Get Adobe Flash player

«Незабутній Шевченко»

«Живе Кобзар у пам’яті народу,

Живуть його слова, і мрії,і думки.

Хоч зазнавав великі перешкоди,

Та спадщина його сягла віків»

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця,людини планетарного масштабу.

10.03.2020 р. у бібліотеці освітнього закладу була оформлена книжкова – поетична композиція  «Шевченкова весна», присвячена річниці від дня народження співця вільної України, геніального поета, прозаїка,драматурга, мислителя,історика,етнографа,фольклориста,талановитого художника.  Відбулась година спілкування «Незабутній Шевченко»,бібліотекар Діана Олександрівна Вдовенко та здобувачі освіти розповіли прожиття та творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі. Учасники заходу читали свої улюблені вірші Тараса Григоровича Шевченка.


«Жінки в історії України»

Так уже повелося,що історія пам’ятає справи тільки «чоловічі», бо вони впадають в око. Помітні ті вчинки,які відчутно змінюють світ. Наприклад , війна, адже воюють чоловіки. А жіноча участь у війні – це лікування поранених,приготування їжі ,ремонтування одягу для бійців – уся ця праця непомітна. Хоча без жіночої підтримки жоден чоловік не зміг би воювати.

Та попри все це,в історії України є немало видатних жінок,які були не  лише хорошими матерями та господинями, а й робили великі справи.

05.03.2020 р.  бібліотекарем  освітнього закладу Діаною Олександрівною Вдовенко до жіночого свята було підготована ілюстрована виставка «Жінки в історії України» ,а також до уваги здобувачів освіти , було зачитано ліричні вірші про жінку.


«У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

20 лютого найстрашніша та  найтрагічніша  ніч – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше. Саме в ці дні на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Під час кривавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло близько сотні людей.

День Героїв Небесної Сотні - пам’ятний день, що відзначається в Україні  20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарем освітнього закладу Діаною Олександрівною Вдовенко, була проведена патріотична година «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» та оформлена виставка – репортаж «Мамо, не плач, повернусь весною» ,яка містить світлини Героїв Небесної Сотні та підбірку газетних статей «Вони загинули за Україну».

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної сотні» у наших серцях…


Бібліотечний урок «Основні елементи книги»

Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Батьки читають діткам казки, вірші, оповідання, коли вони зовсім маленькі. Згадайте свої перші улюблені книжечки, які роздивлялися, щось згадуючи, уявляючи, фантазуючи. А коли вивчили літери, самі стали читачами.

Кожен багато разів тримав у руках книжку, але мало хто замислювався над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібен той чи інший її елемент і як, узявши книгу до рук, ще не знаючи її змісту, не прочитавши ані сторінки, можна визначити, для кого вона призначена, хто її автор, з якого міста і в якому році вона прийшла до вас, хто малював ілюстрації, з яких окремих віршів, оповідань, казок вона складається... Тільки грамотний читач, погортавши книжку, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати.

12.02.2020 р.  в освітньому закладі бібліотекарем Діаною Олександрівною Вдовенко було проведено бібліотечний урок «Основні елементи книги». Здобувачі освіти ознайомились з елементами книги, навчились визначати, для чого призначений той чи інший елемент, навчились визначати її читацьке призначення.

В кінці заходу присутнім була запропонована літературна вікторина «Чарівний світ казки» , учасникам потрібно було намалювати героя казки, а присутнім по малюнку вгадати назву казки. Всі отримали велику кількість позитивних емоцій.


Бук – слем «Молоде покоління обирає книгу»

Бук – слем – змагання серед читачів з майстерності презентації прочитаних книг.16 січня 2020року бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною було проведено бук – слем «Молоде покоління обирає книгу». Учні влаштували змагання за кращу рекламу з прочитаної книги.

Учасники обрали для бук-слему книжки Люко Дашвар, Олени Печорної, Стівена Кінга,Любка Дереша та Хуліо Наваро. За підсумками глядацьких оцінок, найкращою книжкою було визнано «Мати все» Люко Дашвар.

По завершенню заходу присутні мали можливість взяти книги, які були представлені.


Книжково-ілюстративна виставка

«Дивосвіт різдвяних свят»

«Хай Ангел торкнеться вас ніжно крилом!
Зігріє вам серце Різдвяним теплом!
Хай радість, кохання наповнить ваш дім!
Оселиться щастя та спокій у нім!»

В народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». Підготовка й прихід новоріччя давно перейшло в обрядові дійства: гостинці від Миколая Угодника, ворожіння на Андріївських вечорницях, водіння Маланки та постановка вертепу, колядки, щедрівки, дитячі та дорослі забави…

Починається зимовий цикл свят 4 грудня з Введення до храму Пресвятої Богородиці Діви Марії або Третьої Пречистої, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік.

Найбільш відомі та улюблені дітьми свята – Миколая, Новий рік, Різдво. Всі вони дуже багаті на традиції, у цей час діти та дорослі обмінюються подарунками, щедрують, колядують, ходять до храму, святять воду та багато чого іншого. Кожне з них має свою символіку й атрибутику.

В бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» було підготовлено тематичну книжково-ілюстративну виставку «Дивосвіт різдвяних свят», яка ознайомить користувачів з історією та традиціями зимових свят; різдвяно-новорічною обрядовістю українців; колядками та щедрівками з різних регіонів України.

Організація  та оформлення книжкової -  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


«Селфі з книжковою інсталяцією»

Читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить а, отже, розвивається та йде вперед. Та перш за все варто створити МОДУ НА ЧИТАННЯ, щоб книга і ті, хто її читає вважалися кращими, щоб це було престижно у суспільстві.

У ці святкові передноворічні дні в бібліотеці освітнього закладу стартувала акція «Селфі з ялинкою із книг».

Організація книжкової інсталяції відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


«Сторінками улюблених книг за чашкою чаю»

Читання книги – це справжнє таїнство. Так приємно вмоститись на канапі з чашкою чаю, загорнувшись у ковдру, і читати книжку.

І в ці святкові дні є ще одна маленька дата «День чаю». 12.12.2019 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід «Сторінками улюблених книг за чашкою чаю». Всіх присутніх частували запашним чаєм та солодощами та головним смаколиком вечора звісно була медова Калита.

Захід відбувся під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Година – реквієм «Великий голод: Україна пам’ятає – світ визнає»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

25.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулась година – реквієм «Великий голод: Україна пам’ятає – світ визнає» здобувачам освіти нагадали, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших   – Голодомор . Молодь дізналась про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули  відео – спогад  «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Бібліотекар звернула увагу присутніх  на книжкову виставку – факт  «І пам’яті свіча не згасне».

Захід відбувся під керівництвом бібліотекаря Діани Олександрівни Вдовенко.


Книжкова – ілюстрована виставка «За гідність і свободу»

Події останніх років ставлять завдання активізації патріотичного виховання підростаючого покоління. 20.11.2019 року в інформаційно – ресурсному  центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ»,напередодні відзначення Дня Гідності та Свободи , відбулася презентація книжкової – ілюстрованої  виставки «За гідність і свободу » .

Бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною для учнів було проведено патріотично-інформаційну бесіду про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.


До 130-ї річниці від дня народження великого чародійника сміху

Остапа Вишні виставка – портрет "Ніколи не сміявся без любові"

Немає, мабуть, такого куточка в Україні, де б не чули імені Остапа Вишні, його веселих усмішок, іскрометних гуморесок, гострих фейлетонів і сатиричних памфлетів. Адже Остап Вишня є неперевершеним майстром сміху.

Великий сміхотворець Остап Вишня зробив неоціненний внесок у скарбницю національної літератури, проклавши шлях українській сатирі й гумору в новітню добу. До 130-ї річниці від дня народження великого чародійника сміху Остапа Вишні в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Свиське ВПУ» презентовано книжкову виставку – портрет "Ніколи не сміявся без любові"

Усмішки          Остапа Вишні, манеру письма не сплутати ні з  чиєю, бо він сміявся не з ненависті до людини, а з любові до неї: "Умираючи, кажу вам усім: ніколи не сміявся без любові до вас усіх, до сонця, до вітру, до зеленого листу! У моєму сміхові завжди бачив народ: хорошого чоловіка, привітну жінку, дівчину веселооку, дитину, бабу з дідом... І так мені хотілося, щоб посміхнулися вони, щоб веселі вони були, радісні, хороші..."

Книжкову – виставку організовано бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


ТОК- ринг «Веселкова наша мова»

до Дня української пиписемності та мови

Українська мова-наш скарб , без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 07.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня української пиписемності та мови було оформлено книжкову виставку «Мово моя,душа голосна України». Та було проведено ТОК- ринг «Веселкова наша мова», де здобувачі освіти мали змогу позмагатись у знанні афоризмів української мови та слів,які мало вживаються в сучасній українській мові. Також було проведено конкурс скоромовок – спотиканок «Хто зможе повторити?»

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Д.О.


Історичний репортаж «Україна – то козацька слава» та  виставка – дискусія «Лицарі українських степів» ,

журнально – книжкова експозиція«Неоголошена війна триває».

15.10.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» бібліотекарем Вдовенко Д.О учням було запропоновано перегляд історичного репортажу «Україна – то козацька слава». Всі присутні вільно могли ознайомитись з виставкою – дискусією «Лицарі українських степів» та з журнально – книжковою експозицією «Неоголошена війна триває»


Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня  - найчитальніший день року, адже з 1998 року затверджений,  як Всеукраїнський день бібліотек!

30.09.2019 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ» мали можливість «помандрувати» найбільшими бібліотеками світу під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Ілюстрована виставка - «Миру – мир!»

20.09.2019 року в ДНЗ « Сквирське ВПУ» ілюстрована виставка - «Миру – мир!». Бажаємо усім нам мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх до боротьби за виживання!

Організація  та оформлення  ілюстрованої виставки  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


Книжкові виставки

Вересень 2019 року дуже щедрий на визначні літературні дати.  Перший місяць осені подарував нам плеяду корифеїв української літератури .

9.09.2019 - 250 років від дня народження  Івана Петровича Котляревського (1769-1838), українського письменника.

10.09.2019 - 125 років від дня народження  Олександра Петровича Довженка (1894-1956), українського письменника, режисера.

11.09.2019 -  155 років від дня народження  Павла Арсеновича Грабовського (1864-1902), українського поета.

17.09.2019  - 155 років від дня народження  Михайла Михайловича Коцюбинського (1864-1913), українського письменника.

В бібліотеці    ДНЗ «Сквирське ВПУ» до цих дат було організовано книжкові виставки.

Книжкова виставка «Іван Петрович Котляревський – велике серце України» до 250 - річчя від дня народження  Івана Петровича Котляревського .

Книжкова виставка « Зачарований Україною» - до 125 - річчя від дня народження  Олександра Петровича Довженка.

Книжкова виставка «Перед долею важкою голови не похилю!» - до 155 – річчя від дня народження  Павла Арсеновича Грабовського.

Книжкова виставка «Літературні обрії Михайла Коцюбинського» - до 155 - річчя від дня народження  Михайла Михайловича Коцюбинського.

Організація  та оформлення книжково -  ілюстрованих виставок  була проведена бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


День пам’яті та примирення

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.

Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. В Україні учасників бойових дій залишилося менше, ніж 100 тисяч.

З метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні, належного відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України 08.05.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід   година - пам’яті  «Тихі зорі вічної пам’яті».

В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичними фактами, та переглянути презентацію  приурочену до Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Учні мали можливість ознайомитись з Книжковою  – ілюстративною виставкою – пам’яттю  «Подвиг народу - подвиг безсмертя» присвячену подвигу Українського народу у боротьбі за свободу та Дню пам'яті та примирення, Дню  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-й річниці вигнання нацистів з України.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Година-реквієм «Згадувати боляче – забути неможливо»

Чи знаєш ти, світе
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!..

(Б.Олійник)

26 квітня 1986 року Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

33  роки пройшло відтоді. 33 роки смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. І 33 роки цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, не на життя. Горем і болем увійшов понад 30 років тому в наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після».

25.04.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулась Година-реквієм «Згадувати боляче – забути неможливо» до річниці Чорнобильської трагедії. Метою заходу було : навчити пам’ятати минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є; розвити в дітей потребу будувати, створювати, відроджувати заради України;  виховати любов до природи рідного краю, до людини, до землі, до держави, розвинути почуття сприйняття чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, не забруднювати довкілля.

В ході заходу учні мали змогу переглянути мультимедійний проект «Чорнобиль –біда на багато поколінь» та ознайомитись з Тематичною  виставкою книг  «Чорнобиль – не має минулого часу»

Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома.

Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Підготовка та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря  Вдовенко  Діани Олександрівни


Бібліотечний урок « Історія cтворення книги»

"Книги подібні рікам, що тамують

спрагу цілого світу,  – це  джерела мудрості»

(перший український історик Нестор Літописець)

Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З того часу, як люди навчилися писати, всю мудрість вони довіряли книгам, які відкривають нам світ, допомагають зрозуміти минуле та заглянути в майбутнє. Важко уявити собі, що колись книга не була паперовою. У стародавні часи люди не вміли ні читати, ні писати. Усі цікаві оповіді складалися і передавалися з вуст у вуста. Ці твори зберігалися не в книжкових шафах, а в народній пам’яті. Людина, яка була здатна переповісти той чи інший твір, сама ніби ставала книжкою.

15 квітня 2019 року в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ» було проведено бібліотечний урок « Історія cтворення книги» з метою, щоб дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня учнів. Учні мали змогу переглянути презентацію та ознайомитись з історією виникнення книги, дізнались про тяжкий тернистий шлях становлення книги від наскельних малюнків до паперової книги , якою її знаємо ми тепер.

Минуло багато часу, поки з’явилися друковані книжки. Тепер книжка всюди поруч з нами. Вона – наш друг і порадник. Шануйте, любіть і бережіть книгу, бо в неї вкладено велику працю багатьох людей.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Виставка - вернісаж «Про гумор: всерйоз і жартома»

«Перше квітня в Україні

Відзначають свято сміху.

Hу, потіха! Ой потіха!

Наче цілий білий світ

З'їв смішинки на обід!»

Напевне, кожна людина любить жартувати або розігрувати інших, і один день в році цим займаються абсолютно всі, від дитини до дорослого, від студента до ділової людини. Щорічно 1 квітня в усьому світі відзначається День сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів і просто знайомих.

Виникнення свята сміху пов'язують з тим, що 1 квітня святкувалося в багатьох країнах як день весняного рівнодення і час Пасхи. Святкування з нагоди весняного нового року завжди супроводжувалися жартами, витівками і веселими розіграшами. Ця традиція збереглася і до сьогоднішніх днів: причиною стала сама природа, тому що весняні примхи погоди люди намагалися задобрити жартами.

От і вся учнівська спільнота ДНЗ «Сквирське ВПУ» не могла залишитись осторонь такого веселого свята. Крім того, що учні жартували один над одним, ділились веселими історіями, в інформаційно – ресурсному центрі нашого навчального закладу було організовано Виставку - вернісаж «Про гумор: всерйоз і жартома»»до дня сміху 1 квітня.

На виставці представлені збірки відомих та маловідомих авторів, які навіть найсерйозніших заставлять посміхнутися. Це твори Павла Глазового, Остапа Вишні, Степана Руданського та інших письменників-гумористів. Адже ніщо інше, як почуття гумору заставляє кожного з нас наповнювати цей світ Радістю і  Любов'ю.

Організацію та оформлення книжково-ілюстрованої виставки було проведено бібліотекарем Вдовенко Діаною Олександрівною.


9 березня українська громадськість відзначає 205 – ту річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. 7 березня 2019 року в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ» була влаштована Виставка – книжкові оплески «Світова  велич Кобзаря» та Виставка фотовернісаж  «Тарас Шевченко –геній пензля та пера» а також відбулась година спілкування «Геній українського народу». Учні  переглянули відеоматеріал  та мали змогу дізнатись про творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю .

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Книжкова виставка  «Жінки в історії України»

«... жінка — як музика, її можна любити, навіть не дуже розуміючи.»

Ліна Костенко

Рухається історія, змінюються часи, сягає фантастичних вершин наука і техніка, але незмінною лишається в людському суспільстві шана, повага до Жінки. Вона надихала поетів, малярів, композиторів - є Музою, Коханою, Матір'ю, великою Трудівницею. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося войовниче ставати на полі битви за гідність українського імені, за майбутнє України.

05.03.2019 року в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Міжнародного жіночого дня 8 березня  було оформлено книжкову виставку «Жінки в історії України». Ця виставка присвячена жінкам  - берегиням, просвітницям, героїням, які залишили свій слід в історії людства. Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів, і композиторів, і художників. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею за майбутнє України. І як висновок хотілося б  сказати:        Без жінки, не було б стільки світла, любові і тепла! Всім жінкам бажаємо щастя, злагоди та сімейного затишку !

Організація та проведення виставки відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни


Eрудит- шоу до свята рідної мови “Скарби рідної мови”

Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію.  Кожна людина має завжди

пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людинна повинна знати

свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

21.02.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбулось  Eрудит- шоу до свята рідної мови “Скарби рідної мови” до дня Рідної мови. Мета заходу ‑ формувати розуміння того, що українська мова ‑ наш скарб, без якого не може існувати ані народ, ані Україна як держава. Міжнародний День рідної мови – відносно молоде свято. До календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичними фактами, прийняти участь в ерудит – змаганні на кращого знавця української мови, та переглянути відеоролик  приурочений дню Рідної мови.

Учні мали можливість ознайомитись з книжково  – ілюстрованою виставкою «Живи і квітни, мово рідна».

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Патріотична година «Герої не вмирають»

«… Помилуй, Боже, Україну!

Бо віра наша ще жива,

Хоч і душа іще в руїнах,

Та груди рвуть палкі серця…»

Орися Мельничук

20 лютого ми відзначаємо п’яту річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності, пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.

19 лютого в інформаційно – ресурсному центрі ДНЗ «Сквирське ВПУ»   з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності  було проведено Патріотичну годину «Герої не вмирають» . Учні мали можливість ще раз дізнатись  про події в Україні в епоху Євромайдану, Революції гідності, про людей, які стали на захист інтересів України.  Була влаштована Фотодокументальна виставка «Борімося – поборемо! Нам Бог помагає!» до роковин подій на Майдані Незалежності та Дня Небесної Сотні.

Пам’ятаймо подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за вільне наше майбутнє, за волю України!

Захід організовано та проведено бібліотекарем Вдовенко Д.О.


Захід – реквієм "Квітки у полі, там, де Крути..."

«Ви за свободу гинули без скарги,

Серед потоків і руїн.

Вічна Вам пам’ять, Вічна Вам слава

І наш доземний уклін…»

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю , назва якої – Крути! Біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихала, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України…   Цієї станції немає на картах України. Загубилась вона серед дрімучих борів на північний схід від України.

24.01.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід – реквієм "Квітки у полі, там, де Крути...".

Виховання дітей та молоді — одна з основних функцій суспільства, через яку передається від покоління до покоління життєвий досвід, багатство знань і культурна спадщина народу, тому метою заходу було: формування в учнів почуття  патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; формування інтересу до літератури про бій під Крутами. В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичною довідкою про бій під Крутами також переглянули фільм «Україна: забута історія - Крути - Молода Кров».

Було оформлено книжкову -  ілюстровану виставку"Через Крути до майбутнього" присвячена пам’яті Героїв Крут, де всі бажаючі вільно могли ознайомитись з представленою літературою.

Підготовка та проведення заходу відбулась під керівництвом: бібліотекаря  Вдовенко  Діани Олександрівни  та заступника з виховної роботи  Дубовенко Юлії Віталіївни.


«Єдина Україна: Схід і Захід»

«У єдності сила народу!

Боже, нам єдності дай.

З Днем Соборності України!»

22 січня Україна святкує День Соборності – сто років тому, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.

22.01.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся захід «Єдина Україна: Схід і Захід» присвячений 100- річчю Соборності України. Метою заходу було: виховання національної свідомості учнів і людської гідності,формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу,виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

В ході заходу учні мали змогу ознайомитись з історичними фактами, послухати вірші про Батьківщину, та переглянути відеоролик  приурочений дню Соборності України.

Учні мали можливість ознайомитись з Виставкою – міркуванням  «Слався – незалежна Україно!» присвячена дню Соборності України.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Book- Slam  «Я прочитав і вам раджу»

17.01.2019  у стінах Інформаційно – ресурсного центру ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувся Book Slam (бук-слем)- рекламна гра –конкурс   «Я прочитав і вам раджу». З метою пошуку нових, неординарних та ефективних форм реклами книги, просування читання, виявлення інтересів читачів до літератури різної тематики.  Варто зазначити, що бук-слем – це своєрідна презентація – реклама  однієї книги, але на цьому заході “рекламували” не одну книгу.

Book- Slam  «Я прочитав і вам раджу» був присвячений сучасним українським письменникам. Роль письменника в суспільстві дуже важлива. Письменник – це очі, думка та совість суспільства. Чесність, спроможність хоробро дивитись у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є  відгуком часу і в той же самий час – формотворчим елементом історичного періоду та його культурного пласту. Сучасне українське літературне поле достатньо широке: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Любко Дереш, Оксана Забужко, Ірен Роздобудько, Юрій Іздрик, Люко Дашвар та багато інших.

Бібліотекар та активні читачі бібліотеки заохочували всіх присутніх прочитати ту чи іншу книгу письменника, перед цим “рекламуючи” її. Зокрема, учасники цитували та ділилися своїми враженнями про книги..

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


"Сторінками улюблених книг за чашкою запашного чаю"

З Новим роком, браття милі,

В новім щастю, в новій силі

Радісно вітаю вас

І бажаю, щоб в здоров”ю,

В мирі, з братньою любов”ю,

Відтепер ішов нам час.

Щирій праці Бог поможе!

Дай вам Боже все, що гоже!

Іван Франко

Прийшла зима, пора, коли особливо хочеться затишку, тепла, приємного спілкування у колі друзів за чашкою ароматного чаю.

Чашка запашного чаю зазвичай є символом щирої бесіди. Особливо, коли тема розмови – книги які припали до душі та ще й  в святковий вечір в день Святого Андрія.

13.12.2018 в бібліотеці ДНЗ «Сквирське ВПУ» відбувсь вечір – чаювання «Сторінками улюблених книг за чашкою запашного чаю». Учні смакували запашні чаї насолоджувалися печивом та цукерками , а також чаювання супроводжувалося задушевними розмовами та цікавими бесідами про свої улюблені книги. Учні насолодилися довершеними смаками чаїв та отримали приємні емоції і заряд гарного настрою.

Доповненням до чаювання стала книжкова – ілюстративна виставка «Дивосвіт різдвяних свят», на якій була представлена література  про те  як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята, як-то „Звичаї нашого народу” Олекси Воропая.

Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Діани Олександрівни.


Моніторинг бібліотеки ДНЗ "Сквирське ВПУ" - завантажити


План роботи бібліотеки - завантажити

На даний момент 13 гостей на сайті