформаційні листівки.

“День цукерки”

Продовження солодкого та кольорового дня – “День цукерки”. Соціальний педагог Аліна Братківська підготувала цікаві завдання та розваги з цукерками. Здобувачі освіти з радістю виконували всі завдання та розважалися.
День був яскравим та смачним!

Година психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”

До Європейського Дня боротьби проти торгівлі людьми практичним психологом Мариною Чайкою було проведено у групах 20, 21 та 11 години психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”. З метою ознайомлення здобувачів освіти з поняттями “торгівля людьми”, “об’єкти торгівлі людьми”, видами вербування, законодавчою базою щодо захисту людей у всьому світі та громадян України, зокрема від злочинних дій, пов’язаних з торгівлею людьми. Здобувачі освіти ознайомилися з інформаційними буклетами “Протидія торгівлі людьми” та переглянули фільм “Життя на продаж”. Завдяки відтворенню реальних подій, справжніх свідчень жертв цей фільм показав страшні подробиці торгівлі людьми та навчив їх як можна залишитись в безпеці подорожуючи або працевлаштовуючись за кордоном. Здобувачі освіти пересвідчились у важливості бути обачними у своєму майбутньому.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 О провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”. Метою якого було формувати осмислене розуміння цінності людського життя, його унікальності, сприяти розвитку прагнення пізнавати свою особистість, розвивати рефлексію, підтримувати внутрішній інтерес до себе, свого життя. Здобувачі освіти поділилися своїми думками про те, що для них є цінним в житті. Також звернули увагу на ті моменти, що приносять їм радість, щастя і задоволення та переглянули відеоролик “Цінність твого життя – в твоїх руках”.

Спостереження мікроклімату в групах

Практичний психолог Марина Чайка відвідала навчальні уроки з метою спостереження мікроклімату в групах здобувачів освіти 11, 21, 41 та 21 О.

Година психолога на тему: “Зігріваємо серце добротою”

Практичний психолог Марина Чайка до Міжнародного дня людей похилого віку зі здобувачами освіти групи 11 провела годину психолога на тему: “Зігріваємо серце добротою”. Метою якої було виховувати людяність, милосердя, співчуття і шанобливе ставлення до людей похилого віку.

Акція милосердя «Подарунки людям похилого віку»

До Міжнародного дня людей похилого віку активісти учнівського самоврядування спільно з адміністрацією освітнього закладу Діаною Вдовенко заступник директора з виховної роботи та Аліною Братківською соціальним педагогом організували акцію милосердя «Подарунки людям похилого віку».
Відвідали людей похилого віку, які потребують допомоги – принесли їм продуктові пакети та спілкувалися на різні теми. Ми повинні допомагати тим, хто потребує, адже не знаємо, що буде завтра, а тим більше, що з нами буде коли ми постаріємо.
Вдячні бабусі та дідусі, зі сльозами на очах бажали у свою чергу здобувачам освіти успіхів у навчанні, здоров’я та миру в Україні.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти груп 41 та 11 провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”. Метою якого було розкрити суть поняття особистості, пізнати себе, свої особливості та інших. Здобувачі освіти навчилися визначати власні духовні цінності та їхній вплив на спілкування.

Акція «Я обираю життя!»

До Всесвітнього дня запобігання суїциду соціальним педагогом Аліною Братківської було проведено акцію «Я обираю життя!» з здобувачами освіти групи √41 і √11.
Мета акції: профілактика суїцидального ризику в освітньому середовищі.
Проведені вправи, які виховують оптимістичні погляди на життя, любов до оточення, навчають як долати труднощі. А на завершення переглянуто соціальні відеоролики про цінність життя, обговорено складні життєві ситуації, які траплялися у житті кожного з нас.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”. Метою якого було розкрити суть поняття особистості, пізнати себе, свої особливості та інших. Здобувачі освіти навчилися визначати власні духовні цінності та їхній вплив на спілкування.

Елемент тренінгового заняття на тему: “Щаслива родина – сильна Україна”

З метою формування у здобувачів освіти цінностей сім’ї, шанобливого ставлення до батьків практичний психолог Марина Чайка та соціальний педагог Аліна Братківська до Міжнародного дня сім’ї провели елемент тренінгового заняття на тему: “Щаслива родина – сильна Україна”. Здобувачі освіти дізналися про цінність сім’ї, адже саме з сім’ї починається життя людини. Під час тренінгового заняття здобувачі освіти мали змогу поміркувати про те, що таке сімейне щастя і чи дається воно у готовому вигляді. Також брали активну участь у вправах та переглянули відеоролик на тему: “Щасливе сімейне життя”. По завершенню тренінгового заняття здобувачі освіти отримали пам’ятки “Правила життя, виконання яких веде до взаєморозуміння”.

Вшанування пам’яті

26 квітня працівниками освітнього закладу ДНЗ “Сквирського ВПУ” відбулося покладення квітів до меморіалу пам’яті загиблих співробітників пожежної охорони – ліквідаторам аварії на ЧАЕС та до пам’ятника ліквідаторам аварії – міліціонерам Сквирщини.
Заступник директора з виховної робити Діана Вдовенко, соціальний педагог Аліна Братківська та практичний психолог Марина Чайка.

Інформаційна година на тему: “Смертельні ігри – попередження підліткового суїциду”

Останнім часом фіксується сплеск небезпечних челенджів і спроб суїциду серед підлітків. Переважна кількість таких дій призводить до трагічних наслідків. У негативному впливі на дітей дехто звинувачує інтернет, хтось нарікає на ЗМІ, хтось – на школу або родину.
В освітньому закладі було проведено інформаційну годину на тему: “Смертельні ігри – попередження підліткового суїциду”. Також здобувачів освіти було ознайомлено із телефонами “гарячих” ліній, за якими можна отримати психологічну підтримку та анонімно звернутися за допомогою. Було роздано та ознайомлено здобувачів освіти із інформаційними буклетами.
Захід проведено соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою.

Заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини»

Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності населення і дітей у тому числі, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед дітей та підлітків.

З метою запобігання участі неповнолітніх у таких небезпечних  суїцидальних групах (іграх), квестах, контентах соціальних мереж «Instagram», як «Біжи або помри», «Рудий Лис», «Синій Кит», «f57», «f58», «Червона сова», у освітньому закладі практичним психологом Мариною Чайкою та соціальним педагогом Аліною Братківською було проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини», а також перегляд відеоролику «Станція призначення – життя».

Всесвітній день спонтанного прояву доброти

https://youtu.be/2mYbICnrqDw

Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта, є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти. Також і в нашому освітньому закладі пройшла акцію під гаслом “Від серця до серця, нехай йде доброта”.

Бесіди із здобувачами освіти

Консультування займає в роботі психологічної служби значне місце. Ось так і ми за чашкою чаю проводимо групові та індивідуальні бесіди із здобувачами освіти.

«Здоров’я – найбільше багатство!»

З метою формування навичок здорового способу життя та ціннісного ставлення до власного здоров’я практичний психолог Марина Чайка у групі 40 провела елемент тренінгового заняття на тему: «Здоров’я – найбільше багатство!». Здобувачі освіти дізналися про цінність здорового способу життя, про важливість правильного вибору задля майбутнього.

Лекція-бесіда для здобувачів освіти

В освітньому закладі було проведено лекцію-бесіду для здобувачів освіти. Провела інспектор з ювенальної превенції Наталя Дмитрівна Чумак. Основним завданням зустрічі була розмова про те, як попередити та усунути негативні явища, пов’язані з жорстоким поводженням неповнолітніх стосовно однолітків. Працівник поліції обговорила з здобувачами освіти поняття «булінгу». З’ясовували також його види і форми, обговорили питання щодо його протидії. Поліцейська наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки.
Інспектор поліції також розповіла здобувачам освіти про відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми. Окремо зупинились на злочинах проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності особи.
Захід пройшов під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Марини Чайки.

Відкрите заняття на тему: “СТОП – булінг”

10 лютого в освітньому закладі соціальним педагогом Аліною Братківською  було проведено відкрите заняття на тему: “СТОП – булінг”.

З метою ознайомити здобувачів освіти з поняттям, формами, та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини,  яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки, профілактику насилля в учнівському середовищі. Під час заняття були проведені цікаві вправи, переглянули відео “Камінь – ножиці – папір” та ознайомилися з інформаційним буклетом.

День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». В освітньому закладі соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою було проведено профілактичний захід до Дня безпечного інтернету, з метою поглиблення знань про безпечний інтернет, активізування знань про поняття “кібербулінг”, його прояви в освітньому середовищі та суспільстві, сприяти розвитку навичок та опрацювали рекомендації безпечного спілкування в соціальних мережах та користування інтернетом. Також переглянули відеоролики: “Ціну своє життя, воно прекрасне!” та “Безпека в інтернеті для дітей”

Допомога літнім людям

Допомога літнім людям – неодноразова акція, продовжуємо допомагати тим, хто цього потребує.

Година спілкування на тему: “Людина починається з добра”

Практичний психолог Марина Чайка у групі 20 провела годину спілкування на тему: “Людина починається з добра”. Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття добра, милосердя, чуйності до дітей з особливими освітніми потребами. Також здобувачі освіти переглянули мультфільми: “Дивовижні речі трапляються”, “Всі різні”.

https://youtu.be/sJETWFxJtmg

Нехай рік буде таким же яскравим, як гірлянда на новорічній ялинці, а бажання, загадане під бій годинника, обов’язково здійсниться!
Організація відбулася під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Маріни Чайки.

Година спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»

З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів практичний психолог Марина Чайка у групі 28 провела годину спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти». Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття доброти милосердя, розуміння та підтримки людей з обмеженими можливостями.

Тренінгове заняття «Бережи життя!»

1 грудня з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на чолі з класним керівником Дюбіном В.В. практичний психолог Марина Чайка  у групах 40 та 49 провела елемент тренінгового заняття «Бережи життя!».

 Здобувачі освіти визначили шляхи потрапляння вірусу в людський організм та дізналися про низку профілактичних заходів, які допоможуть зберегти своє життя і здоров’я. Також переглянути відеоролик «ВІЛ/СНІД — ти маєш знати!» та працювали з анкетами на виявлення знань про шляхи передачі Віл — інфекції.

На завершення заняття став висновок, що ВІЛ-СНІД — хвороба поведінкова, тому значною мірою залежить від наших вчинків та поінформованості з даного питання.

Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 28 практичний психолог Марина Чайка в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  провела годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як реагувати на цькування. Протидія булінгу» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!»

 Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.

Заходи до Міжнародного дня відмови від куріння

20 листопада до Міжнародного дня відмови від куріння було проведено ряд  заходів, а саме: показ відеоролика «Шкода куріння. Як насправді куріння вбиває?», інформаційна година та проведена акція «Міняю цигарку на цукерку» з метою пропаганди здорового способу життя, здобувачам освіти пропонували позбутися пагубної звички «паління» хоча б помінявши цигарку на солодку цукерку.

Здобувачі освіти із задоволенням брали участь у цій акції та ласували цукерками.

Захід проведено соціальним педагогом  Аліною Леонідівною Братківською, практичним психологом Мариною Олександрівною Чайкою.

Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 19 практичний психолог Марина Чайка та заступник директора з виховної роботи Діана Вдовенко в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  провели годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як боротися з булінгом» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!».

 Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.