Робота в гуртожитку
Get Adobe Flash player

Масляна


Молодь завжди виступає ініціатором активного відпочинку. Кожний захід у гуртожитку - це миті творчого спілкування, незбагненного натхнення.

Тому, 15.02.2018р. у гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено свято Масляна.Учні готуючи свято, пропонували свої ідеї, складали сценарій, ділилися цікавими планами та пропозиціями.Під час свята учні були ознайомлені з традиціями святкування Масляної.Проведено цікаві конкурси та розваги, водили хороводи навкруги солом’яного опудала зі словами “Прощавай господиня Масниця”. Наприкінці свята всі присутні вийшли на вулицю та спалили Масницю, після чого пригощалися млинцями з різними смаками.

Свято організували та провели вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Цимбалюк Н.М.


Виховна година “Протидія торгівлі людьми”

 


Для кожного випусника училища важливим є питання про перше робоче місце. Користуючись інформаційно-комунікаційними технологіями, молодь дізнається про пропозиції різноманітних фірм, які пропонують швидке працевлаштування за кордоном за високу заробітну плату. Часто за такими оголошеннями стоять шахраї, які займаються продажем людей у рабство.

З метою виявлення рівня обізнаності учнів щодо проблеми торгівлі людьми 08.02.2018р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Протидія торгівлі людьми”. Учні були проінформовані про основні проблеми та помилки, що виникають у людей, які виїжджають за кордон, потрапляючи в рабство. Після цього учні переглянули презентацію та проаналізували тематичні відеоролики.

Виховна година зацікавила учнів проблематичністю і яскравістю реальних прикладів із життя.

Організували та провели виховну годину вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


Виховна година “Навічно в пам’яті моїй”

Це Голокост- всього одне лиш слово,

Та його сенс- пекучий болі жар,

Вбивали всіх!..старого і малого,

І мало хто життя порятував.

Чи їх вина, що родом із євреїв?

Чи їх вина, що не такі, як всі?

Невже ж і смерть заслужує трофеїв?

І щастя можна віднайти в сльозі?

Неприпустимо, що сім’ям коли-небудь довелося б пережити злодіяння, подібні тим, які творилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності.Розповідаючи новим поколінням про цей жахливий епізод у нашій історії, ми допомогаємо відтворити людську гідність для всіх.

Тому, 24.01.2018р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Навічно в пам’яті моїй” (до міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.) Учні були ознайомлені з трагедією Голокосту, про знищення мільйонів життів та недопущення повторення подій того часу, було переглянуто документальний фільм “Іспит на людяність”.

Виховна година була організована та проведена вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


День святого Миколая


Самим першим зимовим святом можна вважати День святого Миколая, день покровителя дітей. Православні християни відмічають цей день 19 грудня. День святого Миколая - одне з найсвітліших і найрадісніших свят. Святий Миколай є одним із найбільш шанованих в Україні. Про це можна судити хоча б з тієї кількості церков, які названі на його честь. Ще здавна існувало повір’я: якщо в ніч на святого Миколая загадати добре та щире бажання, то воно обов’язково здійсниться

19 грудня в ДНЗ “Сквирське ВПУ” відбулося свято Миколая. Учні були ознайомлені із походженням свята Миколая - Чудотворця; його добрими справами, які творив він на землі.Вихованці гуртожитку продемонстрували свої таланти - виготовили вироби своїми руками.

Свято організувала та провела вихователь гуртожитку: Цимбалюк Н.М.


Андріївські вечорниці


13 грудня - молодіжне свято Калити, тобто зимового сонця. Свій початок воно бере ще з дохристиянських часів і славиться надзвичайно веселими вечорницями, красивими і цікавими обрядами.

Тому 13.12.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено Андріївські вечорниці.Готувалися до святкових вечорниць гуртом. Усі учні гуртожитку зібралися у святково прибраній залі, щоб разом повеселитися.Хлопці розважалися кусанням калити, а дівчата готували їм смачну вечерю.

З давніх- давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія.Ця давня традиція - прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні.Тому наші дівчата відтворили прадавні традиції наших бабусь та прабабусь.

Вечорниці організували та провели вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Цимбалюк Н.М.


Свято Катерини


В Україні святу Катерину шанували з давніх часів. Свято Катерини можна вважати найбільшим і найзнаменнішим серед численних жіночих свят українців. Невипадково день Катерини називали святом жіночої долі. З днем пам’яті цієї святої в молоді насамперед пов’язані ворожіння.

Тому 7.12.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено святкування до дня Катерини. На якому дівчата ворожили, тим самим закликаючи долю.

Повороживши, вони приготували вареники, солодкий пиріг та запросили на частування хлопців. Вечір закінчився веселими розвагами за чашкою чаю.


Свято організували та провели вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Цимбалюк Н.М.


День пам’яті жертв голодомору

28.11.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено День пом’яті жертв голодомору - інформаційний захід, що супроводжувався переглядом  кінофільму “Гіркі жнива”.

Мета: ознайомити учнів із страшними сторінками історії України; через відеоматеріал показати причини і результати голодомору 30-х років хх століття; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Пекельні цифри та слова

У серце б’ють, неначе молот.

Немов прокляття, ожива

Рік тридцять третій…

Голод…Голод…

Згадай усе ти, щоб воздать

Близьким і дальнім людоморам.

Хоч радість легше пам’ятать,

Та треба пам’ятать і горе.

Ми мусимо пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смерттю, не дав розквітнути новим паросткам життя, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився.

Захід організували та провели вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Цимбалюк Н.М.


Заходи до Дня гідності та свободи України

21.11.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено інформаційний позакласний захід та виготовлено стінгазети до Дня гідності та свободи України.

Вже багато води втекло з часу, коли український народ зрозумів, що гідний жити в кращій країні та вийшов на шлях революції.  Боротьба гідності відкрила нам очі та, нажаль, і забрала невинні життя. Ми, Українці, ніколи не забудемо за що боролися. Дороги назад немає. Тільки покращення нас самих та нашої рідної неспокійної України.

Мета: згадати події на майдані та переосмислити їх значення; підняття патріотичного розвитку; донести, що всі мають право на гідне життя, творчий розвиток учнів.

Захід був проведений як невелика інформаційна довідка - спогад про події революції гідності та створено стінгазети по даній темі.

Захід провела бібліотекар Осіпова І. О.


Захід до Дня гідності та свободи


21.11.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено захід до Дня гідності та свободи.

Метою заходу було:вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХl століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Українська земля...Земля щедро полита кров’ю її синів.З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі, неньки-України.

Все летить шкереберть,

вкотре “воля чи смерть”-

терезів безупинне гойдання.

Захлинається кат

в океані проклять,

що на ньго летять

із Майдану.

Було вшановано хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за наше світле майбутнє.

Організовано та проведено захід вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


Захід до дня студента


Студентські роки - найщасливіші в житті кожної людини.В них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях.

Ви забудьте хоч на мить,

Поки пісня ця окрилено дзвенить,

Поки свято нас тримає у своїм

Радіснім полоні,

Ми для вас, шановні наші глядачі,

Принесемо із далекої землі

Сонце на долоні.

Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків,стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі. Студенти - це такий народ, який не може без пригод.Тому 16.11.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено розважальний захід до дня студента. Учні були ознайомлені з історією створення Міжнародного дня студента. Розважальною частиною заходу було проведення веселих конкурсів та цікавих завдань. А на завершення свята відбулася дискотека.

Хочеться сподіватися, що в цей день студенти всього світу, об’єднаються і зітруть всі відмінності між кольором шкіри, мовою і традиціями, а на всій нашій планеті цього дня святкуватимуть і радітимуть всі студенти.

Захід організовано та проведено вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


Ерудит - змагання “Брейн ринг”


15.11.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” відбулося ерудит - змагання “Брейн ринг” на тему “Трипілля - це праісторія України”. Ця культура цікава тим, що зв'язує неоліт Волині та Галичини з центральною Європою. Добу неоліту, зокрема Трипільську культуру новіші дослідники пов'язують з українським народом.

Мета: згадати найдавнішу історію формування української культури, збагатити багаж знань з історії, показати оригінальність та автономність української культури, історії та побуту.

Захід розпочався з перегляду інформаційних матеріалів та підготовкою команд. Команда “Ерудит” та “Еврика” намагалися вибороти перемогу, де “Еврика” виграли з невеликим відривом від суперників.

Захід організовано та проведено бібліотекарем Осіповою І. О.


Захід до Дня писемності та мови


9.11.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено свято української мови до Дня писемності та мови.

Українська мова пройшла довгий і тернистий шлях заборон, цькувань, прихованого та відкритого витіснення з ужитку. Та вона не загинула, а заново відродилась  і розквітла, стала державною мовою. Мова єднає між собою покоління людей, вона передається як заповіт, як найдорожча спадщина. Піклування про рідну мову, любов і повага до неї мають бути у центрі уваги кожної нації.

Мета: підвищення національної самосвідомості та поваги до рідної мови, надання матеріалів для розвитку грамотності письма та мови, надихнути на викорінювання суржику та грубих слів.

Захід розпочався з розгляду книжкової виставки. Велике розмаїття підручників з вивчення української мови показало, що наша мова милозвучна, але складна у вивченні. Ведучі розповіли вірші та поділилися інформацією про становлення нашої солов'їної мови.

Організовано бібліотекарем Осіповою І. О.


Тренінг “Умій дружити”


7.11.2017р. в гуртожитку ДНЗ” Сквирське ВПУ” було проведено тренінг “Умій дружити” до міжнародного дня завоювання друзів.

Одне з найбільших багатств,що може мати людина - дружба.Головна моральна цінність дружби - розуміння іншого і вміння надати йому можливість якнайкраще виявити себе.Справжня дружба заснована на довірі та відвертості.

Під час тренінгу учні більше розширили для себе поняття про дружбу, вчилися сприймати ситуації; аналізувати їх та знаходити шляхи вирішення.Кожен з учнів мав можливість висловити свою думку про поняття дружби.

Організовано та проведено вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


Виставка до дня заснування бібліотеки Софійського собору


30.10.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” відбулася ілюстративна виставка до дня заснування бібліотеки Софійського собору, першої відомої бібліотеки в Київській Русі.

У  часи, коли люди на території давньої України лише вчилися читати, книги були без перебільшення чимось святим. Пошана до джерел мудрості в Київській Русі була великою. Їх створювали, наче храми, а відкривши першу сторінку, хрестились, наче до ікони. Колекцію саме таких унікальних книг, кожна з яких була дорогим шедевром мав Ярослав Мудрий. Він, як ніхто інший, розумів значення навчання і читання для розвитку людини та держави загалом.

Мета: розкрити значення книг для розвитку людства, познайомити учнів з виникненням бібліотек в давні часи, надихнути на розширення кола читацьких інтересів, прищепити бережливе ставлення до книги.

Захід відбувся в формі інформаційної довідки та перегляді ілюстративних матеріалів. Давність виникнення бібліотек на території давньої України викликало здивування та захват.

Організовано та проведено Осіповою І. О.


Творчий вечір “День дівчат"


26.10.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено творчий вечір “День дівчат”.

Під час свята проведено веселі конкурси та змагання. Звучали вірші про дівчат та матерів. А на завершення вечора дівчата та хлопці  виконали флешмоб. В подяку за чудовий настрій, юнаки привітали дівчат та подарували їм незвичайні букети, створені власноруч.Вечір закінчився святковою дискотекою.

Організовано та проведено творчий вечір під керівництвом вихователів: Збаращенко А.В., Цимбалюк Н.М.


Виховна година “Пам’ять минулих літ”


30.10.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Пам’ять минулих літ”,  до Дня визволення України від німецько-фашиських загарбників.

Учні дізналися про трагічні події тої страшної війни та вшанували пам’ять загиблих воїнів-визволителів хвилиною мовчання.Адже важливим було донести до учнів і зберегти пам’ять про тих, для кого війна стала останньою хвилиною, про тих, хто пройшов крізь полум’я воєнного лихоліття.І жодне ім’я, викарбуване на граніті чи бронзі, не може бути забутим.

Після перегляду фільму з учнями було обговорено деякі моменти історії.Учні побачили не лише весь жах війни, а й патріотизм і мужність людей, які відстоювали свою Батьківщину, захищали свою рідну землю.

Десь там, в історії, гудуть фронти,

Клекоче пеклом знавісніла битва…

Солдаток плач, й скорбота сироти,

І матерів свята молитва.

Десь там, в історії…

Та кров холоне й нині,

В зажурі вічній наші матері…

Я хочу щастя милій Україні

Я хочу миру на моїй землі!

Організовано та проведено виховну годину  вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В, Цимбалюк Н.М.


Захід: ”Здоровий спосіб життя, запорука довголіття”


18.10.2017р.в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховний захід:”Здоровий спосіб життя, запорука довголіття".

Захід було проведено з метою: розширити та закріпити знання учнів про пагубний вплив наркотиків, тютюнокуріння, алкоголю на організм людини; виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок, бажання та вміння вести здоровий спосіб життя.

Учнями було переглянуто ряд відеороликів про пропаганду здорового способу життя”Твій вибір - твоє життя”.

Організовано та проведено виховний захід вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


Заходи до Дня українського козацтва


16.10.2017 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено книжково - ілюстративну виставку “Козацтво - слава України” та проведено ерудит - вікторину до Дня українського козацтва.

Саме 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці,  з 1990 р. відзначається свято запорозького козацтва. На Січі це свято було храмовим. Священною для кожного козацького лицаря на Січі була Покровська церква, від її порога січовики вирушали на захист рідної землі і з подякою за порятунок поверталися до неї після походів.

Мета: активувати і поглибити знання учнів про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі; виховувати повагу до історичної спадщини рідного народу; формувати навички командної боротьби.

Захід розпочався з презентації книжкової виставки та розповіді про виникнення, історію та боротьбу козацтва українського народу. Потім учні розділились на команди та прийняли участь в історичній вікторині. Всі показали непогані знання історії, а команда переможців отримали солодкі призи.

Захід організовано та проведено бібліотекарем Осіповою І. О.


Книжкова виставка

до дня народження Івана Антоновича Кочерги


6.10.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було представлено книжкову виставку до дня народження Івана Антоновича Кочерги (1881 - 1952), українського драматурга, театрального і літературного критика.

Ім'я українського драматурга добре відоме в нашій країні та за її межами. Талановиті, оригінальні твори І.Кочерги з часом вражають все новими, ще не пізнаними глибинами мудрості і окриленою довершеністю поетичної форми. До яких би тематико - проблемних шарів не звертався драматург, в центрі його уваги незмінно перебуває людина, її нелегкі шляхи самоутвердження і морально - духовних пошуків.

Мета: поглибити знання української літератури та митців України, вшанувати пам'ять видатного драматурга.

Виставка була представлена широкому колу учнів, які прослухали інформацію про письменника та переглянули книги,  написані автором .

Захід провела бібліотекар Осіпова І. О.


Екскурсія до бібліотеки


29.09.17 в  ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено екскурсію учнів до бібліотеки, ознайомлення з фондом та презентацію історії виникнення бібліотек.

Всесвітній день бібліотек - це день,коли відмічається одна з головних подій розвитку цивілізації. Саме в книгах, рукописах та навіть на камені, людина виливала свої знання, думки та здогадки.

Мета: ознайомити з правилами користування книгами та фондом бібліотеки, надати інформацію про історію виникнення та розвитку бібліотек, надихнути на читання книг.

Захід проведено в формі екскурсії по бібліотеці та інформаційної розповіді про історію книг. Всі учні залюбки розглядали та гортали  підручники фонду.

Захід проведено бібліотекарем Осіповою І. О.


Книжкова виставка

до дня народження Михайла Сергійовича Грушевського


27.09.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” була представлена книжкова виставка до дня народження Михайла Сергійовича Грушевського  ( 1866 - 1834 ), українського історика, державного, громадського та політичного діяча, першого Президента Української Народної Республіки.

Наука - це безперервним скептицизм. ( М.С.Грушевський )

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків, як і не можуть зламати їх кайдани можновладців чи оббрехати діячі псевдонауки. До таких велетнів української національної культури, політичної думки і дії останніх двох століть безперечно належать Тарас Шевченко, Іван Франко та Михайло Грушевський. Саме з їхніми іменами пов’язані ідеї відродження історичної  свідомості й національної  гідності народу.

Мета: донести життєпис великого політика України, підняти історично - патріотичну свідомості, познайомити з роботами про історію нашого народу, написаними видатним діячем, показати, що ми борці за свободу і гідні гарного життя.

Захід провели ведучі, які розповіли про життя та діяльність Грушевського. Всі переглянули підручники,  написані М.С.Грушевським та роботи про нього.

Організувала і провела виставку бібліотекар Осіпова І. О.


Захід "День батька"


28.09.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено святково-інформаційний захід “День батька”.

Захід було проведено з метою:виховати  любов та шанобливе ставлення до Батька та рідних, доброту в сім'ях.

Героїв-батьків, які загинули на полі бою в АТО було вшановано хвилиною мовчання.Учні розповідали вірші про тата, дідуся. Розважальною чостиною заходу стало проведення веселих конкурсів.На завершення свята прозвучала пісня про тата у виконанні Гуцалюк Тетяни.

Організовано та проведено свято під керівництвом вихователів: Збаращенко А.В., Цимбалюк Н.М.


Захід до Міжнародного дня писемності


10.09.17 в бібліотеці  ДНЗ “Сквирське ВПУ” було оформлено книжково - ілюстровану виставку, присвячену Міжнародному дню писемності та проведено ерудит - змагання з написанням диктанту.

Писемність - це запорука успіху та невичерпна скарбниця передачі  людських знань.

Мета заходу: підвищення рівня писемності учнів та пояснення значущості цього вміння; ознайомлення з історією письма; надихання на покращення мовлення та рівня грамотності; розвиток командної співпраці.

Захід було проведено в формі вікторин з ребусами та загадками, відповіді на які давали змогу писати диктант з пропущеними словами. Всі учні мали змогу переглянути інформаційну виставку та погортати цікаві підручники з граматики і її історії.

Захід провела бібліотекар Осіпова І.О.


Вечір знайомств


21.09.2017р. в гуртожитку ДНЗ  “Сквирське ВПУ” відбувся  святковий захід ”Вечір знайомств”.

Учні різних курсів із захопленням презентували підготовлену концертну програму, демонструючи свої вміння у вокальному, акторському та гумористичному жанрах. На святі панувала дружня атмосфера, яка згуртувала усіх учнів.

Учні першого курсу, які у вересні влилися у колектив нашого гуртожитку, були особливо задоволені. Учасники святкування грали в ігри, проводили жартівливу вікторину.

Дівчата третього курсу групи 25 приготували смачні смаколики, якими пригощали усіх присутніх на цьому вечорі.

Організовано та проведено вечір знайомств під керівництвом вихователів: Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


Книжково-ілюстративна виставка


25.09.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” була представлена книжково - ілюстративна виставка, приурочена до дня народження Михайла Корнійовича Чалого, українського громадсько - культурного діяча, педагога та людини,  що стала першим біографом Т.Г.Шевченка.

“Друзів я застав за сніданком, який зважаючи на Успенський піст був доволі скудним...У руках обох приятелів було по половині солоного платаного судака, яким вони ласували без допомоги ножа”, - пише Чалий. Відтоді Шевченко називав Чалого “мій великий київський друг”.

Мета: поглибити знання про великих діячів України, розширити кругозір та знання літератури, піднімати патріотизм, стимулювати бажання пізнавати нові факти.

Всі присутні мали можливість погортати сторінки книг та згадати улюблені рядки великого письменника.

Захід провела бібліотекар Осіпова І.О.


Вечір-реквієм


27.09.2017р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено вечір-реквієм до річниці трагедії в Бабиному Яру.

Учні були ознайомлені з подіями, пов’язаними з трагедією в Бабиному Яру, її вплив на людиноненависницьку політику нацизму.

Присутні мали можливість переглянути кінофільм «Бабин Яр. Останні свідки».

29 вересня 1941року десятки тисяч киян вирушили в свою останню путь.Це була страшна, дорога смерті. Дорога по якій ішли приречені.

Їх тисячі лягли у Бабин Яр широкий,

І катували їх тіла, у тім яру кати.

Топтали їх тіла, ридали хмари…

Й дощем червоним хмари ті лягли.

Страшним став вересень осінній,

Для тих, що йшли в далеке небуття.

Земля здригалася в холодній тіні,

І плакала немов хоронячи дитя.

А нелюди дивилися жорстоко.

Бо серця в них не було і нема.

А під ногами в них здригалася в потугах,

Ридала й плакала багряная земля.

Такій жорстокості немає пояснення.В пам’ять про страшну трагедію Бабиного Яру в Києві поставлено пам’ятник тим, хто пішов у небуття.

Ми маємо пам’ятати Бабин Яр для того, щоб така трагедія не повторилася. Ми-Люди!

Організовано та проведено захід під керівництвом вихователів:Збаращенко А.В.,Цимбалюк Н.М.


На даний момент 93 гостей на сайті