Get Adobe Flash player

Міжнародний день польоту людини в космос

і День  ракетно – космічної галузі України

Чи можна у всесвіт купити квиток? Учні групи 17К, під час виховної години, дають відповідь: » Можна, якщо є бажання завітати до сучасного планетарію!».  Планетарій – це передусім прилад, який дає змогу проектувати на екран зображення небесних тіл і моделювати їх рух, а вже потім будівля, у якій цей прилад розміщено.

Важко повірити, що перший сучасний планетарій з`явився у світі менше як 100 років тому. Нині їх вже десяки тисяч, із них сім у нашій країні. Найпотужнішим в Україні є Київський планетарій з найновішою цифровою проекційною системою (можна побачити майже 13 тис. зірок) та одним із найбільших в Європі сферичних екранів.

Наймодерновіші в світі працюють на основі цифрових технологій.

 • До речі.
 • Вважають, що перший планетарій придумав грек Архімед – у ІІІ столітті до н.е. Він навіть написав учену працю «Про виготовлення небесної сфери».
 • Вважають, що маленьких дітей треба вести у фінський науковий центр «Еврика», що неподалік Гельсінкі. Тут можна не тільки побачити зірки, а й перенестися в найвідоміші обсерваторії світу, самому налаштувати телескоп або виміряти температуру повітря на якійсь планеті. І навіть політати у Всесвіт разом із кометами й метеоритами.
 • Любителям гострих відчуттів сподобається в пекінському планетарії: у так званому небесному театрі повз них, спалахаючи, пролітатимуть комети, їх «занурюють» у туманності, повітряні потоки вириватимуться з – під крісел, спричиняючи відчуття вільного падіння, а навколо розпилятимуться водні струмені космічного дощу. Подорож у Всесвіт відбувається в режимі реального часу.
 • Найбільше у світі зірок – 20 млн (!) можуть побачити гості варшавського планетарію «Небо Коперника». (Середній показник інших сучасних планетаріїв – до 200 тис. зірок).
 • До недавна планетарій в японському місті Нагойя вважали найбільшим у світі – діаметр його купола становить 35 м. Надпотужний проектор абсолютно точно відображає рух планет і фази Місяця, позиції та яскравість понад дев`яти тисяч зірок, які можна побачити в небі неозброєним оком із будь – якої точки Землі.
 • Планетарій Хайдена в Нью – Йорку називають найбільш відвідуваним, найбільш видовищним і найбільш науково точним у світі.
 • У Сполучених Штатах понад тисяча планетаріїв.
 • За ініціативою Асоціації італійських планетаріїв з 1990 року в Італії почали відзначати День планетаріїв. 1994 – го року надали статус міжнародного.
 • На африканському континенті працює тільки два планетарії – у ПАР і Єгипті.
 • Найоригінальший планетарій світу споруджено в Тарту (Єстонія). Це срібна куля лише на 19 глядацьких місць. У ній можна побачити п`ять мільонів зірок – з усіх боків, навіть над прозорою підлогою»

На даний момент 18 гостей на сайті