Get Adobe Flash player

Про відзначення дня охорони праці в 2020 році

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя

Профілактика і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці

БЕЗПЕКА І ЗДОРОВ'Я НА РОБОТІ


Конкурс дитячого малюнка

«Охорона праці очима дітей  -  2020»

26 лютого 2020 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»  прийняли участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей - 2020».

У актовому залі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців районного етапу конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей" за участю  голови Сквирської райдержадміністрації Оксани Славінської та начальника управління соціального захисту Сквирської райдержадміністрації Надії Рогози.

Активними учасниками конкурсу стали учні загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів району  та учні ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Журі конкурсу  дитячого малюнку визначили авторів кращих робіт, що увійшли до фіналу мистецького марафону.

Переможцями стали учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»:

І місце ЦИМБАЛ Олександр учень І курсу  група 49,

ІІ місце СКРИПАЧУК Ярослав учень І курсу  група 29 ;

ІІ місце КРАЄВСЬКИЙ Артур, учень І курсу група 49;

ІІІ місце ПАРФЕНЮК Юрій учень ІІІ курсу  група 37,

ІІІ місце ЧЕРНЕГА Юрій, учень ІІІ курсу група 47.

Переможці  конкурсу нагороджені грамотами Сквирської райдержадміністрації та солодкими  подарунками,  що надала ТОВ фірма «Грона».


Тиждень знань з безпеки життєдіяльності

у ДНЗ «Сквирське вище професійне училище»

З метою проведення роботи з учнями щодо питань особистої безпеки та захисту життя з 11 по 15 листопада 2019 року в училищі пройшов Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.

В рамках Тижня були проведені:

  • - година спілкування на тему: «Я ціную своє життя»;

  • - тренінг з профілактики паління;

  • - тренінг з безпеки учнів в Інтернеті;

  • - виставка книг, періодики «Про безпеку пам’ятай – у біду не потрапляй!»;

  • - лекція в гуртожитку на тему: «Наркоманія як суспільна проблема»;

  • - перегляд та обговорення відеофільмів, відео сюжетів з питань безпеки життєдіяльності;

  • - зустріч з працівниками Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій.


Екскурсія до Сквирського районного сектору

13 вересня 2019 року з покладання квітів до пам’ятника Героям Чорнобиля розпочалася екскурсія до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій для учнів    І курсу  групи № 49 ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Під час екскурсії рятувальники розповіли учням, як недбалість і пустощі приводять до пожеж, навчили правил безпечного поводження у побуті та на вулиці, правил відпочинку на природі, водоймах, під час виявлення вибухонебезпечних предметів та у разі виявлення пожеж у побуті.

Учні із задоволенням розглядали та приміряли бойовий одяг вогнеборців, ознайомлювались з пожежно-рятувальною технікою і наявним оснащенням рятувальників.

Така зустріч із пожежниками надовго запам’ятається учням.


Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

у ДНЗ "Сквирське ВПУ"

З 06 по 12 травня 2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху з метою  підвищення рівня інформованості учасників навчального процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму, попередження небезпечної поведінки на вулицях і дорогах.

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено ряд заходів.

У навчальних групах майстрами виробничого навчання, класними керівниками були проведені виховні години: «Безпека на дорозі – безпека життя», «Будь обережним на дорозі».

Інженер з ОП Прокопенко Н. прочитала для учнів перших курсів  роз’яснювальну лекцію  на тему:« Будь свідомим  пішоходом», у ході якої ознайомила учнів із статистикою дорожньо-транспортних пригод,  котрі сталися на теренах Київської області, а також нагадала правила безпечного переходу дороги, посадки в громадський транспорт, виходу з громадського транспорту.

Цікаво пройшло обговорення переглянутих фільмів  «Наука катастроф. Автомобілі», «Правила дорожні: знай і виконуй».

Вихователь гуртожитку Рогач В. провів бесіду з учнями на тему: « Дорожньо-транспортний травматизм та його профілактика»

Медичною  сестрою  Лінчук О. був проведений практичний тренінг: «ДТП. Надання першої допомоги постраждалим».

Викладач  ПДР Гальчинський Ю. провів конкурс малюнків : « Знання дорожнього руху у нашому житті» та  вікторину «Знай та виконуй правила дорожнього руху».

Правилам  дорожнього руху  по училищній радіотрансляційній мережі була присвячена серія передач « Безпека на дорозі».

Протягом Тижня безпеки дорожнього руху з учнями проводились профілактичні бесіди щодо попередження  дорожньо-транспортних пригод та дотримання правил дорожнього руху.

Проведення Тижня безпеки дорожнього руху показало, що учні   знають  правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці  та  дорозі.


Тиждень охорони праці

З 22 квітня по 26 квітня 2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» пройшов Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності під гаслом « Безпечне та здорове майбутнє праці» присвячений Всесвітньому Дню охорони праці.

Впродовж Тижня класними керівниками та майстрами виробничого навчання були проведені години спілкування на тему : « Вибір є завжди у кожного з нас» та бесіди «Безпечне та здорове майбутнє праці», проводилася роз’яснювальна робота серед учнів, щодо поводження з вибухонебезпечними предметами.

До Всесвітнього Дня охорони праці, з метою популяризації , поглиблення та систематизації знань, вміння використовувати ці знання на практиці інженером з охорони праці було проведено вікторину на тему: «Виживання в екстремальній ситуації» серед учнів групи № 18 . Прокопенко Н. довела до відома учнів , що 28 квітня відзначається Всесвітній День охорони праці, а у 2019 році він проходить під гаслом « Безпечне та здорове майбутнє праці». Учні мали змогу ознайомитись з історією започаткування свята.

В гуртожитку вихователь Рогач В. прочитав лекцію на тему «Шкідливі звички – шлях у безодню».

Медичною сестрою Лінчук О. був проведений практичний тренінг : «Перша допомога при травмуванні». Учні засвоїли послідовність дій при наданні допомоги та мали змогу спробувати застосовувати теоретичні знання на практиці.

В рамках Тижня охорони праці та безпеки життєдіяльності була організована екскурсія для учнів груп №28 та № 18к до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Рятувальники нагадали учням правила пожежної безпеки в побуті та на вулиці, правила безпечної поведінки на воді та правила поведінки під час виявлення небезпечних предметів.

Питанням охорони праці та безпеки життєдіяльності по училищній радіотрансляційній мережі була присвячена серія передач « Це повинен знати кожен».

Цікаво пройшло обговорення переглянутих фільмів та відеосюжетів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на тему : «Правда про куріння», «Охорона праці : оцінка ризиків».

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства, а збереження здоров’я та життя учнів і працівників залежить від кожного, хто бере участь у навчально – виховному процесі. Саме тому важливо пам’ятати , що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я працівників і учнів та найціннішого – людського життя.


Семінар - нарада з керівниками та спеціалістами служб охорони праці

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006р № 685/2006 в Україні  щорічно 28 квітня відзначається Всесвітній День охорони праці. В 2019 році Україна приєдналася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

24 квітня у великій залі засідань Сквирської райдержадміністрації з нагоди  свята проведено семінар - нараду з керівниками та спеціалістами служб охорони праці підприємств, установ та організацій району.

Перший заступник голови Сквирської райдержадміністрації О.В.Славінська вручила грамоту Сквирської районної державної адміністрації  інженеру з охорони праці ДНЗ «Сквирське ВПУ»  Н.О. Прокопенко за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди Дня охорони праці і відзначення столітнього ювілею Міжнародної організації праці.


Конкурс дитячого малюнка

«Охорона праці очима дітей  -  2019»

12 лютого 2019 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»  прийняли участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей - 2019».

У актовому залі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців районного етапу конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей" за участю першого заступника голови райдержадміністрації Ірини Петрусевич та начальника управління соціального захисту Сквирської райдержадміністрації Надії Рогози.

Активними учасниками конкурсу стали учні загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів району  та учні ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Журі конкурсу  дитячого малюнку визначили авторів кращих робіт з більш ніж 50 , що увійшли до фіналу мистецького марафону.

Переможцями стали учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»:

І місце ПАРФЕНЮК Юрій учень ІІ курсу  група 37,

ІІ місце БРОВЧЕНКО Вікторія учениця ІІІ курсу  група 26 ;

ІІ місце ЧЕРНЕГА Юрій, учень ІІ курсу група 47;

ІІІ місце ІВАНЧУК Дмитро ,  учень І курсу  група 48.

Переможці  конкурсу нагороджені грамотами Сквирської райдержадміністрації та солодкими  подарунками,  що надала ТОВ фірма «Грона».


Конкурс дитячого малюнка

«Охорона праці очима дітей»

З нагоди відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні в ДНЗ «Сквирське ВПУ» в січні місяці був проведений конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». Комісією відібрані кращі роботи учнів і надані в управління соціального захисту населення для участі в районному конкурсі дитячого малюнку.


Безпека - це життя людини,

безпека - це наше майбуття

Під таким девізом  з 29.10 по 2.11.2018 року  у ДНЗ « Сквирське ВПУ» був проведений Тиждень з основ  безпеки життєдіяльності,  який  покликаний формувати відповідальне  ставлення  до  безпеки  власного  життя та  безпеки  життя оточуючих.

В  рамках тематичного тижня  класними керівниками всіх навчальних груп  були  проведені години спілкування на тему: « Життя – дар божий.  Бережіть його!».

Основною метою даного заходу є  навчання підростаючого покоління цінувати життя,  довести до  свідомості  учнів,  що доля  людини  у  першу  чергу  залежить  від  того  як  вона вміє  долати  життєві  перешкоди  та  які  цінності  вважає  головними  для себе.

Проведено  серію   передач  по  училищній   радіотрансляційній  мережі  під  рубрикою  «Це  повинен знати  кожен»,  яка інформувала учнів про правила  безпечної  поведінки  в побуті,   правила  поведінки  при виявленні  невідомих  та  вибухонебезпечних  предметів,  правил  дорожнього руху.

Цікаво  пройшов  диспут  на  тему: «Паління – чи  це  загроза  для  здоров’я  людини?»,  який  провела  інженер     з  ОП  Прокопенко  Н.О.

Для учнів, що проживають  в  гуртожитку,  вихователі   Рогач В.С.,  Збаращенко А.В.  провели  лекцію  на  тему: « Надзвичайні  ситуації.  Порядок дій у  разі  їх  загрози  або  виникнення».

Крім  традиційних  заходів  учням  був  організований  перегляд    та обговорення  відеороликів,  відеосюжетів  з  питань  безпеки  життєдіяльності:  «Небезпечні  знахідки»,  «Знати,  щоб  вижити»,  «Надзвичайні  ситуації  техногенного  та  природного  характеру».

Цікаву  інформацію  учні  отримали  прослухавши   лекцію  на  тему: « СНІДу  скажемо  ні!»,  яку  провела  медична  сестра  Лінчук О.В.Екскурсія до рятувальників 7-ДПРЧ  м. Сквира

11 жовтня 2018 року для учнів ДНЗ «Сквирське ВПУ»  була проведена екскурсія до рятувальників 7-ДПРЧ  м. Сквира.

Під час знайомства  рятувальники розповіли учням про основні небезпеки , пов’язані із використанням вогню, можливими джерелами пожеж; нагадали правила безпеки, розповіли, як потрібно діяти у випадку виникнення надзвичайної ситуації та що робити для її запобігання. Особливу увагу рятувальники звернули на небезпеку знаходження невідомих предметів, пояснивши, що чіпати незнайомі предмети небезпечно, оскільки вони можуть містити вибухові речовини.

Проте, звісно, найбільшу цікавість учнів та викладачів  викликало пожежно-рятувальне обладнання, спорядження та техніка. Учні мали можливість одягнути бойовий одяг та спорядження, яке використовують в роботі працівники аварійно-рятувального підрозділу.

Учні отримали масу задоволення від екскурсії до пожежної частини та мали змогу відчути себе справжніми рятувальниками.


Тиждень охорони праці та знань з основ безпеки життєдіяльності

З 23 по 27 квітня 2018 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» пройшов Тиждень охорони праці та знань з основ безпеки життєдіяльності. Впродовж Тижня класними керівниками та майстрами виробничого навчання були проведені години спілкування у навчальних групах на тему: «Основні заходи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві».

Проблемам безпеки в побуті була присвячена тематична бесіда з учнями, проведена інженером з ОП Прокопенко Н.О., яка повідомила , що 28 квітня відзначається  Всесвітній день охорони праці, у 2018 році він проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».

В рамках Тижня відбулася зустріч учнів з рятувальником Сквирського районного сектору Ніколенко Л.В. та представником Національної поліції Котюк Д.Г. Вони розповіли про правила безпечної поведінки, дотримання правил пожежної безпеки, та про небезпеку вибухонебезпечних та невідомих предметів, про відповідальність неповнолітніх за паління в громадських місцях.

В гуртожитку вихователі Збаращенко А.В. та Цимбалюк Н.М. прочитали лекцію на тему: «Заходи безпеки при виявленні розливу ртуті, при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами». По завершенню лекції  учням вручили відповідні тематичні пам’ятки та інформаційні листівки.

Сестра медична Лінчук О.В. провела практичний тренінг: «Надання долікарської допомоги при нещасних випадках». Учні засвоїли послідовність дій при наданні допомоги та мали змогу спробувати застосувати теоретичні знання на практиці. Головне правило, що запам’яталось учням: «Не нашкодити».

Жваво пройшло обговорення переглянутих відеофільмів, відеосюжетів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Протягом Тижня проводились інформаційно-просвітницька робота серед учнів з питань безпеки праці під час проведення занять з виробничого навчання, лабораторно-практичних занять.

Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності завжди актуальні. Саме тому серед пріоритетів навчального закладу -  наполеглива, планова послідовна та неперервна робота, на яку націлений весь колектив ДНЗ «Сквирське ВПУ».


Семінар - нарада з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці

ДНЗ «Сквирське ВПУ» прийняло участь в семінар – нараді , що відбулася 20 квітня 2018 року в Сквирській районній держадміністрації з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці. На семінар – нараді розглядались актуальні питання, серед яких: праця неповнолітніх: права, гарантії, обмеження, проведення атестації робочих місць за умовами праці, а також питання організації роботи з охорони праці на підприємствах.

По завершенню наради перший заступник голови Сквирської райдержадміністрації Славінська О.В. відзначила кращих спеціалістів з охорони праці підприємств, установ та організацій району, серед яких було нагороджено грамотою інженера з охорони праці ДНЗ «Сквирське ВПУ» Прокопенко Ніну Олександрівну.


Екскурсія для учнів ДНЗ «Сквирське ВПУ»

03 квітня 2018 року була проведена екскурсія для учнів ДНЗ «Сквирське ВПУ» до 7-ДПРЧ місто Сквира.

Під час екскурсії рятувальники розповіли учням про основні небезпеки пов’язані із використанням вогню, можливими джерелами пожеж, нагадали правила безпеки, розповіли, як потрібно діяти у випадку виникнення надзвичайної ситуації, та  що робити для її запобігання. Особливу увагу вони звернули на небезпеку знаходження невідомих предметів, пояснивши, що чіпати незнайомі предмети небезпечно, оскільки вони можуть містити вибухові речовини.

Та найбільшу цікавість учнів викликало пожежно-рятувальне обладнання, спорядження та техніка. Учні приміряли бойовий одяг та спорядження, які використовують працівники аварійно-рятувального підрозділу.


Конкурс дитячого малюнка

«Охорона праці очима дітей – 2018»

В рамках відзначення Дня охорони праці був проведений районний конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2018». На конкурс були подані учнівські роботи із навчальних закладів міста та району, серед яких і ДНЗ «Сквирське ВПУ».

На розгляд журі були представлені роботи учнів переможців першого училищного етапу конкурсу «Охорона праці очима дітей – 2018».

Це роботи: «Вивчай. Знай. Виконуй». Краєвського Богдана (учня групи № 55), який навчається за професією «Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів».

«Не ризикуй !» Парфенюк Юрій (учень групи № 37), який навчається за професією «Столяр»; «Бережи себе – тебе чекають !» Олексюк Лілія (учениця групи № 25), яка навчається за професією «Кухар; офіціант»;

Краєвський Богдан зайняв І місце

Парфенюк Юрій зайняв ІІ місце

Олексюк Лілія зайняла ІІ місце

Переможців було нагороджено грамотами та подарунками від ТОВ фірма «Грона».


На даний момент 10 гостей на сайті