Щоб забезпечити сприятливі умови для праці та життя, людина повинна знати навколишній світ небезпек і керувати ними, мінімізуючи можливий ризик. Ключовими за таких обставин є виховання та освіта, котрі формують в учнів відповідний світогляд, який допомагає уникати небезпек в повсякденному житті й трудовій діяльності. Тому сьогодні пріоритетною й найважливішою потребою залишається забезпечення безпеки життєдіяльності учнів ПТНЗ.

Особливого значення набуває проблема особистої безпеки учня, тобто проблема дієвої реалізації всього комплексу організаційних, виховних, навчальних, правових, фінансових та інших заходів щодо забезпечення захисту життя та здоров’я учнів.

    Створення безпечних умов для навчання, фізичного розвитку та належних умов для соціально-психологічної реабілітації учнів, стали важливим чинником у проведенні навчально-виховної роботи нашого навчального закладу.

    Система управління охороною праці є комплексом дій з підготовки, прийняття та реалізації рішень з метою виконання організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів.

    Головна мета роботи служби охорони праці – забезпечення безпеки, збереження життя, здоров’я та працездатності працівників і учнів під час трудового і навчального процесу.

    З метою попередження травматизму під час навчально-виховного процесу викладачі, класні керівники і майстри виробничого навчання проводять з учнями бесіди, інструктажі під час занять, лабораторно-практичних робіт, екскурсій тощо. Цей комплекс бесід має на меті забезпечити учня знання, вміння, переконання, що необхідні кожній людині для збереження життя і здоров’я, надання першої допомоги потерпілим. Учні повинні бути підготовлені до дій у небезпечних ситуаціях, знати засоби їх попередження, навчитися оберігати своє здоров’я. Бесіди мають практичну спрямованість, проводяться з урахуванням психології сприймання учнями навчального матеріалу у різних формах (ділова гра, ситуаційні завдання, круглий стіл тощо).

У процесі навчання учні ДНЗ “Сквирське ВПУ” оволодівають різними професіями, їх залучають до праці з використанням сучасного технологічного обладнання та матеріалів, електроенергії, автотранспортних засобів, іншої техніки, які є  травмонебезпечними. Тому головним завданням вивчення предмета «Охорона праці» є формування у майбутніх робітників знань і навичок з безпечного ведення робіт, відповідального ставлення до збереження життя і здоров’я, як особистого, так і інших працівників.

    Протягом усього терміну навчання учні отримують всю необхідну інформацію з питань безпеки праці, пожежної безпеки, охорони здоров’я, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки в побуті тощо.

Відповідальний з охорони праці освітнього закладу: Прокопенко Ніна Олександрівна – інженер з охорони праці.

Контактний телефон: 096-413-98-57

Пам’ятки з охорони праці

Пам’ятка “Будьте обережні з піротехнікою!”

Пам’ятка про правила поведінки при виявленні боєприпасів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси

Пам’ятка “Обов’язки та права пішоходів”

Пам’ятка “Правила поведінки на льоду”

Основні правила безпечної поведінки в Інтернеті для підлітків

Профілактика та перша допомога при отруєнні медикаментами

Шановні відвідувачі сайту !

 1. “Безпека на залізниці”
 2. “Безпека на залізниці”
 3. “Безпека дітей на залізниці”
 4. “Зірки про безпеку на залізниці”
 5. “Безпека на залізниці”
 6. “Безпека дітей на залізничному транспорті України”
 7. “Правила безпеки на залізниці”
Паспорт навчального кабінету охорони праці

План роботи ДНЗ “Сквирське ВПУ” з охорони праці та безпеки життєдіяльності на 2020-2021 н.р.

Графік проведення інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності

Звіт про травматизм на виробництві у 2019 р.

План роботи кабінету на 2020-2021 н.р.

Перелік законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки

                        Про проведення заходів  у ДНЗ «Сквирське ВПУ»

Акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

21 вересня в рамках Всеукраїнської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» до рятувальників 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини м.Сквира завітали здобувачі освіти групи 11. Рятувальниками Білоцерківського районного управління, спільно з представниками Національної поліції України було проведено інформаційно-профілактичний захід «День з поліцейським та рятівником» – єдиний інтерактивний урок з правил безпечної поведінки, зокрема в частині дотримання учасниками освітнього процесу правил дорожнього руху, пожежної безпеки, цивільного захисту та інших питань безпеки життєдіяльності людини, із демонструванням окремих зразків спеціальної техніки, спецзасобів, що використовуються у службовій діяльності.
В кінці заходу кожен, збагатившись необхідними знаннями, мав змогу одягти бойовий одяг, побувати в кабіні бойового розрахунку пожежного автомобіля, та зробити фото на згадку разом з рятувальниками.

Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху  в ДНЗ « Сквирське ВПУ»

З метою  запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги молоді та педагогічних працівників до правил поведінки на дорогах з  17 по 21 травня 2021 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

         У рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено ряд заходів.

     У навчальних групах майстрами виробничого навчання, класними керівниками були проведені виховні години: «Будь обережним на дорозі».

      Вихователі гуртожитку  прочитали для здобувачів освіти   лекцію  на тему:« «Дорожні пригоди та їх наслідки»,  у ході якої ознайомили молодь із статистикою дорожньо-транспортних пригод,  котрі сталися на теренах Київської області, а також нагадали правила безпечного переходу дороги, посадки в громадський транспорт, виходу з громадського транспорту. Викладач  ПДР  та інженер з охорони праці провели  вікторину «Наш друг-безпечний рух».

        Цікаво пройшло обговорення переглянутих фільмів  «Наука катастроф. Автомобілі», «Правила дорожні: знай і виконуй».

     За участю працівників Національної Поліції міста Сквири викладач ПДР провів  Національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому» .

         Протягом Тижня безпеки дорожнього руху зі здобувачами освіти  проводились профілактичні бесіди щодо попередження  дорожньо-транспортних пригод та дотримання правил дорожнього руху.                                                            

Проведення Тижня безпеки дорожнього руху показало, що здобувачі освіти   ознайомлені з   правилами  дорожнього руху та наслідками, які можуть відбуватись в разі недотримання правил дорожнього руху, а також володіють навичками поведінки на вулиці  та  дорозі.

День цивільного захисту

З метою формування в здобувачів освіти  умінь, навичок   чітко діяти в різних  надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя та розвитку в них  відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємодопомоги, постійної готовності правильно діяти при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій; практичної перевірки вмінь та навичок здобувачів освіти користуватися засобами індивідуального  захисту, надавати першу домедичну допомогу 18 травня 2021 року в ДНЗ «Сквирське  ВПУ» був проведений День цивільного захисту .

     Розпочався він  з  урочистої   лінійки, на якій було  оголошено  план проведення  Дня цивільного захисту.

      Протягом дня молодь мала змогу переглянути навчальні фільми: «Знати, щоб вижити», «Про проведення евакуації», «Небезпечні знахідки»;  практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри, виконати  нормативи цивільного захисту по одяганню загальновійськового протигазу та  захисного костюма Л-1 та виконали норматив з бігу 100 м.

         Проведені  заходи  викликали  жвавий інтерес  у  здобувачів освіти.    Вони  переконалися в тому, що отримані знання знадобляться  у використанні в   повсякденному житті.

Екскурсія здобувачів освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій

12 травня 2021 року була проведена екскурсія для здобувачів освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
    Під час екскурсії рятувальники розповіли про основні небезпеки пов’язані із використанням вогню, можливими джерелами пожеж, нагадали правила безпеки, розповіли, як потрібно діяти у випадку виникнення надзвичайної ситуації, та  що робити для її запобігання. Особливу увагу вони звернули на небезпеку знаходження невідомих предметів, пояснивши, що чіпати незнайомі предмети небезпечно, оскільки вони можуть містити вибухові речовини.     Та найбільшу цікавість здобувачів освіти викликало пожежно-рятувальне обладнання, спорядження та техніка. Вони приміряли бойовий одяг та спорядження, які використовують працівники аварійно-рятувального підрозділу.                              

“Всесвітній день охорони праці”

28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Цей день встановлено з метою привернення уваги суспільства,органів державної влади,суб’єктів господарювання,громадських організацій до питань з охорони праці,запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням,вшанування пам’яті осіб,які загинули на виробництві.
Щороку Міжнародна організація праці акцентує увагу суспільства на різних викликах, які стоять у сфері охорони праці.У 2021 році заходи здійснюються під девізом “Передбачити, готуватися та реагувати на кризи- інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі”.
У освітньому закладі проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота з працівниками та здобувачами освіти щодо безпеки праці на робочих місцях.
Розроблені брошури,буклети,пам’ятки щодо вимог безпеки праці.

Про проведення Дня охорони праці в Україні 28 квітня 2021 р.

Тиждень  безпеки життєдіяльності у ДНЗ «Сквирське вище професійне училище»

З метою збереження  і захисту життя, забезпечення особистої безпеки здобувачів освіти  з 22 по 26 лютого 2021 року в освітньому закладі був проведений  Тиждень  безпеки  життєдіяльності.

В рамках Тижня були проведені заходи:

 • година спілкування «Життя людини – найвища цінність» ( проводилося у всіх навчальних групах);
 • перегляд відео сюжетів, відео  роликів, відео фільмів «Безпечний інтернет», «Знати, щоб вижити»,  «Правила безпеки – правила життя», «Медична допомога а екстрених ситуаціях», « Вибухонебезпечні предмети» ;
 • лекція на тему «Молодь за здоровий спосіб життя»;
 • вікторина на тему: «Правила безпечної поведінки»;
 • бесіда «Дбайливе ставлення до свого здоров’я».
 • відбулася зустріч з представником Сквирського районного сектору   Державної служби України з надзвичайних ситуацій 
 • був проведений Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку на тему: «Пожежі краще запобігти!»
 • усний журнал на тему: «Безпека  щоденного життя»;
 • проведений захід «Разом до найкращого інтернету».

Участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків

З 10.02-22.02 2021 р. у ДНЗ «Сквирське ВПУ» пройшов Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків на тему : «Пожежі краще запобігти!».

Роботи переможців надані до Сквирського районного сектору для участі у районному етапі конкурсу.

Конкурс дитячого малюнка

«Охорона праці очима дітей  –  2020»

26 лютого 2020 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»  прийняли участь у конкурсі дитячого малюнка « Охорона праці очима дітей- 2020».

У актовому залі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців районного етапу конкурсу дитячого малюнку “Охорона праці очима дітей” за участю голови Сквирської райдержадміністрації Оксани Славінської та начальника управління соціального захисту Сквирської райдержадміністрації Надії Рогози.

Активними учасниками конкурсу стали учні загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів району  та учні ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Журі конкурсу  дитячого малюнку визначили авторів кращих робіт, що увійшли до фіналу мистецького марафону.

Переможцями стали учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»:

І місце ЦИМБАЛ Олександручень І курсу  група49,

ІІ місце СКРИПАЧУК Ярослав учень І курсу  група 29 ;

ІІ місце КРАЄВСЬКИЙ Артур, учень І курсу група 49;

ІІІ місце ПАРФЕНЮК Юрій учень ІІІ курсу  група 37,

ІІІ місце ЧЕРНЕГА Юрій, учень ІІІ курсу група 47.

Переможці  конкурсу нагороджені грамотами Сквирської райдержадміністрації та солодкими  подарунками,  що надала ТОВ фірма «Грона».

Тиждень знань з безпеки життєдіяльності

у ДНЗ «Сквирське вище професійне училище»

З метою проведення роботи з учнями щодо питань особистої безпеки та захисту життя з 11 по 15 листопада 2019 року в училищі пройшов Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.

В рамках Тижня були проведені:

 • – година спілкування на тему: «Я ціную своє життя»;
 • – тренінг з профілактики паління;
 • – тренінг з безпеки учнів в Інтернеті;
 • – виставка книг, періодики «Про безпеку пам’ятай – у біду не потрапляй!»;
 • – лекція в гуртожитку на тему: «Наркоманія як суспільна проблема»;
 • – перегляд та обговорення відеофільмів, відеосюжетів з питань безпеки життєдіяльності;
 • – зустріч з працівниками Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Екскурсія до Сквирського районного сектору

13 вересня 2019 року з покладання квітів до пам’ятника Героям Чорнобиля розпочалася екскурсія до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій для учнів    І курсу  групи № 49 ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Під час екскурсії рятувальники розповіли учням, як недбалість і пустощі приводять до пожеж, навчили правил безпечного поводження у побуті та на вулиці, правил відпочинку на природі, водоймах, під час виявлення вибухонебезпечних предметів та у разі виявлення пожеж у побуті.

Учні із задоволенням розглядали та приміряли бойовий одяг вогнеборців, ознайомлювались з пожежно-рятувальною технікою і наявним оснащенням рятувальників.

Така зустріч із пожежниками надовго запам’ятається учням.

Тиждень безпеки дорожнього руху

«Безпечний рух на дорозі – запорука безпечного життя!»

Під таким гаслом пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху з 18 по 22 листопада 2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ».

В освітньому закладі були проведені заходи:

 • Години спілкування «Безпека на дорозі-безпечне майбутнє»;
 • Лекція на тему: «Наш друг-безпечний рух»;
 • Бесіда на тему: «Правила руху завчи доладу, щоб не потрапити раптом в біду»;
 • Вікторина «Чи знаєш ти, правила дорожнього руху»;
 • Перегляд фільмів на тему: « Наука катастроф – Автомобілі», «Безпека пішоходів – у руках самих пішоходів»;
 • Єдиний національний урок «Безпечна країна» з участю працівників Національної Поліції міста Сквира на тему: «Обов’язки і права пішоходів».
 • Роз’яснювальна робота серед учнів, батьків щодо безпеки дорожнього руху.

Усі заходи мали на меті привернути увагу учнів до проблем травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.

Проведення Тижня дорожнього руху показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.