Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Екологічна проблема виростає в проблему перетворення стихійного впливу людей на природу, в свідомо, цілеспрямовано, планомірно розвиваючу взаємодію з нею. Така взаємодія може бути здійснена при наявності в кожній людині достатнього  рівня екологічної культури, екологічної свідомості, формування яких починається з раннього дитинства і продовжується все життя.

Сучасна молодь вступає в епоху не лише бурхливого розвитку науки та техніки, але й негативних наслідків науково-технічної революції і демографічного вибуху. Дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, накопичення величезних об’ємів відходів людської діяльності при одночасному виснаженні майже всіх видів природних ресурсів призвели до розвитку екологічної кризи. Людству потрібна нова філософія життя, висока екологічна культура і свідомість. Сьогодні в усіх розвинених країнах світу екологічна культура стає невід’ємною частиною функціональної грамотності населення.  

На сьогодні екологічне виховання молоді є великою проблемою так як, в більшості, молодь не хоче замислюватись над проблемами екології, природи та біосфери в цілому. Наша молодь, нажаль, цікавиться зовсім іншим: новітніми технологіями. А наша екологія зараз знаходиться в стані катастрофи, і тому в першу чергу потрібно молодь направляти на збереження природи, природних ресурсів, екологічного стану Землі. Адже молодь це наше майбутнє, їм жити на цій планеті і слідкувати за її екологічним станом, і тому в першу чергу їх потрібно виховати екологічно свідомими.

Екологічна освіта(презентація)

Тематична акція до Міжнародного дня охорони озонового шару

З нагоди святкування Міжнародного дня охорони озонового шару  – 16 вересня 2020 року,  для здобувачів освіти була проведена тематична акція. В рамках акції учасникам  представлено тематичний фільм, листівки та плакат, на якому всі бажаючі могли написати свої думки з приводу важливого на сьогодні питання « Чому ми повинні охороняти озоновий шар?»

4 жовтня – Всесвітній День захисту тварин

                                                                                                                                        Ми відповідаємо за тих, кого приручили

А. де Сент-Екзюпері

           Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

З нагоди  відзначення Всесвітнього Дня тварин  не залишилось осторонь  і  ДНЗ «Сквирське ВПУ».                                                  

Проведено  масово-виховні заходи до Дня захисту тварин:

  • калейдоскоп – еконовин « Цікаве про тварин »;
  • вікторина  « Мандрівка у світ тварин»; «  Географічне визначення»;
  • година екологічної інформації «Світ тварин повинен жити»;
  • здобувачі освіти переглянули фільм «Один рік із життя тварин».                     

 Також  учні мали змогу розповісти про свого домашнього улюбленця, тпрезентувати  малюнки та зробити селфі.

Тож бережіть тварин нашої планети і захищайте своїх домашніх улюбленців!

                            Викладач біології  і екології  Куницька Н.А.