Акція «Антисуржик» до Міжнародного дня грамотності

Українська мова належить до однієї з найбарвистіших і найбагатших мов світу. Взагалі мова — це тонкий інструмент, який можна по­­рів­няти зі скрипкою. Можна заслухатися грою скрипаля, якщо інструмент знаходиться в руках справжнього майстра. Так само і мова.

      8 вересня Міжнародний день грамотності  – бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Найголовніша біда української мови та її ворог — це суржик. Само це слово означає мішанину різних видів зерна та борошно з цього зерна, а також взагалі борошно низького гатунку. Але у відношенні саме до мови не можна стверджувати, що це просто суцільна мішанина слів різних мов, і більш нічого. Суржик живе і розвивається за своїми законами: українські слова приймають дивовижні мовні форми, бо підкоряються правилам російської граматики та стилістики, змінюються за цими правилами, вживаються у невірному значенні.

     Мовні покрути збіднюють таку могутню, таку красиву, таку багату українську мову, яка має досить лексичних художніх засобів, щоб можна було висловити будь-які думки, почуття, описати що завгодно, намалювати будь-яку картину.

   8 вересня 2020 року в освітньому закладі до Міжнародного дня грамотності  пройшла акція «Антисуржик» під час якої проведено опитування чи знають здобувачі освіти правильне вживання слів в українській мові. Учасникам акції було вручено словничок «Анисуржик» та солодкі призи за правильні відповіді . Акція була проведена під керівництвом заступника директора з виховної роботи Діани Вдовенко.

Семінар-навчання в рамках проєкту “Національна ідентичність”

18 жовтня 2019  р.  в ДНЗ “Сквирське ВПУ” відбувся семінар-навчання в рамках проекту “Національна ідентичність”, проведений Комунальним закладом Київської обласної ради “Київським обласним молодіжним центром”. Метою якого було формування на ментальному рівні почуття гордості за власну націю.

Всесвітній день вишиванки

16.05.2019 р. українці відзначають  свято української культури – Всесвітній день вишиванки.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися у людському житті.

Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

У цей день вже традиційно проходять цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці.

Учні та вчителі ДНЗ «Сквирське ВПУ» також долучилися  до відзначення Всесвітнього дня вишиванки.

День Прапора

Учні ДНЗ “Сквирське ВПУ” разом із педагогічним колективом взяли участь у міському святі до Дня Прапора.

«День Соборності»

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. А поразки Української Народної Республіки нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.

   22 січня 2020 року в освітньому закладі відбулась низка заходів з нагоди Дня Соборності України:

  •  учнівським та педагогічним колективом було утворено Живий ланцюг на честь Дня Соборності України;
  • класними керівниками проведеновиховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», « Співаєм славу тій події і тепер»;
  • викладачем історії Вдовиченко І.В. було проведено святковий захід до Дня Соборності України;
  • бібліотекарем Вдовенко Д.О. оформленокнижкова тематична виставка «Україна :соборна, вільна, сильна»;
  • заступником  директора з виховної роботи Вдовенко Д.О. , художнім керівником Пеклін А.Р. та учнівським самоврядуванням було підготовлено святковий відеоролик до Дня Соборності України «Україна – це ТИ».

Моя Україно!

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти совість народу, незгасна зоря,

Живи й процвітай, Україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра.

Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

Заходи вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні

Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів – понад 100 осіб.

В освітньому закладі  20 лютого 2020 року відбулась низка заходів вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, які мали на меті ще раз закцентувати на важливості тих подій і тих людей, які віддали найцінніше – життя.

Учнівський та педагогічний колектив відвідали мітинг з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення   пам’яті про Героїв Небесної Сотні, відбулось покладання квітів та спільна молитва, організовано флеш- моб «Ми – пам’ятаємо».

До дня вшанування Героїв Небесної Сотні здобувачі освіти відвідали місцевий Краєзнавчий музей, де ознайомились з атрибутикою , яка стала історією.

Також протягом дня в освітньому закладі відбувсь ряд виховних заходів, щоб нагадати , яку надто високу ціну заплатила Україна за звільнення від диктатури.

Слава Україні!

Героям Слава!

Святкова лінійка до Дня Захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки українського козацтва

14 жовтня має довготривалу історію: це день козацтва, Української повстанської армії, а з 2014 року – офіційне державне свято – День захисника України! Уже 6 років поспіль Україна відзначає це свято не за календарем сусідньої держави, а за українським – 14 жовтня, на свято Покрови.

Урок мужності

до Дня Героїв Небесної сотні  

20 лютого до Дня Героїв Небесної сотні  в навчальній групі № 17, пройшов урок мужності «Вклоняємося доземно українському солдату».

Мета: виховувати в учнів любов до України, патріотизм, повагу до її захисників – учасників АТО, шанобливого ставлення до Героїв Небесної сотні, воїнів, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України, учасників Революції Гідності, формування в учнів громадянської розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної, європейської держави.

Сьогодні на нашу рідну землю прийшло нове лихо – біль утрат в зоні АТО.

Майже кожну родину так чи інакше опалило     полум’я військових дій. Буремний лютий 2014 року назавжди розділив історію України на «до» і «після» Революції Гідності.

Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі , ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

Підготувала і провела урок викладач історії Вдовиченко І.В.

Вшанування пам’яті загиблого учасника АТО, працівника ДНЗ«Сквирське ВПУ» Лучинського Івана Володимировича

        21.11.2019 року педагогічним колективом та учнівським самоврядуванням ДНЗ  «Сквирське ВПУ» до Дня Гідності та Свободи хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого учасника АТО, працівника ДНЗ«Сквирське ВПУ» Лучинського Івана Володимировича. Висловили щирі слова співчуття батькам!

Вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі!

ЗАХІД ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

 В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!

27 січня – скорботна дата. У цей день Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту ‒ однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок.

    Група № 49 під керівництвом класного керівника Василя Васильовича Дюбіна та майстра виробничого навчання Михайла Миколайовича Кудлая, за участю заступника з виховної роботи Діани Олександрівни Вдовенко, практичного психолога Ольги Сергіївни Сікорської та соціального педагога Аліни Леонідівни Братківської створили з палаючих свічок інсталяцію увигляді зірки Давида, біля якої відбулась хвилина мовчання. Здобувачі освіти переглянули фільм «Крик чорнозему».

    У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати…

Виховна година

до Дня визволення України

від німецько-фашистських загарбників

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників. У цей день відзначається остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України, згідно Указу Президента України «Про день визволення України від фашистських загарбників» з метою вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій Світовій війні.

У групі №49 відбулася виховна година на цю тему. Класний керівник Дюбін В. В. та майстер виробничого навчання Кудлай М. М. провели виховну бесіду з учнями групи і вшанували хвилиною мовчання з покладенням квітів до пам’ятника визволителям Сквирщини.

ТОК- ринг «Веселкова наша мова» до Дня української писемності та мови

Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 07.11.2019 року в ДНЗ «Сквирське ВПУ» до Дня української писемності та мови було оформлено книжкову виставку «Мово моя,душа голосна України». Та було проведено ТОК- ринг «Веселкова наша мова», де здобувачі освіти мали змогу позмагатись у знанні афоризмів української мови та слів, які мало вживаються в сучасній українській мові . Також було проведено конкурс скоромовок – спотиканок «Хто зможе повторити?»

   Організація та проведення заходу відбулась під керівництвом бібліотекаря Вдовенко Д.О.

«Пам’яті героїв Крут»

Є в історії  України події, які стали знаковими,  символічними. Такою подією є героїчна смерть  під залізничною  станцією  Крути молодих захисників Української Держави. 102 роки тому, 29 січня 1918 року у бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що стали на захист незалежності своєї Вітчизни.

Проти 300 українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних  радянських вояків на чолі з Михайлом  Муравйовим.   Крути – це великий перелом на межі двох століть.

І саме до 102-річниці вшанування пам’яті героїв Крут в освітньому закладі пройшов цикл виховних заходів.

У групі №49 під керівництвом класного керівника Василя Васильовича Дюбіна , за участю заступника директора з виховної роботи Діани Олександрівни Вдовенко та практичного психолога Ольги Сергіївни Сікорської, відбулась виховна година «Червона калина на білому снігу» .

Здобувачі освіти переглянули відеоролик «Крути» гурту «Тінь сонця», короткометражний фільм «Крути. Ми пам’ятаємо» та ознайомились і зворушливою книжковою – ілюстрованою виставкою «Через Крути до майбутнього» організовану бібліотекарем освітнього закладу, хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут.

Учні навчального закладу влаштували ФЛЕШМОБ У ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ КРУТ до якого долучились учні ЗОШ міста!

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Зроби фото з хусткою”

Наша країна відома своїми старовинними традиціями, а також предметами побуту та одягу, що вражають своєю красою. До таких речей сміливо можна віднести бабусину хустину.

Наші предки здавна цінували красу та комфорт. Незамінною річчю в гардеробі тодішніх дівчат була хустина. Серед різноманіття орнаментів, якими вони були прикрашені та багатсва кольорів цінною була також практичність. Адже вона дарувала тепло своїй власниці. Хустини носили не лише в якості головного убору, а й просто накидали на плечі. Виглядає це дуже красиво.

7 грудня, відзначатимуть Всесвітній День української хустки. З цієї нагоди в Україні стартував флешмоб “Зроби фото з хусткою» і ДНЗ «Сквирське ВПУ» з радістю долучився до флешмобу.

Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Тож започаткування свята Української Хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій