Get Adobe Flash player

Проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу

фахової майстерності серед здобувачів

професійної (професійно-технічної) освіти з

професії «Кухар» в ДНЗ «Сквирське ВПУ»

З метою підвищення рівня професійної підготовки та майстерності, розвитку творчої активності учнів, поглиблення знань з сучасних виробничих технологій в сфері обслуговування відповідно до державних стандартів професійно-технічної освіти 27 - 28 березня 2019 року на базі ДНЗ «Сквирське ВПУ» проходив ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар».

На конкурс завітали поважні гості: народний депутат України Гудзенко Віталій Іванович, голова Сквирської районної ради Гриша Василь Васильович, помічник депутата Київської обласної ради Глиняного Л.П. – Власюк Тетяна Григорівна, директор навчально – методичного кабінету професійно – технічної освіти у Київській області Стасєєва Марина Андріївна.

У конкурсі брали участь 18 учасників, які представляли заклади професійно – технічної освіти Київщини.

Також на конкурс були запрошені учні 9 класів Сквирського району: Самгородоцької ЗОШ, Горобіївської ЗОШ, Рудянської ЗОШ, Шамраївської ЗОШ.

Конкурс проходив в два тури – теоретичний та практичний.

Теоретичний тур передбачав перевірку професійно - теоретичних знань з предметів «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Організація виробництва та обслуговування», «Охорона праці», «Гігієна та санітарія виробництва», «Устаткування підприємств харчування» і включав в себе виконання тестових завдань.

Завдання практичного туру передбачали приготування (по дві порції кожної страви) філе курячого фаршированого зі складним гарніром та яблук смажених в тісті.

Всі конкурсанти виявилися справжніми професіоналами своєї справи і вразили дуже вимогливе журі своїми вишуканими стравами.

Переможцями стали:

І місце – Ярослав Ступін учень ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу»;

ІІ місце – Мирослава Вихренко – учениця ДНЗ «Катюжанське вище професійне училище»;

Юлія Данилець – учениця ДПТНЗ «Фастівський центр професійно – технічної освіти»;

ІІІ місце – Богдан Горносталь - учень ДНЗ «Богуславський центр професійно – технічної освіти»;

Ігор Руських – учень ДНЗ «Київське обласне вище професійне училище харчових технологій та ресторанного сервісу»;

Валентина Конюх – учениця ДНЗ «Сквирське вище професійне училище».

В рамках профорієнтаційного заходу для учнів ЗОШ Сквирського району були проведені бліц – змагання з англійської мови, конкурс на загальну ерудицію учнів, презентовані відеоролики про переваги навчання учнів в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище», про створення на базі навчального закладу навчально – практичного центру слюсарного напрямку, про проходження учнями виробничого навчання та виробничої практики в готельно – ресторанному комплексі «Озеро Віта» Закарпатська область.

Також для учнів були продемонстровані майстер – класи з приготування обіду за 30 хвилин (майстер виробничого навчання Майорко В.О.) та приготування ролів (майстер виробничого навчання Омельчук І.Ю.). Приготовлені майстрами виробничого навчання страви учні шкіл мали можливість скуштувати та отримати приємну насолоду.

Перебуваючи в учнівському кафе «Акварель» учні разом з художником – аматором Гуменюком В.Г. спробувати свій талант до малювання, а також зробили селфі на фоні намальованих художником пейзажів Парижу та Венеції, а ще разом з ученицею ІІІ курсу професії «Кухар; офіціант» Бровченко Вікторією навчились різними способами складати серветки з тканини. Завершилось перебування учнів ЗОШ Сквирського району в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» обідом з смачним пловом, який для них приготували учні навчального закладу в умовах польової кухні.

Для учасників конкурсу та їхніх супроводжуючих була проведена цікава і змістовна екскурсія до храмового комплексу з ландшафтним парком села Буки.

Конкурс проходив в атмосфері гостинності та доброзичливості і приніс багато позитивних емоцій як учасникам так і їхнім наставникам, гостям, які вперше побували на Сквирщині.

На даний момент 10 гостей на сайті