Get Adobe Flash player

Засідання методичної комісії керівників груп та вихователів

24 листопада 2013 р. відбулося методичне засідання керівників груп та вихователів гуртожитку, на якому голова методичної комісії Слєсарева В.О. зробила аналіз роботи методичної комісії за 2012-2013 н. р., обговорили актуальні питання щодо планування та тематики методичної спрямованості виховних заходів. Також провели практичне засідання «Як вивчити особистість учня у навчально-виховному процесі», яке підготувала соціальний педагог Матвієнко А.Л.

Вона наголосила на тому, що виховна робота починається з діагностики. Як зазначив К. Ушинський, щоб виховати людину у всіх відношеннях, треба знати її у всіх відношеннях. Щоб вивчити особистість учня у навчально-виховному процесі, потрібно правильне розуміння природи індивідуальних особистостей дітей. Зокрема, цілий ряд негативних індивідуальних особистостей, з якими нашим керівникам груп та вихователям гуртожитку доводиться стикатися в учнів, часто породжені хибами попередньої шкільної роботи.


Тому найважливішими методами вивчення вихователів є: вивчення особистих справ учнів, систематичне проведення спостереження за діяльністю і поведінкою учнів у процесі навчання і позаурочний час, індивідуальні і групові діагностичні бесіди; вивчення результатів  діяльності учнів, індивідуальні бесіди; відвідування їх вдома; розмова з батьками та їхніми друзями.

Керівникам груп та вихователям було запропоновано набір різних методик, як правильно скласти анкету, її зміст, тип запитань, структуру, зовнішнє оформлення.


Практично проведено анкетування «Моє навчання», «Чи знаєте ви себе?»; гру «Розкажи мені про себе».

Ухвалили:

  1. Вивчити індивідуальні особливості кожного учня, щоб належно скеровувати формування підростаючого покоління.
  2. Вміло вибирати засоби і форми для вивчення особистості учня у навчально-виховному процесі.
На даний момент 26 гостей на сайті