Get Adobe Flash player

День пам`яті жертв голодомору

В день пам`яті жертв голодомору учні групи №17К провели обговорення відомого на Заході дослідження одного з найтрагічніших періодів нашої історії за матеріалами Роберта Конквеста.

Залишаючи за собою право на особистий погляд на висвітлювальні події учні групи ознайомились і з матеріалами, які говорять про те, що голод 1933 року не обійшов і Сквирщину. Про масштаби голодомору на Сквирщині можна судити із «Записок по прямому проводу Київського обласного відділу ДПУ голові ДПУ України про кількість голодуючих районів та населенних пунктів області та надання продовольчої допомоги населенню від 1 березня 1933 року»: голодуючих дорослих - 8 129, голодуючих дітей - 7 155, хворих - 180, опухлих - 5 061, померлих - 802, випадків людоїдства - 1, випадків трупоїдства - 3, надано допомоги - 166,5 т зерна.

Сотні людей кинули село, рятуючись від смерті у містах, виїжджали на Донбас. Вимирання селян продовжувалося до березня – квітня 1933 року, після чого колгоспи накінець одержали зернову позичку і з запізненням провели весняну сівбу.

На даний момент 43 гостей на сайті