Get Adobe Flash player

Виставка педагогічної майстерності викладачів ДНЗ «Сквирське ВПУ» - «Педагог - професія творча»


Вже стало традицією в кінці року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» проводити виставку методичних напрацювань педагогічних працівників, що дає можливість покращити стан методичної роботи в навчальному закладі, створити системи пошуку та введення нових педагогічних технологій, формувати компетентність учнів через впровадження інноваційних технологій.

Цьогорічна виставка методичних напрацювань відбулася з 24 грудня 2012 року до 18 січня 2013 року і була покликана висвітлити проблему над якою працює училище: «Втілення інноваційних процесів у навчання і виховання учнів та їх роль у формуванні професійно-ділових якостей спеціалістів».

 

 

Представлені методичні напрацювання різняться своїм наповненням, адже кожен поданий матеріал вимагає особливого підходу, та всі вони підкорені єдиній меті – забезпечити ефективність навчання та виховання, повноцінність уроку, поєднують в собі репродуктивну і пошукову діяльність. Перебудова навчально-виховного процесу передбачає певну переорієнтацію функції вчителя. Отже, навчальний процес слід будувати так, щоб сприяти свідомій співпраці учителя та учня, потрібно поставити в центр процес знаходження кожним істини, тобто шлях пізнання.

 

На виставку були подані методичні розробки різних типів уроків, виховних заходів, висвітлені проблемні питання над якими працюють педагогічні працівники. Слід відмітити актуальні розробки уроків викладачів: з використанням інтерактивних технологій : Старинець Т.В. – «Використання інтерактивних технологій на уроках математики»; застосування структурнологічних схем: Корнійчук Н.А. – «Загальна характеристика модернізму в мистецтві та літературі на тему: «Гійом Аполлінер і ставлення авангардистських течій у французькій і європейській поезії»; нетрадиційних уроків: Слєсарєвої В. О. – урок – спостереження на тему «М.Вінграновський – поет, прозаїк, кіномитець»; Яскіра В.С. - інноваційний урок з фізичної культури на тему «Олімпійські ігри Стародавньої Греції».

 

Цікаві розробки виховних заходів з використанням мультимедійних презентацій представили: Куницька Н.А. – «Шкідливі звички»; Вдовиченко І.В. –«Державні і національні символи України»; Польгун І.В. – «Життя людини – найвища цінність».         Методичні розробки позаурочних заходів різних типів подали: Маличенко О.М. – «Філологічний брейн - ринг»; Вдовиченко І.І. – «Турнір юних правознавців»; Шембелян Л.М. – «КВК. Весела подорож до країни фізики».

Узагальнила роботу над своєю методичною проблемою Джус С.О. у методичній розробці на тему: «Самостійна робота учнів як метод підвищення якості знань на уроках виробничого навчання з професії «Оператор комп’ютерного набору».

Розробки уроків – лекцій подали: Макоцьоба С.Ф. на тему: «Баскетбол»;  Конопляста Н.П. на тему: «Облік витрат і виходу продукції за галузями виробництва».

 

Активну участь у педагогічній виставці прийняли викладачі спеціальних дисциплін:  Момотенко С.А. підготував  методичні рекомендації щодо виконання дипломної роботи зі спеціальності «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва»; Прокопчук М.С. і Олійник Г.Р. розробили методичні рекомендації щодо проведення конкурсів фахової майстерності з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва»; Кислян М.Ф. підготував методичні рекомендації проведення лабораторно – практичних занять з теми: «Вивчення сортових ознак плодових культур»; Гальчинський Ю.В. склав тестові завдання з предмета «Правила дорожнього руху»; Мельнічук О.В. підготував методичні вказівки до вивчення теми: «Моноблочні гідравлічні розподільники» з дисципліни «Гідропривід сільськогосподарської техніки»; Мошинський В.А. – розробив урок узагальнення знань та практичних навиків  на тему: «Рідке паливо для двигунів з примусовим запаленням».

В методичній розробці «Оцінка якості посіву» Деркач М.І. висвітлив матеріали, які цінні при вивченні системи обробітку ґрунту. Завдання для практичної роботи з предмета «Технології комп’ютерної обробки інформації» подав Мамаєв М.О. на тему: «Використання формул при обчисленні в електронній таблиці Ехсе1».

Майстри виробничого навчання Кучер Л.І., Кравчук М.І., Маслюківський В.І., Чорний В.М., Куліченко А.О., Букін К.В., Коломієць В.М., Гуменюк В.Г., Галаган В.П., Степанець О.В. подали методичні розробки  уроків виробничого навчання з різних професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Плодоовочівник. Овочівник-квітникар», «Електрогазозварник».

Методичні рекомендації щодо організації роботи майстра виробничого навчання розробили Лавренюк В.В. і Олійник Г.Р. на тему: «На допомогу майстру виробничого навчання».

Опис власного педагогічного досвіду виховної роботи як майстра виробничого навчання   узагальнив Ленчук С.М. на тему: «Виховання – велика справа: ним вирішується доля людини». Пилюта Т.П. подала методичну розробку батьківських зборів на тему: «Конфлікти з дитиною і шляхи їх вирішення». Методичні розробки позакласних заходів представили вихователі гуртожитку Ладченко Т.І. і Збаращенко А.В.  на теми: «Формування навичок здорового способу життя» і «Традиції українського народу». Дані напрацювання містять результати педагогічних пошуків, узагальнюють педагогічний досвід та майстерність.

Гортаючи сторінки методичних напрацювань, що представлені на виставку ще раз переконуєшся – ідеалом сучасного навчання є особистість не з енциклопедичною, розвиненою пам’яттю, а з гнучким розумом, з швидкою реакцією на все нове, з повноцінними, розвинутими потребами дальшого пізнання та самостійної дії, з добрими орієнтувальними навичками й творчими здібностями.

 


На даний момент 31 гостей на сайті