Get Adobe Flash player

Засідання методичної комісії

викладачів предметів природничо-математичної підготовки,

фізичної культури та захисту Вітчизни

19 грудня 2017 року відбулося засідання методичної комісії викладачів предметів природничо-математичної підготовки, фізичної культури та захисту Вітчизни з повісткою денною:

1.  Методична скарбничка:

Мотивація в компетентнісному навчанні (з досвіду роботи викладача біології Куницької Н.А.).

Викладач біології, Куницька Н.А. поділилась досвідом роботи і розкрила питання «  Мотивація в компетентнісному навчанні». Куницька Н.А. зауважила, що творчість – це діяльність, результатом якої є щось якісно нове, неповторне, оригінальне і навіть суспільно-унікальне, то кожного вчителя турбує питання: як сформувати здібність до творчої роботи, пошуку і навчання дітей і як підтримувати світоч творчості, щоб він якомога довше не згасав, і давав плоди. Полегшити викладачу досягти найважливішої мети — формування компетентної особистості,  допоможе  компетентнісний підхід до навчання.

Викладач біології, Куницька Н.А. вважає, що основою набуття компетентності є власна активна діяльність учня і вчителя. Педагогічний досвід показує, що оптимально та вдало обрані прийоми, форми та засоби навчання сприяють: розв’язуванню практично орієнтованих завдань; аналізу життєвих ситуацій; використанню наочності; проведенню експерименту ужиткового спрямування; проведенню учнівського дослідження; виконанню проектів, розв’язуванню проблемних завдань, застосуванню технології розвитку критичного мислення тощо.

2. Дебати:

«Самоосвіта викладача. Чи потрібно викладачу навчатися?»

Під такою назвою відбулись педагогічні дебати. В дебатах взяли участь всі члени методичні комісії навчального закладу.

Заступник директора з НВР, Власенко Л.В. підготувала презентацію на тему: «Самоосвіта викладача: самоціль чи необхідність», в якій висвітлила питання що таке самоосвіта, які її завдання та форми організації.

Потім були заслухані короткі виступи викладачів Старинець Т.В., Мошинського В.А., Шембелян Л.М., Куницької Н.А., які поділились власним досвідом самоосвітньої роботи. Кожен висловив свою думку відповідно того , чи потрібна самоосвіта і яка її роль в професійному зростанні педагогічного працівника. В результаті обговорення всі одностайно погодились, що сучасному викладачу чи майстру в/н необхідно постійно самовдосконалюватись, щоб іти в ногу з часом, щоб бути цікавим  і гідним наставником молодого покоління.

Сьогодні дуже важливо, щоб учитель був творчою, саморозвиненою особистістю. Сучасний вчитель – це професіонал, він має бути і артистом, і художником, і письменником, і співаком, але при всьому цьому завжди залишатися і учнем. Хороший учитель постійно повинен продовжувати вчитися: вчитися працювати над собою, вчитися спілкуватися  з дітьми, вчитися готуватися до уроку. Вчитися, вчитися, вчитися…

Хочеться нагадати слова німецького філософа А.Дістервега: «Ти лише до тих пір здатний сприяти освіті інших, поки продовжуєш працювати над власною освітою ...»

3. З 04 по 08 грудня в ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено тиждень математики, девізом якого було слова Михайла Ломоносова «Математику вже тому вчити потрібно, що вона розум в порядок приводить».

Мета заходу:  активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, стимулювати активну творчу роботу учнів, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях.

Голова методичної комісії                                 Н. А. Куницька

На даний момент 27 гостей на сайті