Get Adobe Flash player

Засідання методичної комісії

викладачів предметів природничо-математичної підготовки,

фізичної культури та захисту Вітчизни

09 листопада 2016року відбулося засідання методичної комісії викладачів предметів природничо-математичної підготовки, фізичної культури та захисту Вітчизни з повісткою денною:

  1. 1. Особливості розвитку логічного мислення при роботі з обдарованими дітьми ( з досвіду роботи викладача математики Старинець Т.В.).

Викладач  математики, Старинець Т.В. зауважила, що математична обдарованість виявляється в розумовій діяльності людини у вигляді специфічних здібностей під час одержання, переробки, збереження і використання математичної інформації. А саме вивчення математики створює можливості для інтелектуального розвитку особистості, насамперед — розвитку логічного мислення, просторових уявлень і уяви, алгоритмічної культури, формування вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, обґрунтовувати твердження, моделювати ситуації.

Викладач використовує такі форми роботи з обдарованими учнями:

1. Розв’язання нестандартних завдань на уроках і в позаурочний час.

2. Індивідуальна й диференційована робота.

3. Ділові гри, інтерактивні методи навчання.

4. Участь у конкурсах різних рівнів.

5. Участь у предметних олімпіадах різних рівнів.

Старинець Т.В. відмітила, що однією з найважливіших умов розвитку обдарованості учнів є формування пізнавального інтересу, який є підґрунтям для розвитку пізнавальної активності учнів.

Отже, розвиток  обдарованості учнів залежить від професійного рівня викладача та використання ним у педагогічній діяльності креативних методів навчання, нових  технологій навчання, які сприятимуть розвитку інтелектуальної, творчої, предметної або лідерської обдарованості.

  1. 2. « Як ми спілкуємось. І правильно ми це робимо?» (семінар – практикум).

Спілкування – це складний процес діяльності для встановлення контактів між  окремими людьми і цілими групами.

Без спілкування людське суспільство просто не існуватиме. З самої появи першої людини, воно стало причиною і запорукою виникнення суспільства і цивілізації. Сучасні люди не можуть обходитися без спілкування ні в одній сфері свого життя і діяльності, незважаючи на те, чи любить людина самотність або компанію, екстраверт він чи інтроверт. Викладачі   прийняли активну участь в роботі  семінару: в теоретичній частині під час  бесіди були  обговорені такі питання:

Роль спілкування в житті людини.

Для чого ми  спілкуємося?

Мистецтво спілкування з людьми.

Культура спілкування.

В практичній частині семінару викладачам було запропоновано психологічні вправи:

- вправа мозковий штурм « Правила роботи демократичного вчителя».

- вправа "на розвиток вміння слухати".

Голова комісії Куницька Н.А.

На даний момент 30 гостей на сайті