Бібліотека – це той храм,

де завжди народжується і зберігається духовність.

 Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали

 «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

Невід’ємною складовою освітянського та інформаційного простору є бібліотеки, які накопичують, зберігають і поширюють знання, що зафіксовані у друкованих та електронних носіях інформації. Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість і зміст навчально-виховної роботи. Книга – це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця,творча думка і презентація ідей. Бібліотека – ланка навчально-виховного процесуу освітньому закладі, яка здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально – виховного процесу, як в урочний, так і в позаурочний час.

Головною метою діяльності бібліотеки є: популяризація книг серед здобувачів освіти, формування їх світогляду, допомога в задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів. Сьогодення надиктовує нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування.

Серед них – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги здобувачам освіти і викладачам в оволодінні основами наук і організації навчально-виховного процесу.

 Основні функції бібліотеки:

 – освітня;

 – інформаційна;

 – культурна.

Бібліотека поряд з іншими джерелами впливу на формування особистості сприяє вихованню в здобувачів освіти почуття патріотизму і любові до рідного краю, народних традицій. У сучасних умовах основними завданнями бібліотеки освітнього закладу є не тільки бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямків навчально-виховного процесу у засвоєнні навчальної програми, а і виховання в здобувачів освіти інформаційної культури – сталого прагнення до пошуку інформації, свідомого добору джерел та навичок їх систематизації і особистої оцінки.

    Наш освітній заклад готує кваліфікованих спеціалістів для сільського господарства, а саме: трактористів-машиністів, електрогазозварників, слюсарів з ремонту автомобілів та кухар;офіціант. Бібліотека нашого освітнього закладу сформована відповідно до профілю закладу.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 67 тисяч примірників, поряд із спеціальною літературою на полицях видання по різних галузях знань, підручники по загальноосвітніх предметах. У книжному фонді багато художньої літератури (класиків української та зарубіжної літератури).

Інтерактивна бібліотека ДНЗ «Сквирське ВПУ» розташована на другому поверсі навчального корпусу освітнього закладу, є читальний зал на 20 місць, в якому знаходиться мультимедійна дошка з проектором та сучасні комп’ютери з вільним доступом до мережі Інтернет, принтер, сканер та документ камера. В інтерактивній бібліотеці є зона відпочинку із зручними пуфами, де користувачі в розкутій обстановці  можуть шукати потрібну інформацію.

    В гуртожитку на п’ятому поверсі розташоване книгосховище, де також є читальний зал, що допомагає здобувачам освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ», які проживають в гуртожитку краще підготовитись до самостійного опрацювання інформації.
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 12:00 год. до 21:00 год.

Користування книгами безкоштовне. Книжковий фонд бібліотеки складає 67 тис. екземплярів. З них фонд  загальноосвітніх підручників –12400 шт., підручників професійно-технічного циклу – 7490 шт., художньої літератури –46106 шт. Протягом останніх років фонд поповнився новими підручниками як по загальноосвітніх предметах так і по спеціальних дисциплінах для професій, які здобувають в освітньому закладі.

Бібліотекар – Вдовенко Діана Олександрівна

Контактний телефон +380967288589

Бібліотекар, Вдовенко Діана Олександрівна, у своїй роботі користується правилами користування бібліотекою, методичними рекомендаціями щодо організації популяризації книжкового фонду та документів в бібліотеці. Складаючи річний план своєї роботи, бібліотекар визначає види, форми тематику та кількість заходів, які можуть проводитись безпосередньо в бібліотеці, а саме: тематичні виставки, бібліографічні огляди, лекції, бесіди, перегляд відеофільмів.

Графік роботи бібліотекаря ДНЗ “Сквирське ВПУ”
Посадова інструкція бібліотекаря
Правила користування бібліотекою ДНЗ “Сквирське ВПУ”
Положення про бібліотеку ДНЗ “Сквирське ВПУ”
План роботи бібліотеки ДНЗ “Сквирське ВПУ” на 2020-2021 н.р.
Паспорт бібліотеки ДНЗ “Сквирське ВПУ”
Надходження підручників для 11 класу

Моменти з життя бібліотеки

 Виставка – застереження   ” Не дай СНІДу шанс!”

Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я. І, щоб бути здоровим потрібно його берегти. Щодня, щохвилини, особливо  1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  ми повинні пам’ятати, що життя – найцінніше, що є в людини.

    1 грудня 2020 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано виставку – застереження   ” Не дай СНІДу шанс!”

“ Година -реквієм “Дзвони -33-го” та виставка -нагадування “Український народ: випробування голодом””

Щороку в останню суботу листопада вся Україна вшановує День пам’яті жертв голодоморів, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. У ці скорботні дні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть.

    З метою вшанування загиблих від  геноциду українського народу бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено годину – реквієм “Дзвони 33-го”.

  Під час заходу було продемонстровано уривок документального фільму про жахливі часи голоду. Ученицею першого курсу Наталією Храпак було продекламовано вірш “Хай відповість мені Москва” Любові Сердунич.

   Оформлено виставку – нагадування “Український народ: випробування голодом”.

   Всі присутні вшанували жертв геноциду хвилиною мовчання.

Нехай пам’ять про них єднає нас.

Слава Україні !

Захід до Дня захисника України «Хай живе козацька воля. Хай живе козацький дух!»  та книжкова виставка «Війську козацькому – СЛАВА!»

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. День захисника України в наші суворі дні – особливо шанований. І те, що це свято випадає на Покрову – безумовно, одухотворяє його сенс і боротьбу нації за свою свободу. А нашим воїнам, які щодня захищають землю від агресивного сусіда, Покрова дарує надію і заступництво.

    13.10.2020 бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено захід до Дня захисника України «Хай живе козацька воля. Хай живе козацький дух!» здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з інформацією про козаків та про сьогоднішніх захисників нашої держави. Також всі бажаючі мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Війську козацькому – СЛАВА!» 

      Низький уклін захисникам за стійкість і самопожертву.

      Слава Україні!

Інтернет мандрівка «Бібліотек@ – світ нових можливостей»

    Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня. Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для користувачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.

    30 вересня 2020 року в інтерактивній читальні освітнього закладу під керівництвом бібліотекаря Діани Вдовенко відбулась Інтернет мандрівка «Бібліотек@ – світ нових можливостей», де присутні мали можливість ознайомитись з найбільшими бібліотеками світу та дізнатись багато цікавих фактів про бібліотеки та їхні можливості.

Виставка – ювілей «Драматургія любові і добра»

    29 вересня 2020 року виповнюється 175 років від  дня народження Івана Карповича Карпенка –Карого. В історію національного театру й українського письменства Карпенко – Карий увійшов як талановитий актор, батько української комедії та української трагедії, митець, велич творчого доробку якого досі викликає щире захоплення.

    Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко до річниці українського драматурга було організовано виставку – ювілей «Драматургія любові і добра».

«Незабутній Шевченко»

«Живе Кобзар у пам’яті народу,

Живуть його слова, і мрії,і думки.

Хоч зазнавав великі перешкоди,

Та спадщина його сягла віків»

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.

«Жінки в історії України»

Так уже повелося, що історія пам’ятає справи тільки «чоловічі», бо вони впадають в око. Помітні ті вчинки, які відчутно змінюють світ. Наприклад, війна, адже воюють чоловіки. А жіноча участь у війні – це лікування поранених, приготування їжі, ремонтування одягу для бійців – уся ця праця непомітна. Хоча без жіночої підтримки жоден чоловік не зміг би воювати.

Та попри все це, в історії України є немало видатних жінок, які були не  лише хорошими матерями та господинями, а й робили великі справи.

05.03.2020 р.  бібліотекарем  освітнього закладу Діаною Олександрівною Вдовенко до жіночого свята було підготована ілюстрована виставка «Жінки в історії України», а також до уваги здобувачів освіти , було зачитано ліричні вірші про жінку.

«У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

20 лютого найстрашніша та  найтрагічніша  ніч – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше. Саме в ці дні на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Під час кривавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло близько сотні людей.

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні  20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Олександрівною Вдовенко, була проведена патріотична година «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» та оформлена виставка – репортаж «Мамо, не плач, повернусь весною» ,яка містить світлини Героїв Небесної Сотні та підбірку газетних статей «Вони загинули за Україну».

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної сотні» у наших серцях…

Бібліотечний урок «Основні елементи книги»

Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Батьки читають діткам казки, вірші, оповідання, коли вони зовсім маленькі. Згадайте свої перші улюблені книжечки, які роздивлялися, щось згадуючи, уявляючи, фантазуючи. А коли вивчили літери, самі стали читачами.

Кожен багато разів тримав у руках книжку, але мало хто замислювався над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібен той чи інший її елемент і як, узявши книгу до рук, ще не знаючи її змісту, не прочитавши ані сторінки, можна визначити, для кого вона призначена, хто її автор, з якого міста і в якому році вона прийшла до вас, хто малював ілюстрації, з яких окремих віршів, оповідань, казок вона складається… Тільки грамотний читач, погортавши книжку, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати.

12.02.2020 р.  в освітньому закладі бібліотекарем Діаною Олександрівною Вдовенко було проведено бібліотечний урок «Основні елементи книги». Здобувачі освіти ознайомились з елементами книги, навчились визначати, для чого призначений той чи інший елемент, навчились визначати її читацьке призначення.

В кінці заходу присутнім була запропонована літературна вікторина «Чарівний світ казки» , учасникам потрібно було намалювати героя казки, а присутнім по малюнку вгадати назву казки. Всі отримали велику кількість позитивних емоцій.

Бук – слем «Молоде покоління обирає книгу»

Бук – слем – змагання серед читачів з майстерності презентації прочитаних книг.16 січня 2020року бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною було проведено бук – слем «Молоде покоління обирає книгу». Учні влаштували змагання за кращу рекламу з прочитаної книги.

Учасники обрали для бук-слему книжки Люко Дашвар, Олени Печорної, Стівена Кінга,Любка Дереша та Хуліо Наваро. За підсумками глядацьких оцінок, найкращою книжкою було визнано «Мати все» Люко Дашвар.

По завершенню заходу присутні мали можливість взяти книги, які були представлені.

Книжково-ілюстративна виставка

«Дивосвіт різдвяних свят»

«Хай Ангел торкнеться вас ніжно крилом!
Зігріє вам серце Різдвяним теплом!
Хай радість, кохання наповнить ваш дім!
Оселиться щастя та спокій у нім!»

В народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». Підготовка й прихід новоріччя давно перейшло в обрядові дійства: гостинці від Миколая Угодника, ворожіння на Андріївських вечорницях, водіння Маланки та постановка вертепу, колядки, щедрівки, дитячі та дорослі забави…

Починається зимовий цикл свят 4 грудня з Введення до храму Пресвятої Богородиці Діви Марії або Третьої Пречистої, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік.

Найбільш відомі та улюблені дітьми свята – Миколая, Новий рік, Різдво. Всі вони дуже багаті на традиції, у цей час діти та дорослі обмінюються подарунками, щедрують, колядують, ходять до храму, святять воду та багато чого іншого. Кожне з них має свою символіку й атрибутику.

В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» було підготовлено тематичну книжково-ілюстративну виставку «Дивосвіт різдвяних свят», яка ознайомить користувачів з історією та традиціями зимових свят; різдвяно-новорічною обрядовістю українців; колядками та щедрівками з різних регіонів України.

Організація  та оформлення книжкової –  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.

«Селфі з книжковою інсталяцією»

Читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить а, отже, розвивається та йде вперед. Та перш за все варто створити МОДУ НА ЧИТАННЯ, щоб книга і ті, хто її читає вважалися кращими, щоб це було престижно у суспільстві.

У ці святкові передноворічні дні в бібліотеці освітнього закладу стартувала акція «Селфі з ялинкою із книг».

Організація книжкової інсталяції відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.

«Сторінками улюблених книг за чашкою чаю»

Читання книги – це справжнє таїнство. Так приємно вмоститись на канапі з чашкою чаю, загорнувшись у ковдру, і читати книжку.

І в ці святкові дні є ще одна маленька дата «День чаю». 12.12.2019 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід «Сторінками улюблених книг за чашкою чаю». Всіх присутніх частували запашним чаєм та солодощами та головним смаколиком вечора звісно була медова Калита. Захід відбувся під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.

Година – реквієм «Великий голод: Україна пам’ятає – світ визнає»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

25.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулась година – реквієм «Великий голод: Україна пам’ятає – світ визнає» здобувачам освіти нагадали, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших   – Голодомор . Молодь дізналась про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули  відео – спогад  «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Бібліотекар звернула увагу присутніх  на книжкову виставку – факт  «І пам’яті свіча не згасне».

Захід відбувся під керівництвом бібліотекаря Діани Олександрівни Вдовенко.

ТОК- ринг «Веселкова наша мова»

до Дня української писемності та мови

Українська мова-наш скарб , без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 07.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня української пиписемності та мови було оформлено книжкову виставку «Мово моя,душа голосна України». Та було проведено ТОК- ринг «Веселкова наша мова», де здобувачі освіти мали змогу позмагатись у знанні афоризмів української мови та слів,які мало вживаються в сучасній українській мові. Також було проведено конкурс скоромовок – спотиканок «Хто зможе повторити?»

Українська мова-наш скарб , без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 07.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня української пиписемності та мови було оформлено книжкову виставку «Мово моя,душа голосна України». Та було проведено ТОК- ринг «Веселкова наша мова», де здобувачі освіти мали змогу позмагатись у знанні афоризмів української мови та слів,які мало вживаються в сучасній українській мові. Також було проведено конкурс скоромовок – спотиканок «Хто зможе повторити?»

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Д.О.

Історичний репортаж «Україна – то козацька слава» та  виставка – дискусія «Лицарі українських степів», журнально – книжкова експозиція«Неоголошена війна триває».

15.10.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» бібліотекарем Вдовенко Д.О учням було запропоновано перегляд історичного репортажу «Україна – то козацька слава». Всі присутні вільно могли ознайомитись з виставкою – дискусією «Лицарі українських степів» та з журнально – книжковою експозицією «Неоголошена війна триває».

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня  – найчитальніший день року, адже з 1998 року затверджений,  як Всеукраїнський день бібліотек!

30.09.2019 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ» мали можливість «помандрувати» найбільшими бібліотеками світу під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.