Get Adobe Flash player

Родинне свято

Усе, що є найкраще у дитини:

Її талант, культура, доброта —

Від тата й мами йде і від родини —

Незаперечна істина свята.

15 березня в ДНЗ « Сквирське ВПУ»  відбулося родинне свято батьків і учнів «Роде наш красний, роде наш прекрасний», яке підготувала керівник групи Пилюти Т. П.  із учнями групи  № 32.

Даний захід був проведений з  метою розширення  уявлення учнів про традиційні стосунки в родині; навчання розвитку  пізнавальних  інтересів сім’ї, виховування поваги до членів родини, наслідування народних традицій та звичаїв українського народу.

Кабінет української мови та літератури  перетворився на світлицю. Тут і вишиті рушники, і вишиванки, коровай , верба та калина,  написані народні прислів’я, що проникають глибоко до серця: «Не бажай синові багатства, а бажай розуму», «Не бий дубцем, а карай слівцем», «Шануй батька й неньку, буде усе гладенько», «Життя, як стерня, не пройдеш, ноги не вколовши». Юнаки  у вишитих сорочках, дівчата з віночками на голівках та в українському національному одязі.

Всіх присутніх вітає керівник групи Пилюта Т.П. «Шановні гості, дорогі батьки: мами і тата, бабусі й дідусі, тітоньки і дядечки, добрі друзі, дорогі діти, уся наша родино! Вітаємо щиро вас усіх на нашому родинному святі.  А зібралися ми сьогодні не випадково. Адже жити нам у цьому учнівському колективі ще не один рік. А щоб життя було цікавим і захоплюючим, творчим і багатим, усім треба жити у дружбі й мирі, адже тільки у такій співпраці усім буде цікаво, комфортно і затишно».

Сім'я займає особливе місце в житті кожної людини. Тато й мама дають нам життя, виховують, навчають, привчають до праці. Вони хвилюються за невдачі та радіють нашим успіхам. Сім'я складається з батьків, дітей, їхніх дідусів і бабусь, які люблять один одного, піклуються і допомагають один одному.  Кожен наш день починається з маминого ніжного поцілунку й батьківського теплого погляду. Ми знаємо, що ласкава мама завжди приголубить, а руки батька нас підтримають, бабуся розкаже цікаву казку, а дідусь дасть щиру пораду. Це – наша сім`я. Ми всі — український народ, який складається з родин великих і малих, дружних і працьовитих.

Саме тому  під час свята учні читали поезії, виконували пісні, зверталися  з побажаннями  до матерів ,батьків, бабусь та дідусів.  Так, Щеглюк Ірина виконала пісню «Мамо» Т. Повалій, Михайлова Марія «Батьки мої» І. Федиш, Бортило Анастасії «Мамина сорочка» Наталії  Май.  На слова пісні «Батькові» Н.  Май, яка прозвучала у виконанні   Левкович  Марини, Бортило А. створила відео.

З  хвилюванням глядачі слухали українську пісню - молитву «Молитва за маму» ,  споглядаючи відео із світлинами матерів учнів групи, автором якого є Юрчук  Вероніка.  Учні, батьки та гості свята мали змогу переглянути відео пісень  Назарія Яремчука « Я дивлюсь на Вас мамо…» та Ніни Матвієнко «Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний» та прилучитися до мелодійності, душевності української пісні. Учениці Цимбалюк Марина та Булгаченко Аліна дослідили традиції та звичаї святкування Масляної (Масниці) та оформили їх у вигляді презентації, де показали,  як історію виникнення так і традиції масляного тижня. Адже кожен день особливий і має своє значення.

На святі була організована виставка учнівських робіт «Наші таланти».  Там можна було переглянути вироби з бісеру учениць Носінської Дарини, Левкович Марини, Коваленко Валерії. Із паперу створено композицію «Тюльпани для мами» та «Озеро лебедів», над якими працювала вся група №32.  Захоплення гостів викликали «Червоні троянди» Щеглюк Ірини,  які були виготовлені із паперових серветок.

В  заключному слові класний керівник відмітила: «Саме зі своєї сім’ї, з родини іде у світ людина і несе в нього своє серце, наповнене добротою і любов’ю, відчуттям краси і справедливості. Саме з сім’ї несе вона у світ правду, чесність, віру, традиції і звички. То ж недарма народне прислів’я каже: «Який кущ, така й хворостина, які батьки, така й дитина». Завершилося  святкуванням Мясляної   розрізанням короваю, який спекли умілі та невтомні руки бабусі учня Гоменюка Сергія -  Марії Олексіївни.

На даний момент 58 гостей на сайті