
Психологічна служба ДНЗ “Сквирське ВПУ” здійснює свою діяльність щодо забезпечення психологічного та соціального супроводу освітньо-виховного процесу учнівської молоді.
Основною метою діяльності Служби нашого навчального закладу є психологічне забезпечення освітньо-виховного процесу, розвиток і формування зрілої професійно-орієнтованої особистості учня за умови збереження психологічного здоров’я всіх учасників освітньо-виховного процесу засобами практичної психології і соціальної педагогіки.
Практичний психолог– це спеціаліст, який надає кваліфіковану підтримку і допомогу людям, які її потребують та має спеціальну психологічну освіту. Людина цієї професії працює з психікою людини, з її «душею».
Практичний психолог освітнього закладу здійснює:
– психологічне забезпечення освітнього процесу;
– психологічний супровід психічного, розумового, соціального і фізичного розвитку здобувачів освіти;
– психологічну діагностику та аналіз динаміки психічного, розумового і соціального розвитку здобувачів освіти;
– психологічний супровід адаптації до умов освітнього процесу;
– створення сприятливого психологічного клімату в закладі освіти;
– реалізацію розвивальних, профілактичних, просвітницьких, корекційних програм з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей здобувачів освіти;
– консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, особистісного та професійного розвитку тощо;
– профілактику булінгу, девіантної та деліквентної поведінки, шкідливих звичок та інших негативних проявів серед здобувачів освіти;
– профорієнтаційну роботу та надання психологічної допомоги абітурієнтам.
Основними видами діяльності практичного психолога є:
- психологічне просвітництво;
- психологічна профілактика;
- психологічне консультування;
- психологічна діагностика, психологічна корекція;
- організаційно-методична робота.
Практичний психолог Чайка Марина Олександрівна

Контактний телефон + 380982703862
On – line консультування. Задати питання практичному психологу та отримати відповідь можна також через електронну пошту chayka_marina92@ukr.net
Графік роботи практичного психологаРічний план роботи практичного психолога
Інформація для батьків
Інформація для здобувачів освіти
Інформація для педагогів
Соціальний педагог – це та людина в навчальному закладі, діяльність якого покликана об’єднати зусилля сім’ї, освітнього закладу, громадськості, для надання всебічної допомоги та підтримки в розвитку і вихованні здобувачів освіти. Діяльність соціального педагога передбачає взаємодію з здобувачами освіти, у процесі соціалізації яких виникають різного роду проблеми. Спілкування з такими дітьми вимагає особливого такту і професіоналізму. Успіх здобувача освіти в освітньому закладі, виховання соціально активної особистості, яка вміє приймати самостійні рішення – запорука успіху людини в житті.
Основні напрямки роботи соціального педагога:
1. Перевірка відвідування занять учнями.
2. Складання соціального паспорта сімей учнів.
3. Профілактичні бесіди з учнями, які знаходяться на посиленому психолого – педагогічному супроводі та їх батьками.
4. Участь в роботі Ради профілактики, адміністративних нарадах, семінари, педради і т.д.
5. Взаємодія з відповідними службами ( ЦСССДМ, ССД, ЮП).
6.Допомога у розвитку індивідуальних здібностей учнів.
7.Надання соціально – психологічної допомоги та підтримки учням, батькам.
8.Охорона і захист прав неповнолітніх.
9.Вивчення умов життя і розвитку дітей, планування та аналіз результативності соціально – педагогічної роботи.
10.Соціально – правова просвіта вчителів, учнів і їх батьків, профілактика конфліктів, правопорушень.
11.Проведення благодійних акцій, надання матеріальної, соціальної, педагогічної, консультативної допомоги сім’ям.
12.Виявлення і робота з неблагополучними сім’ями.
13. Вирішення проблем сирітства та опікунства.
14.Організація відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій у канікулярний період.
Соціальний педагог Братківська Аліна Леонідівна

Контактний телефон +380976829008
On-line консультування. Задати питання соціальному педагогу та отримати відповідь можна також через електронну пошту bratkivska2611@ukr.net
Графік роботи соціального педагогаРічний план роботи соціального педагога
Поради батькам
Рекомендації педагогам
Інформація для учнів
Заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини»

Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності населення і дітей у тому числі, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед дітей та підлітків.
З метою запобігання участі неповнолітніх у таких небезпечних суїцидальних групах (іграх), квестах, контентах соціальних мереж «Instagram», як «Біжи або помри», «Рудий Лис», «Синій Кит», «f57», «f58», «Червона сова», у освітньому закладі практичним психологом Мариною Чайкою та соціальним педагогом Аліною Братківською було проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини», а також перегляд відеоролику «Станція призначення – життя».
Всесвітній день спонтанного прояву доброти
Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта, є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти. Також і в нашому освітньому закладі пройшла акцію під гаслом “Від серця до серця, нехай йде доброта”.
Бесіди із здобувачами освіти

Консультування займає в роботі психологічної служби значне місце. Ось так і ми за чашкою чаю проводимо групові та індивідуальні бесіди із здобувачами освіти.
«Здоров’я – найбільше багатство!»

З метою формування навичок здорового способу життя та ціннісного ставлення до власного здоров’я практичний психолог Марина Чайка у групі 40 провела елемент тренінгового заняття на тему: «Здоров’я – найбільше багатство!». Здобувачі освіти дізналися про цінність здорового способу життя, про важливість правильного вибору задля майбутнього.
Лекція-бесіда для здобувачів освіти

В освітньому закладі було проведено лекцію-бесіду для здобувачів освіти. Провела інспектор з ювенальної превенції Наталя Дмитрівна Чумак. Основним завданням зустрічі була розмова про те, як попередити та усунути негативні явища, пов’язані з жорстоким поводженням неповнолітніх стосовно однолітків. Працівник поліції обговорила з здобувачами освіти поняття «булінгу». З’ясовували також його види і форми, обговорили питання щодо його протидії. Поліцейська наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки.
Інспектор поліції також розповіла здобувачам освіти про відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми. Окремо зупинились на злочинах проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності особи.
Захід пройшов під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Марини Чайки.
Відкрите заняття на тему: “СТОП – булінг”

10 лютого в освітньому закладі соціальним педагогом Аліною Братківською було проведено відкрите заняття на тему: “СТОП – булінг”.
З метою ознайомити здобувачів освіти з поняттям, формами, та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки, профілактику насилля в учнівському середовищі. Під час заняття були проведені цікаві вправи, переглянули відео “Камінь – ножиці – папір” та ознайомилися з інформаційним буклетом.
День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». В освітньому закладі соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою було проведено профілактичний захід до Дня безпечного інтернету, з метою поглиблення знань про безпечний інтернет, активізування знань про поняття “кібербулінг”, його прояви в освітньому середовищі та суспільстві, сприяти розвитку навичок та опрацювали рекомендації безпечного спілкування в соціальних мережах та користування інтернетом. Також переглянули відеоролики: “Ціну своє життя, воно прекрасне!” та “Безпека в інтернеті для дітей”
Допомога літнім людям

Допомога літнім людям – неодноразова акція, продовжуємо допомагати тим, хто цього потребує.
Година спілкування на тему: “Людина починається з добра”

Практичний психолог Марина Чайка у групі 20 провела годину спілкування на тему: “Людина починається з добра”. Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття добра, милосердя, чуйності до дітей з особливими освітніми потребами. Також здобувачі освіти переглянули мультфільми: “Дивовижні речі трапляються”, “Всі різні”.
Нехай рік буде таким же яскравим, як гірлянда на новорічній ялинці, а бажання, загадане під бій годинника, обов’язково здійсниться!
Організація відбулася під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Маріни Чайки.
Година спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»

З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів практичний психолог Марина Чайка у групі 28 провела годину спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти». Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття доброти милосердя, розуміння та підтримки людей з обмеженими можливостями.
Тренінгове заняття «Бережи життя!»

1 грудня з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на чолі з класним керівником Дюбіном В.В. практичний психолог Марина Чайка у групах 40 та 49 провела елемент тренінгового заняття «Бережи життя!».
Здобувачі освіти визначили шляхи потрапляння вірусу в людський організм та дізналися про низку профілактичних заходів, які допоможуть зберегти своє життя і здоров’я. Також переглянути відеоролик «ВІЛ/СНІД — ти маєш знати!» та працювали з анкетами на виявлення знань про шляхи передачі Віл — інфекції.
На завершення заняття став висновок, що ВІЛ-СНІД — хвороба поведінкова, тому значною мірою залежить від наших вчинків та поінформованості з даного питання.
Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 28 практичний психолог Марина Чайка в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провела годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як реагувати на цькування. Протидія булінгу» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!»
Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.
Заходи до Міжнародного дня відмови від куріння

20 листопада до Міжнародного дня відмови від куріння було проведено ряд заходів, а саме: показ відеоролика «Шкода куріння. Як насправді куріння вбиває?», інформаційна година та проведена акція «Міняю цигарку на цукерку» з метою пропаганди здорового способу життя, здобувачам освіти пропонували позбутися пагубної звички «паління» хоча б помінявши цигарку на солодку цукерку.
Здобувачі освіти із задоволенням брали участь у цій акції та ласували цукерками.
Захід проведено соціальним педагогом Аліною Леонідівною Братківською, практичним психологом Мариною Олександрівною Чайкою.
Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 19 практичний психолог Марина Чайка та заступник директора з виховної роботи Діана Вдовенко в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як боротися з булінгом» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!».
Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.