Get Adobe Flash player

Хвилина мовчання в пам'ять жертв політичних репресій в Україні

19 травня Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій, що здійснювалися проти українців та представників інших народів на теренах нашої держави.

Учні ДНЗ «Сквирське ВПУ», які проживають у гуртожитку, Хвилиною Мовчання вшанували пам'ять мільйонів українців, які були закатовані, репресовані тоталітарним режимом.


Бесіда : «Рух України до Європейського Союзу»

З нагоди святкування в Україні Дня Європи, 19 травня у гуртожитку ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулась бесіда «Рух України до Європейського Союзу».

Хоча Україна ще не входить до ЄС, але щороку активно відзначає День Європи та ділиться своїми традиціями і культурою з європейцями. Саме ж свято стали сприймати, як символ єднання України з іншими європейськими країнами.

Під час бесіди учні пригадали події з історії України, зокрема, Революцію Гідності, яка стала важливим кроком для розвитку та європейського прагнення України. На даному заході вихованці ДНЗ «СВПУ» активно обговорювали поняття «європейські цінності», адже бути європейцем – це не лише мати громадянство європейської країни. Це насамперед означає, що людина має сповідувати низку цінностей та намагатися жити відповідно до них.

Провів бесіду вихователь гуртожитку Рогач В.С.


Виховна година на тему:

«Дорожньо – транспортний травматизм у дітей та його профілактика»

Днями у гуртожитку ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» було проведено виховну годину на тему :«Дорожньо – транспортний травматизм у дітей та його профілактика».

Дорожньо - транспортний травматизм – одна з найнебезпечніших світових загроз здоров`ю і життю. На дорогах України значно збільшилась кількість аварійних випадків за участі дітей. Травматизму можна уникнути шляхом вжиття заходів профілактики чи боротьби з ним.

На виховній годині учням навчального закладу було озвучено основні складові правильної поведінки для безпечної участі у дорожньому русі. Значну увагу приділено темі сезонного травматизму, оскільки теплої пори року подібні загрози  особливо актуальні.

Слід знати, що незнання, неуважність, безпечність, недисциплінованість залишаються постійними причинами дорожньо – транспортних пригод.

Провів виховну годину вихователь гуртожитку Рогач В.С.


Бесіда на тему: «Безпека життєдіяльності понад усе!»

18 квітня в гуртожитку ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено бесіду на тему: «Безпека життєдіяльності понад усе!» Даний захід організований з метою доведення до учнів інформації про перелік вибухонебезпечних предметів, як діяти у разі їх виявлення, як правильно користуватися електроприладами, а також про шкоду паління.

Цікавий і змістовний діалог допоміг детальніше розкрити відповідну тематику, обговорити найактуальніші її моменти, озвучити статистичні дані та ситуацію в цілому в Україні щодо безпеки життєдіяльності.

Безпека життєдіяльності – це комплексна система знань про захищеність життя і діяльності особистості, суспільства і життєвого середовища від небезпечних факторів природного і штучного характеру. Отже, кожен учень навчального закладу має серйозно відноситись до свого здоров`я, до власної безпеки і використовувати отримані знання на практиці, щоб запобігти виникненню нещасних випадків.

Бесіду провів вихователь гуртожитку Рогач В.С.


Товариський футбольний матч

На стадіоні ДНЗ «СВПУ» 10 квітня відбувся товариський футбольний матч між командами учнів навчального закладу, які мешкають у гуртожитку. Дружня атмосфера на полі панувала впродовж усієї гри.

Фінальний свисток зафіксував рахунок 7:2 на користь однієї з команд. Юнаки домовилися, що цей спортивний захід стане приємною традицією, адже спорт – це місце справжності і добра.

Захід організував вихователь гуртожитку Рогач В.С.


Бесіда на тему: «Професійна етика. Норми ділових відносин»

9 квітня в гуртожитку ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено цікаву бесіду на тему: «Професійна етика. Норми ділових відносин».

Професійна етика – це такі моральні обов’язки, в яких відбивається ставлення представника певної професії до об’єкта праці, до колег, до партнерів, до членів суспільства. Вихованців навчального закладу, як майбутніх кваліфікованих спеціалістів було ознайомлено з основними складовими правильних професійних принципів. Саме ці принципи допоможуть їм в подальшому досягнути успіху на будь – якій роботі і в будь – якому колективі.

Головний акцент бесіди – прагнення молоді до самореалізації, оскільки кожна людина унікальна, талановита та творча.

Бесіду провів вихователь гуртожитку Рогач В.С.


Виховна година

“Запобігання та протидія насильству та булінгу, безпечне освітнє середовище”

03.04.2019р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Запобігання та протидія насильству та булінгу, безпечне освітнє середовище”.

Метою даної виховної години: ознайомити учнів з причинами виникнення булінгу, вплив цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому.

Головна ознака булінгу - довготривале “ відторгнення” її соціальним оточенням. Булінг (цькування)- це тривожна тенденція.

Під час виховної години з учнями було обговорено основні проблеми, з якими вони зіштовхуються в учнівському середовищі, а на завершення було переглянуто відеосюжет.

Не потрібно соромитися зізнатися іншим у виникненні ситуації булінгу. Найкраще сказати про це дорослим, яким ви довіряєте. Пам'ятайте, що коли кривдника не зупинити, можуть постраждати інші учні.

Було б набагато ліпше, якби люди замість булінгу робили щось добре один для одного.

Проведено виховну годину вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Тематичний вечір до всесвітнього дня ляльки-мотанки

21.03.2019р.в гуртожитку ДНЗ”Сквирське ВПУ” було проведено тематичний вечір до всесвітнього дня ляльки-мотанки.

Лялька-мотанка - українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.

Виготовлення такої ляльки має на меті познайомити учні з традиціями рідного краю, розвивати творчі здібності, навчити поважати культуру та історію рідної землі. У ході тематичного вечора дівчата не лише ознайомилися з обрядовістю, а й виготовляли власноруч свій оберіг - ляльку-мотанку.

Моя лялька-мотанка

Ниточкою змотана

Оберіг мій на землі,

Талісман мені в житті.

Мистецтво плетіння ляльок походить ще з дохристиянських часів. Зокрема, матері виготовляли ляльки- мотанки та клали у колисочку для  немовляти, як  оберіг від хвороб та лихого ока. Коли дитина підростала, мотанку спалювали десь подалі від обійстя.

Тематичний вечір проведено вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Масляна

Масляна, Масниця, Колодій - одне з найулюбленіших українських свят. Цілий тиждень масових розваг та веселощів припадає на останній тиждень перед початком Великого посту. Людям дуже хотілося скоріше провести зиму й зустріти довгоочікувану весну.

“На Масляну співайте, грайте, усіх пригощайте!”

Тому, 06.03.2019р.в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено свято “Масляна”.

Загальна мета сучасного виховання у тому, щоб виховати учнів високоморальними, духовно багатими та відповідальними особистостями.

Учні, готуючи свято, пропонували свої ідеї, складали сценарій, поділилися цікавими планами та пропозиціями.

Було проведено різноманітні конкурси та розваги, водили хороводи навкруги солом'яного опудала зі словами “Прощавай господиня “ Масниця”.

Наприкінці свята всі присутні вийшли на вулицю та спалили “Масницю”, після чого пригощалися млинцями з різними смаками.

Такі свята стали традицією в нашому гуртожитку та сприяють культурному вихованню учнів.

Організували та провели свято вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


День іменинника

28.02.2019р. в гуртожитку ДНЗ”Сквирське ВПУ” було проведено день іменинника, зокрема, цього дня своє повноліття відсвяткувала староста гуртожитку Розпутна Марія.

Святкову програму було розпочато урочистим привітанням іменинників та запаленням свічок на торті, виконанням пісень і флешмобом від учениць групи 28.

Завершився захід святковою дискотекою.


Вшанування подвигу учасників Революції Гідності

20.02.2019р.в гуртожитку ДНЗ”Сквирське ВПУ” учні зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови  для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення Героїв Небесної Сотні, яких було вбито у мирний, цивілізований час XXl століття. Саме в цей день 5 років тому став переломним моментом революційних подій.

Вони співали “Ще не вмерла Україна” і вмирали…

Земля тремтіла, під ногами ж - твердь…

Їм янголи обличчя прикривали…

А ті під вибухи гранат йшли на смерть…

Учнями було переглянуто документальний фільм “Зима, що нас змінила” та вшанувано пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Вечір-реквієм організували та провели вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Майстер-клас з виготовлення листівок-валентинок

Я закоханий... Люблю!
Не признаюся нікому...
Навіть місяцю ясному,
Тільки, може... солов'ю.

Олександр Олесь

13 лютого у переддень свята всіх закоханих у гуртожитку ДНЗ «Сквирське ВПУ» викладачем Шембелян Л.М. був проведений майстер-клас з виготовлення листівок-валентинок. Учениці першого та третього курсів із задоволенням працювали над виготовленням листівок, бо подарунок, виготовлений власноруч, цінується більше, в ньому ж вкладена часточка  душі.


Виховна година

до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

28.01.2019р. в гуртожитку ДНЗ” Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину  до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

Учні були ознайомлені з трагедією Голокосту, про знищення мільйонів життів та недопущення подій того часу; та переглянули документальний фільм.

Розповідаючи новим поколінням про цей жахливий епізод у нашій історії, ми допомагаємо відродити людську гідність для всіх.

“Не всі жертви були євреями, але всі євреї були жертвами нацизму”.

Неприпустимо, що сім'ям коли-небудь довелося б пережити злодіяння, подібні тим, які утворилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності.

“Зараз”- немає, “ завтра”- не буде, немає  життя - загинули люди.

Виховна година була організована та проведена вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Виховна година

“Стережіться, бо що посієш те й пожнеш. Про стосунки”

21.01.2019р.в гуртожитку ДНЗ”Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Стережіться, бо що посієш те й пожнеш. Про стосунки”.

Мета: навчити учнів розумінню моральних цінностей в житті людини, критично ставитися до своїх вчинків та вчинків інших людей; розвивати почуття доброти, милосердя, чуйності; виховувати любов і повагу, доброзичливість та щирість.

Під час виховної години з учнями було обговорено про те, якою людиною потрібно бути, щоб дійсно відповідати слову “Людина”, які вчинки руйнують життя людини, і що необхідно робити для того, щоб не потрапити в тенета зла.

Як часто ми зриваєм квітку, не задумуючись над тим, що завдаємо їй болю. Як легко поранити серце одним необережним словом.

“Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш назви людина”

Життя таке прекрасне, тож потрібно поспішати творити добро на землі.

Виховна година була організована та проведена вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Андріївські вечорниці

День Андрія Первозванного - це не тільки велике церковне свято, а й день, який пов'язаний з народними звичаями. Свято святого апостола Андрія щорічно відзначається 13 грудня.

За традиціями наших предків, молодь збиралася в одній із домівок,щоб весело провести свій час.

13.12.2018р.Андріївські вечорниці було проведено в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ”. Вечір розпочався із цікавих історій, які розповідали хлопці, поки дівчата з господинею ворожили на свою доленьку та накривали  святковий стіл. Традиційним атрибутом цього свята є кусання калити.Вечір закінчився цікавими розвагами та частуванням.

Організовано та проведено вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Участь у Всеукраїнській акції

«Запали свічку»

В пам'ять про мільйони загиблих від Голодомору 22.11.2018р.учні гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” долучилися до Всеукраїнської акції “Запали свічку” до 85 роковини геноциду українського народу. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих та запалено лампадку.

Учнями було переглянуто кінофільм про трагічні події 1932-1933рр.

Знов прокинулись ранки холодні.

Дощ хрестами в сніжинках застиг

Полишаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.

День...День скорботи, печалі

Запалив нашу пам'ять -свічки

Це ті душі, листочки опалі,

Хто стояв тінню в холодні роки.

Організували  захід вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Захід до Дня Гідності і Свободи

21.11.2018р.в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено захід до Дня Гідності та Свободи.

Метою заходу було: вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року постали на захист демократичних цінностей прав і свобод людини і громадянина;  прищеплювати любов до Батьківщини;  зберегти та донести до учнів об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ххl століття; розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Сьогоднішній день- це незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави. Це підтвердження того, що події минулого часу на Майдані змінили наш народ, об'єднали нас в єдиній, соборній й незалежній Україні.

Живи, Україно, живи для краси,

Для сили, для правди, для валі!...

Шуми Україно, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі.

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх

у нас одна.

Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Захід організували та провели вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Бесіда

“Кримінальна відповідальність підлітків”

07.11.2018р.в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено бесіду “Кримінальна відповідальність підлітків”.

Мета бесіди: з'ясувати суть поняття злочин та кримінальна відповідальність підлітків; розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати вміння брати приклад з хорошої поведінки; виховувати почуття відповідальності за свої дії.

У гості до учнів завітав юрист громадської приймальні м.Сквира Валентин Євгенович Малиновський. На конкретних прикладах він розтлумачив учням статті Кримінального кодексу України, розповів про нові види шахрайства, які з'явились у нашій державі. Також наголосив на необхідності дотримання чинного законодавства неповнолітніми особами та побажав учням розкривати свої таланти і в подальшому працевлаштуватись за фахом.

Підлітковий вік - це час, коли людина ще не доросла, але вже й не дитина. Саме тоді молодь шукає себе й намагається довести всім, що вона чогось варта.

Організовано бесіду вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.

Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Виховна година

“Дружба єднає щирі серця”

Самий прекрасний подарунок після мудрості, котрим могла б обдарувати нас природа, - це дружба. Дружба закінчується там, де починається недовіра. Дружба зникає там, де рівність перестає існувати.

Тому, 06.11.2018р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Дружба єднає щирі серця”

Мета: розкрити поняття “дружба” як моральну категорію, вчити відрізняти дружбу справжню від товариських стосунків, сприяти становленню дружньої атмосфери, запобіганню проявів насильства в учнівському колективі; сприяти розвитку терпимості, коректності у спілкуванні з друзями; виховувати взаємоповагу, взаєморозуміння.

Під час виховної години учні більш розширили для себе поняття про дружбу, вчилися аналізувати наведені ситуації та знаходити шляхи їх вирішення.

Організували та провели виховну годину вихователі гуртожитку: Збаращенко А.В., Рогач В.С.


Виховна година:

“Здоровий спосіб життя- запорука довголіття”

24.10.2018р. в гуртожитку ДНЗ “ Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину: “Здоровий спосіб життя- запорука довголіття”, перегляд відеороликів.

Даний захід проведено з метою: виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок, бажання та вміння вести здоровий спосіб життя; прищепити інтерес до занять фізичною культурою і спортом.

Учнями було переглянуто ряд відеороликів про пропаганду здорового способу життя та проведено спортивні змагання з баскетболу.

Виховну годину організовано та проведено вихователями гуртожитку: Збаращенко А.В.,Рогач В.С.


Виховна година “Ніхто не забутий, ніщо не забуте

1943 року Київ було визволено від німецько-фашистських загарбників ціною близько 400 тисяч вбитими.Тому, 26.09.2018р. в гуртожитку ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено виховну годину “Ніхто не забутий, ніщо не забуте”. В ході виховної години учні детальніше дізнались про визволення Києва та ціну перемоги, переглянули фільм “ Букринський плацдарм”.

Мусимо пам’ятати…

Лилась пожежі вулканічна лава.

Горіла хата.Ніч здавалась днем.

І захлиналась наша переправа

через Дніпро - водою і вогнем.

Час швидкоплинний. Роки відлітають у вічність, залишаючи все далі і далі від нас біль тієї війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захищав свою країну, майбутнє своїх дітей, наше з вами сьогодення. “Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..”

Виховну годину проведено вихователем гуртожитку Збаращенко А.В. та художнім керівником Пеклін А.Р.


На даний момент 17 гостей на сайті