Get Adobe Flash player

Тиждень української мови

Слова з’являються і відходять у небуття. Міняються люди, звичаї, пріоритети. Незмінною ж залишається мова – мабуть, найдивовижніший скарб, який даровано людям. І серед сотень тисяч мов коштовним камінчиком виблискує наша рідна українська мова.

Вона дивовижна хоча б тим, що попри довгі століття утисків і поневірянь не втратила своєї сутності. А ще українська мова унікальна її неможливо до кінця вивчити, а її лексичний і стилістичний потенціал не вмістиш в жоден словник.

Наша мова – це не просто широкі ряди синонімів і фразеологізмів, - це передусім душа народу, який викохав її виборов і доніс до нащадків. І справді незважаючи на своє багатство, українська мова не може бути грубою нею важко образити, зате легко говорити нею про почуття та про красу.

ДНЗ «Сквирське ВПУ» впродовж тижня української мови, який проходив з 7 по 11 листопада під девізом: «Цвіти й сіяй, мово моя державна». У рамках тижня були проведені Міжнародний мовний конкурс ім. Петра Яцика та Міжнародно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім.. Т. Шевченка, організовано виставку художньої, наукової і публіцистичної літератури, присвяченої українській писемності, «Бездонна глибина святого слова», перегляд та обговорення фільму «Подорож сторінками історії Української мови». 9 листопада прослухавши радіогазету «Історія писемності: від ієрогліфів до літер», учні пригадали історію виникнення писемності та «страшні» дати в розвитку рідного слова, переконалися в тому, що мова наша має незбагненну силу відроджуватися, жити й процвітати.

Жваво пройшов граматична гра між командами групи №14.


Різного типу запитання про рідну мову мали на меті пробудити в серцях дітей інтерес до вивчення мови, спонукати їх до спілкування чистою українською. Цікавою була і філологічна подорож «Великий світ малих розділових знаків» яку здійснили учні групи №55.

Учні групи №26 підготували та провели чудовий захід мистецька вітальна «Крізь зболений час і духовні руїни Вертайсь, рідна мово, у душу Вкраїни».

Тиждень рідної мови лише підвів певну рисочку під нашими досягненнями, але не припинив напруженої повсякденної роботи по вдосконаленню вивчення української мови.

На даний момент 32 гостей на сайті