Get Adobe Flash player

Економіко – правові аспекти зовнішньої трудової міграції українців

Висвітлення цього питання, у вигляді власної презентації, під час виховної години в групі 17К  належить  Кармазіну Назарію.

Наприкінці 2017 року Держкомстат оприлюднив дані дослідження зовнішньої трудової міграції українців. Зокрема, як трудових мігрантів визначали осіб, що з 1 січня 2015 року по 18 червня 2017 року працювали (але вже повернулися в Україну) чи шукали роботу за кордоном. Дані подано без урахування тимчасово окупованої території АРК і зони проведення АТО. Протягом останнього року трудові мігранти з України на батьківщину переказали суму, еквіваленту 7,2% ВВП країни. Такі дані оприлюднив Світовий банк.

Найбільше українських мігрантів (40%) працює в Польщі, 26%- у Росії, 11%- в Італії, 9%- у Чехії. У високорозвинених США й Німеччині- 1.8% і 0,8% відповідно.

Серед українських заробітчан майже 40% мають професійно- технічну освіту, 30%- загальну середню 16,4%- повну вищу.

За своєю кваліфікацією працює 26,8% заробітчан, на роботах, що потребують нижчої кваліфікації,- 36,1%.

Це означає, що мігранти повністю компенсують втрати валюти через перевищення імпорту над експортом, а також виплати Україною зовнішніх боргів.

Найчастіше на заробітки за кордон їдуть українці, що мають будівельні професії, працювали в сільському й лісовому господарстві, торгівлі, у сфері послуг.

Серед причин трудової міграції низький рівень заробітної плати в Україні та неможливість кар'єрного зростання.

Цікаво, що українські заробітчани приносять країни більше грошей, ніж експортер зерна, і майже стільки само, як металургія.

У середньому за місяць трудові мігранти заробляють 722 долари США. В Україні в зазначений період середня зарплата становила приблизно 203 долари.

Офіційний дозвіл на проживання та роботу за кордоном має лише 38,1% заробітчан.

Утім, Україна не єдина країна, що <заробляє> на своїх мігрантах. Лідером рейтингу Світового банку є Киргизія, де перекази трудових мігрантів становило 37% ВВП. Участь цих людей в економіці вища також у Грузії (12%), Сербії (9%), Албанії(8,7).

На даний момент 6 гостей на сайті