Get Adobe Flash player

День пам’яті та примирення

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.

Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. В Україні учасників бойових дій залишилося менше, ніж 100 тисяч.

З метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні, належного відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України 08.05.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід   година - пам’яті  «Тихі зорі вічної пам’яті».

В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичними фактами, та переглянути презентацію  приурочену до Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Учні мали можливість ознайомитись з Книжковою  – ілюстративною виставкою – пам’яттю  «Подвиг народу - подвиг безсмертя» присвячену подвигу Українського народу у боротьбі за свободу та Дню пам'яті та примирення, Дню  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-й річниці вигнання нацистів з України.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Година-реквієм «Згадувати боляче – забути неможливо»

Чи знаєш ти, світе
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!..

(Б.Олійник)

26 квітня 1986 року Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

33  роки пройшло відтоді. 33 роки смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. І 33 роки цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, не на життя. Горем і болем увійшов понад 30 років тому в наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після».

25.04.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулась Година-реквієм «Згадувати боляче – забути неможливо» до річниці Чорнобильської трагедії. Метою заходу було : навчити пам’ятати минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є; розвити в дітей потребу будувати, створювати, відроджувати заради України;  виховати любов до природи рідного краю, до людини, до землі, до держави, розвинути почуття сприйняття чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, не забруднювати довкілля.

В ході заходу учні мали змогу переглянути мультимедійний проект «Чорнобиль –біда на багато поколінь» та ознайомитись з Тематичною  виставкою книг  «Чорнобиль – не має минулого часу»

Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома.

Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Підготовка та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря  Вдовенко  Діани Олександрівни


Бібліотечний урок « Історія cтворення книги»

"Книги подібні рікам, що тамують

спрагу цілого світу,  – це  джерела мудрості»

(перший український історик Нестор Літописець)

Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З того часу, як люди навчилися писати, всю мудрість вони довіряли книгам, які відкривають нам світ, допомагають зрозуміти минуле та заглянути в майбутнє. Важко уявити собі, що колись книга не була паперовою. У стародавні часи люди не вміли ні читати, ні писати. Усі цікаві оповіді складалися і передавалися з вуст у вуста. Ці твори зберігалися не в книжкових шафах, а в народній пам’яті. Людина, яка була здатна переповісти той чи інший твір, сама ніби ставала книжкою.

15 квітня 2019 року в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено бібліотечний урок « Історія cтворення книги» з метою, щоб дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня учнів. Учні мали змогу переглянути презентацію та ознайомитись з історією виникнення книги, дізнались про тяжкий тернистий шлях становлення книги від наскельних малюнків до паперової книги , якою її знаємо ми тепер.

Минуло багато часу, поки з’явилися друковані книжки. Тепер книжка всюди поруч з нами. Вона – наш друг і порадник. Шануйте, любіть і бережіть книгу, бо в неї вкладено велику працю багатьох людей.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Виставка - вернісаж «Про гумор: всерйоз і жартома»

«Перше квітня в Україні

Відзначають свято сміху.

Hу, потіха! Ой потіха!

Наче цілий білий світ

З'їв смішинки на обід!»

Напевне, кожна людина любить жартувати або розігрувати інших, і один день в році цим займаються абсолютно всі, від дитини до дорослого, від студента до ділової людини. Щорічно 1 квітня в усьому світі відзначається День сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів і просто знайомих.

Виникнення свята сміху пов'язують з тим, що 1 квітня святкувалося в багатьох країнах як день весняного рівнодення і час Пасхи. Святкування з нагоди весняного нового року завжди супроводжувалися жартами, витівками і веселими розіграшами. Ця традиція збереглася і до сьогоднішніх днів: причиною стала сама природа, тому що весняні примхи погоди люди намагалися задобрити жартами.

От і вся учнівська спільнота ДНЗ «Сквирське ВПУ» не могла залишитись осторонь такого веселого свята. Крім того, що учні жартували один над одним, ділились веселими історіями, в інформаційно – ресурсному центрі нашого навчального закладу було організовано Виставку - вернісаж «Про гумор: всерйоз і жартома»»до дня сміху 1 квітня.

На виставці представлені збірки відомих та маловідомих авторів, які навіть найсерйозніших заставлять посміхнутися. Це твори Павла Глазового, Остапа Вишні, Степана Руданського та інших письменників-гумористів. Адже ніщо інше, як почуття гумору заставляє кожного з нас наповнювати цей світ Радістю і  Любов'ю.

Організацію та оформлення книжково-ілюстрованої виставки було проведено бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


9 березня українська громадськість відзначає 205 – ту річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. 7 березня 2019 року в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ» була влаштована Виставка – книжкові оплески «Світова  велич Кобзаря» та Виставка фотовернісаж  «Тарас Шевченко –геній пензля та пера» а також відбулась година спілкування «Геній українського народу». Учні  переглянули відеоматеріал  та мали змогу дізнатись про творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю .

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Книжкова виставка  «Жінки в історії України»

«... жінка — як музика, її можна любити, навіть не дуже розуміючи.»

Ліна Костенко

Рухається історія, змінюються часи, сягає фантастичних вершин наука і техніка, але незмінною лишається в людському суспільстві шана, повага до Жінки. Вона надихала поетів, малярів, композиторів - є Музою, Коханою, Матір'ю, великою Трудівницею. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося войовниче ставати на полі битви за гідність українського імені, за майбутнє України.

05.03.2019 року в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Міжнародного жіночого дня 8 березня  було оформлено книжкову виставку «Жінки в історії України». Ця виставка присвячена жінкам  - берегиням, просвітницям, героїням, які залишили свій слід в історії людства. Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів, і композиторів, і художників. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею за майбутнє України. І як висновок хотілося б  сказати:        Без жінки, не було б стільки світла, любові і тепла! Всім жінкам бажаємо щастя, злагоди та сімейного затишку !

Організація та проведення виставки відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни


Eрудит- шоу до свята рідної мови “Скарби рідної мови”

Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію.  Кожна людина має завжди

пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людинна повинна знати

свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

21.02.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулось  Eрудит- шоу до свята рідної мови “Скарби рідної мови” до дня Рідної мови. Мета заходу ‑ формувати розуміння того, що українська мова ‑ наш скарб, без якого не може існувати ані народ, ані Україна як держава. Міжнародний День рідної мови – відносно молоде свято. До календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичними фактами, прийняти участь в ерудит – змаганні на кращого знавця української мови, та переглянути відеоролик  приурочений дню Рідної мови.

Учні мали можливість ознайомитись з книжково  – ілюстрованою виставкою «Живи і квітни, мово рідна».

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Патріотична година «Герої не вмирають»

«… Помилуй, Боже, Україну!

Бо віра наша ще жива,

Хоч і душа іще в руїнах,

Та груди рвуть палкі серця…»

Орися Мельничук

20 лютого ми відзначаємо п’яту річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності, пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.

19 лютого в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ»   з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності  було проведено Патріотичну годину «Герої не вмирають» . Учні мали можливість ще раз дізнатись  про події в Україні в епоху Євромайдану, Революції гідності, про людей, які стали на захист інтересів України.  Була влаштована Фотодокументальна виставка «Борімося – поборемо! Нам Бог помагає!» до роковин подій на Майдані Незалежності та Дня Небесної Сотні.

Пам’ятаймо подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за вільне наше майбутнє, за волю України!

Захід організовано та проведено бібліотекарем Вдовенко Д.О.


Захід – реквієм "Квітки у полі, там, де Крути..."

«Ви за свободу гинули без скарги,

Серед потоків і руїн.

Вічна Вам пам’ять, Вічна Вам слава

І наш доземний уклін…»

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю , назва якої – Крути! Біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихала, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України…   Цієї станції немає на картах України. Загубилась вона серед дрімучих борів на північний схід від України.

24.01.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід – реквієм "Квітки у полі, там, де Крути...".

Виховання дітей та молоді — одна з основних функцій суспільства, через яку передається від покоління до покоління життєвий досвід, багатство знань і культурна спадщина народу, тому метою заходу було: формування в учнів почуття  патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; формування інтересу до літератури про бій під Крутами. В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичною довідкою про бій під Крутами також переглянули фільм «Україна: забута історія - Крути - Молода Кров».

Було оформлено книжкову -  ілюстровану виставку"Через Крути до майбутнього" присвячена пам’яті Героїв Крут, де всі бажаючі вільно могли ознайомитись з представленою літературою.

Підготовка та проведення заходу відбулась під керівництвом: бібліотекаря  Вдовенко  Діани Олександрівни  та заступника з виховної роботи  Дубовенко Юлії Віталіївни.


«Єдина Україна: Схід і Захід»

«У єдності сила народу!

Боже, нам єдності дай.

З Днем Соборності України!»

22 січня Україна святкує День Соборності – сто років тому, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.

22.01.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід «Єдина Україна: Схід і Захід» присвячений 100- річчю Соборності України. Метою заходу було: виховання національної свідомості учнів і людської гідності,формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу,виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичними фактами, послухати вірші про Батьківщину, та переглянути відеоролик  приурочений дню Соборності України.

Учні мали можливість ознайомитись з Виставкою – міркуванням  «Слався – незалежна Україно!» присвячена дню Соборності України.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Book- Slam  «Я прочитав і вам раджу»

17.01.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся Book Slam (бук-слем)- рекламна гра –конкурс   «Я прочитав і вам раджу». З метою пошуку нових, неординарних та ефективних форм реклами книги, просування читання, виявлення інтересів читачів до літератури різної тематики.  Варто зазначити, що бук-слем – це своєрідна презентація – реклама  однієї книги, але на цьому заході “рекламували” не одну книгу.

Book- Slam  «Я прочитав і вам раджу» був присвячений сучасним українським письменникам. Роль письменника в суспільстві дуже важлива. Письменник – це очі, думка та совість суспільства. Чесність, спроможність хоробро дивитись у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є  відгуком часу і в той же самий час – формотворчим елементом історичного періоду та його культурного пласту. Сучасне українське літературне поле достатньо широке: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Любко Дереш, Оксана Забужко, Ірен Роздобудько, Юрій Іздрик, Люко Дашвар та багато інших.

Бібліотекар та активні читачі бібліотеки заохочували всіх присутніх прочитати ту чи іншу книгу письменника, перед цим “рекламуючи” її. Зокрема, учасники цитували та ділилися своїми враженнями про книги..

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


"Сторінками улюблених книг за чашкою запашного чаю"

З Новим роком, браття милі,

В новім щастю, в новій силі

Радісно вітаю вас

І бажаю, щоб в здоров”ю,

В мирі, з братньою любов”ю,

Відтепер ішов нам час.

Щирій праці Бог поможе!

Дай вам Боже все, що гоже!

Іван Франко

Прийшла зима, пора, коли особливо хочеться затишку, тепла, приємного спілкування у колі друзів за чашкою ароматного чаю.

Чашка запашного чаю зазвичай є символом щирої бесіди. Особливо, коли тема розмови – книги які припали до душі та ще й  в святковий вечір в день Святого Андрія.

13.12.2018 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувсь вечір – чаювання «Сторінками улюблених книг за чашкою запашного чаю». Учні смакували запашні чаї насолоджувалися печивом та цукерками , а також чаювання супроводжувалося задушевними розмовами та цікавими бесідами про свої улюблені книги. Учні насолодилися довершеними смаками чаїв та отримали приємні емоції і заряд гарного настрою.

Доповненням до чаювання стала книжкова – ілюстративна виставка «Дивосвіт різдвяних свят», на якій була представлена література  про те  як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята, як-то „Звичаї нашого народу” Олекси Воропая.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Книжкові виставки

Кінець листопада дуже щедрий на визначні літературні дати. Листопад подарував нам плеяду корифеїв української літератури .

25 листопада виповнилось 180 років від дня народження українського письменника Нечуя-Левицького І. С.

27 листопада  минає 155 років від дня народження письменниці та громадської діячки Кобилянської О. Ю.

29 листопада минає 240 років від дня народження українського письменника, драматурга, засновника одного з перших українських театрів    Квітки-Основ'яненка Г. Ф.

В бібліотеці    ДНЗ «Сквирське ВПУ» до цих дат було організовано книжкові виставки.

Книжкова виставка «Знавець душі народної» до 180-річчя від дня народження Нечуя-Левицького І. С. (1838-1918) .

Книжкова виставка "ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА ЛЮДИНА І ЦАРІВНА" до 155-річчя від дня народження письменниці Кобилянської О. Ю. (1863-1942).

Книжкова виставка «Барви творів Квітки-Основ`яненка» до 240 -річчя від дня народження Квітки-Основ'яненка Г. Ф. (1778-1843).

Організація  та оформлення книжково -  ілюстрованих виставок  було проведено бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


Вечір – реквієм

«Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця»

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і  життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших  таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених безневинних  жертв.

21 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся Вечір – реквієм «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця». Учні мали змогу  переглянути фільм  про трагічні сторінки нашої історії. А також мали змогу ознайомитись з книгами представленими на книжковій  виставці «Голодомор мовою документів».

Кажуть, що минуле не належить нікому. Воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

Організація та проведення заходу відбулася під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Виставка до Дня Гідності і Свободи

Герої не вмирають, а живуть!

Їх імена лишаються із нами.

Нехай Господь благословить наш путь

До миру й спокою в відновленій державі.

Оксана Коломійчук

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

21 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня Гідності та Сводоби була облаштована книжково – ілюстративна  виставка «Ми є народ, якого не здолати» з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, поваги до героїчних подвигів співвітчизників; ушанування подвигів учасників АТО, волонтерів, медиків; гідне пошанування пам’яті загиблих. До уваги читачів представлені матеріали про сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні, героїв АТО, волонтерів та простих людей, яким не байдужа наша Батьківщина.

На протязі дня з радіо нашого навчального закладу лунали патріотичні та присвячені дню Гідності та Сводоби пісні  та вся учнівська громада та педагогічний колектив мали змогу ще раз почути історичну довідку про цей день.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Ток-ринг «Говоріть українською»

«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб»
І.Огієнко

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

І учнівська родина нашого навчального закладу не могла залишитись осторонь від такого визначного  свята. В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» 8 листопада до дня української писемності та мови було проведено Ток-ринг «Говоріть українською» змагання учнів на знання значення українських висловів та афоризмів. Учні мали змогу дізнатись  про тяжку долю нашої співучої мови, шлях до здобуття державної,про історію писемності, почули щирі слова любові і вдячності до неї.

Захід було проведено з метою виховувати почуття глибокої любові до мови, свого роду. Ознайомити учнів з історією України, виховувати любов до рідної землі, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу. Формувати відчуття краси рідної мови,розвивати мовленнєві здібності учнів,збагатити словниковий запас.

Під час заходу учні вільно могли ознайомитись з книжково – ілюстративною виставкою «Мова -  душа народу!». Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю нашої історії

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


«Цих днів не згасне слава»

День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

До річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників в бібліотеці ДНЗ « Сквирське ВПУ» організовано книжково-ілюстративну виставку «Цих днів не згасне слава» присвячену безсмертному подвигу, ратній  та трудовій звитязі українського народу в роки Великої Вітчизняної війни. Документи, представлені в експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій.

Організація  та оформлення книжкової -  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


«Війську козацькому – слава!»

14 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься в нас не тільки як релігійне, а й національне свято.Також 14 жовтня День захисника України. Вдячні нащадки низько вклоняються дідам та батькам, які захищали або захищають нашу землю, несуть або несли службу в лавах армії. Завдяки їм наша Батьківщина незалежна, сильна і могутня, а діти можуть сподіватися на щасливе майбутнє.

10.10.2018 В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ»  відбувся історико-патріотичний брейн-ринг «Війську козацькому – слава!» та виховна година до свята Покрови «Свята Покровонько, покрий головоньку». Заходи проводились з метою ознайомити учнів з періодом козаччини; виховувати шанобливе ставлення до власної історії і спонукати до наслідування кращих козацьких рис  гетьманів та кошових отаманів:відваги, мужності, безмежного патріотизму, добродушності, безкорисності, товариськості.

На інтелектуальному ринзі в бій вступили дві команди: «Патріоти» - капітан Павлішин Олександр гр..№16 та Татарченко Олена гр..№28,Казнозій Ілона гр.. №28,Піддубецька Ніна гр..№28 ,Вовк Світлана гр..№28; команда«Козаки» - капітан Михайленко Андрій гр..№48 та Бойко Олександр гр.. №47,Коротун Ростиславгр.№17,Вінник Валентин  гр.. №18,Шабатін Юрій гр..№48. Під час інтелектуального двобою команди проявили інтерес, зацікавленість та ерудованість. Ведучими заходу були чарівні Ковальська Олена гр..№26 та Лугина Дарина гр..№26.

Під час заходу учні вільно могли ознайомитись з  книжковою виставкою-дискусією «Слава козацька не вмре, не поляже» до дня українського козацтва та дізнатись про нелегкі будні бійців АТО, волонтерів, допомогу переселенцям із зони бойових дій з газетно – журнальної експозиції «НЕОГОЛОШЕНА  ВІЙНА ТРИВАЄ»  До дня захисника України – 14 жовтня.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни та вихователя Збаращенко Алли Василівни.


«Мій рідний край - моя земля»

«Уклін тобі, зеленокудра Сквиро,

поет сивоволосий посила   …»

М.Т. Рильський

Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру.

8 жовтня 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» була організована виставка - фотовернісаж   «Краса рідного краю» та оформленна книжково  - ілюстративна виставки «Мій рідний край - моя земля» - історичний шлях рідного краю.

Україна – це чудовий і мальовничий край. Це наша велика Батьківщина. Це і земля наша, і люди, і рідна мова, і історія нашого народу, і його пісні та мрії, вся наша держава – рідна Україна. Вона для кожної людини, як рідна ненька, її не можна ані купити, ані заслужити, вона у кожного одна. Коли ми говоримо про нашу державу Україну, нашу велику Батьківщину, то слово «Батьківщина» пишемо з великої букви.

А наша «маленька Батьківщина» - це те місце ,де ми народились,зробили перші кроки,почули голос неньки та  відчули радість із зустріччю з рідною людиною. Любов до Батьківщини починається з любові до рідної природи. Найдорожча та наймиліша природа, це природа тих місць, де ми народилися. У кожного з нас є свої улюблені місця, які нам подобаються ще з дитинства, і з якими в людини є свої спогади. Тож цінуймо те , що маємо.

На виставці учні вільно могли ознайомитись з представленими книгами наших співвітчизників Саліми Музиченко ,Василя Кучера, Миколи Зарудного, Василя Скрида .

Організація  та оформлення книжкової -  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


«Бібліотека – аптека для душі»

Свято бібліотек – це, передовсім, свято книги, великдень нашого духу, що починається із Сковороди та Котляревського, духу, що вийшов із «Кобзаря» Шевченка, через святий собор Гончара і чорну голгофу Стуса, катівні Теліги і душевний біль Ліни Костенко. Всеукраїнський день бібліотек, відзначення якого свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.

02.10.2018 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ»  до Всеукраїнського дня бібліотеки  30 вересня було проведено захід «Бібліотека – аптека для душі» інформація про історію виникнення бібліотек та значення книги в житті людини. Учні дізнались про історію виникнення бібліотек,були ознайомлені з найбільшими бібліотеками України, а також прийняли участь в вікторині. Ведучою заходу була учениця гр..№28 Місько Тамара.

Учні мали можливість ознайомитись з книгами книжкової виставки «Скарбниця Мудрості людської», де була представлена книга «Мистецька спадщина Івана Федорова».

Організація та проведення заходу відбулася під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.

 


 

Книжковаілюстрована виставка «Україна бажає миру»

Міжнародний день миру, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 р.і, який тепер щорічно відзначається 21 вересня як «день глобального припинення вогню ».

20.09.2018 в бібліотеці   ДНЗ «Сквирське ВПУ» було оформлено книжкову -  ілюстровану виставку: «Україна бажає миру» . Мир – як здоров’я і повітря: поки їх удосталь, про них не замислюєшся. До недавнього часу для нашого народу мир був повсякденною реальністю, хто думав, що може бути інакше, що в життя миролюбної України ввійде війна? Нині, як ніколи, відчуваємо в мирі потребу. Мир, безпека, стабільність – ось що найважливіше.

Організація виставки відбулася під керівництвом Вдовенко Діани Олександрівни.


Книжкова виставка «Україна – європейська держава»

Україна – наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші    батьки, де жили наші предки.      Україна – це історія народу, який протягом багатьох  віків боровся  за свою свободу і   незалежність. Тепер він самостійний, незалежний і гордий.

Україна – це повновартісна, повносила європейська держава. Вона усвідомлює своє місце в сучасному світі. Має вольовий та   гордий народ,що хоче мати власну нормальну  державу, поважає  власну історію, культуру і рідну мову.

Наша країна – суверенна, бо вона є самостійною у вирушенні внутрішніх справ, а також є рівною серед рівних у міжнародних відносинах. Як суверенна держава, Україна має державні символи, мову.

05.09.2018 в бібліотеці    ДНЗ «Сквирське ВПУ» було оформлено  книжкова виставка «Україна – європейська держава» з метою  пропагування в учнів національно -  патріотичного виховання.

Організація  та оформлення книжково -  ілюстрованої виставки  було проведено бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


Ерудит-змагання

«Я хочу жити в правовій державі»

26.03.18 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено книжкову виставку та ерудит - змагання «Брейн - ринг» на тему«Я хочу жити в правовій державі».
В наш час знання законів та прав допомагає спокійно жити в країні підтримуючи правопорядок та не порушуючи законів. Знання законів саме підлітками є гострою темою, так як саме вони найбільш схильні до імпульсивних вчинків, а не знання законів та своїх прав призводить до трагедій дитячих життів.
Мета: вивчення законів та прав; прищеплення гарної соціальної поведінки; пояснення дій в певних життєвих ситуаціях; надихати на підвищувати громадську самосвідомість.
Захід розпочався з перегляду книжкової виставки та  вивченню загальновідомих положень по праву. Потім відбулося ерудит - змагання з даної теми. Учасники та вболівальники показали непогані знання з даної теми.
Захід провела бібліотекар Осіпова І.О.


Вечір пам'яті  “Герої не вмирають… Просто йдуть”


20.02.2018 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено  вечір пам'яті  “Герої не вмирають… Просто йдуть” до дня Героїв Небесної  Сотні.

Їх назвали Небесною сотнею – українців,  які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

Мета: вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Вечір пам'яті, проведений спільно з вихователями гуртожитку, розпочався з хвилини мовчання в пам’ять всіх загиблих на майдані. Потім було представлено перегляд документального фільму “Зима, що нас змінила”. Сум та скорбота панувала серед глядачів. Не маємо права забувати події, що вивели нас на новий виток історії нашого народу.

Провела бібліотекар Осіпова І.О.


Захід до Дня пам’яті героїв Крут


29.01.18 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено ілюстровану виставку та вечір - реквієм присвячений Дню пам'яті героїв Крут. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава!

Мета: згадати подвиг юних героїв та вшанувати їх пам'ять; показати патріотичний героїзм українського народу; підняття відчуття гідності в історичному масштабі нашої історії.


Книжково - ілюстративна виставка

до Дня Соборності України


22.01.18 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено книжково-ілюстративну виставку до Дня Соборності України. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно - Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно день Соборності відзначається з 1999 року.

Мета: прищепити любов і повагу до історичних та культурних надбань українського народу, інтерес до минулого; виховувати почуття національної гідності, гордості за свою батьківщину та народ; розширити кругозір учнів про історію України;

Захід розпочали ведучі, які розповіли історію святкування Соборності України та історичні умови, які цьому передували. В цей день учні також створювали живий ланцюг, як символ єднання українського народу. Після того як учні прослухали  історичні факти та літературні вірші про Україну всі переглянули виставочні матеріали та поділились своїми думками щодо нашої історії.

Організовано та проведено бібліотекарем Осіповою І. О.


Захід “Мозаїка новорічних свят”


26.12.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” відбувся позаурочний захід “Мозаїка новорічних свят” приурочений до зимових свят та дня народження кросворду.

Зима - білосніжний період дитячих розваг та загадувань нового щастя для дорослих. В кожній країні свій символ нового року. В більшості це все таки бородатий дідусь з подарунками. Та як чудово, що всіх, від малого до старого, об'єднує надзвичайне очікування чудес. І вони трапляються, трапляються з тими, хто вірить в чудеса.

Мета: налаштувати дітей на святковий лад; розвивати кругозір та знання обрядів; розвивати ерудицію; стимулювати на дружні стосунки в змаганнях.

Останній захід в цьому році було проведено з привітаннями та побажаннями. Учні прослухали коротеньку розповідь про зимові свята та про  історію виникнення кросворду. Потім всі бажаючі  взяли участь в розгадуванні кросворду. Віршовані питання хоч і здавалось спочатку легкими,  але розгадки було не так просто знайти. Діти гарно справилися із завданням і обмінялися привітаннями до свят.

Захід провела бібліотекар Осіпова І.О.


Моніторинг бібліотеки ДНЗ "Сквирське ВПУ" - завантажити


План роботи бібліотеки - завантажити

На даний момент 26 гостей на сайті