Get Adobe Flash player

Навчально-методичний семінар на тему

«Формування моральних якостей в учнів на прикладі життя та діяльності В.О. Сухомлинського»

25 вересня 2013 р. в ДНЗ «Сквирське ВПУ» був проведений навчально-методичний семінар на тему «Формування моральних якостей в учнів на прикладі життя та діяльності В.О. Сухомлинського». Розповідь про життя, педагогічну і суспільну діяльність В.О. Сухомлинського презентувала бібліотекар училища Вдовенко Д.О. Слухачі познайомилися з цікавими сторінками життя і діяльності великого педагога, публіциста, письменника. Творчість і практична діяльність В. Сухомлинського є актуальною сьогодні і буде такаю протягом багатьох століть. Все найцінніше, створене ним, назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури.

Слесарева В.О. наголосила на тому, що В.О. Сухомлинський цікавий не лише як класик педагогічної науки, а й як особистість. Наш педагогічний колектив працює над формуванням моральних якостей в учнів на прикладі життя та діяльності В.О. Сухомлинського. Головне в педагогіці Василя Олександровича – це гуманність, гуманізм. Гуманізм – істиний, людяний, основною ознакою якого є любов до дитини, шана і повага до особистості кожного вихованця. У педагога була важлива ідея – моральний вимір виховного процесу, моральність як основа ставлення до дитини. Ми намагаємося втілювати педагогіку гуманізму В.О. Сухомлинського в життя. Гуманістичні методи формування особистості є утвердженням особистісно зорієнтованого методу виховання.


Соціальний педагог Матвієнко А.Л. зупинилась на питанні естетики духовності В. Сухомлинського.


Психолог училища підготувала матеріал про внесок В. Сухомлинського в педагогічну психологію. Наголосила, що педагог – гуманіст звертав особливу увагу на специфіку роботи з дітьми із зниженою здатністю до навчання. З такими дітьми треба працювати тонко, делікатно, з індивідуальним підходом.


Майстер виробничого навчання Чорний В.М. відмітив у виступі, що трудове навчання, як вважав В.О. Сухомлинський, повинно будуватись з урахуванням народних традицій трудового, родинно-сімейного морально-естетичного та духовного виховання. Намагається виховувати майбутніх майстрів своєї справи під девізом «Хороша робота – для хорошого робітника»


Майже кожен з присутніх на семінарі поділився своїм досвідом використання великої спадщини В. Сухомлинського в його педагогічній діяльності, відмітили актуальність його думки про цінність особистості, значення моралі, духовності в формуванні громадянина України.

На даний момент 33 гостей на сайті