Get Adobe Flash player

До чого призводять шкідливі звички


21 грудня  2017 року в навчальній групі 16, учні якої навчаються за професією «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;  водій автотранспортних засобів категорії «С»», відбулась бесіда  «До чого призводять шкідливі звички».

Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про здоровий спосіб життя, його складові частини, про активний і пасивний відпочинок; розвивати вміння визначати корисні звички, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я, виховувати в учнів бажання наслідувати корисні звички.

Життя і здоров’я людей залежать від самої людини. Від того, який настрій, які бажання, яка поведінка людини, залежить її самопочуття, здоров’я. Якщо людина доброзичлива і шаноблива до інших, то позитивні емоції наповнюють її добром і здоров’ям.

Дуже часто людина робить якість вчинки, не задумуючись над ними, тому що вони увійшли у звичку.

За допомогою вправи асоціативного куща розглянули і перерахували корисні та шкідливі звички.

Переглянули презентацію.

Бесіду провела класний керівник Вдовиченко І.В


Тренінг з учнями групи № 37

«Сила слова»


Шабля ранить голову, а слово — душу.

Народна мудрість

«…Вiдомо, що нiчого так не ранить душу людини, як безжалiсне слово. Словом треба вмiти користуватися не менш обережно, нiж гострим мечем чи атомною зброєю. Iнакше рiвень згубноï негативноï енергiï навколо кожного буде непосильним для подолання. Такi роздуми приходять, коли в публiчних мiсцях на слух потрапляють уривки далеко не делiкатних розмов двох закоханих, матерi з дитиною. Особливе занепокоєння викликає зневажливе ставлення молодi до людей похилого вiку. Iнодi достатньо сприйняти тiльки тон, щоб оцiнити войовничий стиль людських стосункiв, а ще гiрше — нехтування гiднiстю спiврозмовника.
Негативнi слова, що забруднюють наш всесвiт, роблять його ворожим до кожного, надають йому непривабливих вiдтiнкiв.

…I хоч наше столiття невпинно прямує до спрощення манер, проте й досi неабияке значення має оволодiння кодексом ввiчливостi. Адже через свою чемнiсть ми нiчого не втрачаємо, а завоювати можемо — Людину…»

Саме тому 19.12.2017 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» з учнями групи № 37 був проведений тренінг «Сила слова».

Класний керівник: Шембелян Л. М.


Виховна година з учнями групи № 37

«Мої права та обовязки»


19.12.17 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» з учнями групи № 37 було проведено виховну годину «Мої права та обов’язки».

Мета: Виявити, яким є рівень знань учнів щодо їх прав та обов'язків; розвивати у підлітків вміння самостійно робити висновки та аналізувати їх; формувати в учнів навички використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій.

Класний керівник: Шембелян Л.М.


Свобода і відповідальність


14 грудня  2017 року в навчальній групі 16, учні якої навчаються за професією «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;  водій автотранспортних засобів категорії «С»», відбулась виховна година «Свобода та відповідальність»

Мета : Виховувати в учнів здатність керувати своїми бажаннями, силу волі, почуття обов’язку та відповідальності.

Формувати  позитивний світогляд, прагнення  до самовдосконалення,

негативне ставлення до примітивного розуміння свободи.

Розвивати в учнів здатність до самоаналізу й самоконтролю, відповідальність за свої вчинки, зміцнювати позитивні громадянські й моральні якості.

Класний керівник Вдовиченко І.В  на початку поставила проблемне питання. Кожний з вас хоче чогось досягти в житті, щоб мати змогу      пишатися собою,  мріє про успіх,  щасливе майбутнє. Чому ж одному це вдається, а іншому – ні?

Сьогодні ми будемо з вами говорити про свободу (якої ви всі так прагнете) і чому однієї її недостатньо для того, щоб досягти успіхів у житті, адже ніхто з вас не хоче бути невдахою.

Учні  в дискусії висловлювали думки щодо прислів’я  "Дай серцю волю заведе в неволю".

На жаль, у житті є багато спокус, піддавшись яким ми руйнуємо свої мрії, псуємо здоров’я.(тютюн, алкоголь, наркотики, лінощі, ранні статеві стосунки та інші)

Отже, щоб стати успішною людиною потрібно вже зараз привчати себе до відповідальності, виховувати відповідальність, як дуже важливу рису характеру.

Учні  спробували пояснити  вислови відомих людей.

«Найсильніший той, хто має владу над собою» Сенека

«Праця – один з найкращих вихователів характеру» С.Смайсл.

«Терпеливим чеканням не досягнемо нічого, тільки терпеливою працею.» (Д. Раслін).

«Ніколи, нічого не змінить у своєму житті той, хто змінює місце і не змінює свого способу життя та своїх звичок» (Кеведо)


Виховна година

«Обов’язки людини і їх взаємодія з правами»


14 грудня 2017 року у групі 25 відбулась година спілкування на тему «Обов’язки людини і їх взаємодія з правами».

Метою виховної роботи з учнями було надати уявлення про головні обов’язки людини та їх взаємозв’язок з правами, поглибити правові знання учнів; сприяти поширенню правової культури, гендерної рівності; розвивати вміння орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях, керуватися отриманими знаннями у своїй життєвій практиці; навчити приймати аргументовані рішення щодо балансу прав та обов’язків, формувати почуття поваги молоді до людей що охороняють правопорядок та спокій у    суспільстві.

Класний керівник: Польгун Ірина Василівна


День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


14 грудня, учні групи №17К, як і інші громадяни України вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У народі 14 грудня назвали просто – днем ліквідатора.  Сьогодні називають різні дані щодо кількості ліквідаторів. Найчастіше йдеться про понад 650 тисяч учасників ліквідації аварії з усіх республік колишнього СРСР. Більшість із них були українцями. На жаль, сьогодні в жодній пострадянській республіці, крім України, немає офіційного дня вшанування ліквідаторів.


Міжнародний день людей з обмеженими можливостями


Виховна година в учнів групи №17К на тему «Обмежені можливості – неомежені здібності» пройшла шляхом розгляду життєвих історій людей з інвалідністю, які попри хворобу досягли світової слави – у науці, мистецтві, спорті. У кожного з них – сильний характер, кожен не хотів коритися долі. На сьогодні чимало українців також доводять, що вони, попри обмежені фізичні можливості, мають необмежену силу духу. За кожною життєвою перемогою того чи іншого інваліда стоїть неймовірна жага до життя, сила характеру та віра в себе.


Виховна година «Обов'язки людини їх взаємодія з правами»


14 грудня 2017 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» в учнів І курсу №27, які навчаються за професією «Кухар-офіціант»,  відбулася виховна година «Обов'язки людини їх взаємодія з правами»,  приурочена до Дня прав людини.

Мета заходу: ознайомити учнів з правилами та виховувати в них почуття обов’язку, розвивати в учнів відповідальність та навчити цікавитися корисною для них інформацією. В ході виховної години учні пригадали та обговорили свої права та обов’язки і дійшли висновку, що незнання законів не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездільність.

Класний керівник групи Старинець Тамара Володимирівна.


«СНІД.  Небезпека і профілактика»


1 грудня 2017 року в навчальній групі № 16 пройшла виховна година «СНІД.  Небезпека і профілактика»

Мета: дати учням елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою, як захиститись від СНІДу, профілактика цієї хвороби.

Учні розглянули питання:

1.      Що таке СНІД? Що ви знаєте про цю хворобу?

2.      Чи   спричинює   вірус   імунодефіциту   людини   (ВІЛ)СНІД?

3.      Чи уражає ВІЛ імунну систему організму?

Як виникла ця хвороба? Дізнались про це та про інші цікаві факти з перегляду відео. «Правда про СНІД»

Учні колективно виготовили стінну газету.

Класний  керівник  групи  Вдовиченко І.В.


Виховна година на тему "Революція гідності"


22.11.2017 року в ДНЗ "Сквирське ВПУ" в групі №17 проведена виховна година на тему "Революція гідності".


Виховна година  "Революція гідності"


21 листопада 2017 року в групі №55, учні якої навчаються за професією "Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів", була проведена виховна година, приурочена 4-й річниці Революції гідності.

Клансний керівник Мошинський В.А.


Виховна година з учнями групи № 37

«Революція гідності: згадаймо, як все було…»


Народе мій, пишаюся тобою:

Моя душа душа – частинка твого «Я».

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія…

Є нація! Хай знають всі у світі:

Ми є! Народ піднявся із колін!

І переможно сонце правди світить,

Співає гордо наш Державний Гімн.

21.11.17 року в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» з учнями групи № 37 було проведено виховну годину: «Революція гідності: згадаймо, як все було…»

Мета: сприяти формуванню національної самосвідомості учнів; розвивати в них активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави; виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.

Класний керівник: Шембелян Леся Миколаївна.


Виховна  година “ Революція гідності”


А сотню вже зустріли небеса..

Летіли  легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза…

А батько сина ще не відпускав…

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду -  сотник, молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий…

І рани їхні вже їм не болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Таким словами розпочалася  виховна  година “ Революція гідності”, проведена   21 листопада  2017 року  в групі  № 26 , учні якої навчаються за професією: «Кухар; офіціант».

Даний  захід був проведений  з  метою  вшанувати подвиг українців, що загинули під час Революції гідності, виховання в учнів почуття  особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни.

В   ході  виховної  години  учні переглянули  презентацію  про події  на  Майдані , пригадали  імена героїв   Небесної сотні ,  розповідали  про спогади людей,  які були  учасниками   Революції  гідності.


«День гідності та свободи»


20 листопада  2017 року в групі № 16 , учні якої навчаються за професією «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії «С»» була проведена виховна година на тему « Революція Гідності» до Дня Гідності та Свободи, який відзначається 21 листопада в Україні.

Мета: розширювати кругозір учнів й обізнаність про рідну країну, ознайомлення з героїчними сторінками історії українського народу; формування патріотичних почуттів; виховання громадянина патріота. Сприяти єднанню українського народу, налагодженню громадянського миру і злагоди в суспільстві. ».                                 

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам  твою історію творить

Учні прослухали повідомлення, переглянули презентацію, а також документальний фільм «Євромайдан. Революція Гідності»

Виховну годину разом з учнями підготувала класний керівник Вдовиченко І.В.


Година спілкування до міжнародного дня толерантності


(The International Day for Tolerance)

“Tolerance is respect, acceptance and appreciation of the rich diversity of our world's cultures, our forms of expression and ways of being human.....” (Message from Audrey Azoulay, Director-General of  UNESCO )

16 листопада 2017 року відбулася година спілкування у групі 25 на тему « Почути один одного» до міжнародного дня  «людяності, мудрості та терпимості».

Міжнародний день толерантності  був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

Як важливо усвідомити,що саме  толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві. Отже, і виховання учнів починається з того, щоб навчити їх бути не просто «такими як всі», а поважати інших, вміти висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Класний керівник: Польгун Ірина Василівна


Виховна година на тему «Куріння вбиває»


16.11.2017 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» в групі №17 проведено виховну годину на тему «Куріння вбиває». Класний керівник Момотенко С.А.


Виховні години


31 жовтня 2017 року до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, в групах 36 та 47, класними керівниками Дюбіним Василем Васильовичем та Гальчинським Юрієм Віталійовичем,  було проведено виховну годину з переглядом відеороликів «Ми не товар», «Ми рівні бо того гідні», «Насильство в сім’ї». Після перегляду відеороликів відбулася дискусія з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.


Виховна робота з учнями групи № 37


Одним із завдань класного керівника є підготовка учнів до самостійного суспільного та сімейного життя. Саме тому класний керівник групи  № 37 (спеціальність «Столяр»)  Шембелян  Л.М. , під час відвідування учнів у гуртожитку,  вирішила організувати майстер-клас з приготування вареників. Хлопці наварили картоплі, а дівчата з групи № 26 (спеціальність «Кухар, офіціант»)  зайнялися тістом. А як весело та активно всі взялися ліпити! Задоволенню не було меж, як від самого процесу приготування, так і від смакування варениками.


Чи існує рабство та торгівля людьми?


Жахливі питання рабства, як стану або положення людини, над якою здійснюються атрибути права власності або деякі з них та аспекти торгівлі людьми було розглянуто учнями групи № 17К.  Під час тренінгу , особливу увагу було звернуто на положення Конвенції про рабство від 25 вересня 1926 року із змінами, внесеними протоколом від 7 грудня 1953 року та підписану нашою країною 29 серпня 1956 року.

Проституція або примущення чи втягнення до заняття проституцією, як систематичне заняття проституцією, тобто надання сексуальних послуг з метою отримання доходу, примущення чи втягнення у заняття проституцією, тобто надання сексуальних послуг за плату шляхом застосування насильства чи погрози його застосування, знищення чи пошкодження майна, шантажу або обману, зазначені дії, вчинені щодо неповнолітнього або організованою групою, сутенерство, тобто створення, керівництво або участь в організованій групі, яка забезпечує діяльність з надання сексуальних послуг особами чоловічої та жіночої статі з метою отримання прибутків розглянуто у відповідності з кримінальним кодексом України від 5 квітня 2001 року № 2341 – ІІІ.


«Обережно «біле рабство»»

-­ бесіда-тренінг з учнями групи № 37

Важко повірити, що торгівля людьми існує в сучасному світі та є загрозою для українців. Проте, за оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Постраждалі часто живуть серед нас, лишаючись непоміченими та навіть не сподіваючись на допомогу. Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними та обережними.

З метою підвищення інформованості учнів про існування проблеми торгівлі людьми, в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» з учнями групи № 37 була проведена бесіда з елементами тренінгу «Обережно «біле рабство»».

Класний керівник групи: Шембелян Леся Миколаївна.


Круглий стіл - тренінг на тему «Торгівля людьми»


24 жовтня 2017 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» в учнів груп №26 та №27 відбувся круглий стіл - тренінг на тему: «Торгівля людьми».

Мета заходу застерегти учнів та висвітлити соціальний аналіз причин та наслідків торгівлею людьми, сформувати в учнів навички обережної поведінки та вміння захищати власну гідність ,толерантного ставлення до постраждалих від торгівлі людьми.

Під час тренінгу проведені вправи:

-         Вправа «Знайомство»

-         Гра «Що трапилось»

-         Вправа-підсумок  «Мозговий штурм» «Причини торгівлі людьми в Україні»

-         Вправа «Поради для тих, хто вирішив поїхати за кордон»

Також учні переглянули фільм «Торгівля людьми в Україні».

Класні керівники груп: Маличенко Олена Миколаївна та Старинець Тамара Володимирівна.


Тренінг «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»


20 жовтня 2017року  з учнями  групи  № 16, класний керівник Вдовиченко І.В. провела тренінг «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства». Де розповіла про те, хто стає жертвами торгівців  людьми, як запобігти рабства, до кого можна звернутись на допомогу, якщо є небезпека стати жертвою торгівців людьми. Під час заходу учні подивились відео фільм «Життя на продаж». Вона ознайомила присутніх з можливостями  легального працевлаштування і застерегла від надмірної схильності до ризикованої поведінки під час вибору майбутнього місця роботи.

Учні підготували інформацію про форми та етапи торгівлі людьми.

Отримана інформація, безперечно, стане у нагоді, убереже їх від необдуманих вчинків та неправильних рішень.


Виховна година у групі 37

«Береженого Бог береже, а козака - шабля»


14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.

В ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» вже кілька років поспіль осіннє спортивне свято приурочують Дню українського козацтва. Ось і цього року учні групи № 37 були активними учасниками даного свята: змагалися в перетягуванні канату, метали довбню, тощо, і, що не менш важливо, смакували, власноруч звареною юшкою. Після завершення свята класним керівником Шембелян Л.М. була проведена ще й бесіда про історію виникнення даного свята та переглянуто відеоролик «Козацька зброя».


Виховна година

«Українська повстанська армія – тепер нічого не забуто, УПА – це віра в отчий край розкутий»


12 жовтня 2017 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» в учнів І – курсу групи №27 які навчаються за професією «Кухар-офіціант» відбулася виховна година «Українська повстанська армія – тепер нічого не забуто, УПА – це віра в отчий край розкутий».

Мета заходу: ознайомити учнів з героїчними сторінками минулого України, розкрити діяльність УПА, виховувати глибокі патріотичні почуття, формувати національну свідомість.

Епіграфом виховної години стали слова: «Хай те вічною буде слава впавши героям, що склали, своє життя в жертовнику нації».

В ході виховного заходу учні групи та класний керівник Старинець Тамара Володимирівна розглянули питання:

-         Доля УПА – одна з найтрагічніших сторінок з історії народу України.

-         Степан Бендеру – політичний лідер УПА.

Також учні групи переглянули документальний фільм про історію української армії та її сучасне.


Виховний захід до дня Українського Козацтва


12.10.2017 року ДНЗ "Сквирське ВПУ" в групі №17 проведено виховний захід до дня Українського Козацтва. Учні приймали активну участь у спортивних змагань та варили юшку. Класний керівник Момотенко С.А., майстри в.н. Чорний В.М. та Гира О.І.


Згадаймо про звитяжців


В групі № 17К відбулася виховна година: «Згадаймо про звитяжців», присвячена 75 – річчу створення Української повстанської армії.

Статистика спротиву. У боротьбі з гітлеровцями вояки УПА вживали таких заходів:

  • - провели більш як 2,5 тисяч збройних акцій;
  • - здійснили 22 напади на окружні та районні центри; 11 нападів на виправно – трудові табори;
  • - знищили до 18 тисяч нацистів та колабораціоністів.


Риси особистості


Риси особистості – це стійкі, повторювані в різних ситуаціях особливості поведінки індивіда. Експериментальною психологією найбільш досліджені такі риси особистості, як екстраверсія - інтроверсія, тривожність, ригідність, імпульсивність. На противагу цьому, у буденній мові можна знайти чимало слів для визначення рис особистості.

Звернути на це особливу увагу і вирішили, під час проведення виховної години,  учні групи № 17 К. Обговорення відмінностей у певних рисах, на їх думку, може стати вихідною точкою для  особистої характеристики кожного з учнів цієї групи.


Вони прославили Україну


21 лютого 1993 року Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною для закритих приміщень – 6м 15 см. Цей рекорд, до речі, протримався більше як 20 років, аж поки француз Рено Лявільньє 2014 – го під час турніру «Зірки жердини» в Донецьку не стрибнув на сантиметр вище.

А як не згадати і інших наших найвідоміших спортивних зірок, таких як Інеса Кравець, рекорд якої з потрійного стрибка донині залишається недосяжним, Оксана Баюл, перемога якої стала несподіванкою для розпорядників зимових Олімпійських Ігор в норвезькому Ліллехаммері,які, як виявилося, не мали запису Гімну України, Микола Мільчев, «вічний» світовий рекорд  якого можна лише повторити, але не перевершити, бо ним вибито 150 мішеней зі 150, Яна Клочкова, найтитулованіша спортсменка України в історії Олімпійських ігор, виборовша в сумі 4 золотих і 1 срібну медалі, Андрій Шевченко, який здобув найпрестижніший індивідуальний трофей - «золотий мяч»,  як найкращий футболіст Європи (його мали перед цим київські динамівці Олег Блохін (1975) та Ігор Бєланов (1986)?.  Хіба не вони зробили український гімн упізнаваним у світі й змусили всіх стоячи аплодувати українському двоколору? Саме цьому і було присвячено виховну годину в групі № 17К на тему: «Вони прославили Україну».


«Невмируща ріка партизанської пам’яті Сквирщини»


21 вересня 2017 року в навчальній групі 16, учні якої навчаються за професією «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва;            слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;

водій автотранспортних засобів категорії «С»», пройшла виховна година  на тему: «Невмируща ріка партизанської пам’яті Сквирщини», з нагоди відзнаки  22 вересня Дня партизанської слави.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

Детальніше зупинились доповідачі на інформації про підпільний і партизанський рух на Сквирщині, згадали героїв земляків.

Класний  керівник  групи  Вдовиченко І.В.


Година спілкування з учнями групи 37

«Один за всіх і всі за одного»

27 вересня 2017 року в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» була проведена година спілкування з елементами тренінгу «Один за всіх і всі за одного».
Тренінг був присв`ячений підвищенню рівня згуртованості  учнів у групі, розвитку взаємодій в учнівському колективі, визначенню неформального лідера групи.

Класний керівник групи: Шембелян Леся Миколаївна


На даний момент 16 гостей на сайті