Get Adobe Flash player

«О писанко. Ти символ України! Любові й миру оберіг»


11квітня 2017 року в навчальній групі 16, учні якої навчаються за професією «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;  водій автотранспортних засобів категорії «С»»,  пройшла виховна година  на тему: «О писанко. Ти символ України! Любові й миру оберіг».


Мета: За участю учнів відтворити обстановку традиційних українських святкувань. Розширити та поглибити знання про Великодні свята. Показати красу і значущість одного з найвеличніших християнських свят. Продовжити роботу над поглибленням знань учнів про історію виникнення писанки, із символікою знаків на писанках. Ознайомити учнів із традиційним святом, допомогти їм дійти висновку, що Великдень – це «свято над святами.»

Писанки – пофарбовані або орнаментовані курячі яйця. Виготовлення писанок пов’язувалося з дохристиянським народним звичаєм зустрічі весни, пізніше – з Великоднем. Цей вид народного мистецтва поширений у багатьох слов’янських народів, зокрема й українського.Писанка - символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості.

Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків. Символічне навантаження мала і кольорова гама писанки. Червоний колір усимволізовував радість життя, любов, жовтий - місяць і зорі, урожай; зелений - багатство, буяння рослинного світу, його воскресіння; блакитний - чисте небо, здоров'я; бронзовий - матінку-землю; чорний з білим - пошану до померлих родичів, їхніх душ та ін. Із запровадженням християнства змінюється поступово і символіка писанки. Вона стала символом радості і віри у Воскресіння Ісуса Христа  як символу всепрощення.

Для писанок були характерні такі орнаменти: решітки, віконця, клинці, вітрячки, кошики, грабельки, зірки, хрестики, павучки. Єдиний у світі музей писанки збудовано в місті Коломия.

Переглянули підготовлену учнями презентацію, а також різновиди розпису.

Підготувала і провела виховну годину класний керівник Вдовиченко І.В.

На даний момент 36 гостей на сайті