Get Adobe Flash player

Книжкові виставки

Кінець листопада дуже щедрий на визначні літературні дати. Листопад подарував нам плеяду корифеїв української літератури .

25 листопада виповнилось 180 років від дня народження українського письменника Нечуя-Левицького І. С.

27 листопада  минає 155 років від дня народження письменниці та громадської діячки Кобилянської О. Ю.

29 листопада минає 240 років від дня народження українського письменника, драматурга, засновника одного з перших українських театрів    Квітки-Основ'яненка Г. Ф.

В бібліотеці    ДНЗ «Сквирське ВПУ» до цих дат було організовано книжкові виставки.

Книжкова виставка «Знавець душі народної» до 180-річчя від дня народження Нечуя-Левицького І. С. (1838-1918) .

Книжкова виставка "ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА ЛЮДИНА І ЦАРІВНА" до 155-річчя від дня народження письменниці Кобилянської О. Ю. (1863-1942).

Книжкова виставка «Барви творів Квітки-Основ`яненка» до 240 -річчя від дня народження Квітки-Основ'яненка Г. Ф. (1778-1843).

Організація  та оформлення книжково -  ілюстрованих виставок  було проведено бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


Вечір – реквієм

«Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця»

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і  життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших  таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених безневинних  жертв.

21 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся Вечір – реквієм «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця». Учні мали змогу  переглянути фільм  про трагічні сторінки нашої історії. А також мали змогу ознайомитись з книгами представленими на книжковій  виставці «Голодомор мовою документів».

Кажуть, що минуле не належить нікому. Воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

Організація та проведення заходу відбулася під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Виставка до Дня Гідності і Свободи

Герої не вмирають, а живуть!

Їх імена лишаються із нами.

Нехай Господь благословить наш путь

До миру й спокою в відновленій державі.

Оксана Коломійчук

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

21 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня Гідності та Сводоби була облаштована книжково – ілюстративна  виставка «Ми є народ, якого не здолати» з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, поваги до героїчних подвигів співвітчизників; ушанування подвигів учасників АТО, волонтерів, медиків; гідне пошанування пам’яті загиблих. До уваги читачів представлені матеріали про сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні, героїв АТО, волонтерів та простих людей, яким не байдужа наша Батьківщина.

На протязі дня з радіо нашого навчального закладу лунали патріотичні та присвячені дню Гідності та Сводоби пісні  та вся учнівська громада та педагогічний колектив мали змогу ще раз почути історичну довідку про цей день.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Ток-ринг «Говоріть українською»

«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб»
І.Огієнко

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

І учнівська родина нашого навчального закладу не могла залишитись осторонь від такого визначного  свята. В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» 8 листопада до дня української писемності та мови було проведено Ток-ринг «Говоріть українською» змагання учнів на знання значення українських висловів та афоризмів. Учні мали змогу дізнатись  про тяжку долю нашої співучої мови, шлях до здобуття державної,про історію писемності, почули щирі слова любові і вдячності до неї.

Захід було проведено з метою виховувати почуття глибокої любові до мови, свого роду. Ознайомити учнів з історією України, виховувати любов до рідної землі, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу. Формувати відчуття краси рідної мови,розвивати мовленнєві здібності учнів,збагатити словниковий запас.

Під час заходу учні вільно могли ознайомитись з книжково – ілюстративною виставкою «Мова -  душа народу!». Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю нашої історії

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


«Цих днів не згасне слава»

День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

До річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників в бібліотеці ДНЗ « Сквирське ВПУ» організовано книжково-ілюстративну виставку «Цих днів не згасне слава» присвячену безсмертному подвигу, ратній  та трудовій звитязі українського народу в роки Великої Вітчизняної війни. Документи, представлені в експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій.

Організація  та оформлення книжкової -  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


«Війську козацькому – слава!»

14 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься в нас не тільки як релігійне, а й національне свято.Також 14 жовтня День захисника України. Вдячні нащадки низько вклоняються дідам та батькам, які захищали або захищають нашу землю, несуть або несли службу в лавах армії. Завдяки їм наша Батьківщина незалежна, сильна і могутня, а діти можуть сподіватися на щасливе майбутнє.

10.10.2018 В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ»  відбувся історико-патріотичний брейн-ринг «Війську козацькому – слава!» та виховна година до свята Покрови «Свята Покровонько, покрий головоньку». Заходи проводились з метою ознайомити учнів з періодом козаччини; виховувати шанобливе ставлення до власної історії і спонукати до наслідування кращих козацьких рис  гетьманів та кошових отаманів:відваги, мужності, безмежного патріотизму, добродушності, безкорисності, товариськості.

На інтелектуальному ринзі в бій вступили дві команди: «Патріоти» - капітан Павлішин Олександр гр..№16 та Татарченко Олена гр..№28,Казнозій Ілона гр.. №28,Піддубецька Ніна гр..№28 ,Вовк Світлана гр..№28; команда«Козаки» - капітан Михайленко Андрій гр..№48 та Бойко Олександр гр.. №47,Коротун Ростиславгр.№17,Вінник Валентин  гр.. №18,Шабатін Юрій гр..№48. Під час інтелектуального двобою команди проявили інтерес, зацікавленість та ерудованість. Ведучими заходу були чарівні Ковальська Олена гр..№26 та Лугина Дарина гр..№26.

Під час заходу учні вільно могли ознайомитись з  книжковою виставкою-дискусією «Слава козацька не вмре, не поляже» до дня українського козацтва та дізнатись про нелегкі будні бійців АТО, волонтерів, допомогу переселенцям із зони бойових дій з газетно – журнальної експозиції «НЕОГОЛОШЕНА  ВІЙНА ТРИВАЄ»  До дня захисника України – 14 жовтня.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни та вихователя Збаращенко Алли Василівни.


«Мій рідний край - моя земля»

«Уклін тобі, зеленокудра Сквиро,

поет сивоволосий посила   …»

М.Т. Рильський

Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру.

8 жовтня 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» була організована виставка - фотовернісаж   «Краса рідного краю» та оформленна книжково  - ілюстративна виставки «Мій рідний край - моя земля» - історичний шлях рідного краю.

Україна – це чудовий і мальовничий край. Це наша велика Батьківщина. Це і земля наша, і люди, і рідна мова, і історія нашого народу, і його пісні та мрії, вся наша держава – рідна Україна. Вона для кожної людини, як рідна ненька, її не можна ані купити, ані заслужити, вона у кожного одна. Коли ми говоримо про нашу державу Україну, нашу велику Батьківщину, то слово «Батьківщина» пишемо з великої букви.

А наша «маленька Батьківщина» - це те місце ,де ми народились,зробили перші кроки,почули голос неньки та  відчули радість із зустріччю з рідною людиною. Любов до Батьківщини починається з любові до рідної природи. Найдорожча та наймиліша природа, це природа тих місць, де ми народилися. У кожного з нас є свої улюблені місця, які нам подобаються ще з дитинства, і з якими в людини є свої спогади. Тож цінуймо те , що маємо.

На виставці учні вільно могли ознайомитись з представленими книгами наших співвітчизників Саліми Музиченко ,Василя Кучера, Миколи Зарудного, Василя Скрида .

Організація  та оформлення книжкової -  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


«Бібліотека – аптека для душі»

Свято бібліотек – це, передовсім, свято книги, великдень нашого духу, що починається із Сковороди та Котляревського, духу, що вийшов із «Кобзаря» Шевченка, через святий собор Гончара і чорну голгофу Стуса, катівні Теліги і душевний біль Ліни Костенко. Всеукраїнський день бібліотек, відзначення якого свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.

02.10.2018 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ»  до Всеукраїнського дня бібліотеки  30 вересня було проведено захід «Бібліотека – аптека для душі» інформація про історію виникнення бібліотек та значення книги в житті людини. Учні дізнались про історію виникнення бібліотек,були ознайомлені з найбільшими бібліотеками України, а також прийняли участь в вікторині. Ведучою заходу була учениця гр..№28 Місько Тамара.

Учні мали можливість ознайомитись з книгами книжкової виставки «Скарбниця Мудрості людської», де була представлена книга «Мистецька спадщина Івана Федорова».

Організація та проведення заходу відбулася під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.

 


 

Книжковаілюстрована виставка «Україна бажає миру»

Міжнародний день миру, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 р.і, який тепер щорічно відзначається 21 вересня як «день глобального припинення вогню ».

20.09.2018 в бібліотеці   ДНЗ «Сквирське ВПУ» було оформлено книжкову -  ілюстровану виставку: «Україна бажає миру» . Мир – як здоров’я і повітря: поки їх удосталь, про них не замислюєшся. До недавнього часу для нашого народу мир був повсякденною реальністю, хто думав, що може бути інакше, що в життя миролюбної України ввійде війна? Нині, як ніколи, відчуваємо в мирі потребу. Мир, безпека, стабільність – ось що найважливіше.

Організація виставки відбулася під керівництвом Вдовенко Діани Олександрівни.


Книжкова виставка «Україна – європейська держава»

Україна – наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші    батьки, де жили наші предки.      Україна – це історія народу, який протягом багатьох  віків боровся  за свою свободу і   незалежність. Тепер він самостійний, незалежний і гордий.

Україна – це повновартісна, повносила європейська держава. Вона усвідомлює своє місце в сучасному світі. Має вольовий та   гордий народ,що хоче мати власну нормальну  державу, поважає  власну історію, культуру і рідну мову.

Наша країна – суверенна, бо вона є самостійною у вирушенні внутрішніх справ, а також є рівною серед рівних у міжнародних відносинах. Як суверенна держава, Україна має державні символи, мову.

05.09.2018 в бібліотеці    ДНЗ «Сквирське ВПУ» було оформлено  книжкова виставка «Україна – європейська держава» з метою  пропагування в учнів національно -  патріотичного виховання.

Організація  та оформлення книжково -  ілюстрованої виставки  було проведено бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


Ерудит-змагання

«Я хочу жити в правовій державі»

26.03.18 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено книжкову виставку та ерудит - змагання «Брейн - ринг» на тему«Я хочу жити в правовій державі».
В наш час знання законів та прав допомагає спокійно жити в країні підтримуючи правопорядок та не порушуючи законів. Знання законів саме підлітками є гострою темою, так як саме вони найбільш схильні до імпульсивних вчинків, а не знання законів та своїх прав призводить до трагедій дитячих життів.
Мета: вивчення законів та прав; прищеплення гарної соціальної поведінки; пояснення дій в певних життєвих ситуаціях; надихати на підвищувати громадську самосвідомість.
Захід розпочався з перегляду книжкової виставки та  вивченню загальновідомих положень по праву. Потім відбулося ерудит - змагання з даної теми. Учасники та вболівальники показали непогані знання з даної теми.
Захід провела бібліотекар Осіпова І.О.


Вечір пам'яті  “Герої не вмирають… Просто йдуть”


20.02.2018 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено  вечір пам'яті  “Герої не вмирають… Просто йдуть” до дня Героїв Небесної  Сотні.

Їх назвали Небесною сотнею – українців,  які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

Мета: вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Вечір пам'яті, проведений спільно з вихователями гуртожитку, розпочався з хвилини мовчання в пам’ять всіх загиблих на майдані. Потім було представлено перегляд документального фільму “Зима, що нас змінила”. Сум та скорбота панувала серед глядачів. Не маємо права забувати події, що вивели нас на новий виток історії нашого народу.

Провела бібліотекар Осіпова І.О.


Захід до Дня пам’яті героїв Крут


29.01.18 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено ілюстровану виставку та вечір - реквієм присвячений Дню пам'яті героїв Крут. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава!

Мета: згадати подвиг юних героїв та вшанувати їх пам'ять; показати патріотичний героїзм українського народу; підняття відчуття гідності в історичному масштабі нашої історії.


Книжково - ілюстративна виставка

до Дня Соборності України


22.01.18 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” було проведено книжково-ілюстративну виставку до Дня Соборності України. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно - Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно день Соборності відзначається з 1999 року.

Мета: прищепити любов і повагу до історичних та культурних надбань українського народу, інтерес до минулого; виховувати почуття національної гідності, гордості за свою батьківщину та народ; розширити кругозір учнів про історію України;

Захід розпочали ведучі, які розповіли історію святкування Соборності України та історичні умови, які цьому передували. В цей день учні також створювали живий ланцюг, як символ єднання українського народу. Після того як учні прослухали  історичні факти та літературні вірші про Україну всі переглянули виставочні матеріали та поділились своїми думками щодо нашої історії.

Організовано та проведено бібліотекарем Осіповою І. О.


Захід “Мозаїка новорічних свят”


26.12.17 в бібліотеці ДНЗ “Сквирське ВПУ” відбувся позаурочний захід “Мозаїка новорічних свят” приурочений до зимових свят та дня народження кросворду.

Зима - білосніжний період дитячих розваг та загадувань нового щастя для дорослих. В кожній країні свій символ нового року. В більшості це все таки бородатий дідусь з подарунками. Та як чудово, що всіх, від малого до старого, об'єднує надзвичайне очікування чудес. І вони трапляються, трапляються з тими, хто вірить в чудеса.

Мета: налаштувати дітей на святковий лад; розвивати кругозір та знання обрядів; розвивати ерудицію; стимулювати на дружні стосунки в змаганнях.

Останній захід в цьому році було проведено з привітаннями та побажаннями. Учні прослухали коротеньку розповідь про зимові свята та про  історію виникнення кросворду. Потім всі бажаючі  взяли участь в розгадуванні кросворду. Віршовані питання хоч і здавалось спочатку легкими,  але розгадки було не так просто знайти. Діти гарно справилися із завданням і обмінялися привітаннями до свят.

Захід провела бібліотекар Осіпова І.О.


Моніторинг бібліотеки ДНЗ "Сквирське ВПУ" - завантажити


План роботи бібліотеки - завантажити

На даний момент 20 гостей на сайті