Get Adobe Flash player

День Святого Миколая

За підтримки ініціатив президента України, 19 грудня в актовому залі гуртожитку відбувся захід присвячений дню Святого Миколая.

Кожне народне свято в Україні має свою розмаїту самобутність. Вона виявляється в елементах обрядовості, варіантах пісень, іграх, забавах, прикметах, повір'ях тощо. Ця самобутність пов'язується з історичною особливістю формування української нації, що ввібрала в себе численну кількість близько споріднених племен. Не винятком тут є й одне з найбільших народних свят - свято зимового Миколи.

Так і учні ДНЗ «СВПУ» були залучені до висвітлення українських народних обрядових звичаїв. Захід був розпочатий історією виникнення святкування даного свята.

Ведучими були: Кондратюк Ірина(учениця групи №31) та Цимбалюк Марина (учениця групи №32). Вони розповіли про історію бідняка Миколи, який віддався священицькій службі і по смерті свого батька роздав все своє майно бідним.

Дійовими особами вечора були:

- Ангели: Гнідовець Ніна та Макарчук Ліля(учениці групи №31). Вони розповіли, що Святий Миколай є «старшим» серед святих: опікується воїнами, володіє ключами від неба. Але більшість часу він проводить на землі, допомагаючи бідним у скруті, мандрівникам - у дорозі, мореплавцям - на морі. Згідно з карпатською легендою, святий так сильно молився в церкві за знедолених, що золота корона сама впала йому на голову.

Чорти: Статкевич Павло та Москалюк Михайло (учні групи №12). Завданням даних персонажів було завадити проведенню свята, посварити між собою учасників дійства.

Святий Миколай – Іщенко Денис (учень групи №31), з’явився для того,  щоб подарувати усім слухняним дітям подарунки, а тим, хто не слухався протягом року і чортам,  які заважали проведенню свята приніс по різочці.

Бідняк-Тарасик – Вечеря Дмитро(учень групи №32) - маленький хлопчина-сирота, який відмовився від усіх подарунків на світі і попросив: «…Я хотів би, св. отче Миколаю, щоби мене хтось хоч раз в житті попестив і приголубив, як мати свою дитину…»/

Івасик– Горбатюк Сергій(учень групи №12).

Миколка – Редько Іван(учень групи №53). Прості сільські діти, яких завжди підбурювали чортенята.

Захід був проведений художнім керівником Ренгач Тетяною Анатолівною.


На даний момент 48 гостей на сайті