Get Adobe Flash player

Відкрита виховна година


18 грудня в ДНЗ « Сквирське ВПУ»  відбулася відкрита виховна година «Державні і національні символи України», яку підготували керівник групи Вдовиченко І.В. із учнями гр. 11.

 

 

З метою поглиблення знань учнів про національні та народні символами України; формувати національну свідомість; виховувати патріотів рідної землі; розширювати пізнавальний інтерес учнів.

Кабінет історії перетворився на світлицю. Тут і державні символи  і вишиті рушники, вишиванки, дівочі віночки на столі короваї, прикрашені червоною калиною. Учні одягнені в українські костюми.

Всіх присутніх вітає керівник групи Вдовиченко І.В. «Вельми шановні гості та учасники свята! Ми запросили вас до світлиці причаститися прекрасним з народної криниці, зачерпнути наснаги від пісні, що не вмирає, не тьмяніє з плином часу.»

Вона нагадує всім слова В. Липинського «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».

Учні групи поділені на підгрупи, кожна з яких готувала свої презентації «Державні символи України», «Народні символи України», вони  об’єднані в єдиний проект «Скажи своє слово про Україну».

Матеріали підібрані в пізнавальному, дослідницькому, краєзнавчому та народознавчому напрямах.

Учні представляють свої презентації : звучать поезії, розповіді, легенди, линуть пісні, на мультимедійній дошці з`являються відеоматеріали .

На запитання: « А з чого для вас починається Україна?» - щиро відповідають:

  • з маминої колискової пісні;
  • з татової поради;
  • з маминих найсмачніших пирогів;
  • з бабусиної усмішки;
  • з джерельної води дідусевої криниці;
  • з солов’їної української мови.

Учні Гнідовець Олександр, Архипов Сергій, Мошковський Владислав, Гира Олександр, Каневський  Олександр, Момотюк Максим  розповідали про, те що кожна держава має свої розпізнавальні символи . Такі символи: Державний Прапор, Державний Герб, Державний Гімн прославляють і неньку Україну.

Незабули згадати і про символи нашого району.

Герб Сквирського району має форму напівкруглого щита, який розділений навкіс двома срібними діагональними нитяними лініями, які перетинаються, на чотири поля: верхнє і нижнє – синього кольору, що символізує ясність, велич, красу нашого краю; праве і ліве – золотого кольору, символізуючого собою багатство, силу, вірність, родючість та землеробство.
На верхньому синьому полі срібне зображення Пресвятої Богородиці .

На нижньому синьому полі зображено золоту фортецю з однією вежею, увінчаною золотим хрестом і відчиненою брамою

Прапор Сквирського району являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхня і нижня - блакитного кольору, середня – жовтого (кольори Прапора Київської області). На жовтому полі у центрі зображено напівкруглий щит – основний елемент Герба Сквирського району – з відповідними фігурами на ньому.

Має Сквирщина і свій гімн слова якого написав наш земляк заслужений вчитель України Цимбалюк Василь Іванович.

До національних символів України відносимо рушники, вишиванки, коровай, віночок, козацькі шаровари, танець гопак, бандуру, а також вербу, калину, барвінок, писанку і ляльку-мотанку.

Присутні прослухали гру на бандурі, виконали пісні про калину, вербу, рушник і вишиванку.

Цікавою була розповідь учня Левковича Дмитра про ляльку-мотанку. Назва цього оберегу говорить сама за себе: ляльок - мотанок в подарунок друзям і родичам виготовляли власноруч. Таку іграшку наділяли магічними здібностями: символ достатку, здоров’я, любові.

Виготовляючи таку ляльку, потрібно було думати тільки про щось хороше, вкладати в процес створення мотанки думки про благополуччя і щастя того, кому вона повинна стати оберегом.

В заключному слові класний керівник відмітила: « Переглянувши весь проект ми з упевненістю можемо сказати, що учні з гордістю розповідали про нашу державу з давньою історією, оригінальною духовною культурою, українськими оберегами.

Вивчайте традиції свого народу, бережіть і шануйте обереги, поважайте державні і національні символи, пишайтесь і гордіться тим, що ми українці.»

 

 


На даний момент 24 гостей на сайті