Психологічна служба ДНЗ “Сквирське ВПУ” здійснює свою діяльність щодо забезпечення психологічного та соціального супроводу освітньо-виховного процесу учнівської молоді.

Основною метою діяльності Служби нашого навчального закладу є психологічне забезпечення освітньо-виховного процесу, розвиток і формування зрілої професійно-орієнтованої особистості учня за умови збереження психологічного здоров’я всіх учасників освітньо-виховного процесу засобами практичної психології і соціальної педагогіки.

Практичний психолог– це спеціаліст, який надає кваліфіковану підтримку і допомогу людям, які її потребують та має спеціальну психологічну освіту. Людина цієї професії працює з психікою людини, з її «душею».

Практичний психолог освітнього закладу здійснює:

– психологічне забезпечення освітнього процесу;

– психологічний супровід психічного, розумового, соціального і фізичного розвитку здобувачів освіти;

– психологічну діагностику та аналіз динаміки психічного, розумового і соціального розвитку здобувачів освіти;

– психологічний супровід адаптації до умов освітнього процесу;

– створення сприятливого психологічного клімату в закладі освіти;

– реалізацію розвивальних, профілактичних, просвітницьких, корекційних програм з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей здобувачів освіти;

– консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, особистісного та професійного розвитку тощо;

– профілактику булінгу, девіантної та деліквентної поведінки, шкідливих звичок та інших негативних проявів  серед здобувачів освіти;

– профорієнтаційну роботу та  надання психологічної допомоги абітурієнтам.

Основними видами діяльності практичного психолога є:

  • психологічне просвітництво;
  • психологічна профілактика;
  • психологічне консультування;
  • психологічна діагностика, психологічна корекція;
  • організаційно-методична робота.

Практичний психолог Чайка Марина Олександрівна

Контактний телефон + 380982703862

On – line консультування. Задати питання практичному психологу та отримати відповідь можна також через електронну пошту chayka_marina92@ukr.net

Графік роботи практичного психолога

Річний план роботи практичного психолога

Інформація для батьків

Інформація для здобувачів освіти

Інформація для педагогів

Соціальний педагог – це та людина в навчальному закладі, діяльність якого покликана об’єднати зусилля сім’ї, освітнього закладу, громадськості, для надання всебічної допомоги та підтримки в розвитку і вихованні здобувачів освіти. Діяльність соціального педагога передбачає взаємодію з здобувачами освіти, у процесі соціалізації яких виникають різного роду проблеми. Спілкування з такими дітьми вимагає особливого такту і професіоналізму. Успіх здобувача освіти в освітньому закладі, виховання соціально активної особистості, яка вміє приймати самостійні рішення – запорука успіху людини в житті.

Основні напрямки роботи соціального педагога:
1. Перевірка відвідування занять учнями.
2. Складання соціального паспорта сімей учнів.
3. Профілактичні бесіди з учнями, які знаходяться на посиленому психолого – педагогічному супроводі та їх батьками.
4. Участь в роботі Ради профілактики, адміністративних нарадах, семінари, педради і т.д.
5. Взаємодія з відповідними службами ( ЦСССДМ, ССД, ЮП).
6.Допомога у розвитку індивідуальних здібностей учнів.
7.Надання соціально – психологічної допомоги та підтримки учням, батькам.
8.Охорона і захист прав неповнолітніх.
9.Вивчення умов життя і розвитку дітей, планування та аналіз результативності соціально – педагогічної роботи.
10.Соціально – правова просвіта вчителів, учнів і їх батьків, профілактика конфліктів, правопорушень.
11.Проведення благодійних акцій, надання матеріальної, соціальної, педагогічної, консультативної допомоги сім’ям.
12.Виявлення і робота з неблагополучними сім’ями.
13. Вирішення проблем сирітства та опікунства.
14.Організація відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій у канікулярний період.

Соціальний педагог Братківська Аліна Леонідівна

Контактний телефон +380976829008

On-line консультування. Задати питання соціальному педагогу  та отримати відповідь можна також через електронну пошту bratkivska2611@ukr.net

Графік роботи соціального педагога

Річний план роботи соціального педагога

Поради батькам

Рекомендації педагогам

Інформація для учнів

Рекомендації батькам при перевірці мобільного пристрою дитини на предмет перебування в “групах смерті”

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Він був започаткований 2007 року з метою консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти з негативним феноменом – торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Адже від цього явища може постраждати будь-хто: незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Саме з нагоди цього дня, соціальний педагог Аліна Братківська провела інформаційно-просвітницьку бесіду “Захисти життя! Подбай про свою безпеку за кордоном”. В ході бесіди розповсюджувалися інформаційні листівки.

“День цукерки”

Продовження солодкого та кольорового дня – “День цукерки”. Соціальний педагог Аліна Братківська підготувала цікаві завдання та розваги з цукерками. Здобувачі освіти з радістю виконували всі завдання та розважалися.
День був яскравим та смачним!

Година психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”

До Європейського Дня боротьби проти торгівлі людьми практичним психологом Мариною Чайкою було проведено у групах 20, 21 та 11 години психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”. З метою ознайомлення здобувачів освіти з поняттями “торгівля людьми”, “об’єкти торгівлі людьми”, видами вербування, законодавчою базою щодо захисту людей у всьому світі та громадян України, зокрема від злочинних дій, пов’язаних з торгівлею людьми. Здобувачі освіти ознайомилися з інформаційними буклетами “Протидія торгівлі людьми” та переглянули фільм “Життя на продаж”. Завдяки відтворенню реальних подій, справжніх свідчень жертв цей фільм показав страшні подробиці торгівлі людьми та навчив їх як можна залишитись в безпеці подорожуючи або працевлаштовуючись за кордоном. Здобувачі освіти пересвідчились у важливості бути обачними у своєму майбутньому.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 О провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”. Метою якого було формувати осмислене розуміння цінності людського життя, його унікальності, сприяти розвитку прагнення пізнавати свою особистість, розвивати рефлексію, підтримувати внутрішній інтерес до себе, свого життя. Здобувачі освіти поділилися своїми думками про те, що для них є цінним в житті. Також звернули увагу на ті моменти, що приносять їм радість, щастя і задоволення та переглянули відеоролик “Цінність твого життя – в твоїх руках”.

Спостереження мікроклімату в групах

Практичний психолог Марина Чайка відвідала навчальні уроки з метою спостереження мікроклімату в групах здобувачів освіти 11, 21, 41 та 21 О.

Година психолога на тему: “Зігріваємо серце добротою”

Практичний психолог Марина Чайка до Міжнародного дня людей похилого віку зі здобувачами освіти групи 11 провела годину психолога на тему: “Зігріваємо серце добротою”. Метою якої було виховувати людяність, милосердя, співчуття і шанобливе ставлення до людей похилого віку.

Акція милосердя «Подарунки людям похилого віку»

До Міжнародного дня людей похилого віку активісти учнівського самоврядування спільно з адміністрацією освітнього закладу Діаною Вдовенко заступник директора з виховної роботи та Аліною Братківською соціальним педагогом організували акцію милосердя «Подарунки людям похилого віку».
Відвідали людей похилого віку, які потребують допомоги – принесли їм продуктові пакети та спілкувалися на різні теми. Ми повинні допомагати тим, хто потребує, адже не знаємо, що буде завтра, а тим більше, що з нами буде коли ми постаріємо.
Вдячні бабусі та дідусі, зі сльозами на очах бажали у свою чергу здобувачам освіти успіхів у навчанні, здоров’я та миру в Україні.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти груп 41 та 11 провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”. Метою якого було розкрити суть поняття особистості, пізнати себе, свої особливості та інших. Здобувачі освіти навчилися визначати власні духовні цінності та їхній вплив на спілкування.

Акція «Я обираю життя!»

До Всесвітнього дня запобігання суїциду соціальним педагогом Аліною Братківської було проведено акцію «Я обираю життя!» з здобувачами освіти групи √41 і √11.
Мета акції: профілактика суїцидального ризику в освітньому середовищі.
Проведені вправи, які виховують оптимістичні погляди на життя, любов до оточення, навчають як долати труднощі. А на завершення переглянуто соціальні відеоролики про цінність життя, обговорено складні життєві ситуації, які траплялися у житті кожного з нас.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”. Метою якого було розкрити суть поняття особистості, пізнати себе, свої особливості та інших. Здобувачі освіти навчилися визначати власні духовні цінності та їхній вплив на спілкування.

Елемент тренінгового заняття на тему: “Щаслива родина – сильна Україна”

З метою формування у здобувачів освіти цінностей сім’ї, шанобливого ставлення до батьків практичний психолог Марина Чайка та соціальний педагог Аліна Братківська до Міжнародного дня сім’ї провели елемент тренінгового заняття на тему: “Щаслива родина – сильна Україна”. Здобувачі освіти дізналися про цінність сім’ї, адже саме з сім’ї починається життя людини. Під час тренінгового заняття здобувачі освіти мали змогу поміркувати про те, що таке сімейне щастя і чи дається воно у готовому вигляді. Також брали активну участь у вправах та переглянули відеоролик на тему: “Щасливе сімейне життя”. По завершенню тренінгового заняття здобувачі освіти отримали пам’ятки “Правила життя, виконання яких веде до взаєморозуміння”.

Вшанування пам’яті

26 квітня працівниками освітнього закладу ДНЗ “Сквирського ВПУ” відбулося покладення квітів до меморіалу пам’яті загиблих співробітників пожежної охорони – ліквідаторам аварії на ЧАЕС та до пам’ятника ліквідаторам аварії – міліціонерам Сквирщини.
Заступник директора з виховної робити Діана Вдовенко, соціальний педагог Аліна Братківська та практичний психолог Марина Чайка.

Інформаційна година на тему: “Смертельні ігри – попередження підліткового суїциду”

Останнім часом фіксується сплеск небезпечних челенджів і спроб суїциду серед підлітків. Переважна кількість таких дій призводить до трагічних наслідків. У негативному впливі на дітей дехто звинувачує інтернет, хтось нарікає на ЗМІ, хтось – на школу або родину.
В освітньому закладі було проведено інформаційну годину на тему: “Смертельні ігри – попередження підліткового суїциду”. Також здобувачів освіти було ознайомлено із телефонами “гарячих” ліній, за якими можна отримати психологічну підтримку та анонімно звернутися за допомогою. Було роздано та ознайомлено здобувачів освіти із інформаційними буклетами.
Захід проведено соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою.

Заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини»

Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності населення і дітей у тому числі, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед дітей та підлітків.

З метою запобігання участі неповнолітніх у таких небезпечних  суїцидальних групах (іграх), квестах, контентах соціальних мереж «Instagram», як «Біжи або помри», «Рудий Лис», «Синій Кит», «f57», «f58», «Червона сова», у освітньому закладі практичним психологом Мариною Чайкою та соціальним педагогом Аліною Братківською було проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини», а також перегляд відеоролику «Станція призначення – життя».

Всесвітній день спонтанного прояву доброти

Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта, є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти. Також і в нашому освітньому закладі пройшла акцію під гаслом “Від серця до серця, нехай йде доброта”.

Бесіди із здобувачами освіти

Консультування займає в роботі психологічної служби значне місце. Ось так і ми за чашкою чаю проводимо групові та індивідуальні бесіди із здобувачами освіти.

«Здоров’я – найбільше багатство!»

З метою формування навичок здорового способу життя та ціннісного ставлення до власного здоров’я практичний психолог Марина Чайка у групі 40 провела елемент тренінгового заняття на тему: «Здоров’я – найбільше багатство!». Здобувачі освіти дізналися про цінність здорового способу життя, про важливість правильного вибору задля майбутнього.

Лекція-бесіда для здобувачів освіти

В освітньому закладі було проведено лекцію-бесіду для здобувачів освіти. Провела інспектор з ювенальної превенції Наталя Дмитрівна Чумак. Основним завданням зустрічі була розмова про те, як попередити та усунути негативні явища, пов’язані з жорстоким поводженням неповнолітніх стосовно однолітків. Працівник поліції обговорила з здобувачами освіти поняття «булінгу». З’ясовували також його види і форми, обговорили питання щодо його протидії. Поліцейська наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки.
Інспектор поліції також розповіла здобувачам освіти про відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми. Окремо зупинились на злочинах проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності особи.
Захід пройшов під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Марини Чайки.

Відкрите заняття на тему: “СТОП – булінг”

10 лютого в освітньому закладі соціальним педагогом Аліною Братківською  було проведено відкрите заняття на тему: “СТОП – булінг”.

З метою ознайомити здобувачів освіти з поняттям, формами, та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини,  яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки, профілактику насилля в учнівському середовищі. Під час заняття були проведені цікаві вправи, переглянули відео “Камінь – ножиці – папір” та ознайомилися з інформаційним буклетом.

День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». В освітньому закладі соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою було проведено профілактичний захід до Дня безпечного інтернету, з метою поглиблення знань про безпечний інтернет, активізування знань про поняття “кібербулінг”, його прояви в освітньому середовищі та суспільстві, сприяти розвитку навичок та опрацювали рекомендації безпечного спілкування в соціальних мережах та користування інтернетом. Також переглянули відеоролики: “Ціну своє життя, воно прекрасне!” та “Безпека в інтернеті для дітей”

Допомога літнім людям

Допомога літнім людям – неодноразова акція, продовжуємо допомагати тим, хто цього потребує.

Година спілкування на тему: “Людина починається з добра”

Практичний психолог Марина Чайка у групі 20 провела годину спілкування на тему: “Людина починається з добра”. Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття добра, милосердя, чуйності до дітей з особливими освітніми потребами. Також здобувачі освіти переглянули мультфільми: “Дивовижні речі трапляються”, “Всі різні”.

Нехай рік буде таким же яскравим, як гірлянда на новорічній ялинці, а бажання, загадане під бій годинника, обов’язково здійсниться!
Організація відбулася під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Маріни Чайки.

Година спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»

З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів практичний психолог Марина Чайка у групі 28 провела годину спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти». Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття доброти милосердя, розуміння та підтримки людей з обмеженими можливостями.

Тренінгове заняття «Бережи життя!»

1 грудня з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на чолі з класним керівником Дюбіном В.В. практичний психолог Марина Чайка  у групах 40 та 49 провела елемент тренінгового заняття «Бережи життя!».

 Здобувачі освіти визначили шляхи потрапляння вірусу в людський організм та дізналися про низку профілактичних заходів, які допоможуть зберегти своє життя і здоров’я. Також переглянути відеоролик «ВІЛ/СНІД — ти маєш знати!» та працювали з анкетами на виявлення знань про шляхи передачі Віл — інфекції.

На завершення заняття став висновок, що ВІЛ-СНІД — хвороба поведінкова, тому значною мірою залежить від наших вчинків та поінформованості з даного питання.

Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 28 практичний психолог Марина Чайка в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  провела годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як реагувати на цькування. Протидія булінгу» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!»

 Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.

Заходи до Міжнародного дня відмови від куріння

20 листопада до Міжнародного дня відмови від куріння було проведено ряд  заходів, а саме: показ відеоролика «Шкода куріння. Як насправді куріння вбиває?», інформаційна година та проведена акція «Міняю цигарку на цукерку» з метою пропаганди здорового способу життя, здобувачам освіти пропонували позбутися пагубної звички «паління» хоча б помінявши цигарку на солодку цукерку.

Здобувачі освіти із задоволенням брали участь у цій акції та ласували цукерками.

Захід проведено соціальним педагогом  Аліною Леонідівною Братківською, практичним психологом Мариною Олександрівною Чайкою.

Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 19 практичний психолог Марина Чайка та заступник директора з виховної роботи Діана Вдовенко в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  провели годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як боротися з булінгом» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!».

 Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.