Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Він був започаткований 2007 року з метою консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти з негативним феноменом – торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Адже від цього явища може постраждати будь-хто: незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Саме з нагоди цього дня, соціальний педагог Аліна Братківська провела інформаційно-просвітницьку бесіду “Захисти життя! Подбай про свою безпеку за кордоном”. В ході бесіди розповсюджувалися інформаційні листівки.

“День цукерки”

Продовження солодкого та кольорового дня – “День цукерки”. Соціальний педагог Аліна Братківська підготувала цікаві завдання та розваги з цукерками. Здобувачі освіти з радістю виконували всі завдання та розважалися.
День був яскравим та смачним!

Теоретичне заняття з фізкультури

В групі 21 проведено теоретичне заняття з фізкультури та спорту на тему: “Олімпійські та параолімпійські ігри за участю українських спортсменів”.
Вчитель фізичного виховання Василь Васильович Дюбін.

Урок виробничого навчання

Проведено урок виробничого навчання в групі 21 на тему : «Ознайомлення з овочевим цехом.Обробка та нарізання коренеплодів, бульбоплодів».

Майстер виробничого навчання Мухіна Г.П.

Година психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”

До Європейського Дня боротьби проти торгівлі людьми практичним психологом Мариною Чайкою було проведено у групах 20, 21 та 11 години психолога на тему: “Сучасне рабство – торгівля людьми”. З метою ознайомлення здобувачів освіти з поняттями “торгівля людьми”, “об’єкти торгівлі людьми”, видами вербування, законодавчою базою щодо захисту людей у всьому світі та громадян України, зокрема від злочинних дій, пов’язаних з торгівлею людьми. Здобувачі освіти ознайомилися з інформаційними буклетами “Протидія торгівлі людьми” та переглянули фільм “Життя на продаж”. Завдяки відтворенню реальних подій, справжніх свідчень жертв цей фільм показав страшні подробиці торгівлі людьми та навчив їх як можна залишитись в безпеці подорожуючи або працевлаштовуючись за кордоном. Здобувачі освіти пересвідчились у важливості бути обачними у своєму майбутньому.

Всесвітній день цукерок

І знову свято! Та ще й яке! 18 жовтня найсолодший день в році – Всесвітній день цукерок!
Сьогодні ми просто не уявляємо своє життя без цих ласощів – шоколадні, желейні, карамельки, грильяж, іриски … Список можна продовжувати до нескінченності. У кожного знайдеться свій улюблений сорт. А ще зовсім недавно цукерки вважалися не солодощами, а ліками. Не випадково слово «цукерки» перекладається з латинської мови як «приготоване зілля».
Соціальним педагогом Аліною Братківською із здобувачами освіти проведено вікторину на тему «Солодкий день». По завершенню заходу кожен із учасників отримав солодкі цукерки.

Вітання з нагоди Дня захисників і захисниць України!

Прийміть щиросердні вітання з нагоди Дня захисників і захисниць України! Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.
Цього дня бажаємо усім мирного неба, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди!
Героям слава!

Вшанування пам’яті загиблого героя

Сьогодні в рамках відзначення Дня захисників і захисниць Украї́ни , що відзначається 14 жовтня водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва, заступник з виховної роботи Діана Вдовенко та майстри виробничого навчання Петро Орловський, Віталій Лавренюк та Федір Момотенко відвідали могили загиблих героїв та вшанували пам’ять хвилиною мовчання в знак шани,поваги та пам’яті за усіма загиблими героями України.

Всесвітній тиждень космосу

Всесвітній тиждень космосу – це щорічна подія, яка проводиться в період з 4 по 10 жовтня згідно з резолюцією ГА ООН від 6 грудня 1999 року на відзначення внеску космічної науки і технологій у поліпшення умов життя людини на Землі.
З цієї нагоди в ДНЗ ,,Сквирське ВПУ” ряд тематичних заходів.
Викладач фізики та астрономії: Шембелян Леся Миколаївна.

Виховна година на тему “Слава незламним захисникам”

З метою формування в учнів розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, виховання глибокої поваги до українського козацтва, в групі 19 проведена виховна година на тему “Слава незламним захисникам”.

Класний керівник Джус С.О.

Інформаційна година “Хай живе козацька воля. Хай живе козацький дух”

14 жовтня відзначаються одразу три свята:Свято Покрови Божої Матері,День українського козацтва та День захисників та захисниць України.
З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю покровителькою.Образ козака – це звитяжний воїн, захисник Вітчизни,що боронить віру,гідність та звичаї українського народу.
У час гібридних загроз, триваючої війни Росії проти України,жінки на рівні з чоловіками, ціною власного життя і здоров’я щодня доводять свою відданість та незламність у боротьбі за перемогу для миру.
12.10.2021 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено інформаційну годину “Хай живе козацька воля.Хай живе козацький дух” інформація про козаків та про сьогоднішніх захисників та захисниць нашої держави.Під час заходу була проведена вікторина на кращого знавця з історії українського козацтва,культури та побуту козаків.
Всі вільно могли ознайомитись з організованою книжковою виставкою “Війську козацькому -слава!”

Лабораторно-практична робота Тема: «Прості форми нарізання овочів, відпрацювання методів і прийомів»

У групі 21 проведена лабораторно-практична робота на тему “Прості форми нарізання овочів, відпрацювання методів та прийомів”.

Майстер виробничого навчання Мухіна Г.П.

Флешмоб до Всесвітнього  дня захисту тварин

4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.

  В освітньому закладі  всі бажаючі мали змогу взяти участь у флешмобі «Наші брати менші» ; у створенні фотогалереї та  зробити селфі  із своїми домашніми улюбленцями, закликаючи таким чином суспільство піклуватись про тих, кого приручили.

Мета заходу — підвищення у суспільстві рівня етичного та гуманного ставлення до тварин, запобігання випадків жорстокого поводження з тваринами.

Засідання гуртка «Знай. Люби. Бережи.»

Сучасні досягнення біології є результатом наполегливої праці вчених, навіть короткі відомості про життя та діяльність  яких становлять безперечний інтерес.

Здобувачі освіти – гуртківці ознайомилися про найвідоміших українських вчених, які зробили внесок у розвиток біології та суміжних галузей  науки.

Засідання методичної комісії викладачів предметів природничо-математичної підготовки, фізичної культури та Захисту України

06.10.2021року відбулося засідання методичної комісії викладачів предметів природничо-математичної підготовки, фізичної культури та захисту України з повісткою денною:

1.«Оцінювання в умовах дистанційного навчання.  Вивчаємо фізику дистанційно» ( методичний міст; з досвіду роботи викладача фізики і астрономії Л. Шембелян).

Л. Шембелян відмітила, що адаптивний карантин подарував нам не лише виклики, але й новий досвід. Тепер майже кожен учитель знає, як використовувати сервіси для онлайн-навчання. Це переносить педагогічну діяльність на якісно новий рівень: тепер ми можемо навчати, організовувати виховну роботу, спілкуватися з колегами та батьками учнів, обмінюватися досвідом за будь-яких умов. Достатньо мати комп’ютер, телефон чи інший пристрій із доступом в інтернет. 

2. Круглий стіл «Передумови цікавого уроку» ( викладачі – предметники).

Викладачі – предметники вважають,що цікавий урок можна створити за рахунок наступних умов: 

 • особистості вчителя;
 • змісту навчального матеріалу;
 • методів і прийомів навчання.

Саме сучасний урок необхідно розглядати як ланку продуманої системи роботи вчителя, де вирішують питання навчання, виховання й розвитку учнів.

Здобувачі освіти групи 21

Здобувачі освіти групи 21 разом із майстром виробничого навчання на цікавому шляху до пізнання своєї професії.

Виховна година на тему: “Вибір є завжди в кожного з нас”

У групі 49 проведено виховну годину на тему: “Вибір є завжди в кожного з нас”. Мета – пропагувати здоровий спосіб життя; викликати в здобувачів освіти негативне ставлення до вживання алкоголю, наркотиків та паління, які завдають великої шкоди здоров’ю людини. Також було переглянуто відеоролики на тему: “Паління вбиває” та “Наслідки вживання наркотиків”.

Виховна година проведена класним керівником Дюбіним В.В. та медичною сестрою Рудківською Н.С.

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 О провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Життя – найцінніший скарб”. Метою якого було формувати осмислене розуміння цінності людського життя, його унікальності, сприяти розвитку прагнення пізнавати свою особистість, розвивати рефлексію, підтримувати внутрішній інтерес до себе, свого життя. Здобувачі освіти поділилися своїми думками про те, що для них є цінним в житті. Також звернули увагу на ті моменти, що приносять їм радість, щастя і задоволення та переглянули відеоролик “Цінність твого життя – в твоїх руках”.

Спостереження мікроклімату в групах

Практичний психолог Марина Чайка відвідала навчальні уроки з метою спостереження мікроклімату в групах здобувачів освіти 11, 21, 41 та 21 О.

Обласний пошуковий проєкт “Герої сучасності.Київщина”

А ми на публіку не грали і не граєм,
Бо сильні і завжди тримаєм спини.
Училище ми Сквирське прославляєм,
Сини та доньки неньки – України….
Війна і мир крокують пліч о пліч,
Для кожного із нас своя дорога.
Лиш чорнобривці все цвітуть узбіч,
Незмінно ми звертаємось до Бога….
З патріотизмом приїхали із Сквири,
Щоб Вам, про наболіле, донести.
УСІМ БАЖАЄМО МИ СПОКОЮ ТА МИРУ,
РАЗОМ НЕ ТЯЖКО ХРЕСТ ТЯЖКИЙ НЕСТИ.

Такими рядками презентували свою інсталяцію “Війна і мир поруч” за результатами обласного пошукового проєкту “Герої сучасності. Київщина” представники освітнього закладу: заступник з виховної роботи Діана Вдовенко, соціальний педагог Аліна Братківська та здобувач освіти Назар Кротенко на урочистих заходах з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України. Які відбулись на території Національного музею – заповідника “Битва за Київ у 1943 році”.
Свої виставки освітні заклади представляли Голові Київської обласної державної адміністрації ВОЛОДІНУ Василю Геннадійовичу.

Змагання по неповному розбиранню та складанню автомата Калашникова

В освітньому закладі проводяться змагання, приурочені до Дня Захисника України.

Виховна година на тему: “Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі”

До Міжнародного дня людей похилого віку у групі 49 було проведено виховну годину на тему: “Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі” також.
Захід проведено класним керівником Василем Дюбіним.

Велопробіг

2 жовтня відбувся велопробіг, приурочений Дню працівників освіти Сквирщини. В ньому прийняли участь 18 дітей та 5 педагогів. По завершенню велопробігу всіх пригощали чаєм та смаколиками.

Година психолога на тему: “Зігріваємо серце добротою”

Практичний психолог Марина Чайка до Міжнародного дня людей похилого віку зі здобувачами освіти групи 11 провела годину психолога на тему: “Зігріваємо серце добротою”. Метою якої було виховувати людяність, милосердя, співчуття і шанобливе ставлення до людей похилого віку.

Акція милосердя «Подарунки людям похилого віку»

До Міжнародного дня людей похилого віку активісти учнівського самоврядування спільно з адміністрацією освітнього закладу Діаною Вдовенко заступник директора з виховної роботи та Аліною Братківською соціальним педагогом організували акцію милосердя «Подарунки людям похилого віку».
Відвідали людей похилого віку, які потребують допомоги – принесли їм продуктові пакети та спілкувалися на різні теми. Ми повинні допомагати тим, хто потребує, адже не знаємо, що буде завтра, а тим більше, що з нами буде коли ми постаріємо.
Вдячні бабусі та дідусі, зі сльозами на очах бажали у свою чергу здобувачам освіти успіхів у навчанні, здоров’я та миру в Україні.

Декламування вірша Володимира Сосюри “Бабин Яр” до 80 роковин трагедії Бабиного Яру

Збереження пам’яті про Другу світову війну, зокрема про трагедію Бабиного Я цяру та Голокосту, – наш обов’язок перед майбутніми поколіннями. Гідне вшанування пам’яті всіх загиблих – наш обов’язок перед минулими поколіннями.
29.09.2021 до 80 роковин трагедії Бабиного Яру бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано декламування вірша Володимира Сосюри “БАБИН ЯР”

Виховна година-реквієм на тему: «Бабин Яр: без права на забуття»

29 вересня для здовучів освіти групи 49 була проведена виховна година-реквієм на тему: «Бабин Яр: без права на забуття». Класний керівник Василь Дюбін розповів про події, пов’язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї.

Після вступної бесіди було переглянули документальний фільм «Розсекречена історія. Бабин Яр».

Всеукраїнський день бібліотек

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам’ять і мудрість народу.
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко була влаштована інтернет-мандрівка кращими бібліотеками світу “Бібліотек@- світ нових можливостей”.
Бібліотека- простір для навчання упродовж життя, простір для цікавих подій та зустрічей, простір для натхнення, простір для спілкування.

Урок-практикум зі створення HTML-документів

Гортаючи стрічку в соціальних мережах, переказуючи гроші один одному або викладаючи чергове фото в Інстаграм, лише одиниці замислюються про те, як це працює.
Загальна кількість користувачів мережі Інтернет постійно збільшується, а також попит на web-розробників.
Web-розробник – це фахівець, який займається написанням, оновленням та вдосконаленням алгоритмів для додатків, сайтів і окремих елементів, з використанням різних мов програмування.
Результат роботи web-розробника – це зрозумілі для користувача цифрові продукти, які ми використовуємо в повсякденному житті. Наприклад, соціальна мережа, розважальний портал, онлайн-банк або сервіс для перегляду відео.
Дійсно так, створивши власну Web-сторінку ми отримуємо практично необмежені можливості. Але для того, щоб це зробити, необхідно знати хоча б одну з мов гіпертекстової розмітки.
Сьогодні здобувачі освіти нашого навчального закладу під час уроку-практикуму створювали HTML-документи, знайомилися з тегами, а також правилами введення графіки до web-сторінок.
Викладач інформаційних технологій Джус С.О.

Вечір-реквієм на тему: “Бабин – Яр: без права на забуття”

Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтливі віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша…Незгасимий крик.

В освітньому закладі до 80-х роковин вихователями гуртожитку спільно з бібліотекарем проведено вечір-реквієм на тему: “Бабин – Яр: без права на забуття”.
Метою є формувати в здобувачів освіти усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми – найвищі на землі цінності.

Виховна година на тему: “Дорожні пригоди та їх наслідки”

В рамках тижня безпеки дорожнього руху вихователями гуртожитку проведено виховну годину на тему: “Дорожні пригоди та їх наслідки”.
Основна мета – сформувати навички безпечної поведінки на дорозі, щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій.

16 вересня – Міжнародний день захисту озонового шару

16 вересня весь світ відзначає День захисту озонового шару, що є додатковим приводом звернути увагу громадськості до проблеми руйнування озону та зміни клімату.

В рамках відзначення  Міжнародного дня охорони озонового шару   для здобувачів освіти була проведена тематична акція « Дій за озон». В рамках акції учасникам  представлено тематичний фільм, листівки та плакат, на якому всі бажаючі могли написати свої думки з приводу важливого на сьогодні питання « Чому ми повинні охороняти озоновий шар?» ; проведено урок –  презентація  «Щит  планети  Земля».

Підготовка до ЗНО з фізики.

Народна мудрість каже: ,,Дай голодному рибу – і ти нагодуєш його на один день. Дай голодному вудочку – і ти нагодуєш його на все життя.” Подібне ми можемо спостерігати і в процесі навчання, тому однією з основних завдань викладача є навчити учнів вчитися. Для підготовки до ЗНО є багато ресурсів та інтернет платформ, з якими викладач фізики Шембелян Леся Миколаївна ознайомила здобувачів освіти .

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти груп 41 та 11 провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”. Метою якого було розкрити суть поняття особистості, пізнати себе, свої особливості та інших. Здобувачі освіти навчилися визначати власні духовні цінності та їхній вплив на спілкування.

“Перша медична допомога”

У повсякденному житті екстренні ситуації виникають несподівано – забої, розтяги, переломи, відмороження, теплові удари та інше.Щороку другої суботи вересня відзначають Всесвітній День надання першої медичної допомоги.
20 вересня 2021 року сестрою медичною освітнього закладу Ніною Рудківською було проведено виховний захід “Перша медична допомога” під час якого присутні дізнались, що основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.Здобувачам освіти було продемонстровано правила надання домедичної допомоги при черепно-мозковій травмі, переломах верхніх та нижніх кінцівок, кровотечі та ін. порушеннях стану здоров`я.

Акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

21 вересня в рамках Всеукраїнської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» до рятувальників 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини м.Сквира завітали здобувачі освіти групи 11. Рятувальниками Білоцерківського районного управління, спільно з представниками Національної поліції України було проведено інформаційно-профілактичний захід «День з поліцейським та рятівником» – єдиний інтерактивний урок з правил безпечної поведінки, зокрема в частині дотримання учасниками освітнього процесу правил дорожнього руху, пожежної безпеки, цивільного захисту та інших питань безпеки життєдіяльності людини, із демонструванням окремих зразків спеціальної техніки, спецзасобів, що використовуються у службовій діяльності.
В кінці заходу кожен, збагатившись необхідними знаннями, мав змогу одягти бойовий одяг, побувати в кабіні бойового розрахунку пожежного автомобіля, та зробити фото на згадку разом з рятувальниками.

“Де козак – там і слава!”

Образ козака завжди пов’язувався iз мужнiстю, смiливiстю, молодецьким завзяттям. Козаками були тi вiдважнi люди, якi присвячували своє життя служiнню Батькiвщинi, були патрiотами у повному розумінні цього слова.
16 вересня 2021 року традиційно в освітньому закладі було проведено спортивно- патріотичний захід “Де козак, там і слава!” з метою формування у молоді національної свідомості, любові до України, свого народу, шанобливого ставлення до його культури, здатності зберегти свою національну ідентичність, пишатися приналежністю до українського народу, брати участь у захисті своєї держави.
В програмі заходу:

-Оформлення куреня ( український куточок)
-Представлення куреня ( емблема)
-Конкурс патріотичної речівки
-Приготування козацької юшки
-Метання довбні
-Комбінована спортивна естафета
-Перетягування линви.
Такі змагання дають можливість учасникам більше відчути командний дух , адже важлива перемога не одного козака, а хороші результати кожного із членів команди!
На свято завітали команди шкіл міста та з козацьким завзяттям взяли участь у козацьких розвагах під час яких виявили силу, спритність, швидкість, витривалість.
Козацькому роду – нема переводу!

Бібліороздуми “Паперова чи електронна книга? Що краще?”

Що краще паперова чи електронна книга? Таким питанням розпочались бібліороздуми організовані бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко.
18 вересня- Міжнародний день читання електронних книг.Давайте уявимо невелике змагання між паперовою та електронною книгами. Хто переможе?
Учасниками бібліороздумів було встановлено, що і eBook і в паперової книги є як плюси так і мінуси, звичайно, що молоде покоління надає перевагу електронним книгам. Також учасникам роздумів було запропоновано прослухати варіант книги – аудіокниги.
Та головне! Не важливо, що у вас в руках – електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань. Куди важливіше відповідь на питання – читати чи не читати?
Дійсно, з якого б ви носія не отримували інформацію, в будь-якому випадку, ви її отримуєте. Але чи так важливо читати? Користь читання книг вже доведена вченими!

Засідання гуртка “3D- моделювання”

З метою формування знань про призначення тривимірної графіки, ознайомлення із класифікацією програм для роботи з тривимірною графікою, тривимірною системою координат, проекцією на площину, проведено засідання гуртка “3-D моделювання”.

Викладач інформаційних технологій Джус С.О.

Лекція від працівників ювенальної превенції

В освітньому закладі працівниками ювенальної превенції Наталією Чумак та Світланою Комарніцькою для здобувачів освіти було проведено лекцію про відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми. Окремо зупинились на злочинах проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності особи. Обговорили із здобувачами освіти поняття «булінгу», його види і форми, питання щодо його протидії. Було наголошено на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки.

Акція «Я обираю життя!»

До Всесвітнього дня запобігання суїциду соціальним педагогом Аліною Братківської було проведено акцію «Я обираю життя!» з здобувачами освіти групи √41 і √11.
Мета акції: профілактика суїцидального ризику в освітньому середовищі.
Проведені вправи, які виховують оптимістичні погляди на життя, любов до оточення, навчають як долати труднощі. А на завершення переглянуто соціальні відеоролики про цінність життя, обговорено складні життєві ситуації, які траплялися у житті кожного з нас.

Виховна година”Культура спілкування сучасної молоді”

09.09. 2021 р. в групі №40 проведена виховна година на тему “Культура спілкування сучасної молоді”.

Класний керівник Гресько С.В.

Традиції освітнього закладу – щотижневі лінійки

2021 – 2022 навчальний рік розпочався проведення традиційних щотижневих лінійок, якими розпочинається кожний навчальний тиждень, має на меті налаштувати здобувачів освіти на успішну роботу, піднести їхній дух, створити дружню атмосферу.

Акція до Міжнародного дня грамотності “Бути грамотним – важливо для кожної людини”

Чи вважаєте Ви себе грамотною людиною? Чи страшно для Вас бути неграмотним?Що таке грамотність? З такими питаннями звертались учасники акції “Бути грамотним – важливо для кожної людини”. Акція проходила в рамках Міжнародного дня грамотності, під керівництвом бібліотекаря Діани Вдовенко.
Під час акції здобувачам освіти задавались питання чи правильно вони вживають слова в повсякденному житті і чи знають вони, що таке суржик.Суржик – це хвороба, а з хвороби сміятись не можна,її потрібно лікувати. Всі учасники акції отримали солодкі винагороди та “Словничок -антисуржик”.
Бути грамотним-модно!

Заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”

Практичний психолог Марина Чайка зі здобувачами освіти групи 21 провела заняття з елементами тренінгу на тему: “Пізнай себе”. Метою якого було розкрити суть поняття особистості, пізнати себе, свої особливості та інших. Здобувачі освіти навчилися визначати власні духовні цінності та їхній вплив на спілкування.

Виховна година на тему:”Економічні аспекти буття і мистецтва великого художника Івана Айвазовського”

В групі 12-О проведена виховна година на тему: “Економічні аспекти буття і мистецтва великого художника Івана Айвазовського”. Класний керівник Кусик.Л.О.

“Вечір знайомств”

Тепла осінь, прийняла свою чергу, від безтурботного та веселого літа і не лише розфарбувала веселкові барви, але й ознаменувала початок нового самостійного життя для першокурсників нашого освітнього закладу. А початок – це завжди нелегко. І не тільки тому, що все довкола нове й незнайоме, але й тому, що доводиться шукати нових друзів, самостверджуватись у новому колективі.
Щороку до нас на навчання приходить надзвичайно талановита молодь. Тому в гуртожитку вже давно склалась добра традиція – організовувати проведення вечорів знайомств із здобувачами освіти нового набору.
02.09.2021 художнім керівником Аліною Пеклін
в теплій дружній атмосфері та з захоплюючими конкурсами було проведено вечір знайомства в гуртожитку.
Кожен учасник гарантовано отримав свій подарунок.
Завдяки теплій, невимушеній атмосфері присутні отримали величезний заряд позитивного настрою, який так необхідний для вдалого старту нової сторінки життя.

День знань

З року в рік підтримується добра традиція відзначення свята – ДНЯ знань, яке знову зібрало 1 вересня 2021 року усіх здобувачів освіти, педагогів Сквирського вищого професійного училища на урочисту лінійку. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
Урочиста лінійка почалася з державного гімну.
До здобувачів освіти, педагогічного колективу, гостей звернувся директор освітнього закладу Олександр Пасічник, який привітав усіх зі святом та початком нового навчального року. Звучали найщиріші вітання і слова подяки – педагогічним працівникам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави.

Випускне свято

Випускний – надзвичайне свято: радісне, урочисте, яскраве, веселе, але водночас і сумне. Доводиться прощатися з рідними стінами освітнього закладу, затишними аудиторіями, дорогими наставниками.
30 червня 2021 року в освітньому закладі відбулось надзвичайне свято – Випускний. Щемливо і тривожно було на серці у кожного з присутніх на святковому заході. Як складеться доля випускників – таємниця. Та подумки кожен бажав їм щастя та мирного неба над головою.
Багато гарних, напутніх слів та побажань було сказано на адресу випускників від директора освітнього закладу Пасічника Олександра Сергійовича та класних керівників.
Теплі слова подяки висловили випускники викладачам — за професіоналізм і самовіддану працю, пообіцяли взяти з собою в доросле життя мудре вчителеве слово, завжди повертатися до рідного училища— не тільки за спогадами, а й за радістю, оптимізмом .
Щирі слова подяки пролунали на адресу батьків, котрі підтримували їх на шляху здобування знань, тим, хто зігрівав їх теплом своїх сердець і захищав від негараздів.
Випускне свято цьогоріч ще довго озиватиметься щасливими акордом у серцях кожного, хто був присутні на святі. Ось так легко, трохи емоційно відлетіли від нас у широкий, безмежний світ наші випускники. Юнаки і дівчата почали нове, невідоме для них доросле життя. Попереду нові випробування! Щасти вам!!!

Віртуальна виставка «Конституція – основа моєї держави»

День Конституції України — одне з найважливіших державних свят, засноване на честь прийняття головного закону незалежної країни — Конституції України.
Основний закон держави, Конституція України, ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання.
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко створено до Вашої уваги віртуальну виставку «Конституція – основа моєї держави», яка присвячена 25 -й річниці Дня Конституції України .
Віртуальна виставка створена на основі вірша “Я УКРАЇНЕЦЬ! Є у мене право!!” який декламували здобувачі освіти 1 курсу освітнього закладу.
Дана виставка дає можливість ознайомитись з книгами які розкривають Конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні.

З Днем КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ !!!!!

Флешмоб до Дня Конституції України

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України.
З нагоди 25-ї річниці Дня Конституції України в освітньому закладі педагогічним колективом було проведено флешмоб.

Виховна година на тему “Конституція – наш спільний крок до майбутнього”

До Дня відзначення 25-ї річниці Конституції України в групі 19 проведена виховна година на тему “Конституція – наш спільний крок до майбутнього”. Класний керівник Джус С.О., майстер в.н. Чорний В.М.

Участь у конкурсі створення постерів “Майбутнє роботи 2030 в Україні”

Центр “Розвиток КСВ” спільно з Career Hub впродовж квітня-травня реалізовував конкурс постерів “Майбутнє роботи 2030 в Україні” для виставки Future of Work. У конкурсі взяли участь заклади середньої освіти, ЗВО та ЗПТО з усієї України.

Наш освітній заклад за активну участь та створення постеру з авторським баченням в межах конкурсу для закладів освіти України “Майбутнє роботи 2030” отримав сертифікат!!!!🙂
Завданням закладів освіти було створити унікальний постер про власне бачення майбутнього роботи для одного із запропонованих блоків виставки: «Галузі майбутнього», «Робоче місце майбутнього», «Освіта і планування кар’єри», «Навички майбутнього».

Шановні відвідувачі сайту !

Пропонуємо вам ознайомитися з роликами про попередження та недопущення травматизму на залізничних коліях за посиланнями:

 1. “Безпека на залізниці”
 2. “Безпека на залізниці”
 3. “Безпека дітей на залізниці”
 4. “Зірки про безпеку на залізниці”
 5. “Безпека на залізниці”
 6. “Безпека дітей на залізничному транспорті України”
 7. “Правила безпеки на залізниці”

Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху  в ДНЗ «Сквирське ВПУ»

З метою  запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги молоді та педагогічних працівників до правил поведінки на дорогах з  17 по 21 травня 2021 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

         У рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено ряд заходів.

     У навчальних групах майстрами виробничого навчання, класними керівниками були проведені виховні години: «Будь обережним на дорозі».

      Вихователі гуртожитку  прочитали для здобувачів освіти   лекцію  на тему:« «Дорожні пригоди та їх наслідки»,  у ході якої ознайомили молодь із статистикою дорожньо-транспортних пригод,  котрі сталися на теренах Київської області, а також нагадали правила безпечного переходу дороги, посадки в громадський транспорт, виходу з громадського транспорту. Викладач  ПДР  та інженер з охорони праці провели  вікторину «Наш друг-безпечний рух».

        Цікаво пройшло обговорення переглянутих фільмів  «Наука катастроф. Автомобілі», «Правила дорожні: знай і виконуй».

     За участю працівників Національної Поліції міста Сквири викладач ПДР провів  Національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому» .

         Протягом Тижня безпеки дорожнього руху зі здобувачами освіти  проводились профілактичні бесіди щодо попередження  дорожньо-транспортних пригод та дотримання правил дорожнього руху.                                                            

Проведення Тижня безпеки дорожнього руху показало, що здобувачі освіти   ознайомлені з   правилами  дорожнього руху та наслідками, які можуть відбуватись в разі недотримання правил дорожнього руху, а також володіють навичками поведінки на вулиці  та  дорозі.

“Вишиванка – твій генетичний код!”

Не забудьте одягнути свою найкращу вишиванку, щоб долучитися до цього яскравого і патріотичного флешмобу!
Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!
21.05.2021 в освітньому закладі відбулись яскраві,кольорові флешмоби до дня вишиванки

День Вишиванки

Всесвітній день Вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Сьогодні в нашому мальовничому місті Сквира відбулись заходи до дня Вишиванки 2021 та відкриття в місті “Парку вихідного дня”. Державний навчальний заклад ” Сквирське вище професійне училище” взяли участь в вищевказаних заходах, наш освітній заклад гідно представив всі професії, які здобувають та можливо здобути в училищі: було представлено професію ” Електрозварник”, а саме майстрами виробничого навчання Сергієм Савчуком та Михайлом Гладуном було проведено майстер-клас щодо виготовлення Герба України.
Які неймовірно красиві, виготовлені майстерно та з любов’ю до справи продемонстрував старший майстер Юрій Мухін свої вироби з дерева.
Майстри виробничого навчання професії “Кухар; офіціант” створили шедевр українського столу, на якому було представлено і український борщ приготовлений в казані під відкритим небом, також гостей заходу та всіх громадян частували запашними пампушками, українськими пухкими варениками, картопляниками, всі гості мали можливість поласувати пиріжками та узваром, всі страви були приготовлені та подані здобувачами освіти Державного навчального закладу “Сквирське вище професійне училище”. А Леді-стіл стала родзинкою та окрасою такого яскравого заходу в нашому місті. Щиро дякуємо за працю та ідею над створенням такого Леді-столу майстру виробничого навчання Галині Мухіній та здобувачам освіти Захаровій Марії, Рижук Анні та всіх хто долучився до його виготовлення.


Хочеться відмітити, що наш учень Ярослав Скрипачук не тільки майстерно та професійно освоює професію “Кухар;офіціант”, а й вміло метає ядра, що принесло йому сьогодні 2 місце з даного змагання. Олексій Вікарчук також продемонстрував свої спортивні сили під час забігу на дистанцію 500 метрів і зайняв почесне 3 місце.
З метою популяризації та вшанування національних традицій та цінностей українського народу, зміцнення національної єдності заступником директора з виховної роботи Діаною Вдовенко, соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою до Всесвітнього дня Вишиванки було виготовлено ляльки-мотанки, які були представлені на святі сьогодні. Ляльки-мотанки– це одна з найдавніших народних іграшок, яка, сьогодні стає дедалі популярнішим сувеніром і видом рукоділля. Здавна у кожній родині вона виконувала роль оберега. Ляльки-мотанки дають змогу не загубити прадавню лялькову культуру нашої землі та залишити її для майбутніх поколінь. Знати, а тим більше берегти ці нетлінні символи – наш святий обов’язок. Не стерти з пам’яті,зберегти їх від забуття, байдужості, зробити набутком для майбутніх поколінь, донести ці духовні скарби до всього людства!
Не можливо провести всі майстри- класи щодо ознайомлення майбутніх здобувачів освіти з професіями, які можливо здобути в нашому освітньому закладі, тому з метою профорієнтаційної роботи було продемонстровано відео ролики та роздано роздатковий матеріал, також майбутні здобувачі освіти та гості заходу мали можливість переглянути сторінки життя училища на банері.

Фотосесія колективу освітнього закладу до Дня вишиванки 2021

Сьогодні всі українці відзначають #День_вишиванки – символу, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.

Вишиванка – не просте вбрання #українців! Це символічна річ для кожного з нас, адже це є святковий одяг! В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історію свого роду.

Як правило, #вишиванку ми вдягаємо в святкові дні! Сьогодні особливий день саме тому, що в кожній області, в кожному місті і містечку українці об’єднанні! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного!

Колектив Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» вiтає усіх Вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки!!

Творча вітальня “Вишиванка – молитва без слів”

“Вишиванка-символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші…”

Із знання свого родоводу,історії рідного краю починається людина. Вишиванка-один з найдавніших і найпоширеніших видів народної творчості. За допомогою вишивки звичайний шматок домотканого полотна перетворювався на витвір мистецтва.
Здавна для українців вишиванка відігравала не стільки функцію одягу, як була своєрідним оберегом від різного зла. Тому візерунки на сорочках та сукнях наносили на рукави, коміри і поділ.
Всесвітній день вишиванки традиційно святкують у третій четвер травня,Україна вбирається у вишивані рушники, готуючись зустріти Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції .
З метою популяризації та вшанування національних традицій та цінностей українського народу,зміцнення національної єдності заступником директора з виховної роботи Діаною Вдовенко,соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою до Всесвітнього дня Вишиванки було облаштовано творчу вітальню “Вишиванка-молитва без слів” .Убравши вітальню у яскраві барви української вишивки ,українська душа починає співати щиру українську пісню.Учасниками творчої вітальні було виготовлено ляльку-мотанку – це одна з найдавніших народних іграшок, яка, сьогодні стає дедалі популярнішим сувеніром і видом рукоділля. Здавна у кожній родині вона виконувала роль оберега. Вважали, що лялька є посередником між тими, хто живе зараз, та минулими і прийдешніми поколіннями.
Ляльки-мотанки дають змогу не загубити прадавню лялькову культуру нашої землі та залишити її для майбутніх поколінь. У наш час на прилавках магазинів можна побачити багато гарних іграшок. Але вони зроблені на фабриці і не несуть тепла душі їхніх творців.
Знати, а тим більше берегти ці нетлінні символи – наш святий обов’язок. Не стерти з пам’яті,зберегти їх від забуття, байдужості,зробити набутком для майбутніх поколінь,донести ці духовні скарби до всього людства!

День цивільного захисту

З метою формування в здобувачів освіти  умінь, навичок   чітко діяти в різних  надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя та розвитку в них  відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємодопомоги, постійної готовності правильно діяти при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій; практичної перевірки вмінь та навичок здобувачів освіти користуватися засобами індивідуального  захисту, надавати першу домедичну допомогу 18 травня 2021 року в ДНЗ «Сквирське  ВПУ» був проведений День цивільного захисту .

     Розпочався він  з  урочистої   лінійки, на якій було  оголошено  план проведення  Дня цивільного захисту.

      Протягом дня молодь мала змогу переглянути навчальні фільми: «Знати, щоб вижити», «Про проведення евакуації», «Небезпечні знахідки»;  практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри, виконати  нормативи цивільного захисту по одяганню загальновійськового протигазу та  захисного костюма Л-1 та виконали норматив з бігу 100 м.

         Проведені  заходи  викликали  жвавий інтерес  у  здобувачів освіти.    Вони  переконалися в тому, що отримані знання знадобляться  у використанні в   повсякденному житті.

“Будемо пам’ятати задля майбутнього”

14 травня Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Пам’ятну дату в цьому році запровадила Верховна Рада України своєю постановою.
В Україні допомога євреям була набагато складнішою й небезпечнішою у порівнянні з іншими місцями окупованої Європи. На території України усі мешканці, які надавали будь-яку допомогу євреям, наражалися на смертельний ризик.Нацисти карали не тільки ту людину, що надавала допомогу, але й усю її родину. Незважаючи на тисячі жертв, масові екзекуції та в’язниці, євреям надавалася допомога.
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено годину-пам’яті “Будемо пам’ятати задля майбутнього”.
Ми всі повинні пам’ятати і не повторювати помилки минулих поколінь – це те, до чого ми маємо прагнути.Всі люди різні,але всі – рівні! Всі люди однаково мають право на життя, незалежно від національності, кольору шкіри та віросповідання. Доброта та милосердя, толерантне ставлення один до одного -це те, що робить людину людиною.Це наша спільна доля та історія з єврейським народом,це біль всього світу!

Міжнародний день сім’ї

Елемент тренінгового заняття на тему: “Щаслива родина – сильна Україна”

З метою формування у здобувачів освіти цінностей сім’ї, шанобливого ставлення до батьків практичний психолог Марина Чайка та соціальний педагог Аліна Братківська до Міжнародного дня сім’ї провели елемент тренінгового заняття на тему: “Щаслива родина – сильна Україна”. Здобувачі освіти дізналися про цінність сім’ї, адже саме з сім’ї починається життя людини. Під час тренінгового заняття здобувачі освіти мали змогу поміркувати про те, що таке сімейне щастя і чи дається воно у готовому вигляді. Також брали активну участь у вправах та переглянули відеоролик на тему: “Щасливе сімейне життя”. По завершенню тренінгового заняття здобувачі освіти отримали пам’ятки “Правила життя, виконання яких веде до взаєморозуміння”.

Екскурсія здобувачів освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій

12 травня 2021 року була проведена екскурсія для здобувачів освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
    Під час екскурсії рятувальники розповіли про основні небезпеки пов’язані із використанням вогню, можливими джерелами пожеж, нагадали правила безпеки, розповіли, як потрібно діяти у випадку виникнення надзвичайної ситуації, та  що робити для її запобігання. Особливу увагу вони звернули на небезпеку знаходження невідомих предметів, пояснивши, що чіпати незнайомі предмети небезпечно, оскільки вони можуть містити вибухові речовини.     Та найбільшу цікавість здобувачів освіти викликало пожежно-рятувальне обладнання, спорядження та техніка. Вони приміряли бойовий одяг та спорядження, які використовують працівники аварійно-рятувального підрозділу.                              

“Рокам ніколи пам’яті не стерти”

9 травня пам’ятний день започаткований задля вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено патріотичну годину «Пам’ятаємо – Перемагаємо!» та облаштована книжкова виставка – пам’ять “Рокам ніколи пам’яті не стерти”.
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв,які захистили нас в ХХ-му сторіччі,добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні вже в наш час,всіх, хто загинув у боротьбі захищаючи рідну землю.Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну!

Фото-виставка Руслана Боровика “Війна очима янгола”

6 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівники та учні освітнього закладу відвідали відкриття фото – виставки Руслана Боровика “Війна очима янгола”.
Фото-роботи автора вразили своєю глибиною та проникливістю .
Це своєрідна данина тим, хто на війні був і тим, хто там є зараз. А ще – певне виховання патріотичної молоді через такі світлини.
“..Не питайте мене, що я бачив на війні…” – епілог виставкових робіт .

“Всесвітній день охорони праці”

28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Цей день встановлено з метою привернення уваги суспільства,органів державної влади,суб’єктів господарювання,громадських організацій до питань з охорони праці,запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням,вшанування пам’яті осіб,які загинули на виробництві.
Щороку Міжнародна організація праці акцентує увагу суспільства на різних викликах, які стоять у сфері охорони праці.У 2021 році заходи здійснюються під девізом “Передбачити, готуватися та реагувати на кризи- інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі”.
У освітньому закладі проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота з працівниками та здобувачами освіти щодо безпеки праці на робочих місцях.
Розроблені брошури,буклети,пам’ятки щодо вимог безпеки праці.

Онлайн – конкурс малюнків “Пам’ять про зранений край”

Чорнобиль – це не вчора і не завтра, це – на багато років!
до 35 – роковин Чорнобильської катастрофи в освітньому закладі було проведено онлайн – конкурс малюнків “Пам’ять про зранений край”.
Ми Всі повинні пам’ятати про минуле заради майбутнього!

Віртуальна виставка “Чорнобиль – довгий слід трагедії”

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.
До 35-річчя від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції бібліотекарем освітнього закладу, Діаною Вдовенко підготовлено віртуальну виставку “Чорнобиль -довгий слід трагедії”.

Виховна година “Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять”

До 35 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС вихователями гуртожитку було проведено виховну годину”Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять”. Покликана згадати ті страшні дні та виховати пошану до подвигу людей.

Виховна година-реквієм: ,,Чорнобиль не має минулого часу”

Класний керівник: Шембелян Леся Миколаївна

Виховна година на тему “Мужність і біль Чорнобиля”

До 35 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС з метою донесення до свідомості здобувачів освіти масштабів трагедії та виховання почуття співчутливості, в групі 19 проведена виховна година на тему “Мужність і біль Чорнобиля”.

Класний керівник Джус С.О.

Усний журнал з фізики «Недоліки та переваги АЕС»

Чорнобильська катастрофа та аварія на Фукусімі не дозволяють забути про велику небезпеку атомної енергетики. Дані аварії стали поштовхом ще раз подумати про безпечність АЕС в Європі. Триває гостра дискусія про те, чи виправданою є атомна енергетика взагалі. Деякі країни, такі як Німеччина, схиляються до того, що ціна такої енергії є зависокою для них.

Чи виправданою є така ціна комфорту?  Учні ДНЗ «Сквирське ВПУ» теж задумалися над цим питанням, провели пошукову роботу та передставили свої напрацювання у вигляді усного журналу «Недоліки та переваги АЕС».

Викладач фізики та астрономії: Шембелян Леся Миколаївна

Засідання методичної комісії викладачів предметів природничо –математичної підготовки, фізичної культури та захисту України

30 березня 2021 року в онлайн – форматі проведено  засідання методичної комісії викладачів предметів природничо –математичної підготовки, фізичної культури та захисту України.

Голова методичної комісії Н.Куницька

Участь у Xll Всеукраїнському конкурсі з українознавства “Патріот”

Патріотизм — любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, людина не може бути громадянином. Патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.
12.03.2021 року здобувачі освіти: Рижук Анна,Захарова Марія,Скрипачук Ярослав,Чуян Владислав,Пилипенко Наталія,Капліна Ольга,Карпенюк Ілона,Федорович Юрій,Слободенюк Дарина,Конопляний Артем та Галашевський Ярослав під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко , викладача історії Ірини Вдовиченко та викладача української мови та літератури Олени Маличенко прийняли участь у Xll Всеукраїнському конкурсі з українознавства “Патріот”.
Конкурс “ПАТРІОТ» – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ:

 • перевірити рівень володіння українською мовою;
 • зрозуміти ступінь обізнаності в історичних подіях,
  культурному розмаїтті та літературному надбанні України;
 • з’ясувати можливі прогалини у знаннях та на що слід
  звернути особливу увагу;
 • віднайти додаткові стимули на шляху до знань;
 • розширити свій кругозір;
 • випробувати свої сили в найпопулярнішому форматі перевірки знань-тестовій формі;
 • додатковий інструмент підготовки до ЗНО;
 • продовжити відкривати дивовижний світ української мови, літератури, історії, культури…

Конкурс “ПАТРІОТ” – це БЕЗЛІЧ МОЖЛИВОСТЕЙ!

Відкриття навчально-практичного центру електротехнічного напрямку

11.03.2021 року на базі Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру електротехнічного напрямку з підготовки фахівців з професії «Електрогазозварник».
На відкриття були запрошені гості: Валентина Левіцька – голова Сквирської міської ради, Катерина Бондарчук – головний редактор газети «Вісник Сквирщини».
Директор освітнього закладу Олександр Пасічник розповів гостям про можливості навчально-практичного центру, зазначивши, що він відкриває нові перспективи для здобувачів освіти та майбутніх вступників.
Також присутні мали змогу поринути у вир художньої самодіяльності здобувачів освіти.
Відбулося ознайомлення з базою навчально-практичного центру та проведені майстер-класи з використанням нового обладнання.
Навчально-практичний центр створений за рахунок спеціального фонду.

“Колодія величаймо,весну зустрічаймо”

Колодій — свято переходу зими у весну. Він приїздить на золотій колісниці, на небі простеляється його золота путь. Колодій розкручує світлі космічні сили — Коло Діє, що символізує світ у русі, у розвитку життя, що цілком відповідає дійствам, образам і змісту свята на честь Сонця.
10 березня 2021 року в освітньому закладі відбулось частування варениками “Колодія величаймо,весну зустрічаймо” з метою ознайомлення здобувачів освіти з українськими традиціями святкування Масниці; виховання поваги до народних обрядів та бажання їх дотримуватися й пропагувати.
Здобувачами освіти під керівництвом майстрів виробничого навчання були приготовані вареники з різними начинками.
Багата обрядова спадщина дає надію нашому народу вижити за будь – яких часів і підтвердити свою ідентичність. Бо культура і рідна мова – найміцніший фундамент нації.

“Єднаймо душі словом Кобзаря”

9 березня 2021 року виповнилося 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.
З нагоди визначної дати, бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко, було проведено голосні читання “Єднаймо душі словом Кобзаря”, де всі присутні мали змогу насолодитися красою Шевченкового слова та вільно ознайомитись з представленою книжково-поетичною композицією “Всесвіт Тараса Шевченка”.
Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним даром, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка живопис став потребою, вираженням його творчого духу.В інтерактивній читальні була облаштована виставка фото-вернісаж “Кольоровий Кобзар Тараса Шевченка”.
І насправді, Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. Всього 47 років прожив Тарас Григорович Шевченко. Серед них 24 перебував у кріпацтві, 10 — на засланнях, практично всі інші — під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

Книжкова виставка “Жінки в історії України” та музично-поетична композиція до 8 березня

Свято з нагоди Міжнародного жіночого дня

5 березня 2021 року у великому залі Сквирської міської ради відбулось свято з нагоди Міжнародного жіночого дня в якому здобувачі_освіти Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» прийняли активну участь.

Ярослав Скрипачук і Владислав Чуян були ведучими заходу.

Назар Кротенко, Руслан Голубєв, Григорій Тимошенко Богдан Волохович, Максим Сорока дарували присутнім жінкам квіти.

Подяка з нагоди Міжнародного жіночого дня

З нагоди Міжнародного жіночого дня бібліотекаря Діану Вдовенко було нагороджено подякою депутата Київської обласної ради VII скликання Леоніда Глиняного.

Фуршет з нагоди Міжнародного жіночого дня

Із Міжнародним днем жінок вітаємо!
Беріть лише найкраще від життя!
В душі нехай вогонь палає,
Хай доля буде радісна, проста.
Хай потаємні збудуться бажання,
І ніжність подарує ця весна.
Удачі, задоволення, кохання,
Від щастя посміхайтеся щодня!

3 березня – Всесвітній день дикої природи

3 березня 2021 року Світова спільнота  відзначає Всесвітній день дикої природи. Свято прийняте у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Саме ця дата пов’язана з подією 1973 року, коли у Вашингтоні була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITEС). У 1999 році до Конвенції долучилась Україна.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи : « Ліси та засоби існування: підтримка людей та збереження планети».

До Всесвітнього Дня дикої природи  для здобувачів освіти групи  №10 було проведено  екологічний урок  з  теми: «Дивосвіт природи. Від деревця до лісу».

Девіз уроку: Багато лісу — не губи!

Мало лісу — бережи! Нема лісу — посади!

Мета уроку:  підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв’язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад.

Тому кожному потрібно пам’ятати, що дика природа  це невід’ємна частина нашої планети, а захищати тварин та рослин   завдання кожного.

Викладач біології і екології  Н. Куницька.

Інформаційна година на тему: “Смертельні ігри – попередження підліткового суїциду”

Останнім часом фіксується сплеск небезпечних челенджів і спроб суїциду серед підлітків. Переважна кількість таких дій призводить до трагічних наслідків. У негативному впливі на дітей дехто звинувачує інтернет, хтось нарікає на ЗМІ, хтось – на школу або родину.
В освітньому закладі було проведено інформаційну годину на тему: “Смертельні ігри – попередження підліткового суїциду”. Також здобувачів освіти було ознайомлено із телефонами “гарячих” ліній, за якими можна отримати психологічну підтримку та анонімно звернутися за допомогою. Було роздано та ознайомлено здобувачів освіти із інформаційними буклетами.
Захід проведено соціальним педагогом Аліною Братківською та практичним психологом Мариною Чайкою.

Засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії: «Кухар ;офіціант»

Головою методичної комісії Галиною Мухіною 25 лютого згідно плану місячника методично роботи було проведено засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії: «Кухар ;офіціант». Засідання відбулося в домашній атмосфері. За повісткою денною було розглянуто такі питання:
1.Використання інноваційних технологій на уроках.
2.Підготовка завдань до дипломних ( творчих ) робіт.
3.Структура уроку виробничого навчання.
Підвели підсумки роботи за лютий місяць прийняли рішення щодо виконання робіт на березень.

Тиждень  безпеки життєдіяльності у ДНЗ «Сквирське вище професійне училище»

З метою збереження  і захисту життя, забезпечення особистої безпеки здобувачів освіти  з 22 по 26 лютого 2021 року в освітньому закладі був проведений  Тиждень  безпеки  життєдіяльності.

В рамках Тижня були проведені заходи:

 • година спілкування «Життя людини – найвища цінність» ( проводилося у всіх навчальних групах);
 • перегляд відео сюжетів, відео  роликів, відео фільмів «Безпечний інтернет», «Знати, щоб вижити»,  «Правила безпеки – правила життя», «Медична допомога а екстрених ситуаціях», « Вибухонебезпечні предмети» ;
 • лекція на тему «Молодь за здоровий спосіб життя»;
 • вікторина на тему: «Правила безпечної поведінки»;
 • бесіда «Дбайливе ставлення до свого здоров’я».
 • відбулася зустріч з представником Сквирського районного сектору   Державної служби України з надзвичайних ситуацій 
 • був проведений Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку на тему: «Пожежі краще запобігти!»
 • усний журнал на тему: «Безпека  щоденного життя»;
 • проведений захід «Разом до найкращого інтернету».

Лабораторний практикум на тему: «Королівство сирів. Сирна тарілка. Фондю»

В рамках місячника методичної роботи 24.02, викладачем організація обслуговування в ресторанах  Галиною Мухіною в групі 28 проведений лабораторний практикум на тему: «Королівство сирів. Сирна тарілка. Фондю». Захід проведено з метою активізації  знань учнів, здійснення зв’язку теорії з практикою, підвищення професійних знань.

Учні з цікавістю  та задоволенням приєдналися до відтворення теоретичних знань. Під час проведення було використано інтерактивні технології в поєднанні з практичними навичками.

Мистецтво споживання сирів прийшло до нас із Франції та заслужено вважається одним з “метрів сироваріння”. Саме там ось вже багато століть прийнято подавати сирну тарілку після основної страви, причому не тільки в ресторанах, але і за звичайною сімейною вечерею на кухні. В останні роки цей звичай з’явився і в Україні.

Фондю є однією з унікальних форм спілкування гостей у ресторані. Фондю винайшли в Європі у XIV століття на території нинішньої Швейцарії. Якщо швейцарські пастухи надовго йшли в гори, вони брали з собою хліб, сир і флягу вина. Але згодом сир засихав, хліб черствів, і щоб не померти з голоду, пастухам не залишалося нічого іншого, як розтопити у казанку в білому вині сир, а потім у цю киплячу масу опускати сухарі. Так народилася ця класична страва. Барон фон Дю – це реальна людина, яка першою запропонувала готувати фондю в ресторані і зробила його справді національною стравою.

“Рік математики” в освітньому закладі

“Рік математики” триває. Роль математики в житті людей необмежена. Важко уявити собі будь-яку професію чи сферу життя, де не використовувалися б математичні знання. Математика вона повсюди: навколишні предмети – це світ геометричних фігур, повсякденні розрахунки та виміри – все це математика.

Так з метою зацікавити здобувачів освіти до вивчення предмету в училищі пройшов математичний квест “Математика в моїй професії”, під час якого здобувачі освіти мали змогу застосувати свої знання для виконання практичних завдань. Запропоновані завдання мали зв’язок з майбутньою професією, що дуже зацікавило учнів.

Заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини»

Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності населення і дітей у тому числі, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед дітей та підлітків.

З метою запобігання участі неповнолітніх у таких небезпечних  суїцидальних групах (іграх), квестах, контентах різних соціальних мереж, як «Біжи або помри», «Рудий Лис», «Синій Кит», «f57», «f58», «Червона сова», у освітньому закладі практичним психологом Мариною Чайкою та соціальним педагогом Аліною Братківською було проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в житті молодої людини», а також перегляд відеоролику «Станція призначення – життя».

Особиста першість  з настільного тенісу

В освітньому закладі було проведено особисту першість  з настільного тенісу.

 I місце  завоював учень групи 18 Волохович Богдан, призерами також стали – Гарматюк Максим(учень  групи 49) та Скрипачук Ярослав(учень  групи 29).

Керівник   фізичного виховання  Яскір В.С.

Мовно-літературний мозковий штурм квест-гра “Українська – це модно!”

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції Юнеско з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. 22 лютого 2021 року в освітньому закладі, з нагоди визначного свята для всіх українців, було проведено мовно-літературний мозковий штурм квест-гра “Українська – це модно!”. В ході заходу здобувачі освіти мали змогу проявити кмітливість та ерудованість в знанні української мови.
Бібліотекарем Діаною Вдовенко було оформлено книжково-ілюстровану виставку “Збережемо наш скарб – рідну мову”.
Захід відбувсь під керівництвом Діани Вдовенко та викладача української мови Олени Маличенко.
Українська – це модно!!!

Патріотична година “Зима, що нас змінила”

“Лицарі небесної сотні”
“Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає,плачуть небеса-
Героїв Україна пам’ятає.”

Цей тиждень є особливим для нашої країни, адже ми згадуємо героїчну та, водночас, сумну сторінку історії становлення нашої держави. В ці дні відбувалися найбільші розстріли під час Революції гідності. Ключовими днями пам’яті є четвер, п’ятниця, субота та неділя.
Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено патріотичну годину “Зима,що нас змінила” та була облаштована виставка- репортаж “Лицарі небесної сотні”.
Вічна слава Героям! І повага кожному, хто боровся і бореться за гідність і майбутнє України.

Участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків

З 10.02-22.02 2021 р. у ДНЗ «Сквирське ВПУ» пройшов Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків на тему : «Пожежі краще запобігти!».

Роботи переможців надані до Сквирського районного сектору для участі у районному етапі конкурсу.

Час плине, а пам’ять залишається…                            

 20-е лютого 2014-го року стало переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу.

11 лютого 2015-го року, Указом Президента України №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні». Ця дата увічнює велику людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, це гідне вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності.

Найважливіше, що ми зможемо зробити для загиблих героїв – для всієї Небесної Сотні і тих, які загинули на Сході України – це не забувати їх і молитися за них. Надавати посильну допомогу їхнім близьким та родичам, оточити їх турботою та підтримувати.

Закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх героїв, які поклали своє життя за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Герої не вмирають! Вони завжди будуть в наших серцях. Слава Україні!

Тиха акція «Ангели пам’яті»

19 лютого в освітньому закладі пройшла тиха акція «Ангели пам’яті» із вшанування Героїв Небесної сотні, які полягли за українську свободу під час Революції Гідності сім років тому. Здобувачами освіти було виготовлено паперових ангелів для  акції, яких ми розвішали на деревах в знак глибокої скорботи та пам’яті  про невинно полеглих людей.

  Акція відбулась під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко.

Участь в обласному учнівському онлайн-челенджі до відзначення 150-річчя з дня народження  Лесі Українки 

  Цікавою і змістовною була підготовка до проведення обласного учнівського  онлайн-челенджу до відзначення 150-річчя з дня народження  Лесі Українки  у ДНЗ  «Сквирське вище професійне училище».

       Здобувачі освіти отримали  задоволення, працюючи над серією коміксів: « Про важливе – жартома».  Особливо вдалою видалась робота учениці І курсу, групи № 20  Марини Руденко.

І етап обласного конкурсу   читців: «Довго щирими словами до людей промовлятиму я…»

В навчальному закладі було проведено І етап обласного конкурсу   читців: «Довго щирими словами до людей промовлятиму я…», присвячений  150-річчю від Дня народження Лесі Українки.

І місце присуджено Марії Захаровій, учениці ІІ курсу, групи №29.

Бінарний урок з фізики та екології

17 лютого 2021 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся бінарний урок з фізики і екології на тему: Атомна енергетика України. Екологічні проблеми атомної енергетики.

Для проведення  уроку викладачі обрали технологію змішаного навчання, а саме,  ротаційну модель. Під час уроку учні побували і в ролі дослідників-шукачів інформації, і в ролі доповідачів. Актуалізація знань відбулася у вигляді вікторини.

Викладач біології та екології: Куницька Н. А.

Викладач фізики та астрономії: Шембелян Л. М.

Прийом «Жур фікс»

В рамках місячника методичної роботи 16 лютого 2021 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено прийом «Жур фікс» для здобувачів освіти та працівників училища.

Відвідувачі кафе, за душевною розмовою під легку приємну музику, змогли випити філіжанку кави і скуштувати сезонні страви. Обслуговування відвідувачів проводили здобувачі освіти групи № 29  під керівництвом майстра виробничого  навчання   В’ячеславом Майорко.

Голова методичної комісії Галина Мухіна.

Патріотична година “Зима, що нас змінила”

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини в групі 19 проведена патріотична година “Зима, що нас змінила”.

Класний керівник Джус С.О.

Виховна година “Життя та здоров’я- це найбільша цінність”

Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. Озброїти необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного з нас.
З метою збереження життя і здоров’я здобувачів освіти в освітньому закладі сестрою медичною Ніною Рудківською та заступником директора з виховної роботи Діаною Вдовенко було проведено виховну годину “Життя та здоров’я- це найбільша цінність”.
В ході заходу була проведена роз’яснювальна робота з питань безпеки в Інтернеті,попередження вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, поводження з лікарськими засобами та медичними препаратами.

Всесвітній день спонтанного прояву доброти

Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта, є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти. Також і в нашому освітньому закладі пройшла акцію під гаслом “Від серця до серця, нехай йде доброта”.

Виставка у відеоформаті “Хто вам сказав, що я слабка? Що я корюся долі?”

Говорити про українську літературу і не говорити про Лесю Українку просто не можна. Ці два поняття надто тісно пов’язані між собою, адже творчість Лесі Українки уже більше сотні років збагачує нашу культуру духовно, морально й інтелектуально.
25 лютого 2021 року виповниться 150 років від дня народження Лесі Українки – однієї із центральних постатей в історії національної культури. Бібліотекарем освітнього закладу, Діаною Вдовенко з нагоди визначної дати було створено виставку у відеоформаті “Хто вам сказав, що я слабка? Що я корюся долі?
Шануймо та пишаймось великими українцями!!!

2 лютого – Всесвітній день водно– болотних угідь

Усе життя на нашій планеті залежить від води. Від джерела до моря і через нескінченний цикл кругообігу вода з’єднує усі куточки планети Земля. Водно-болотні угіддя займають ключові позиції у цьому взаємозв’язку і їх раціональне використання має важливе значення для сталого управління водними ресурсами.                                             

З метою формування екологічної свідомості  молоді, усвідомлення важливості та необхідності охорони природних ресурсів рідного краю в освітньому закладі ДНЗ «Сквирське ВПУ» під девізом: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього»  з 01 лютого по 05 лютого були проведені тематичні заходи:

 • лекція з елементами бесіди на тему: «Чому водно-болотне угіддя є важливим джерелом засобів для існування»; – бесіда «Цікаві факти про водно-болотні угіддя»; – вікторина «Пізнаємо водно-болотні угіддя» ;
 • перегляд презентації, відеороликів про водно-болотні угіддя.
  Всі заходи були проведені з метою розуміння здобувачами освіти необхідності підтримання стабільного стану місцевих водно-болотних угідь. А головна ідея їх проведення – активно пропагувати збереження водно-болотних рослин і тварин своєї місцевості та у заклику – «Не нашкодь!» Викладач біології і екології Н.Куницька

Практичний майстер-клас

У рамках місячника методичної роботи майстром виробничого навчання В’ячеславом Майорко для здобувачів освіти з професії «Кухар» було проведено практичний майстер-клас: “Приготування смажених страв з яєць. Омлет змішаний, омлет фарширований, омлет ,,Пуляр‘‘, смажені корзинки з яєць”.
Під час майстер-класу було представлено технологічні картки і розкрито секрети приготування ніжних страв з яєць. Для приготування даних страв було використано найякісніші і свіжоприготовлені інгредієнти. Здобувачі освіти отримали нові знання, практичні навички, посмакували приготовленими виробами. Усі присутні отримали лише позитивні емоції і незабутні враження від майстер-класу, висловили слова вдячності майстру виробничого навчання .
Голова методичної комісії Галина Мухіна.

Допомагали у прибиранні снігу

❄️Цьогорічна зима норовлива! Показує свій характер – то лютує морозами🌬, то сніжить безперестанку❄️. Радіють такій погоді дітлахи⛷, а от людям похилого віку вже й не до веселощів☹️. Допомагали у прибиранні снігу активісти учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Діани Вдовенко.

«Здоров’я – найбільше багатство!»

З метою формування навичок здорового способу життя та ціннісного ставлення до власного здоров’я практичний психолог Марина Чайка у групі 40 провела елемент тренінгового заняття на тему: «Здоров’я – найбільше багатство!». Здобувачі освіти дізналися про цінність здорового способу життя, про важливість правильного вибору задля майбутнього.

День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет-простору для  користувачів. Наш освітній заклад не став виключенням та долучився до проведення даних заходів.

Викладач інформаційних технологій Джус С.О.

Незвичайні джерела  електричної  енергії – “смачні” батареї

Незворотне виснаження світових вуглеводневих запасів, зростаюча ціна на енергоносії, проблеми екологічного забруднення навколишнього середовища змушують більшість розвинених країн формувати свої енергетичні стратегії, спрямовані на розвиток альтернативної енергетики. За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2030 р. частка електроенергії, видобутої за допомогою альтернативних джерел, збільшиться вдвічі порівняно із сьогоднішніми показниками, що складають близько 16 % від усього виробництва. Учні ІІ курсу  ДНЗ «Сквирське ВПУ» під керівництвом викладача фізики, Шембелян Л.М.,  теж вирішили долучитися до дослідження даного питання.

Декада  історії

З метою активізації пізнавального інтересу здобувачів освіти до історії, розширення й поглиблення знань та умінь з предмета, розвитку творчих здібностей, логічного та аналітичного  мислення, вміння висловлювати та відстоювати власну думку, формування естетичного смаку здобувачів освіти, з 25 січня  по 3 лютого 2021 року в училищі проходила декада історії.

Впродовж декади пройшло чимало цікавих та змістовних заходів. Серед них:

 • Урок Соборності «Єдина заради Незалежності»;
 • Віртуальна екскурсія «Подорож рідною Україною»;
 • Круглий стіл: «Голокост: питання пам’яті та співчуття»;
 • Інформаційна година з нагоди відзначення  Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту;
 • Урок  мужності «Подвиг героїв Крут: подвиг через століття»;
 • Турнір ерудитів з історії: «Як я знаю Україну»;
 • Перегляд і обговорення документального фільму  «Становлення української держави»;
 • Тематична виставка  «Трагедія, історія, пам’ять»;
 • Конкурс на кращий самостійно створений історичний кросворд, презентацію;
 • Тематична виставка «Крути – символ національної честі»;
 • Конкурс кросвордистів «Кращий знавець історії»;
 • Конкурс малюнків, плакатів, колажів: історичне бієнале «Історія України в малюнках».

Декада  історії створила сприятливі умови для виявлення набутих навичок у нестандартних ігрових ситуаціях та допомогла здобувачам освіти розширити й поглибити свої знання з предмету.

Пам’ятаємо про Крути

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Учні групи  номер 20 на чолі з класним керівником Шембелян Л.М. долучилися до вшанування пам’яті героїв.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
27 січня 2021 року в освітньому закладі було проведено акцію “Шість мільйонів сердець” з метою вшанування жертв Голокосту. Акція була проведена під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко та соціального педагога Аліни Братківської.
Сьогодні світ усвідомлює усі ті страшні тортури, що стали проявом трагедії. Але ми маємо продовжувати робити все залежне від нас, щоб зберегти пам’ять та не допустити повтору цих подій. Кожен громадянин повинен знати про переломні та трагічні моменти у нашій історії.

День Соборності України

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення.
Історичний досвід постійно нагадує – головною,незаперечною,цінністю для всіх нас є незалежна,соборна держава.Головний урок Дня Злуки -це усвідомлення того,що тільки в єдності сила.
25 січня 2021року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено захід “Соборна мати – Україна одна для всіх,для всіх єдина” з метою нагадування про те, що незважаючи на те,де ми народились чи живемо – на Поліссі чи на Домбасі,Слобожанщині чи Галичині -ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорозьких козаків.
Було облаштовано виставку – екскурс “Нам берегти тебе,Соборна Україно, і нам твою історію творить”, де всі присутні вільно могли ознайомитись з представленою літературою.
В єдності – наша сила!
Тож слава Україні та її народові!

Подарунки дітям працівників навчального закладу

Нехай рік буде таким же яскравим, як гірлянда на новорічній ялинці, а бажання, загадане під бій годинника, обов’язково здійсниться!
Організація відбулася під керівництвом соціального педагога Аліни Братківської та практичного психолога Марини Чайки.

Акція “Подаруй дитині радість”

Щорічно 19 грудня православні християни святкують День святого Миколая.

   Діти в цей день знаходять під подушкою подарунки, а у дорослих прийнято вітати одне одного добрим словом.

   До Дня святого Миколая у освітньому закладі проведена акція “Подаруй дитині радість” здобувачами освіти для діток дитячих дошкільних закладів міста Сквири було зібрано подарункові пакети: книжечки, розмальовки, олівці та фарби.

Акція відбулась під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко та соціального педагога Братківської Аліни.

Підготовка до ЗНО

ЗНО- це надзвичайно відповідальна подія, від якої залежить майбутнє здобувача освіти. Тому ми часу не гаємо і активно готуємося до зовнішнього незалежного оцінювання з фізики. Викладач фізики та астрономії, Шембелян Леся Миколаївна, не лише проводить підготовку до тестування, розв’язуючи вправи та завдання з учнями, а і ознайомлює їх з додатками, за допомогою яких учні можуть працювати самостійно.

“Рік  математики”  в  училищі        

В  рамках  «Року  математики»  у  ДНЗ “Сквирське ВПУ”  пройшов  Тиждень математики  під  гаслом  “Математика –  приводить  розум  до ладу”.                                              

Заходи  тижня  були  напрямлені  на  активізацію  інтересу  до  математики  та  творчих  здібностей  учнів .  У  цікавій  формі  пройшли  різноманітні  заходи:  вікторина “Числа  в  нашому  житті”, конкурс  кросвордистів ,  математично – інформаційний  журнал  “Геометрія  навколо  нас”,  математичний “Брен – ринг”,  виставка  математичних  стінгазет, математичний  кінозал  “Лицар  математики”  про  життя  та  творчість  відомого  українського  математика  Михайла  Кравчука. 

Тиждень  математики  сприяв  розвитку математичних  компетентностей  та  зацікавленості  учнів  у  вивченні  предмету.

“Теплі історії до чашки чаю”

Новий рік з дитинства асоціюється у нас яскравими та веселими, теплими фільмами та історіями.

   17 грудня 2020 року бібліотекарем Діаною Вдовенко було проведено відкритий захід бібліо – чаювання “Теплі історії до чашки чаю”.”Бо взимку, ти знаєш, дуже особливе тепло. Воно пахне любов’ю і затишком. І казкою. Зимовою казкою”…

    Поринути у теплу і затишну атмосферу заходу допомогли маленькі історії авторки Надійки Гербіш. Історії про почуття і настрої, сумніви і рішення, далеку дорогу і затишний дім, солодкий шоколад та чай.

   Всі, навіть найдрібніші, приємності, які ми робимо комусь, не забуваються….А особливо у ці святкові дні, даруйте часточку тепла своїм рідним.

“Рік математики” в училищі

 16 грудня 2020 року в ДНЗ ” Сквирське вище професійне училище ” пройшов позаурочний захід  День теореми Піфагора . Цей день відзначається лише тоді , коли сума квадратів дати і порядкового номера місяця дорівнює квадрату року . Цій даті відповідає 16 грудня 2020 року .                      

В ході заходу учні навчального закладу мали змогу прийняти участь в проєкті  ” Теорема Піфагора та її значення в житті людей ” .

Учні дізналися багато пізнавальної інформації про одну з основних теорем геометрії , її історію та застосування в побуті . Також учні з задоволенням розв’язували  практично – орієнтовані завдання за допомогою даної  теореми .

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня вся Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Це пам’ятний день, в який згадують тих, хто віддав свої життя заради порятунку інших, а також вшановують героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи здоров’ям, ліквідували наслідки техногенної катастрофи.

Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія,  людська шана та вдячність героям ліквідаторам.

 Також відбулася акція – «Запали свічку у своєму вікні», на честь тієї трагічної події.

Вшанували пам’ять учасників покладанням квітів до пам’ятника померлих ліквідаторів на ЧАЕС.

Під керівництвом заступника з ВР Діани Вдовенко та соціального педагога Аліни Братківської.

Тиждень права

З 7 по 11 грудня 2020 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ»  викладач правознавства Вдовиченко Іван Іванович провів тиждень права.

Мета цього заходу: виховувати в здобувачів освіти інтерес до правових знань, популяризувати правові закони, розвивати пізнавальний інтерес до предмета, з’ясувати, як вони  знають основні поняття з правознавства, навчити дітей користуватися своїми правами в різних ситуаціях, виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, формувати правову культуру.

В рамках тижня проведено ряд заходів:  аукціон знань « Що я знаю про свої права;  перегляд фільмів, мультфільмів   про права дітей; усний журнал «Права дитини» конкурс  стінгазет та плакатів « Право в моєму житті»; тематична виставка « Громадянське суспільство – гарантія дотримання прав людини»; правова гра « Магістри юстиції» ; розв’язок кросвордів на правову тематику;  книжкова виставка  «Знати потрібно дорослим і дітям».

У процесі проведення заходів викладач намагався показати здобувачам освіти, що кожна людина має свою цінність, незалежно від статі, мови, релігії, кольору шкіри; виховувати почуття гідності, уміння поважати інших; дати можливість зрозуміти, що ми всі різні, неповторні, відчути себе як особистість серед інших; учити встановлювати стосунки на доброзичливій, толерантній основі.

 Завдяки різноманітним завданням здобувачі освіти  мали змогу показати свої знання та ерудованість з питань права.

Акція “Ми проти насильства”

Флешмоб “Зроби фото з хусткою”

7 грудня відзначають День Української Хустки. З давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Раніше дівчата та жінки носили хустку протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. День української хустки почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Учні групи 20 теж долучилися і створили флешмоб “Зроби фото з хусткою”. Класний керівник: Шембелян Леся Миколаївна

Пізнавальні посиденьки – “Українська хустка”

Українська хустка – це не тільки головний жіночий убір, але й незамінна прикраса і символ жіночої вроди. Крізь століття хустка зазнала багато змін і стала частиною української культури. Знак вірності, чесності, материнства – хустка була і залишається символом сімейного життя.

Вихователями  освітнього закладу проведено пізнавальні посиденьки – “Українська хустка” та свято Катерини.

Забуті традиції сьогодні потрібно відроджувати, адже своє, традиційне, народне завжди має бути в тренді, в моді. Немає такої в світі жінки, якій не личить українська хустка.

Народознавча виставка “Народний символ України – хустка”

Українки повертаються до прадавніх трендів! Все частіше можна побачити модниць,одягнених у колоритні хустки. Хустка давно перестала бути пережитком минувшини і аксесуаром бабусиних скринь. Сьогодні це модний аксесуар.

    Якими ж були хустки в давнину?Яке вони мають значення в житті українського жіноцтва?

  Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано народознавчу виставку “Народний символ України – хустка”, де всі могли ознайомитись з  цікавими виданнями, присвяченими історії та традиціям української хустки.

Виставка  “Чарівний світ Катерини Білокур”

7 грудня – день народження відомої української художниці Катерини Білокур. Вона є представницею так званого “наївного мистецтва”,роботами якої захоплювався сам Пабло Пікассо.

  Коли дивишся на  картини Білокур, то розумієш, тут все є — і жіноче щастя, і все те, що вона не відчула у реальному житті.

  З нагоди 120-річчя української художниці бібліотекарем освітнього  закладу Діаною Вдовенко було організовано ілюстровану виставку “Чарівний світ Катерини Білокур”.

   Шануймо та пишаймося великими українцями!

Година спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»

З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів практичний психолог Марина Чайка у групі 28 провела годину спілкування на тему: «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти». Мета якої донесення до здобувачів освіти почуття доброти, милосердя, розуміння та підтримки людей з обмеженими можливостями.

Лабораторно-практична робота

У групі №20 проведено лабораторно-практичну роботу з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» на тему: “Прості форми нарізання овочів”.

Урок виробничого навчання

В групі №28 проведено урок виробничого навчання на тему «Отримання посуду, приборів, білизни, їх облік. Розрахунки кількості посуду до обслуговування банкет-фуршету. Оформлення банкет-фуршету».

Виховна година на тему «СНІД – загроза людству»

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в групі 19 була проведена виховна година на тему «СНІД – загроза людству».

Класний керівник Джус С.О., майстер в.н. Чорний В.М.

Показ фільму на тему: “Наркотики і підлітки”

2 грудня в освітньому закладі пройшов показ фільму на тему: “Наркотики і підлітки”.

Захід присвячений профілактиці шкідливих звичок серед підлітків (алкоголізм, куріння, наркоманія). У підлітковому віці велике значення набуває вплив однолітків. На думку психологів, потреба в схваленні товаришів найчастіше і штовхає підлітка на експерименти з алкоголем та курінням. В даний час профілактика шкідливих звичок у підлітків спрямована на те, щоб викликати у них інтерес до власної особистості, а також навчити чинити опір тиску однолітків.

Захід проведено медичною сестрою Ольгою Ленчук.

Урок виробничого навчання

Урок виробничого навчання на тему «Обслуговування банкетів різних видів. Сервіровка столів до банкет- фуршету».

 Виставка – застереження   ” Не дай СНІДу шанс!”

Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я. І, щоб бути здоровим потрібно його берегти. Щодня, щохвилини, особливо  1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  ми повинні пам’ятати, що життя – найцінніше , що є в людини.

    1 грудня 2020 року бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було організовано виставку – застереження   ” Не дай СНІДу шанс!”

Флешмоб  “16 днів без насильства”

Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко та соціального педагога Аліни Братківської був проведений флешмоб “16 днів без насильства”.

Тренінгове заняття «Бережи життя!»

1 грудня з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на чолі з класним керівником Дюбіном В.В. практичний психолог Марина Чайка  у групах 40 та 49 провела елемент тренінгового заняття «Бережи життя!».

 Здобувачі освіти визначили шляхи потрапляння вірусу в людський організм та дізналися про низку профілактичних заходів, які допоможуть зберегти своє життя і здоров’я. Також переглянути відеоролик «ВІЛ/СНІД — ти маєш знати!» та працювали з анкетами на виявлення знань про шляхи передачі Віл — інфекції.

На завершення заняття став висновок, що ВІЛ-СНІД — хвороба поведінкова, тому значною мірою залежить від наших вчинків та поінформованості з даного питання.

1 грудня  – Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це  захворювання і його профілактику.                                          

В навчальній групи №20 з предмета Захист України ( основи медичних знань) під гаслом «Життя любить того, хто з ним бореться, а нищить того, хто йому піддається»  відбувся урок – застереження «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя».

Мета: сформувати уявлення про хворобу століття, виробляти поведінкові мотивації до збереження свого здоров’я.

Викладач біології і екології  Куницька Н. А.

Виховна година “Молодь за життя без СНІДу”

В освітньому закладі вихователями Збаращенко А. В, Тишкевич Л. М проведено виховну годину “Молодь за життя без СНІДу.”

Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

Такі заходи допомагають здобувачам освіти усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Відео-реквієм “Горить свіча…А, може, то Душа?”

Круглий тіл «Свіча пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.»

26 листопада з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, здобувачі освіти групи 28 підготували і провели круглий тіл «Свіча пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.»

Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу в 1932-1933 роках. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть переда­вати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, які залишили життя земне у пекельних муках.

Учасники круглого столу у своїх виступах висвітлили одну з найтрагічніших сторінок нашої історії – Голодомор 1932-1933 років, зупинилися на історичних причинах та наслідках цієї страшної події.

Всі присутні прослухали змістовні доповіді  про політичні, економічні, демографічні та морально-психологічні аспекти.

Захід сприяв встановленню історичної правди про жахливу трагедію українського народу – Голодомор – геноцид 1932-1933 рр., яка ніколи не повинна повторитися, та покликаний зберегти пам’ять про кожного, хто загинув в роки голодного терору.

Підготувала викладач історії І.Вдовиченко

Урок-реквієм «Людської пам’яті мости»

25 листопада 2020 року з метою вшанування пам’яті загиблих від геноциду, в навчальній групі № 40, здобувачі освіти з викладачем історії Вдовиченко Іриною Володимирівною, провели урок-реквієм «Людської пам’яті мости».

Голодомор 1932-1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.    

Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації.

Присутні опрацювали документальні матеріали, переглянули підготовлену презентацію та відео Невідома Україна «Великий злам». Фільм 98.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років.

Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Адже й нині живе у пам’яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і життям.

“ Година -реквієм “Дзвони 33-го” та виставка-нагадування “Український народ: випробування голодом””

   Щороку в останню суботу листопада вся Україна вшановує День пам’яті жертв голодоморів, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. У ці скорботні дні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть.

    З метою вшанування загиблих від  геноциду українського народу бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко було проведено годину – реквієм “Дзвони 33-го”.

  Під час заходу було продемонстровано уривок документального фільму про жахливі часи голоду. Ученицею першого курсу Наталією Храпак було продекламовано вірш “Хай відповість мені Москва” Любові Сердунич.

   Оформлено виставку – нагадування “Український народ: випробування голодом”.

   Всі присутні вшанували жертв геноциду хвилиною мовчання.

Нехай пам’ять про них єднає нас.

Слава Україні !

Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 19 практичний психолог Марина Чайка та заступник директора з виховної роботи Діана Вдовенко в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  провели годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як боротися з булінгом» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!».

 Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.

Рік  математики  в  училищі

  “Математика –  гімнастика  розуму”  – під  таким  гаслом  пройшов  інтелектуальний  конкурс  “Ерудит”. 

В  ході   заходу здобувачі освіти мали   можливість  проявити    логічне  мислення  та  ерудицію  під  час  розв’язання  інтелектуальних  завдань  (різноманітних  цікавих  задач,  ребусів,  головоломок) .

Організували  та  провели  конкурс    викладачі :  Старинець  Тамара  Володимирівна  та  Шембелян  Леся  Миколаївна.

Тренінгове заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”

У освітній групі 28 практичний психолог Марина Чайка в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  провела годину спілкування з елементом тренінгового заняття на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі”, де були розкритті поняття «булінг», «як не стати жертвою булінгу». Здобувачі_освіти переглянули відеоролик «Як реагувати на цькування. Протидія булінгу» та ознайомилися з інформаційними брошурами «Стоп — булінг!»

 Проведений захід був спрямований на попередження насильства та булінгу, негативних проявів в учнівському середовищі.

Заходи до Міжнародного дня відмови від куріння

20 листопада до Міжнародного дня відмови від куріння було проведено ряд  заходів, а саме: показ відеоролика «Шкода куріння. Як насправді куріння вбиває?», інформаційна година та проведена акція «Міняю цигарку на цукерку» з метою пропаганди здорового способу життя, здобувачам освіти пропонували позбутися пагубної звички «паління» хоча б помінявши цигарку на солодку цукерку.

Здобувачі освіти із задоволенням брали участь у цій акції та ласували цукерками.

Захід проведено соціальним педагогом  Аліною Леонідівною Братківською, практичним психологом Мариною Олександрівною Чайкою.

Вечір-реквієм”Незагойна рана України”

Вихователями освітнього закладу Збаращенко А. В. і Тишкевич Л. М. було проведено вечір-реквієм “Незагойна рана України”.

У четверту неділю листопада Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років. Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид.

     Час невблаганний. Місяці за місяцями, роки за роками відпливають у небуття. Тільки пам’ять назавжди залишиться з нами. Тож учні гуртожитку сьогодні пом’янули тих великомучеників нашої тяжкої історії – мільйони українських селян, жертв небаченого в історії людської цивілізації голодомору. 

Флешмоб до Дня Гідності та Свободи

«Україна – територія Гідності та Свободи»

 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом 9 років,розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 200 року та революція Гідності 2013 року. В ці дні ми знову і знову згадуємо,тих хто підняв стяг боротьби за нашу свободу під час Революції Гідності.

     Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Вдовенко, проведено годину пам’яті «Україна територія Гідності та Свободи». В ході заходу здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з інформацією про події листопада 2013 – лютого 2014 року, переглянули фільм «Люди. Майдан. Герої» та ознайомились з патріотично – інформаційною виставкою «Україна – територія Гідності та Свободи».

19 листопада – Міжнародний день відмови від куріння

«Здоров’я — не все, але все без здоров’я ніщо» (Сократ).

Метою Дня відмови від куріння є підвищення обізнаності молоді про вплив споживання тютюнових виробів на здоров’я, формування в учнів негативного ставлення до куріння, мотивація на ведення здорового способу життя та залучення учнів до боротьби проти куріння.

На попередження шкідливих звичок здобувачам освіти  було запропоновано прийняти участь в тематичних заходах:

– конкурс на кращу стіннівку, малюнок, реферат, вірш , плакат на тему: «Ні- палінню», « Палити- це не модно», «Це треба знати, щоб своє життя не перервати», «Курінню  – ні , Здоров’ю – так», «Ми проти шкідливих звичок»;

– підготувати цитати, вислови, фрази відомих людей про куріння, а також приказки, афоризми про куріння.

Учні груп переглянули  відеоролик «Вся правда про шкідливі звички».

Було організовано виставку-застереження «Це треба знати, щоб своє життя не перервати».

Здобувачі освіти  прийняли активну участь у даних  заходах.

                                                           Викладач біології і екології  Н. Куницька

Година психолога на тему: “Способи подолання стресу”

У освітній групі 28  практичний психолог Марина Чайка провела годину психолога на тему: “Способи подолання стресу” .

Здобувачі освіти працювали з тестами, які розкрили індивідуальні деталі особистості. Учні також  дізналися як швидко самостійно вийти із стресового стану і заспокоїтися.

Тренінгове заняття на тему: “Жити- це здорово!”

В освітніх групах 10, 20, та 40 практичний психолог Марина Чайка  провела тренінгове заняття на тему: “Жити- це здорово!”.

 Під час заняття панувала дружня атмосфера, яка спонукала здобувачів освіти до продуктивної співпраці у колективі.

Міжнародний День толерантності

16 листопада відзначається Міжнародний День толерантності. Соціальним педагогом Братківською А. Л. та практичним психологом Чайкою М. О. була проведено година спілкування з елементами тренінгового заняття “Зрозумій, допоможи, підтримай”, де  були розкриті поняття “толерантність”, “толерантна особистість”, ” риси толерантної особистості”.

Здобувачі освіти активно виконували вправи та висловлювали свої думки щодо формування рис толерантної особистості. По завершенню заходу здобувачі освіти ознайомилися з інформаційними буклетами “Будь толерантним!”

До Дня захисника України  покладання квітів до могили загиблого працівника освітнього закладу Лучинського Івана

Датою Дня захисника України було обрано 14 жовтня враховуючи історичні традиції вшанування українського війська. Цього дня, як відомо, святкується День українського козацтва та Покрова  Пресвятої Богородиці, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

    До Дня захисника України 13.10.2020 було проведено покладання квітів до могили загиблого працівника освітнього закладу Лучинського Івана та вшанування його пам’яті хвилиною мовчання.

    Акція вшанування пам’яті відбулась під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко та соціального педагога Аліни Братківської.

    Слава Україні!!!! Героям слава!!!!

Акція «Повага до людей поважного віку – зв’язок між поколіннями»

Акція «Повага до людей поважного віку – зв’язок між поколіннями»  має своє продовження. Допомога літнім людям не одноразова акція, продовжуємо допомагати тим, хто потребує допомоги. Волонтери учнівського самоврядування  спільно з адміністрацією освітнього закладу виконують свої обіцянки, на прохання літньої мешканки міста Сквири Драган Раїси Пилипівни, яка потребує допомоги, здійснили ремонт віконної кватирки, адже погіршення погодних умов не за горами.

     А найбільшою винагородою за допомогу були щирі сльози вдячності Раїси Пилипівни. Будемо і надалі допомагати.

    Співчуття — усюди однакове. Різні лише способи того, як ми можемо його виявити. І це залежить від нас. А тому нехай кожен із нас загляне у свою душу та простягне руку допомоги тому, хто цього потребує, подарує іншому тепло, не сподіваючись отримати щось взамін.

    Акція відбулась під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко.

Всесвітній тиждень космосу

Всесвітній тиждень космосу є найбільшим щорічним заходом у світі, присвяченим питанням вивчення космічного простору. Його ідеями є:

 • надихаючи студентів, сприяти формуванню завтрашніх фахівців у галузі космонавтики,
 • продемонструвати відчутну громадську підтримку космічної програми,
 • вирішити питання підвищення обізнаності населення щодо космічної діяльності,
 • сприяти розвитку міжнародного співробітництва в справі космічної пропаганди і просвітницької роботи.

Тиждень з предмету «Трактори»

В рамках місячника механізації в освітньому закладі проходить тиждень з предмету «Трактори». Учні мали можливість переглянути фільм «Нова техніка»  та презентацію «Моя професія – механізатор».

Конкурс «Барви осені» приурочений до Дня працівників освіти та 80–річчя професійно – технічної освіти

    Осінь часто називають золотою. Чому, здогадатись не важко: листя на деревах із зеленого перефарбовується в різні відтінки золотого. Жовта охра,червона мідь,зеленувата латунь,коричнева бронза,блідо – жовте оранжево – жовте золото – всі ці кольори нагадують про осінь.

    В освітньому закладі пройшов конкурс «Барви осені» приурочений до Дня працівників освіти та 80–річчя професійно – технічної освіти, в якому прийняли участь всі освітні групи та педагогічний колектив.

     Від всіх працівників закладу хочемо щиро привітати колег з ювілеєм та побажати творчих злетів і наснаги, щедрої долі і здоров’я, постійного  професійного зростання і благополуччя, успіхів у почесній, благородній справі навчання та виховання підростаючого покоління.

Вечір-реквієм “Бабин Яр – це наша незагойна рана”

29.09.2020 в освітньому закладі ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено вечір-реквієм “Бабин Яр- це наша незагойна рана”.

   У ресурсно-інформаційному центрі учні переглянули фільм “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії “.

  Трагедія Бабиного Яру, це привід не тільки згадати жертв війни, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.

  Ми вивчаємо Бабин Яр, щоб із вірою та надією дивитися у майбутнє.

   Бабин Яр – болітиме нашим дітям, нашим онукам, нашим правнукам. Бабин Яр- це наш вічний біль. Бабин Яр- це наша незагойна рана…

Організували та провели вечір-реквієм Збаращенко А.В та Тишкевич Л.М.

Книжкова-ілюстрована  виставка «Кожна війна закінчується миром» до Міжнародного дня миру

День миру в Україні встановлений Указом Президента № 100 в 2002 році і відзначається щорічно 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Події останніх років – війна, тероризм, військові витрати, глибокі суперечності, що розділяють народи і окремих людей у всьому світі, зумовили небувалу актуальність Міжнародного дня миру сьогодні. Міжнародний день миру – заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи по зміцненню стабільності, дотримання прав і свобод людини.

21 вересня 2020 року до Міжнародного дня миру бібліотека освітнього закладу підготувала  книжкову-ілюстровану  виставку «Кожна війна закінчується миром», де представлені видання та статті з періодичних видань, в яких розглянуто значення збереження миру для забезпечення стійкого прогресу людства.

    Організація книжково – ілюстрованої виставки відбулась під керівництвом бібліотекаря Діани Вдовенко

Флешмоб «Ми та Мир»

    Мир на українській землі – це не абстрактне бажання, а усвідомлена мета. За наше мирне існування у власній державі досі триває боротьба українських героїв на Сході України.

    21 вересня 2020 року з нагоди святкування Міжнародного дня миру в освітньому закладі відбувся флешмоб «Ми та Мир». Захід відбувся під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко та практичного психолога Марини Чайки.

    Щиро бажаємо усім мирного неба, добра та надії. Миру нашій країні,кожній родині та кожному з нас!

Міжнародний День Батька

Всесвітній або Міжнародний День Батька святкують у третю неділю червня, а традиція почалася в США. Там він святкувався з 1966 року. В Україні, поряд з Національним святом, поважають і цю дату. Син, що став батьком – символ спадкоємності поколінь. Національний день батька відзначають у багатьох країнах.

Підготовлено соціальним педагогом Аліною Братківською.

Акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Всесвітній день прибирання – WorldCleanupDay»

18 вересня в рамках проєкту «Чисте довкілля»  здобувачі освіти долучились до міжнародної соціально-екологічної акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Всесвітній день прибирання – World Cleanup Day» з дотриманням відповідних карантинних норм та обмежень. Акція відбулась під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко та соціального педагога Аліни Братківської.

Тренінгове заняття

«Шлях до себе»

У освітніх групах 10, 20 та 40 практичний психолог Марина Чайка провела тренінгове заняття на тему: «Шлях до себе». Здобувачі освіти дізналися про себе багато цікавого та нового. Групи релаксували під заспокійливу мелодію та працювали з тестами, які розповіли їм про індивідуальні деталі особистості. В кінці тренінгового заняття кожен учасник отримав власну «Ліцензію на щастя».

Спортивно-патріотичний захід

 «Де козак – там і слава!»

17 вересня 2020 року в освітньому закладі відбувся спортивно – патріотичний захід «Де козак – там і слава!» з метою утвердження патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України. Сприяння набуттю здобувачами освіти патріотичного досвіду, культивування кращих рис української ментальності.

У програмі заходу:

 • Оформлення куреня ( український куточок)
 • Представлення куреня ( емблема)
 • Конкурс патріотичної речівки
 • Приготування козацької юшки
 • Метання довбні
 • Комбінована спортивна естафета
 • Перетягування линви
 • Велопробіг

    Головною ознакою заходу 2020 року є командний дух та дружня атмосфера з дотриманням карантинних норм та обмежень.