Get Adobe Flash player

Вітаю, друзі!

Якщо Ви завітали на цю сторінку, то Вас цікавлять знання з фізики і я рада буду Вам допомогти. Для цього я підготувала кілька рубрик, які дадуть змогу Вам краще розуміти та засвоювати вивчений на уроках матеріал, а також розширювати та поглиблювати свої знання. Також Ви маєте можливість завітати на мій блог за адресою schlm.blogspot.com

Бажаю успіхів!

Ваш викладач фізики.


Щорічно на початку листопада в ДНЗ "Сквирське вище професійне училище" проходить фізико-математичний конкурс "Ерудит" приурочений Всесвітньому дню науки в ім'я миру та розвитку.

Готуємось до фізико-математичного конкурсу «Ерудит»


Практична робота з астрономії. Тема: Робота з рухомою картою зоряного неба. Визначення положення світил на небесній сфері за допомогою карти зоряного неба - завантажити

Презентація до практичної роботи з астрономії.Тема:Робота з рухомою картою зоряного неба - завантажити

На допомогу учням І-го курсу для підготовки до фізичного диктанту. Тема: Механічна взаємодія тіл. Сила. Вимірювання сил. Додавання сил - завантажити

Завдання для самоперевірки та підготовки до тематичного оцінювання з розділу «Кінематика» - завантажити

На допомогу учням І-го курсу для підготовки до фізичного диктанту (тема: Кінематика) - завантажити


«Спіймай» оцінку

Виконувати завдання цієї рубрики потрібно швидко. Перший, хто повідомить мені правильну відповідь, отримає оцінку.

Тема: Електричний струм.

Завдання: Дві однакові металеві кульки із зарядами 6 і -2  нКл зіштовхнули, а потім віддалили у вакуумі на відстань 10  см. Якою стала сила кулонівської взаємодії між кульками?

Тема: Сила тяжіння. Вага і невагомість.

Задача: Скільки важить гас об'ємом 20 л?


Творці фізики


Ша́рль Оґю́стен Куло́н

(фр. Charles-Augustin de Coulomb; *14 червня 1736 — †23 серпня 1806) — французький фізик, учений інженер, винахідник основного закону електростатикизакону Кулона.

Відео про Ш.Кулона - завантажити

 

Ісаа́к Н'ю́тон (англ. Sir Isaac Newton (сер Айзек Ньютон), * 4 січня 1643, Вулсторп — † 31 березня 1727) — англійський учений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих.

Георг Симон Ом (нім. Georg Simon Ohm; *16 березня 1787, Ерланген — †7 липня 1854, Мюнхен) — німецький фізик. Встановив основний закон електричного кола.

 

Нільс Ге́нрик Дави́д Бор (дан. Niels Henrik David Bohr 7 жовтня 1885, Копенгаген18 листопада 1962, Копенгаген) — данський фізик-теоретик і громадський діяч, один із творців сучасної фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики (1922). Член Данського королівського товариства (1917) та його президент від 1939. Був членом більш ніж 20 академій наук світу.

Відомий як творець першої квантової теорії атома й активний учасник розробки основ квантової механіки. Зробив значний внесок у розвиток теорії атомного ядра та ядерних реакцій, процесів взаємодії елементарних частинок із середовищем.


Це цікаво!


Новий рік та небесні світила


Дорогі мої учні, вітаю Вас з Новим 2016 роком! А чи знаєте Ви, що це свято засноване на астрономічних спостереженнях давніх вчених? Пропоную вам кілька цікавих фактів про святкування Нового року.

  1. У стародавньому Єгипті Новий рік святкували під час розливу Нілу, коли сходила священна зірка Сі́ріус (розкид із липня по вересень). Сі́ріус α Великого Пса.
  2. Як і у більшості давніх народів, початок Нового року в Київській Русі асоціювався з початком весняного відродження природи. Найімовірніше Новий рік святкували з появою нового Місяця в перші весняні дні, найближчі до весняного рівнодення. Весняне рівнодення - це момент, коли схилення Сонця (його відстань від небесного екватора на північ або на південь) дорівнює нулю.
  3. На відміну від європейських нічних гулянь, Новий рік у Японії зустрічають зі сходом Сонця.
  4. Китайський Новий рік традиційно припадає на перший молодик першого місяця року. Молодик - фаза, коли місяць перебуває між Землею й Сонцем. Згідно з традиційним китайським календарем, що заснований на спостереженнях руху Сонця, Місяця та Юпітера роки об'єднуються в 12-річні цикли, причому кожен із років символізує певна тварина.

 

Електрика із медуз


Дослідники із Швеції заявляють, що навчилися отримувати електрику із флуоресцентного протеїну, який вперше був виявлений ще у 1962 році в організмі медузи Aequorea Victoria. Саме цей протеїн надає здатність медузі світитися в темряві.

Експерти пояснюють, що флуоресцентний протеїн при потраплянні на алюмінієві електроди створює хімічну реакцію, в результаті якої виробляється невеликий обсяг електрики.

Отриманої енергії цілком вистачає для живлення дрібних електронних пристроїв. Наприклад, для так званих нанопристроїв, які зараз починають широко використовуватися в медицині та різних наукових дослідженнях.

 

Перший дослід Ньютона

3 вересня 1658 року у містечку Грентем, де в той час жив Ньютон, діти затіяли змагання зі стрибків у довжину. Помітивши, що стрибати краще за вітром, ніж проти нього, Ісаак стрибнув далі від усіх суперників. Пізніше він зайнявся дослідами: записав, на скільки футів вдається стрибнути за вітром, на скільки — проти нього і як далеко він може стрибнути у безвітряний день. Так він отримав уявлення про силу вітру, виражену в футах. Ставши знаменитим ученим, він вважав ці стрибки своїми першими експериментами.

«Молекулярна кухня»

(На замітку учням, які навчаються за спеціальності «Кухар, офіціант»)

Можна без перебільшення сказати, що знання, здобуті фізиками за століття розвитку науки, присутні в будь-якій області людської діяльності.Сьогодні ми звикли використовувати фізичні закони у побуті і робимо це, навіть, не задумуючись. Але чи чули ви про «молекулярну кухню»?

«Молекулярної кухнею» називають модну тенденцію в кулінарії, що означає різні страви з незвичайними властивостями і незвичними поєднаннями компонентів. Молекулярна кухня - це аналіз і застосування фізико-хімічних законів під час приготування їжі і використання новітніх відкриттів у різних наукових галузях для створення незвичайних рецептів.

Рідкий хліб або морозиво з оселедця, пельмені з прозорого тіста або борщ, що вибухає в роті, зелений чай, в якому «ложка стоїть», або спагетті з холодцю - уже сьогодні ці страви смакують гурмани у різних ресторанах світу.

На кухні молекулярно-деструктивної гастрономії використовуються рідкий азот, вакуум, кисень та інертні гази, агар-агар, всілякі фізико-хімічні реакції, емульгування, центрифугування і багато іншого.

Чому опір вимірюють в омах?

Ом (Ом, Ω) — одиниця вимірювання електричного опору в системі СІ.

У травні 1827 року, у видавництві Рімана вийшла велика монографія «Теоретичні дослідження електричних ланцюгів» обсягом у 245 сторінок, автором якої є німецький фізик Георг Ом.
У цій роботі вчений запропонував характеризувати електричні властивості провідника його опором і ввів цей термін у науковий обіг.
На міжнароднім конгресі електриків в Парижі, вирішено було назвати його ім'ям тепер всіма визнану одиницю електричного опору(«один ом»).

«Мороз – художник»


Майже кожної зими, ми маємо можливість спостерігати узори на вікнах. Деякі зображення дуже красиві, схожі на складні малюнки. Для утворення інію на вікнах, як і на деревах, траві, потрібні певні умови. Іній утворюється з маленьких кристалів замерзлої води. Коли повітря, що містить багато вологи, охолоджується до точки замерзання, починає утворюватися іній.

Чому ж в мороз з'являються малюнки на шибці? Самі кристали мають свою структуру, яка визначає малюнок. Крім того подряпини на поверхні скла, частинки пилу, повітряні потоки допомагають створювати красиві узори на вікнах.

 

Цікаві факти про воду1.    Вода має більше ніж три стани.
Ще зі школи всі знають, що у води є три агрегатних стани: рідкий, твердий й газоподібний. Проте вчені виділяють 5 різних станів води в рідкому вигляді і 14 станів в замерзлому вигляді.
2.    Вода як скло.
Що буде, якщо взяти замерзлу чисту воду і продовжити її охолодження? З водою відбудуться неймовірні перетворення. При мінус 120 градусах за Цельсієм вода стає надв'язкою або тягучою, а при температурі нижче мінус 135 градусів вона перетворюється в "скляну" воду. "Скляна" вода - це тверда речовина, в якій відсутня кристалічна структура, як у склі.
3.    Надохолодження води.
Всі добре пам'ятають зі шкільного курсу фізики, що вода замерзає при нулі градусів, а при 100 градусах закипає. Однак існує так зване надохолодження води. Таку властивість має дуже чиста вода - без домішок. Навіть при охолодженні нижче точки замерзання така вода залишається рідкою. Однак і в такому випадку існують температури, за яких вода стане льодом або закипить.
4.    Лід швидше отримати з гарячої води.
Яка вода швидше перетвориться на лід: гаряча чи холодна? Якщо міркувати логічно, то, звичайно, холодна. Адже гарячій потрібно спочатку охолонути, а потім вже замерзнути, а ось холодній остигати не потрібно. Однак досліди показують, що в лід швидше перетворюється саме гаряча вода.Точної відповіді на запитання, чому все-таки гаряча вода замерзає швидше холодної, до сьогодні не знайшли. Можливо, справа у різниці переохолодження, випаровуванні, утворенні льоду, конвекції, або ж причина у впливі розріджених газів на гарячу і холодну воду. У фізиці цей парадокс називають ефект Мпемби на честь відкривача Ераста Мпемба.


Вчимось жартуючи

Приховані можливості.

Уявляєте, Сашко проплив 1 км за 15хв, а назад – за 5!???

Він помітив, що якийсь чоловік  схопив його речі на березі.

Питання: З якою швидкістю плив Сашко туди й назад?

 

Зимова розмова

Зустрічаються якось взимку два фізики. Один іншому каже:
– Ну, в тебе і ніс! Цілих 720 нанометрів.
– Що, такий маленький?
– Та ні, такий червоний.

Питання: Що фізики мали на увазі?

 

Розмова директора з учнем.

-         Петренко, чому ти запізнився до школи?

-         Вибачте, але зі мною трапилась така халепа: я випав з вікна.

-         І з якого поверху?

-         З шостого.

-         Так, так! І на це у тебе пішло півтори години?!

Питання: Скільки приблизно часу могло продовжуватись падіння Петренка з шостого поверху?


На допомогу учням груп №14 та №54

Шановні учні, сучасна астрономія є однією із важливих складових природознавства, і в наш час стала експериментальною й еволюційною наукою. Невпинно зростає практична значимість астрономічних досліджень, які суттєво сприяють розвитку фізики, хімії, інших природничих наук, техніки й енергетики. Рівень розвитку астрономії визначає основи світогляду переважної більшості людей.

Щоб краще усвідомити та узагальнити знання, отримані на уроках астрономії, я пропоную вам попрацювати над тестовими завданнями.

Бажаю успіху на заліковому занятті!

Тестові завдання для підготовки до залікового заняття з астрономії - завантажити

На даний момент 11 гостей на сайті