Щоб забезпечити сприятливі умови для праці та життя, людина повинна знати навколишній світ небезпек і керувати ними, мінімізуючи можливий ризик. Ключовими за таких обставин є виховання та освіта, котрі формують в учнів відповідний світогляд, який допомагає уникати небезпек в повсякденному житті й трудовій діяльності. Тому сьогодні пріоритетною й найважливішою потребою залишається забезпечення безпеки життєдіяльності учнів ПТНЗ.

Особливого значення набуває проблема особистої безпеки учня, тобто проблема дієвої реалізації всього комплексу організаційних, виховних, навчальних, правових, фінансових та інших заходів щодо забезпечення захисту життя та здоров’я учнів.

    Створення безпечних умов для навчання, фізичного розвитку та належних умов для соціально-психологічної реабілітації учнів, стали важливим чинником у проведенні навчально-виховної роботи нашого навчального закладу.

    Система управління охороною праці є комплексом дій з підготовки, прийняття та реалізації рішень з метою виконання організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів.

    Головна мета роботи служби охорони праці – забезпечення безпеки, збереження життя, здоров’я та працездатності працівників і учнів під час трудового і навчального процесу.

    З метою попередження травматизму під час навчально-виховного процесу викладачі, класні керівники і майстри виробничого навчання проводять з учнями бесіди, інструктажі під час занять, лабораторно-практичних робіт, екскурсій тощо. Цей комплекс бесід має на меті забезпечити учня знання, вміння, переконання, що необхідні кожній людині для збереження життя і здоров’я, надання першої допомоги потерпілим. Учні повинні бути підготовлені до дій у небезпечних ситуаціях, знати засоби їх попередження, навчитися оберігати своє здоров’я. Бесіди мають практичну спрямованість, проводяться з урахуванням психології сприймання учнями навчального матеріалу у різних формах (ділова гра, ситуаційні завдання, круглий стіл тощо).

У процесі навчання учні ДНЗ “Сквирське ВПУ” оволодівають різними професіями, їх залучають до праці з використанням сучасного технологічного обладнання та матеріалів, електроенергії, автотранспортних засобів, іншої техніки, які є  травмонебезпечними. Тому головним завданням вивчення предмета «Охорона праці» є формування у майбутніх робітників знань і навичок з безпечного ведення робіт, відповідального ставлення до збереження життя і здоров’я, як особистого, так і інших працівників.

    Протягом усього терміну навчання учні отримують всю необхідну інформацію з питань безпеки праці, пожежної безпеки, охорони здоров’я, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки в побуті тощо.

Відповідальний з охорони праці освітнього закладу: Прокопенко Ніна Олександрівна – інженер з охорони праці.

Контактний телефон: 096-413-98-57

Пам’ятки з охорони праці

Пам’ятка “Будьте обережні з піротехнікою!”

Пам’ятка про правила поведінки при виявленні боєприпасів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси

Пам’ятка “Обов’язки та права пішоходів”

Пам’ятка “Правила поведінки на льоду”

Основні правила безпечної поведінки для підлітків

Профілактика та перша допомога при отруєнні медикаментами

Опис кабінету охорони праці

В училищі обладнано кабінет охорони праці, розрахований на 30 навчальних місць, площа якого складає 54 м.кв.

Основним завданням кабінету охорони праці училища є навчання учнів та працівників з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці та позитивного досвіду щодо профілактики аварій, виробничого травматизму та професійних захворювань.

Відповідно до основних завдань кабінет здійснює таку роботу:

1. Навчання учнів предмету охорони праці та безпеки життєдіяльності та інших предметів, які передбачають вивчення питань охорони праці ;

2. В кабінеті проводяться вступні інструктажі з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки та електробезпеки. 3.В кабінеті проводиться навчання та перевірка знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності з працівниками та учнями училища. Кабінет охорони праці забезпечений меблями , які розміщені відповідно до санітарно-гігієнічних вимог і норм, та обладнаний демонстраційним столом на підвищенні, за яким розміщена класна дошка на 3 робочих площі у розгорнутому вигляді. Усі площі дошки мають магнітну основу для демонстрації навчально – наочних посібників (таблиць, ілюстрацій, моделей). 

Кабінет оснащений засобами навчання та навчальним обладнанням, наявний комп’ютер, який приєднаний до мережі Інтернет.

Природне світло падає з лівої сторони від учнів, найменша загальна освітленість штучного освітлення на рівні столів не нижче за 300 лк при освітленні лампами розжарювання. Кабінет охорони праці розташований на 2-му поверсі навчального корпусу, оснащений природною вентиляцією. В наявності є ізоляція електричних мереж та проведено заміри опору ізоляції.

З метою забезпечення пожежної безпеки кабінет охорони праці укомплектований протипожежним інвентарем, який розміщений на пожежному щиті.

Кабінет оснащений медичною аптечкою з набором перев’язочних засобів і медикаментів для надання першої медичної допомоги.

В кабінеті охорони праці проведений поточний ремонт. Опалення і вентиляція відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

На вхідних дверях кабінету є відповідна табличка «Кабінет охорони праці».  В кабінеті створені навчально – методичні експозиції змінного та постійного характеру:

Стенди:

 “Вимоги  безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт”;                                                                                       “Електробезпека”;                                                                                               

“Вмій діяти при пожежі”;

“Пожежна безпека”;

“Охорона праці” ( Види інструктажів);

“Куток з охорони праці”;

“Закон України “Про охорону праці” (витяги);

“Перша допомога”;

“Державні символи України”.

“Інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності”.

             В кабінеті розміщений стенд із спецодягягом з професій:

 • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва;
 • Кухар;офіціант;
 • Слюсар з ремонту автомобілів.

В кабінеті охорони праці створені умови для організації індивідуального та диференційованого навчання, реалізації практично-дійової і творчої складових змісту навчання, організації індивідуальної підготовки викладача до занять. Кабінет забезпечений навчально-методичною та довідковою літературою, підручниками, навчальними та наочними посібниками, директивними, інструктивними та іншими матеріалами, необхідними для проведення навчання та інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності, примірниками журналів: «Безпека життєдіяльності»,  «Охорона праці» з додатком «На допомогу спеціалісту з охорони праці»; «Пожежна безпека», відеофільмами з пожежної безпеки та охорони праці, а також основними нормативно-правовими актами з охорони праці.

Згідно державних стандартів ПТО наявні тематичні плани та програми з предмету «Охорона праці» з професій, за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників в училищі. У кабінеті створена картотека електронних засобів навчання. Оформленні тематичні папки, де підібрано матеріал для тематичного оцінювання рівня навчальних досягнень учнів (контрольні запитання, тестові завдання). Роздатковий матеріал підібрано по варіантах, враховуючи навчальні можливості учнів. Підготовлений матеріал для виконання самостійних робіт.

Кабінет естетично оформлений і придатний до проведення уроків та позаурочних заходів.

Паспорт навчального кабінету охорони праці

План роботи ДНЗ “Сквирське ВПУ” з охорони праці та безпеки життєдіяльності на 2020-2021 н.р.

Графік проведення інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності

Звіт про травматизм на виробництві у 2019 р.

План роботи кабінету на 2020-2021 н.р.

Перелік законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки

                        Про проведення заходів  у ДНЗ «Сквирське ВПУ»

Участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків

З 10.02-22.02 2021 р. у ДНЗ «Сквирське ВПУ» пройшов Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків на тему : «Пожежі краще запобігти!».

Роботи переможців надані до Сквирського районного сектору для участі у районному етапі конкурсу.

Конкурс дитячого малюнка

«Охорона праці очима дітей  –  2020»

26 лютого 2020 року учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»  прийняли участь у конкурсі дитячого малюнка « Охорона праці очима дітей- 2020».

У актовому залі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців районного етапу конкурсу дитячого малюнку “Охорона праці очима дітей” за участю голови Сквирської райдержадміністрації Оксани Славінської та начальника управління соціального захисту Сквирської райдержадміністрації Надії Рогози.

Активними учасниками конкурсу стали учні загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів району  та учні ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Журі конкурсу  дитячого малюнку визначили авторів кращих робіт, що увійшли до фіналу мистецького марафону.

Переможцями стали учні ДНЗ «Сквирське ВПУ»:

І місце ЦИМБАЛ Олександручень І курсу  група49,

ІІ місце СКРИПАЧУК Ярослав учень І курсу  група 29 ;

ІІ місце КРАЄВСЬКИЙ Артур, учень І курсу група 49;

ІІІ місце ПАРФЕНЮК Юрій учень ІІІ курсу  група 37,

ІІІ місце ЧЕРНЕГА Юрій, учень ІІІ курсу група 47.

Переможці  конкурсу нагороджені грамотами Сквирської райдержадміністрації та солодкими  подарунками,  що надала ТОВ фірма «Грона».

Тиждень знань з безпеки життєдіяльності

у ДНЗ «Сквирське вище професійне училище»

З метою проведення роботи з учнями щодо питань особистої безпеки та захисту життя з 11 по 15 листопада 2019 року в училищі пройшов Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.

В рамках Тижня були проведені:

 • – година спілкування на тему: «Я ціную своє життя»;
 • – тренінг з профілактики паління;
 • – тренінг з безпеки учнів в Інтернеті;
 • – виставка книг, періодики «Про безпеку пам’ятай – у біду не потрапляй!»;
 • – лекція в гуртожитку на тему: «Наркоманія як суспільна проблема»;
 • – перегляд та обговорення відеофільмів, відеосюжетів з питань безпеки життєдіяльності;
 • – зустріч з працівниками Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Екскурсія до Сквирського районного сектору

13 вересня 2019 року з покладання квітів до пам’ятника Героям Чорнобиля розпочалася екскурсія до Сквирського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій для учнів    І курсу  групи № 49 ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Під час екскурсії рятувальники розповіли учням, як недбалість і пустощі приводять до пожеж, навчили правил безпечного поводження у побуті та на вулиці, правил відпочинку на природі, водоймах, під час виявлення вибухонебезпечних предметів та у разі виявлення пожеж у побуті.

Учні із задоволенням розглядали та приміряли бойовий одяг вогнеборців, ознайомлювались з пожежно-рятувальною технікою і наявним оснащенням рятувальників.

Така зустріч із пожежниками надовго запам’ятається учням.

Тиждень безпеки дорожнього руху

«Безпечний рух на дорозі – запорука безпечного життя!»

Під таким гаслом пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху з 18 по 22 листопада 2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ».

В освітньому закладі були проведені заходи:

 • Години спілкування «Безпека на дорозі-безпечне майбутнє»;
 • Лекція на тему: «Наш друг-безпечний рух»;
 • Бесіда на тему: «Правила руху завчи доладу, щоб не потрапити раптом в біду»;
 • Вікторина «Чи знаєш ти, правила дорожнього руху»;
 • Перегляд фільмів на тему: « Наука катастроф – Автомобілі», «Безпека пішоходів – у руках самих пішоходів»;
 • Єдиний національний урок «Безпечна країна» з участю працівників Національної Поліції міста Сквира на тему: «Обов’язки і права пішоходів».
 • Роз’яснювальна робота серед учнів, батьків щодо безпеки дорожнього руху.

Усі заходи мали на меті привернути увагу учнів до проблем травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.

Проведення Тижня дорожнього руху показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.