Get Adobe Flash player

Засідання методичної комісії викладачів

предметів суспільно-гуманітарної  та соціально-економічної підготовки

31 жовтня   2018 р. відбулось засідання методичної комісії викладачів предметів суспільно-гуманітарної  та соціально-економічної підготовки.

Педагогічний тренінг «Стратегія особистісного і професійного самовдосконалення»

Мета: сприяння усвідомленню учасниками необхідності самовдосконалення і прагнення до особистісного і професійного зростання як умови життєвого благополуччя.

Завдання :

  • актуалізувати особистісний потенціал учасників для самовдосконалення, саморозвитку;
  • показати шляхи вирішення питань підвищення мотивації до навчального процесу всіх його учасників;
  • удосконалювати міжособистісну взаємодію.

Члени методичної комісії розглянули зміст поняття «професійна компетентність викладача», визначили особистісні риси педагога в умовах компетентнісного підходу до навчання.

За допомогою психогеометричного  тесту присутні визначили  головні, власні

домінуючі риси характеру й особливості поводження.

Виконали вправу за допомогою якої вибрали основні цінності, важливі для професійного викладача. Разом прийшли до висновку, що відповідно до цих цінностей педагог будує свою діяльність.

Прийняли участь в обговоренні закону відомого як закон Йеркса-Додсона: «Ефективність діяльності залежить від сили мотивації».

Обговорили потреби за Маслоу, який стверджував, що у людських потреб є своя ієрархія, тобто серед них є вищі і нижчі але потреби ніколи не бувають задоволені за принципом «усе або нічого», зазвичай це відбувається  частково.

З’ясували, що ефективність роботи викладача  залежить від уміння розв’язувати педагогічні проблеми.

Висновок.

Особистісний підхід до освітнього процесу передбачає певну переорієнтацію свідомості викладача, погляду на особистість учня та на себе як на цінність та самоцінність. Тоді освітній процес набуде особистісного спрямування.

Питання, думки, відчуття, почуття, які виникали у присутніх підчас тренінгу, ті навички, які набули, сприятимуть фаховому росту.

Голова методичної комісії Вдовиченко І.В.

На даний момент 20 гостей на сайті